Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
PAGE 1
ВВЕДЕННЯ В ПРЕДМЕТ
Ми з вами вже давно звикли до того, що нам весь час доводиться вчитися і осягати щось нове. У школі життя представлялося нам таким, що складається з хімії, фізики, музики, математики і інших предметів, які ускладнювалися з кожним роком.
У цей період мало хто з нас замислювався над тим, чому хтось уміє будувати стосунки з іншими людьми, а у когось це не виходить, хтось уміє подобатися іншим, а хтось хоче сподобатися, але не знає, як це зробити. Прикладів можна привести величезну кількість і для кожного присутнього знайдеться саме той, ЙОГО приклад.
Під час навчання в школі в наше життя зрідка уривалися психологи з тестуванням і вчителі з відкритими уроками. Все це проходило швидко і практично непомітно. Ви зможете побачити не лише дві сторони медалі, але і її ребро.
Практична значущість для життя отриманих знань очевидна. Ви зрозумієте, що керує нашими вчинками, емоціями і проявами. Окрім зовнішніх показників достатньо багато інформації ви отримаєте про те, як правильно поводитися на переговорах, як уміло подати себе іншим людям (імідж), як побудувати взаємовигідні стосунки з другою половиною, міжособистісні стосунки в цілому, як стати лідером і розвинути в собі потрібні якості і так далі.
Офіційно вважається, що психологія як наука зявилася в останній чверті XIX століття, але сміливо можна стверджувати, що її родоначальником є старогрецький ескулап (лікар) імя якого всім дуже добре відомо. Це ГІППОКРАТ. Саме він в своїй роботі з пацієнтами звернув увагу на те, що потрібно лікувати не лише організм, але і психіку. Імя Гіппократа ще спливе в наших подальших лекціях, а поки розберемося, як дослівно перекладається назва науки, про яку ми говоримо. Отже, із старогрецького «психологія» - це наука про душу. Точніше «психе» - душа, а «логос» - наука.
Предметом вивчення психології є психіка людини, а об'єктом - психічні процеси.
Педагогіка у свою чергу є наукою про закономірності, принципи, форми і методи освіти людей. Предметом педагогіки є все вище перераховані чинники, а об'єктом - людина на яку впливають в процесі навчання і виховання.
Отже, почнемо.