і. Відповідно до політичного устрою України ми є демократичною країною тобто єдиним легітимним джерел
Работа добавлена на сайт samzan.net:
Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
от 25%
Подписываем
договор
ФЕН-2 Лисков Дмитро Андрійович 3 група Lyskovdima@bigmir.net
- Наскільки мені є зрозумілим, то політичний процес це змінна у часі форма функціонування політичної системи суспільства. Існують три види політичних систем, які залежать від політичного устрою:
- Демократичні;
- Тоталітарні;
- Автократичні.
Відповідно до політичного устрою України, ми є демократичною країною, тобто єдиним легітимним джерелом влади в нас визнається народ - український народ. У всякому випадку так зазначено в Конституції України.
Якщо відповідати на запитання про те, чи є Майдан-13 революцією, то я б відповів «так».
Адже виходячи з терміну «Революція фундаментальна структурна зміна існуючої природної, соціальної, політичної чи економічної системи, яка зазвичай відбувається раптово або протягом відносно короткого часу. Революція може бути як насильницькою, так і мирною.»
Чи майдан відбувається протягом відносно короткого часу?-так. Чи відбуваються зміни у різних системах, таких як економічна та політична, тощо?-так. Майдан-13 не можна віднести до насильницької революції, проте і мирною він не є, зважаючи на події що відбувалися на Майдані Незалежності, під КМДА, на вулиці Банковій тощо.
Зважаючи на типологію політичних процесів, я вважаю, що Майдан-13 є: як зовнішньо- так і внутрішньополітичним, базовим та явним процесом.
- Є таке поняття, як легітимність, що означає морально-психологічне сприйняття влади громадянами, визнання її права здійснювати управління соціальними процесами, згода, готовність їй підпорядковуватися. Свого часу Макс Вебер, німецький філософ, виділив три джерела політичної легітимності:
- Традиційна легітимність ґрунтується на визнанні тих політичних дій, що відповідають цінностям і нормам традиційної політичної культури.
- Харизматична легітимність заснована на вірі в особисті якості лідера. В харизматичному лідері бачать втілення таких якостей, як мудрість, святість, героїзм. Харизматична легітимність будується на емоційному заряді, на бездумній довірі вождю.
- Легальна (раціональна) легітимність має за джерело раціонально встановлені правила, норми (закони). В демократичних країнах це основний тип легітимності, що опирається на конституції і конкретні правові норми.
Тепер можна прокоментувати дані джерела спираючись на ситуацію в країні. Щодо традиційної легітимності можна сказати, що не дивлячись на все що відбувається зараз, все населення підтримує свої традиції, і ті хто за Угоду про асоціацію, і ті хто за Митний Союз адже Україна є незалежною державою, і всі знають як не легко давалася нам ця незалежність. Щодо легальної легітимності, то я хотів би сказати, що навіть не дивлячись на те, що всі проти сучасної влади, у нас немає альтернативи. І щодо харизматичної легітимності я б додав, що у нас в Україні просто напросто немає харизматичного лідера, який би викликав повагу, та був би авторитетом для всіх.
- Отже політичними інституціями за даної ситуації в країні є різні координаційні ради та подібні угруповання, що організовують діяльність та загалом усе що відбувається на Євромайдані у різних місцях України. Наприклад, у Києві, на наймасштабнішому Євромітингу одними з координаторів є опозиційна сила. «Майже місяць до столиці приїздять тисячі людей, тоннами звозять їжу, теплі речі та дрова. Аби грамотно розподілити допомогу учасникам акції, міська комендатура організувала інформаційні та мобілізаційні пункти у різних районах столиці. В ці пункти зносять теплі речі і допомагають Майдану продуктами. Якщо ж почнеться штурм - оперативно організують підвіз протестувальників. Інформацію з 5 блокпостів, які встановили на вїзді в столицю для контролю за рухом “тітушок” та правоохоронців, комендант Микола Катеренчук звітує про роботу щовечора. Комендатура також встановила свій намет на Хрещатику, де люди можуть отримати юридично-правову допомогу» - пише телеканал новин "24".
