У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тисячний кінний загін на чолі з Тугайбеєм

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

1648 Січень: Сотник Чигиринського полку Богдан Хмельницький втікає на Запорожжя, де у Січі підіймає козаків на антипольське повстання. Польській гарнізон вигнано, Хмельницького козаки обирають гетьманом. Кримський хан направляє на допомогу козакам 4-тисячний кінний загін на чолі з Тугай-беєм. Травень: 5-6 травня 6-тисячний польській авангард було розбито 9-тисячною козацько-татарською армією в урочищі Жовті Води. На бік повстанців переходить декілька тисяч реєстровців.15-16 травня: козацька 15-тисячна армія розбила 20-тисячну польську під Корсунем. Командуючі – М.Калиновський і М.Потоцький, 127 офіцерів, 8520 солдатів і 41 гармата потрапили до рук повстанців.Червень-серпень: Б.Хмельницький став під Білою Церквою, його військо збільшилось до 80 – 100 тис. воїнів. Поляки зібрали 40 – тисячну армію біля Львова. Хмельницький починає зносини з Москвою, сіверськими воєводами (листи, посольства) з питань надання військової допомоги з боку Московії, а пізніше – взяття Війська Запорізького під опіку.11-13 (21-23) вересня: Битва під Пілявцями. 13 вер поляки покидавши зброю втікали з поля бою. Армія Б.Хмельницького (30 000 козаків) та загін буджацьких татар (600 вершників) розбили польську армію на чолі з Д.Заславським, М.Остророгом і О.Конецпольським, захопили 92 гармати і весь обоз. Союзники гетьмана – кримські татари - у цей час боронили Крим від нападу донських козаків (на прохання польського короля їх туди направив московський цар).Вересень-листопад: облога Львова і Замостя Б.Хмельницьким; міста відкупились від повстанців.23 грудня: Б.Хмельницький на чолі своєї армії урочисто вступає до Києва.

1649Липень: Поновлення бойових дій - козаки обложили військо Я.Вишневецького в Збаражі, а військо на чолі з новим королем Речі Посполитої Яном Казимиром обложили і розбили під Зборовом 5-6 серпня . Кримський хан Іслам Герай вимагає від Б.Хмельницького вступити в переговори з поляками. 8 (18) серпня: Зборівський договір - Король визнавав самоврядність Війська Запорозького, Гетьманщини, у межах Київського, Чернігівського і Брацлавського воєводств. На землях Війська Запорозького влада належала гетьману, резиденція якого розміщувалась в Чигирині. У контрольованій козаками Україні не мали права перебувати війська коронні, євреї та єзуїти. Чисельність козаків Війська Запорозького обмежувалась реєстром у 40 000 осіб 1649 – 1650 Антипольське повстання на Правобережній Україні під проводом Д.Нечая1650 серпень – вересень: спроба Богдана Хмельницького посадити на молдавський трон свого сина Тимоша - похід на Молдову.60 тис козаків та 30 тистатарів вирушили у І молдавський похід, у вересні захопили столицю Яссами.

1651Лютий: Польські війська (50 000) вдерлися до Поділля; 20 лютого - напад на Брацлав. Полковник Іван Богун відбиває поляків під Вінницею, у травні бере участь у штурмі Кам’янця-Подільського і зі своїм загоном бере Корець. 18 – 30 червня: Берестецька битва. Після того, як союзник козаків кримський хан Іслям ІІІ Герай з невідомих причин залишив із своїм загоном (8 – 30 000 вершників) поле битви і полонив Богдана Хмельницького, польська армія (до 200 000, в т.ч. німецькі найманці) розбила українську (бл. 100 000 воїнів). Але більшість козаків на чолі з І.Богуном відступила на схід, де через 2 місяці зібралась під Білою Церквою. Тут на неї і наткнулася наступаюча польська армія.18 вересня – Білоцерківський мир. Реєстр обмежено до 20 000 козаків, влада гетьмана обмежувалась Київським воєводством і йому заборонено було вступати у зносини з іноземними державами. Сейм договір не затвердив.Прибув посол Османської імперії, який висловив погодження султана взяти Україну під свій протекторат.

