Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Кі-41з Онищук Н.С. Робота з блогами, що функціонують на основі CMS DRUPAL
Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра соціальних комунікацій та
інформаційної діяльності
Звіт до лабораторної роботи № 3
з дисципліни «Комунікативні технології в інформаційному суспільстві»
Робота з блогами, що функціонують на основі CMS DRUPAL
Виконала:
студентка групи ДКі-41з
Онищук Н.С.
Прийняв:
старший викладач
Сєров Ю.О.
Львів 2014
Мета лабораторної роботи: освоїти принципи реєстрації, заповнення облікового запису, створення статтей, коментарів веб-сайту (блогу), створеного на основі популярної модульної системи керування вмістом (СКВ) з відкритим кодом Drupal та здійснення його налаштувань.
Теоретичні відомості
Блоґ (англ. blog, від web log, «мережевий журнал чи щоденник подій») це веб-сайт, головний зміст якого записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блоґів характерні короткі записи тимчасової значущості.
Блоґерами називають людей, які є авторами блоґів. Сукупність усіх блоґів в Інтернеті створює блоґосферу. Популярність блоґосфери зумовлена насамперед можливістю використання таких недоступних раніше інструментів, як RSS, trackback та ін.
Вміст блоґа можна уявляти собі як стрічку, на якій в хронологічному порядку згідно з датами їхньої публікації блоґером йдуть дописи, так звані пости, один за одним. Оскільки з часом у блозі накопичується багато постів, зазвичай ця стрічка займає кілька веб-сторінок, так що найновіший пост займає верхню частину першої сторінки, і чим давніше, тим нижче від нього містяться попередні пости, скажімо, всі пости за останній тиждень; друга сторінка тоді присвячена постам за тиждень до того, третя сторінка ще давнішим, і так далі. Як правило, сторінки блоґа також містять посилання на архів блоґу, тобто на попередні пости згруповані по місяцях і роках. Отже навігація блоґа в хронологічному порядку є дуже легкою.
Окрім того у багатьох системах блоґування можливо призначати категорії постам. Ці категорії відбивають тематику постів, як наприклад, «програмування», «поетика», «сімейні справи» й тому подібне. Тоді відвідувачі блоґа, які цікавляться думками блоґера щодо програмування, можуть за посиланням на цю категорію перейти до всіх існуючих постів автора, присвячених цьому предмету.
Типово окремий пост у блозі має заголовок, дату публікації, власне, зміст, який складається з гіпертексту (думки автора, цитати тощо), посилань на інші сайти та блоґи в Інтернеті, інколи зображень чи навіть відео. Також пост містить коментарі до нього, залишені відвідувачами та просту веб-форму, за допомогою якої вони долучають ці коментарі.
Надзвичайна популярність блоґів зумовлена двома головними обставинами: по-перше, публікувати інформацію в Інтернеті за допомогою блоґів досить легко фактично, створення нового посту зводиться до набирання його тексту у відповідному полі та відправки його на сервер шляхом натисканням кнопки «Публікувати» (англ. англ. Publish) або подібної. Після цього пост зберігається на сервері, який автоматично формує веб-сторінки, різні посилання, додає стиль форматування тощо (такі серверні програми називаються системами управління змістом англ. Content Management Systems або CMS). Тому користуватися блоґом не важче, ніж простим текстовим редактором. Друга причина це моментальна доступність в Інтернеті опублікованої інформації; існують декілька безкоштовних блоґових платформ (наприклад Wordpress або Livejournal), де будь-хто може зареєструватися та вести свій блоґ. Блоґи періодично скануються Інтернет-пошуковиками, такими як Google, Yahoo!, та ін.
Хід роботи
Рис. 1 Профільні дані
Рис. 2 Створена стаття у блозі
Рис. 3 Додавання коментаря
Рис. 4 Публікація конференції
Рис. 5 Реєстрація на сайті
Висновок: в результаті виконання цієї лабораторної роботи я освоїла принципи реєстрації, заповнення облікового запису, створення статтей, коментарів веб-сайту (блогу).