Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Жан-поль Марат «Хибне уявлення про тиранію»
У статті великий французький революціонер розтлумачує явища тиранії, демакратії та супутніх процесів, які згубно впливають на громадськість. Як твердить Жан-Поль Марат історики фальшують історію, не задумуючись про згубний вплив своїх дій на прийдешнє покоління. Оспівуючи оди хвали диктаторам та тиранам вони спотворюють уявлення про особу та її дії в історичному процесі. Охоплені жахом, розбещені жадібністю історики, зовсім не вселяють нам страху перед тиранією. Не борячись із пороками своєї людської природи, писменники підносять до небес злочинні дії тиранів, які заслуговують найважчого покарання.
Обуренню автора немає меж. Приклади Людовика XIV, який надавав пенсії великій кількості зарубіжних та вітчизняних письмеників, аби вони всюди успівували його подвиги; Вольтера, який за словами Жана-Поля, був підкуплений Фрідріхом II та Катериною ІІ та Бекона, який написав хвалебний твір про правління Генріха VII не можуть залишити осторонь свідомого громадянина Франції. Автор пропонує реально дивитись на речі крізь призму обєктивного світорозуміння. Прикметно, що деякі факти викладені у статті мають віддзеркалення і сьогодні. Зокрема, революціонер говорить про історіографів та їхнє служіння монархам, яке відповідним чином оплачується. Тобто, це були писменники, основним заняттям яких було вихвалювати чи відбілювати у суспільній думці всі їхні проступки, дії та рішення. Паралель із цим часом проводимо і сьогодні. Щоправда змінивши форми, канали та засоби подачі інформації , сучасні «окупанти букви закону» вправно маніпулюють масами посередництвом ЗМІ. Облудливі декламації іториків в основі яких лежить засудження республіки та захист монархії мають нікчений характер. «Чи задаються вони питанням істинної демократії ?» -запитує революціонер. Насправді про«народовладдя» згадується лише у порівнянні як «корабель, який втратив якір і втягується ближніми вітрами в бурне море». Оманливі оратори, пусті демагогії та заманливі пропозиції без результату такими «подають» у своїх текстах тогочасні «митці слова».
Ставши слугами тиранії, історики, розглядають народ як раба, якого знову потрібно прикувати кайданами, а друзів свободи порушниками громадського порядку. Революціонер намагається вберегти своїх читачів від надмірної наївності, намагається довести, що обіч оманливих історій та пліток потрібно берегти та колихати істину.
Прослідковується прихований месидж статті, яка орієнтована на досягнення конкретної мети у системі послідовних цілей. Наявні заклики, ствердження та емоційна складова твору. Жан Поль Марат промовляв до народу зрозумілою йому мовою, апелював до загальновідомих фактів та наводив приклади що зумовлює хороший грунт для сприйняття.