Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Урок подорож з природознавства у
2-му класі на тему: «Кімнатні рослини»
Виконала
студентка 33ш групи
Педагогічного коледжу ХГПА
Стародубцева Ольга
Урок - подорож з природознавства, 2 кл.
Тема: Кімнатні рослини. Умови життя рослин .
Мета: продовжувати формування поняття “рослина - живий організм“, виховувати дослідницький підхід до розуміння природних явищ; ознайомити учнів з кімнатними рослинами, розкрити їхнє значення, навчити доглядати; виховувати інтерес до праці; естетичні почуття; розвивати спостережливість, інтерес до рослин, їх колекціонування.
Обладнання: таблиці, роздавальні картки, живі кімнатні рослини, вирощені в дома чи у кутку живої природи .
План уроку.
I.Організація класу.
II.Актуалізація опорних знань.
1.Вступне слово вчителя.
Увага, увага! Прошу всіх зайняти свої місця і приготуватися до подорожі. Ми вирушаємо на найшвидшому, найсучаснішому виді транспорту.
В синім небі путь моя,
Швидше всіх літаю я ,
Маю крила, хоч не птах,
Люди звуть мане ( літак )
1 -й штурман: Щоб не заблукати в дорозі , візьмемо з собою компас та карту. Компас наш допоможе швидко визначити, де північ і де південь.
2 - й штурман:
Гарна , велика країна моя,
Є в ній озера , річки і моря,
Гори високі , степи та ліси -
Скільки багатства і скільки краси.
2. Гра “Де чий дім“.
(вчитель показує картки , а діти піднімають картки: зелена - ростуть в лісі; червона - на луках). Залишаються картки з рослинами кімнатними.
III.Узагальнення , систематизація знань.
1.Бесіда.
- Де ростуть ці рослини ?
Рослини, які постійно ростуть в кімнатних умовах, називають кімнатними.
Мандрівники, уважно придивіться до них!
Вони теж мандрівники, тому що прибули з різних країн світу. Здавна вчені, торговці та дослідники, опиняючись у невідомих країнах, зустрічали там невідомі рослини, деякі були дуже гарні, мали велике листя, яскраві квіти. Їх привозили з подорожей додому, дарували їхнє насіння друзям.
2. Відомий мандрівник барон Мюнхаузен вирішив намалювати дивовижні рослини.
(Малюнки рослин, у яких стебло й листя однієї рослини, квіти іншої. Знайти помилки)
3. Курс на Азію. Слово “Азія” означає “схід“, там багато гір і звідси до нас прийшли примула та бегонії. На батьківщину у себе бегонії ростуть у лісах, що на схилах гір. Листя у квітки велике, швидко росте, віддає перевагу світлу та волозі.
Якого догляду потребують бегонії? (їх не можна оприскувати (тільки навколо них), горщик ставиться на піднос з водою, не любить прямих сонячних променів)
Якщо піднятись вище вгору, стане прохолодніше, зникнуть ліси, з`являються луки. Тут можемо зустріти примулу та цикламен. В Азії це перші весняні квітки, ними прикрашають будинки. Тому ці рослини пристосовані до прохолодного повітря, їх не треба поливати. За гарного догляду цикламен може жити 25 - 27 років.
4. Гра “Квітковий магазин“.
(щоб придбати квітку треба описати її, розповісти, як доглядати за нею)
5. Курс на Африку.
Тут ми зустрінемось з рослиною, що має довге листя з колючками, шматочки листків використовуються для лікування поранень, наривів. Ця рослина живе 100 років.
Наш літак над пустелями Африки, де росте алое. Маючи довгі корені, рослина може діставати вологу зі значної глибини і накопичувати її у листі. Від перегріву листки рятує воскова плівка, якою вкрита поверхня.
Існує легенда, що алое як лікувальний засіб був відомий грекам ще в IV столітті до нашої ери. Заради чудодійної рослини Арістотель нібито порадив Олександру Македонському завоювати острів Сокотру, де воно росло. Захопивши острів, Македонський вигнав звідти місцевих жителів і поселив греків.
З того часу греки використовують алое. З соку дорогоцінної рослини вони стали готувати різні ліки.
6. Гра “ Лікарські рослини “
Сталося лихо на борту, несподівано захворіли командир літака і другий штурман. Їм негайно потрібні ліки від нежитю та кашлю.
- Чим вас лікує мама від грипу?
- Які рослини допомогають зміцнити здоров`я? (Мати-й-мачуха органи дихання, шлунок, нирки; чебрець верхні дихальні шляхи; оман високий при хронічних захворюваннях дихальних шляхів; алтей лікарський легені, система травлення…)
7. Курс до Центральної Америки, в Мексику.
Цю країну неможливо уявити без кактусів. Вони тут значно більші, ніж у нас, і квіти з`являються на них значно частіше, ніж у кімнатних. З кактусів, які мають довгі колючки і швидко ростуть, насаджають живі паркани; їх молоді м`ясисті стебла вживають у їжу. А для нас - це кімнатні рослини.
- Який догляд потрібен за кактусами?
8. Курс над тропічними лісами Південной Америки.
Тропіки - це теплий південний край, де не буває холодної зими. Тут усім рослинам достатньо вологи, все швидко росте. Звідси прийшли до нас квіти дивовижної краси: герань, традесканції. Їх розмножують шматочками стебла з листям або ж окремими листками.
Традесканція може рости навіть у вазі з водою, бо вона - мешканка тропічних боліт. Під час дощу вода заливає рослини, та вони не гинуть, а живуть деякий час під нею.
IV. Закріплення вивченого.
1.Славнозвісний барон Мюнхаузен, коли друзі питали, чому він не привіз тропічних рослин, відповідав, що вони тільки цвіли, а насіння ще не було.
Чим іще, крім насіння, розмножуються рослини?
2. Змагання, по рядах:
1.Назви рослини, що розмножуються
а)корінням;
б)листками;
в)стеблами;
2.Назви умови, необхідні для життя рослин.
3.Намалювати кімнатні рослини.
4.Назви лікарські рослини.
V. Підсумок уроку.
VI. Д/з розповідати про умови життя рослин та правила догляду за ними.