У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Факел звернулись до суду з позовом до АТ Союз з вимогою компенсувати їм шкоду заподіяну здоров~ю та май

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.2.2025

Задача

Мешканці Київського району м. Донецька та члени садового товариства «Факел» звернулись до суду з позовом до АТ  «Союз» з вимогою компенсувати їм шкоду, заподіяну здоров’ю та майну внаслідок вибуху на складі піротехнічної техніки, який належить  фірмі на праві приватної власності.  Внаслідок диму, який утворився після вибуху та стресу, якого вони зазнали, у них погіршилося самопочуття, у декого повилітали шибки з вікон, виявились знищеними 2 садові ділянки, які належали на праві власності громадянам Іщенку В. та Крамаренку С., та  було пошкоджено частину рибогосподарського ставка, а на площі 5 га було спотворено увесь трав’яний покрив.

Проте представники АТ «Сокіл» проти позову заперечували, мотивуючи це тим, що ангари здані в оренду АТ «ЕМЦ-2» та прокуратура вже порушила кримінальну справу за статтею Кримінального Кодексу «Порушення правил поводження з вибуховими матеріалами».

За захистом порушених  екологічних прав громадяни звернулись також до Державної екологічної інспекції Донецької області.

  1.  Визначте види правовідносин, які виникли.

Екологічні

природоохоронні

Цивільно-правові

Кримінально-Правові

  1.  Дайте правову  оцінку можливості використання зазначених природних ресурсів садовим товариством «Факел».

Садове товариство «факел» може мати ставок на праві власності і шкода нанесена ставку буде розраховуватись за фактично завданою шкодою і за розрахунком шкоди відповідно до Методики розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок  порушення  законодавства про охорону навколишнього природного середовища N 36 від 18.05.1995 р.

  1.   Які екологічні права громадян порушені ?

Відповідно до ст.9 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища» Кожний громадянин України має право на безпечне для його життя та здоров'я навколишнє природне середовище.

Викиди диму у атмосферне повітря спричинюють шкоду здоров’ю людей, а тому може розцінюватись як порушення права громадян на безпечне для його життя та здоров'я навколишнє природне середовище.

  1.   Чи можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності АТ «Сокіл» та  АТ  «ЕМЦ-2» ?

Конституція України

Стаття 66

Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

ЦК України

Частина 1 ст. 1166 ЦКУ передбачає, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

ЗУ «про об’єкти підвищеної небезпеки»

об'єкт підвищеної небезпеки - об'єкт, на якому використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин чи категорій речовин у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об'єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру;

Стаття 16. Відшкодування шкоди, заподіяної аварією

на об'єкті підвищеної небезпеки

 Шкода (в тому числі моральна), заподіяна фізичним чи юридичним особам внаслідок аварії, що сталася на об'єкті підвищеної небезпеки, незалежно від вини суб'єкта господарської діяльності, у власності або у користуванні якого перебуває об'єкт підвищеної небезпеки, відшкодовується суб'єктом господарської діяльності цим особам у повному обсязі, крім випадків, коли аварія виникла внаслідок непереборної сили або з умислу потерпілого.

ЗУ «Про охорону навколишнього

природного середовища»

Стаття 11. Захист прав громадян України у галузі охорони

навколишнього природного середовища
 

     Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством.

     Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.

     Порушені права громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища мають бути поновлені, а їх захист здійснюється в судовому порядку відповідно до законодавства України.

Висновок

Підприємства повинні відшколувати шкоду завдану приватній власності осіб і садового товариства. Щодо трав’яного покриву, то за умовами задачі невідомо кому і на яких підставах належить вказана земельна ділянка. Власнику цієї земельної ділянки повинні бути відшкодовані збитки які полягають у втраті землею своїх властивостей відповідно до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства N 171 від 27.10.1997 р.

Для відшкодування шкоди завданої здоров’ю громадян ця шкода повинна бути доведена у судовому порядку.

  1.    Як має відреагувати Державна екологічна інспекція на звернення громадян ?

Положення про Державну екологічну інспекцію України

Відповідно до п. 6 Держекоінспекція України для виконання

Покладених на неї завдань має право:

2) одержувати інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб;

9) виконувати відбір проб та інструментально-лабораторні вимірювання показників складу і властивостей викидів стаціонарних та пересувних джерел забруднення атмосферного повітря, грунтів, вод лляльних, баластних, зворотних, поверхневих та морських, вимірювання показників складу та властивостей підземних вод у пробах із спостережувальних свердловин на об'єктах, що обстежуються, та вимірювання екологічних показників нафтопродуктів (бензину автомобільного та дизельного палива), які реалізуються шляхом оптової та роздрібної торгівлі суб'єктами господарювання;

12) розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та пред'являти претензії;

15) приймати рішення про обмеження чи зупинення (тимчасово) діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин, за винятком суб'єктів підприємницької діяльності (інвесторів), що провадять свою діяльність відповідно до законодавства про угоди щодо розподілу продукції;

Висновок

Відповідно до наведених пунктів положення Державна екологічна інспекція повинна провести перевірку і за результатами проведення перевірки винести рішення за яким розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та пред'являти претензії або прийняти рішення про обмеження чи зупинення діяльності підприємства.

  1.   Вирішіть справу.

Відповідно до наведених вище фактів і обставин АТ «Сокіл» та  АТ  «ЕМЦ-2» повинні відшкодувати шкоду заподіяну майну громадян та усіх суб’єктів права власності на майно яке було пошкоджено в наслідок аварії. Повинна бути відшкодована реальна матеріальна шкода, а також шкода розрахована відповідно наведених методик розрахунків шкоди.

Для відшкодування шкоди завдаої здоровю громадян ця шкода повинна бути доведена у судовому порядку.




1. Химический этап эволюции биосферы
2. Биография ДИ Менделеева
3. а Wht is the title of this text б Why re fires one of the most hzrdous csulities on ny kind of ships в Wht ship fires re most dngerous for humn life 6
4. Выбор модели
5. Ее общая характеристика До сих пор мы рассматривали наиболее элементарные формы отражения действительно.html
6. на тему Учет затрат исчисления продукции животноводства Содержание Вв
7. Р 2510 1 Бабушко Ольга 11 2 Величко Тамар
8. а Плановофинансовое управление
9. Кожинов В
10. тематики історії України біології географії світової літератури