У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

років провідне місце займають гострі респіраторновірусні інфекції їх ускладнення і так звані дитячі інф

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.4.2025

Шановні Голова та Члени Державної екзаменаційної комісії, присутні! Дозвольте Вам представити дипломну роботу, присвячену вивченню біологічних властивостей вірусів – збудників інфекційних хвороб у дітей.

У структурі захворювань дітей 2-5 років провідне місце займають гострі респіраторно-вірусні інфекції, їх ускладнення, і, так звані, дитячі інфекції – кір, паротит, вітряна віспа, червонянка, інфекційний мононуклеоз. Іншою важливою проблемою сучасної педіатрії є гострі кишкові інфекції. Якщо раніше це були сальмонельози і дизентерія, то зараз на перше місце вийшли вірусні кишкові інфекції, насамперед ротавірусна.

Тому, метою роботи було проаналізувати частоту розповсюдження вірусних кишкових інфекцій і інфекцій із повітряно-крапельним шляхом передачі у дітей м. Дніпродзержинськ протягом 2010-2012 рр., а також встановити місце ротавірусів в етіологічній структурі збудників кишкових захворювань.

Відповідно до мети в роботі були поставлені наступні задачі:

- проаналізувати розповсюдження вірусних інфекцій із повітряно-крапельним шляхом передачі у дітей в м. Дніпродзержинськ протягом 2010-2012 рр.

- дослідити розповсюдження кишкових інфекцій у дітей в м. Дніпродзержинськ протягом 2010-2012 рр.;

- встановити місце ротавірусів в етіологічній структурі збудників кишкових захворювань.

СЛАЙД 3 Серед усіх інфекційних захворювань у дітей м. Дніпродзержинськ за період 2010-2012 рр понад 90,0% захворювань приходилось на вірусні інфекції з повітряно-крапельним шляхом передачі. 

СЛАЙД 4 Із них на ГРВІ невизначеної етіології припадало: 96,7% – у 2010 р., 92,1% – у 2011 р. і 96,3% – у 2012р. На інші вірусні інфекції відповідно приходилось 3,3; 7,9 та 3,7% випадків, серед яких найчастіше зустрічались: вітряна віспа, грип, червонянка, кір, інфекційний мононуклеоз. Випадки захворювання на кір, червонянку та паротит були одиничними

СЛАЙД 5 При дослідженні частоти зустрічаємості вірусних інфекцій із повітряно-крапельним шляхом передачі по вікових категоріях дітей встановлено, що незалежно від року дослідження, найчастіше ці вірусні інфекції виявлялися у дітей вікової групи від 1 до 14 років, що можна пояснити нестабільним станом імунної системи, обумовленим її формуванням у віці від 1 до 10 років, і її перебудовою під впливом зміни гормонів у підлітків від 11 до 14 років. Найрідше вірусні інфекції із повітряно-крапельним шляхом передачі виявлялись у групі дітей від народження до 1 року. Це можна пояснити високим ступенем захисту дитячого організму антитілами, які були отримані ними від материнського організму через плаценту в період внутрішньоутробного розвитку та після народження під час грудного вигодовування

СЛАЙД 6 Аналіз розповсюдження кишкових інфекцій серед дитячого населення м. Дніпродзержинськ протягом 2010-2012 рр., показав, що серед усіх інфекційних захворювань у дітей захворюваність на кишкові інфекції виявлялась не частіше, ніж у 1,13% випадків за всі 3 роки дослідження Але найбільший відсоток виявлення (більше 50,0%) приходився на вірусні, а саме – ротавірусну інфекцію.

За період виконання дипломної роботи було встановлено 44 випадки ротавірусної інфекції у дітей віком від 4 міс. до 7 років. У них клінічний діагноз був підтверджений виділенням Аг ротавірусу методом ІФА в фекаліях, а при мікст-варіантах – проводилось ще й бактеріологічне дослідження фекалій на наявність бактерій кишкової групи і умовно-патогенної мікрофлори.

СЛАЙД 7 Проведений аналіз показав, що у 7 дітей захворювання протікало як моноінфекція, а у 37 осіб – як мікст-інфекція з умовно-патогенною бактеріальною мікрофлорою.

СЛАЙД 8 У другому випадку при дослідженні складу мікрофлори кишківника встановлено зниження вмісту біфідо- і лактобактерій до 105-107 КУО/г фекалій у 86,5% дітей із ротавірусною інфекцією

Дисбаланс серед штамів E. coli ( зменшення на 2 порядки) і збільшення кількості умовно-патогенних мікроорганізмів кишкової групи спостерігали у 62,2% дітей із ротавірусною інфекцією. Із умовно-патогенних мікроорганізмів відзначали зростання титрів до 105 КУО/г фекалій Klebsiella pneumoniae – у 37,8% випадків, Proteus sp. – у 16,2%, Enterobacter cloaceae – у 51,4% і Citrobacter freundiiу 21,6% випадків.

Staphylococcus sp., титр яких був вищим за норму, зустрічались у 8 осіб, що складало 21,6%  від загальної кількості дітей із ротавірусною інфекцією. Кандіди на фоні зниження кількості лакто- та біфідобактерій були виділені у 18,9% дітей.

СЛАЙД 9 Клінічні прояви захворювання також відрізнялись у варіантах моно- і мікст-ротавірусної інфекції . Із отриманих результатів видно, що у мікст-варіанті ротавірусної інфекції із УПМ порівняно із моноваріантом ротавірусної інфекції клінічні прояви захворювання мали більш виражений характер із залученням до патологічного процесу товстого кишечника і посиленням рівня загальної інтоксикації. Необхідно відмітити той факт, що розвиток дисбіоза кишечника сприяв збільшенню гострого періоду захворювання в середньому на 3,8 доби в порівнянні з хворими, у яких не було виявлено порушень мікробіоценозу. Це теж обумовлювало більш тяжкий ступінь протікання ротавірусної інфекції.

Таким чином, із отриманих даних слідує висновок, що при діагностиці ротавірусної інфекції необхідним і обов’язковим є контроль наявності/відсутності дисбалансу кишкової мікрофлори з метою попередження розвитку ускладнених форм ротавірусної інфекції і швидкого та своєчасного призначення необхідної схеми лікування захворювання.

Дозвольте зачитати висновки:




1. Тема 11- ЭКОЛОГИЧЕСКОЕ ПРАВО Вопрос 1
2. Иностранные языки
3. Проблема выживания человека в условиях автономного существования и в экстремальных условиях
4. С кредита счетов В дебет счетов
5. тема в отеч и зарубеж
6. Бухгалтерский учет и аудит расчетных операций на примере ООО ТПК Заволжье
7. Нарушение высшей нервной деятельности у животных, фобии и неврозы
8. Византия в VI в. Окончание войны с готами
9. Философия материи
10. who distinguished between syntx the reltions of signs to one nother semntics the reltions of signs to objects nd prgmtics the reltions of signs to interprettions