Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Орнамент у смужці Мета- Продовження закріплювати розуміння учнями природних форм навчити спостеріг

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 17.5.2024

Урок в 3 класі.

Тема:  Орнамент у смужці

Мета: Продовження закріплювати розуміння учнями природних форм, навчити спостерігати за красою природи, навчити предавати форму. Розвивати у дітей комбінаторні здібності, формувати образне мислення, формування вміння аналізувати природні форми. Виховати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світ.

ООП: форма і колір

Тип уроку: практична діяльність.

Вид практичної діяльності: Зображення на площині.

Обладнання: Навчальні роботи з методичного фонду, матеріали для демонстрації послідовності й техніки виконання роботи.

Матеріали та інструменти: альбом, олівець, гуаш, пензлі, ємність для води, серветки.

Хід уроку

І. Організаційний момент 1-2 хв.

ІІ . Актуалізація основних образотворчих знань.

Що таке форма? (Фо́рма (лат. forma) — під формою мається на увазі зовнішній тривимірний контурний вигляд чи конфігурація певної речі — на противагу матерії, змісту чи матеріалу з якого вона складається (порівняйте з виглядом).)

Що таке лінія? ( це слід від крапки, що рухаеться , в малюванні лінія утворюється від руху олівця)

Копмозиція це побудова художнього твору, розташування та взаємозв’язок у ньому окремих частин і елементів.

ІII. Вивчення нового матеріалу

Що таке ритм? (рівномірне чергування мовних, звукових, зображальних елементів у відповідній послідовності; періодичне рівномірне членування звуків, рухів, зображень за такими ознаками, як сила, тривалість тощо. ) Це рівномірне повторення або чергування однакових елементів.

Що таке орнамент? ( Візерунок побудований на ритмічному повторенні або чергуванні елементів, якими бувають геометричні фігури або декоративно узагальнені реальні об’єкти )

Види орнаментів( геометричний,  тваринний,  антропоморфний)

Орнамент можна компонувати у різні геометричні фігури навіть у смужки.

IV.Постановка навчального завдання:

Самостійно створити рослинний орнамент у смужці, правильно закомпонувати його  розподіливши свою смужку на сектори з подальшим опрацюванням його елементів в кольорі.

Запропонувати дітям створити орнамент використовуючи ягоди горобини і винограду.

Спочатку потренуємося в малюванні хвилястої лінії – стеблинки. 

При цьому пензель тримайте вертикально. Малюйте кінчиком пензля. Старайтесь, щоб у вас виходила досить тонка стеблина та однакові «хвилі». Їх можна спочатку намалювати простим олівцем, Проставте крапочки всередині кожної хвилі – це серединки майбутніх квітів. Навколо них примокуйте пензликом, тримаючи його «до себе» або «від себе». Серединки квіток можна намалювати і за допомогою кінчика пальця. Працюючи таким чином, ви зможете створити багато різних чудових квіток, бутонів та листочків. Це будуть чарівні декоративні квіти, що прикрашатимуть хвилясту стеблину.

V. Керівництво практичною діяльністю учнів.

Запропонувати дітям створити орнамент використовуючи ягоди горобини і винограду.

Спочатку потренуємося в малюванні хвилястої лінії – стеблинки. 

При цьому пензель тримайте вертикально. Малюйте кінчиком пензля. Старайтесь, щоб у вас виходила досить тонка стеблина та однакові «хвилі». Їх можна спочатку намалювати простим олівцем, Проставте крапочки всередині кожної хвилі – це серединки майбутніх квітів. Навколо них примокуйте пензликом, тримаючи його «до себе» або «від себе». Серединки квіток можна намалювати і за допомогою кінчика пальця. Працюючи таким чином, ви зможете створити багато різних чудових квіток, бутонів та листочків. Це будуть чарівні декоративні квіти, що прикрашатимуть хвилясту стеблину.

 Упродовж самостійної роботи учнів, проводжувати поточний інструктаж, аналіз роботи, вказуючи на недоліки, та аналізуємо помилки.

VI.  Аналіз дитячих робіт.

Індивідуальний перегляд дитячих робіт з вирішенням помилок акцентуванням уваги учнів на стилізованості і спрощенні форми у їхній роботах.

VII.  Підсумки уроку.

Які види орнаменту ви запам’ятали?( тваринний рослинний антропоморфний)  Що на вашу думку є головним при створенні орнаменту?( ритм елементів орнаменту).

VIII. Прибирання робочого місця.

ІХ. Домашнє завдання.

Подивитись я стиліцуються і спрощуються рослинні форми.




1. і Географічна ізольованість країни значною мірою зумовила неквапливість її соціальноекономічного розвитк
2. объем столбика с основанием Di
3. Контрольная работа- Планирование городской территории
4. на третьем 7 сегментном дисплее strt-SETB P3
5. Автоматизированные системы управления и бронирования в средствах размещения
6. Курсовая работа- Технологии построения внутрикорпоративных контактов
7. тематичний план Навчальної дисципліни Обсяг годин ~90 Триместр викладання ~ 1 З них- Форма кон
8. Управленческий учет на предприятии
9. Введение Актуальность темы
10. КостаКонкордія12 Висновок15 Використані джерела16 ВСТУП Транспортом загального користув
11. Экономика России в период перехода к рыночной модели хозяйствования помещённой в учебнике История миров
12. искусство толкования от ~ толкую этимология которого неясна[1]- искусство толкования т
13. то становится только через человека который его познает
14.  2013 г. по 2013 г
15. Происхождение и развитие солнечной системы
16. Реальные опционы в менеджменте
17. тема органов власти
18. Создание прибора для исследования биомеханики дыхания в условиях космического полета
19. Об организации ипотечного жилищного кредитования в Новосибирской област
20. на тему Анализ предприятия как открытой социотехнической системы Выполнили- студентки ЭиУ4