НаУКМА має свою форму організації це Студентська Координаційна Рада, одним з співорганізаторів якої є мій однокурсник. СКР увесь час збирала багато людей з різних університетів для підтримки Євромайдану. Має свою групу, де всі ознайомлюються з останніми новинами. Отар Довженко, речник Євромайдану, координатор його прес-служби
У Євромайдану Львова з'явилася власна аналiтична група. Її дiяльнiсть координує Тарас Плахтiй. "Розумiємо, що ми не вiчно будемо стояти на Майданi, -- додає Отар Довженко. -- Вiн має перерости у полiтичний рух, i зараз необхiдно будувати тактичний план. Ним i займається аналiтична група".
- Я почав відвідувати Євромайдан майже з перших днів його діяльності. Мені подобалось бути у натовпі людей-однодумців. Стояти біля сцени та слухати заклики ведучих-координаторів. Особливо до душі мені припала Руслана Лижечко, котра знаходилась на Євромайдані увесь свій вільний час, наповнювала усіх гарним настроєм, не дивлячись на холод та дану ситуацію у країні. Виступ-імпровізація братів Капранових під акомпанування біт боксера. У пятницю, перший день коли було розігнано майдан, я стояв до ночі, вважаючи це своїм боргом, адже почув про «тітушок» та беркут, що насувалися. Проте нічого не відбувалося, бо беркут пішов, люди порозходилися. А насправді беркут просто заховався та вичекав коли буде мало людей і вдарив. Це є проявом того, що політики боялися даного мітингу навіть на початку його існування, адже розуміли, що він буде всеукраїнським.
- Я вважаю що варто підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Моя думка така, адже якщо взяти за приклад Польщу з одного боку та Литву, Латвію з іншого, то можна побачити, хто краще живе. Ці країни є членами ЄС. Наше питання стосується угоди про асоціацію, проте це може вести і до вступу. Що до цих країн, Литва та Латвія одразу підписували угоди про членство, натомість Польща цього одразу не зробила і їй запропонували кращі умови. І тепер ми можемо порівняти рівень життя у цих країнах, одразу зрозуміло, що Польща виросла економічно. Тому і нашій країні треба дочекатись кращих умов. Україна це країна з величезним потенціалом, який угода про асоціацію допоможе відкрити.
- Триваюча політична криза не може не справляти свого негативного впливу на ситуацію на фінансових ринках і в економіці загалом. З одного боку, як банківська система, так і населення, що вже якоюсь мірою звикли до перманентних політичних та економічних негараздів, набули до них і певного імунітету. З іншого нинішнє вирування майданних пристрастей має особливий статус, а ситуація в економіці та держфінансах і без цього залишає бажати набагато кращого. Тим часом на тлі такої ситуації виникає дедалі більше спекуляцій, причому не лише з боку фінансових ділків, які намагаються нажитися на ній, а й охочих поживитися іміджевими дивідендами політиків.
У той час як до новин з Євромайдану прикуто увагу практично всієї країни, найбільш стурбовані тим, що відбувається, громадяни воліють застрахуватися, скуповуючи валюту та вилучаючи депозити з банків. Підігрівають ці процеси й спроби окремих банкірів грати на курсах валют, скуповуючи валюту для касових операцій на міжбанку, у результаті чого тамтешній курс продажу долара піднявся до 8,3 грн, а ставки на міжбанківському кредитному ринку овернайт досягли 20% річних (наприкінці листопада 56%).
Одна з ключових ситуативних проблем для банків нестача гривні або валюти в касах. Причому в деяких установах валютні вклади вже починають повертати в гривні за курсом або пропонують очікувати надходжень готівкової валюти.
- Отже, я вважаю, що проблематика форми нашого державного устрою не повинна активізуватися. По-перше, Україна є монокультурною країною, а отже створення федерації, яке зумовлене різним релігійним, етнічним та культурним складом населення, є не доречним. Якщо говорити про політичні чинники розєднання між заходом та Сходом, то можна впевнено казати що таких немає. Навіть ті регіони України, що відкрито підтримують Росію не мають на думці приєднання. Тобто приводу для розриву унітарної форми не має.
Список джерел:
- uk.wikipedia.org
- lvivexpres.com
- 24tv.ua
- gazeta.dt.ua