Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Сума амортизаційних відрахувань, що накопичується за весь термін служби (Тсл) основних фондів повинна забезпечити відшкодування їх повної первісної вартості після вибуття внаслідок зносу та покриття затрат на капітальний ремонт (КР) та модернізацію (М). З цієї суми потрібно відрахувати ліквідаційну вартість (Л), яка визначається як різниця між вартістю основних фондів, яки вибули з використання в якості лому або матеріалу та вартістю робіт по їх ліквідації (демонтажу). Якщо вартість демонтажу перевищує розмір доходу від реалізації, то ліквідаційна вартість у нормах амортизації не враховується.
Розрізняють загальну норму амортизації (На), норму на повне відновлення (реновацію) (Нр) та норму на капітальний ремонт (Нкр), куда включається доля затрат на середній ремонт, якщо він відбувається з періодичністю більше року та модернізацію.
Суми амортизаційних відрахувань та норми амортизації розраховуються по наступним формулам.
Загальна норма амортизації розраховуються по наступній формулі (у %):
На =100 (1)
де ПВ початкова вартість; Тсл термін служби.
Норма амортизації на реновацію (повне відновлення):
Нр = 100 (2)
Норма амортизації на капітальний ремонт (включаючи модернізацію):
Нкр = 100 (3)
На основі формул (1) (3) можливо обрахувати річну суму амортизаційних відрахувань Са наступним чином:
Са = ПВ = (4)
По аналогії з цим обраховуються суми амортизації на реновацію та капітальний ремонт (з урахуванням модернізації):
Ср = ПВ; (5)
Скр = ПВ . (6)