Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

го або 5го грудного хребця де поділяється на два головні бронхи

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Трахея — орган дихальної системи, що лежить спереду від стравоходу, заходячи в грудну порожнину через верхній її отвір, і йде до рівня 4-го або 5-го грудного хребця, де поділяється на два головні бронхи. Довжина трахеї варіює в межах від 8,5 до 15 см, частіше становить 10-11 см.

Спереду до трахеї прилягають м'язи, розташовані нижче під'язикової кістки, а у верхньому її відділі — щитоподібна залоза. Волокнисто-м'язево-хрящева оболонка трахеї утворена з 16 — 18(20) гіалінових хрящів, що не дають спадатись її стінкам і забезпечують безперебійне надходження повітря до легень. Хрящі трахеї мають вигляд непових кілець. Незамкнена їх частина звернена до стравоходу (дорзально). Кінці хрящових дужок з'єднуються між собою сполучною тканиною із гладенькими м'язами — перетинчаста стінка трахеї. Півкільця сполучаються між собою сполучною тканиною. Перетинчаста стінка трахеї дозволяє вільному проходженню грудки їжі. Трахея — трубка, яка утворена хрящовими дугами, з'єднаними щільною сполучною тканиною. Дуги запобігають спаданню трахеї. Продовженням трахеї є два головних бронхи, які спрямовуються до правої і лівої легені. Внутрішня поверхня трахеї і бронхів вистелена війчастим епітелієм і вкрита бактерицидним слизом. Вії женуть слиз разом із пилом і мікроорганізмами до глотки, де він проковтується.

Анатомічні особливості 

Починається трахея у грудних дітей на рівні 4-5 шийних хребців, у дорослих — на рівні 6-го, у стариків опускається до 7-го шийного хребця. У жінок початок трахеї лежить вище, ніж у чоловіків. Біфуркація у дітей до 1-го року розташована на рівні 3-го грудного хребця, від 2 до 6 років — на рівні 4-5, від 7 до 12 років на рівні 5-6 грудного хребця.

Топографічна анатомія. Трахея розташована попереду стравоходу (див. мал. 138) на рівні CVI до верхнього краю TV хребця. Спереду до трахеї прилягає у верхній її половині перешийок щитоподібної залози, а нижче — груднинно-щитоподібний і груднинно-під'язиковий м'язи. Між цими м'язами, вкритими ззаду пристінковою пластинкою внутрішньошийної фасції, і трахеєю є передтрахейний простір, заповнений клітковиною, що сполучається з переднім середостінням. З обох боків трахеї (у верхній її частині) лежать права та ліва частки щитоподібної залози. У борозні між стравоходом і трахеєю проходить зворотний гортанний нерв.
Кровопостачання: гілки нижніх щитоподібних, внутрішніх грудних артерій і бронхіальні гілки грудної частини аорти. Венозна кров відтікає через трахеальне сплетення в парну й непівнепарну вени та у вени щитоподібної залози.
Відвідні лімфатичні судини впадають у паратрахеальні, верхні трахеобронхіальні й частково в бічні глибокі шийні та передні середостінні лімфатичні вузли.
Іннервація: гілки блукаючого нерва і симпатичного стовбура.

Функції трахеї. Основна функція трахеальной трубки - це проведення повітря до легенів. Але це не всі функції трахеї.

Як вже було сказано, слизова оболонка трахеї покрита  війчастим епітелієм, руху якого спрямовані убік гортані і ротової порожнини. Крім того, келихоподібних клітини виділяю слиз. При попаданні разом з повітрям в трахею дрібних сторонніх тіл, наприклад, пилу, частинки обволікаються слизом і рухом вій проштовхуються назад в гортань і переходять в глотку. Таким чином, трахея виконує і захисну функцію. У разі потрапляння великої стороннього тіла починається рефлекторний кашель, під час якого трахея значно звужується в просвіті.

Як відомо, очищення і зігрівання повітря відбувається в носовій порожнині, але частково цю функцію виконує і трахея. Крім того, трахея є резонатором під час промови, так як проштовхує повітря до голосовим зв'язкам.

Якщо підвести підсумок, то можна помітити, що, незважаючи на досить просту будову, трахея має низку дуже важливих функцій, без яких існування людського організму неможливо.

Бронхи. На рівні тіл IV—V грудних хребців трахея поділяється під кутом близько 70° на два головних бронхи — правий та лівий, які йдуть до відповідної легені.

Довжина правого бронха 10—13 мм, а лівого — 40—60 мм. Правий бронх ширший, і напрям його наближається до напряму трахеї. Тому сторонні предмети, які потрапляють у трахею, звичайно проникають у правий бронх.

За будовою стінки бронхів подібні до стінок трахеї. Із зменшенням просвіту бронха поступово зменшується, а потім і зникає хрящ, який замінюється перетинкою, побудованою з еластичних волокон.

Над правим бронхом розміщена непарна вена, а над лівим — дуга аорти.У відповідній легені кожний з бронхів розгалужується на бронхи меншого діаметра, аж до бронхів, які називаються бронхіолами і мають діаметр близько 1 мм. Таке розгалуження на зивається бронхіальним деревом. Кожна з бронхіол входить в ок рему часточку легені.

Основні функції бронхів: проведення повітря до легенів і назад, а також очищення і захист дихальних шляхів від дрібних сторонніх тіл і мікроорганізмів (дренажна функція бронхів). Виведення чужорідних тіл і мікроорганізмів відбувається завдяки руху слизового секрету разом з осілими на нього частинками (пил, бактерії), забезпечуваного синхронним коливанням війок епітелію, що покривають слизову оболонку. Якщо в бронхи потрапляють більші чужорідні тіла, то віддаляються вони за допомогою кашлю.




1. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук Дніпро
2. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Дніпропетр
3. Концептуальное проектирование 2
4. экономика суверенной страны наряду с термином народное хозяйство
5. Доклад- Права собственности
6. Лабораторная работа ’12 Интегральный универсальный сдвиговый регистр Цель работы ~ знакомство с инте.html
7. это государь сплачивающий общество и использующий любые средства для поддержания общественного порядка и
8.  Скамья оптическая или аппарат ФОС115
9. ТЕМА Пословицы и поговорки регламентирующие поведение человека Исполнитель Боженская Алена Викторовн
10. ТЕМА КОНСТРУИРОВАНИЯ ФОРМАЛЬНЫХ ЯЗЫКОВ
11. Тема 4 Рекламное исследование рынка
12. Венгерский, или мадьярский язык
13. МОДУЛЬ 04 Организация процесса приготовления и приготовление сложных хлебобулочных мучных кондитерских
14. Варианты состава суда первой инстанции4 Территориальная подсудность5 Персональная подсудность8 Подс
15. Основные понятия экономики
16. Специфікація якості програми
17. римской античной цивилизации
18. Мировое соглашение в делах о несостоятельности (банкротстве)
19. .9. Функции нескольких переменных
20. Статистический анализ данных