1652Масові переселення українців на вільні південні прикордонні землі Московського царства, утворення Слобідської України. Засноване м.Острогозьк - як військова фортеця — острог (на Білгородській межі) реєстровими козаками Чернігівського і Ніжинського полків, на чолі з полковником Іваном Дзиковським, у кількості 2000 чоловік, з родинами та майном. 1-2 червня: Битва під Батогом. Козаки з татарами знищили 30-тисячне польське військо, що сприяло укріпленню союзу з Молдовою (Тимош Хмельницький здійснив поход у Молдову і став зятем молдовського господаря) , а також вивільненню України від поляків до Случі.1652 – 1709Чортомлицька Січ 1653Активізація зносин з Москвою щодо переходу козаків під московську владу. Вересень – грудень – оточення польської армії (50 000) під Жванцем (на Поділлі) силами Хмельницького (30 – 40 000 воїнів) і кримського хана.15 вересня – загибель Тимоша Хмельницького при обороні Сучави від повсталих молдавських бояр.1 жовтня – Земський собор у Москві приймає рішення прийняти Гетьманщину під протекцію Московського царства.5 (15) грудня – зважаючи на своє оточення з військом під Жванцем, голод, а також на рішення Земського собору, польській король погоджується відновити мир з Богданом Хмельницьким на умовах Зборівської угоди. Кримський хан отримав 100 000 злотих і право 40 днів грабувати Волинь. Б.Хмельницький відбув до Переяслава зустрічати московських послів.

16548 січня – Переяславська «чорна» рада: частина козаків і міщан на чолі з Богданом Хмельницьким присягає московському цареві в особі посла В.Бутурліна. Вслід за цим в 117 міст України було послано царських чиновників, перед якими присягу царю і його спадкоємцям склали бл. 122 - 127 000 осіб. Відмовились підтримати Переяславську угоду й присягати московському царю низка представників козацької старшини, зокрема полковники Іван Богун, Осип Глух, Григорій Гуляницький, Іван Сірко, Петро Дорошенко, Михайло Ханенко, Брацлавський, Кропивнянський, Полтавський (царських представників там побили киями), Уманський козацькі полки, деякі міста, зокрема Чорнобиль, а також українське духовенство на чолі з митрополитом С.Косівим. Не присягала Запорізька Січ. Березневі статті 1654: козацький реєстр мав становити 60 000 осіб, гетьману заборонялося вести переговои з королем Речі Посполитою і Османським султаном ; Московський уряд зобов'язувався вступити у війну з Польщею навесні 1654 року; передбачалося утримання московських військ на кордонах України з Річчю Посполитою;Початок московсько-польської війни 1654 – 1667 рр.навесні Хмельницький прийняв шведського посла, 9 липня Швеція вступила у війну з Польщею Літо - московське військо (25 000) і 20 000 козаків під проводом І. Золотаренка повели наступ на Білорусь і зайняли Смоленськ 18 – 20 листопада: героїчна оборона козаками замка в Буші на Поділлі.1655Січень: Охматівська битва - 70 000 козаків і 20 000 стрільців проти 50 000 поляків і 30 000 кримських татар. Серпень – вересень: визволення від поляків Поділля і Східної Галичини (Б.Хмельницький і В.Бутурлін)Бій під Городком: Козацько-московські сили розбили польські частини і розпочали облогу Львова.12 листоп 1655укладено угоду з кримським ханством про невтручання його у війну з Польщеюю

1656Московсько-українськи війська окупували Білорусь, Волинь, м.Вільно, Швеція: її війська зайняли Краків і Варшаву. Польській король пішов на переговори з московськими послами. Жовтень 24: Між московським і польським урядами укладено Віленське перемир'я, Московія ставала союзницею Польщі проти Швеції, що викликало невдоволення української сторони, побоювання щодо відновлення польської влади на українських землях і бажання Б.Хмельницького перейти від московського до турецького підданства.6 грудня: у Радноті Богдан Хмельницький укладає антипольській союз із Швецією, Трансільванією, Бранденбургом і литовським князем Богуславом Радзівилом.

1657Січень – липень - Невдалий україно-трансильванський похід в Польщу, козаки не бажають далі воювати в Польщі. Червень: Сили князя Трансильванії Дьордя ІІ Ракоці, козаків під проводом Антона Ждановича та шведів оволоділи Варшавою, але невдовзі вимушені були покинути місто і відступати.11 липня – Битва під Магеровим (Галичина): поляки розгромили трансільванське військо, залишки якого незабаром капітулювали; козаки на чолі з Юрієм Немиричем, не бажаючи воювати, втекли з поля бою.4 вересня – смерть Богдана Хмельницького. Обрання 26 серпня (21 жовтня – затвердження на Корсунській раді) Гетьманом генерального писаря Івана Виговського (1657 – 1659), який притримувався пропольської орієнтації.Жовтень – грудень – антигетьманське повстання Я.Клишенка на Запорожжі.Грудень - Виступ проти гетьмана запорожців під проводом Якова Барабаша і Полтавського полка на чолі з Мартином Пушкарем.

