Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
8. Визначте, на які періоди можна поділити давньогрецьку літературу (з прикладами творчості конкретних письменників).
Найчастіше давньогрецьку літературний процес поділяють на чотири епохи, окремі автори дві останніх поєднують в одну елліністично-римську. Отже, епохами давньогрецької літератури є:
1. Література архаїчної Греції (до VII ст. до н.е):
Перші пісні народилися з трудового процесу, організуючи та полегшуючи його своєю ритмікою. Грецька трудова пісня не становила виняток. Вона мала певні зміст і форму, відбивала професію та трудовий процес співців.
Поряд з трудовими, були також поширені й весільні пісні (гіменеї), поховальні (френи), численні побутові, обрядові та релігійні пісні, гімни на честь богів.
Поряд із піснями були також поширені байки, приказки та міфи.
Як більшість племен і народів, греки, не маючи змоги пояснити те чи інше явище, починали пояснювати його втручанням вищих надприродних сил демонів, богів. Так виникли міфи.
Цей період повязується з двома найдавнішими епічними поемами «Іліада» та «Одіссея». Різні науковці сперечаються щодо питання, чи дійсно ці поеми належали одній людині, чи були результатом творчості багатьох людей, оскільки в Греції «гомерами» називали сліпих співців, а ще це слово можна перекласти як «співець».
2. Класична література Греції:
У цей період традиції Гомера продовжували гомериди поети, що його наслідували. Найбільше поем присвячено «Троянському циклу міфів». Вона складалася з таких поем:
На основі Фіванського циклу міфів про драматичну долю Едіпа також виникли три поеми:
Відомо про існування поем «Титаномахія» про подорож аргонавтів за золотим руном на чолі з Ясоном.
Окрім поем, до цього періоди належали
До аттичного періоду належали такі поети як: Аріон, Феспід, Есхіл («Орестейя»), Софокл («Едіп-цар», «Антігона»), Еврипід («Медея», «Гіпполіт»), Арістофан («Жаби», «Хмари», «Лісістрата»), Сократ, Платон («Крітон», «Федон»).
Розвивався театр, жанри комедії й трагедій.
3. Література епохи еллінізму (кінець IV II ст. до н.е.)
До цієї епохи належить творчість Менандра («Відлюдник», «Третейський суд»), Каллімаха («Причини» або «Етна»), Феокріта («Чарівниця», «Кіклоп»), «Апполонія» («Аргонавтика»).
4. Література Греції епохи римського володарювання (сер. II ст. до н.е. IVст. до н.е.)
До епохи римського володарювання належить творчість таких поетів: Плутарха («Паралельні життєписи», «Моральні твори»), Лукіана («Тирановбивця», «Позбавлений спадщини», «Похвала мусі», «Розмови богів»), романи Діогена, Харитона («Херей і Калліроя»), Лонга («Пастуша повість про Дафніса і Хлою»), Татія.