1848-1851 діяльність Іукр національнох організаціх Головна Руська Рада(ГРР):Якимович, добилась запровадження навчання укр. мовою,відкриття кафедри укр. мови та літер у Львівському унів.У зах Укр суспільно-політ рух представляли течії москвофілів, народовців та радикалів .Москвофіли закликали на боротьбу за «білого» царя, знаходили підтримку у народних масах які заплутались між поняттями руський та українець.отримували за це грошову підтримку з Москви.представники: Зубрицький, Добрянський, Наумович.пропагували язичіє, на противагу укр. Мові, 1870р організація Руська Рада.Народовці продовжували традиції укр. Народу, боролися проти іноземних панівних нації, вспадкували ідеї Руської трійці та Шевченка.прадставники: Барвінський, Климкович, К. Левицький, Федькович, Кобринсьька.1861р у Львові товариство Руська бесіда, у 1864 при ньому виник І зах укр театр, у 80-их товариство очолив Воробкевич. 1873 у Львові було створено Літературне товариство ім. Т. Шевченка, з 1892 – НТШ( Природничо-математично-лікарсько- наук, етнографічний, філософський).8 грудня 1868 у Львові І товариство ПРОСВІТА, поширення письменності та освіти, 1855 створ організацію Народна Рада.

Жовт 1890 радикали утвор  І укр політ партію – Русько-українська радикальна партія(РУРП): Франко, Павлик, Левицький. Юліан Бачинський «Україна ірредента».за підтримки Антоновича з айстро-уг урядом було укладено угоду «нова ера», за якою повинно було легалізуватися укр. Культ життя. 1899 Українська націонал-демократична партія(УНДП).1899 Українська соціал-демократична партія(УСДП): Ганкевич. 1899Національно-демократична партія(НДП): Євген Левицький, автономна Укр.  Іван Франко (1856-1916)-«Великий каменяр»,»титан праці і велет духу».М. Грушевський(17,09,1866-25,11,1934) найвидатніший укр. Історик, 10 томів «Історія України-Руси», 1894-1914 очолював кафедру історії Львів унів, з 1897 очолив НТШ. 1908 товариство українських поступовців(ТУП):Грушевський. Спортивно-фізкультурні товариства «Пласт»,»Сокіл».1 серпня 1914 у Львові зустрілися найбільш впливові діячі і утвор Головну укр. Раду(ГУР): на чолі з Левицьким, закликали укр. Народ до боротьби проти Рос. 6 серпня ГУР закликав вступати до Укр Січових Стрільціів(УСС). 4 серпня 1914 організація Союз Визволення Укр(СВУ): Донцов, проводили роботу з укр. Військовополоненими. Травень 1915 у Відні Загальна укр. Рада(ЗУР):К. Левицький. 191723 — 27 лютого (8 — 12 березня) — Лютнева революція в Петербурзі — повалення царського режиму в Росії. Створення Петроградської Ради робітничих і солдатських депутатів. 2 — 16 (15 — 29) березня — утворення рад робітничих депутатів у великих містах України.4 (17) березня — Утворення в Києві Центральної ради. 19 квітня у Києві нац. Конгрес(Грушевський голова УЦР) 18 травня І Всеукр. військовий зїзд 10 (23) червня: 1-м Універсалом Центральної ради проголошено автономію України (Автор — В.Вінніченко) 18-23 червня ІІ всеукр військовий з’їзд. 28 червня створено Генеральний Секретаріат:Винниченко.3 (16) липня — 2-й Універсал Центральної Ради: визнання Тимчасовим урядом Центральної ради.Євген Коновалець спільно з Р.Дашкевичем та іншими членами Галицько-Буковинського Комітету сформував Галицько-Буковинський Курінь Січових Стрільців,26 жовтня (8 листопада) — встановлення Радянської влади у Луганську, Краматорську і низці інших міст Донбасу.29 — 31 жовтня (11 — 13 листопада) — збройне більшовицьке повстання у Києві.2 (15) листопада: генерал Алєксєєв М. В. у Новочеркаську приступив до створення добровольчого збройного формування (з 25 грудня — Добровольча армія).7 (20) листопада — 3-м Універсалом Центральної Ради проголошено утворення Української Народної республіки у складі Росії і запровадження деяких важливих реформ.13 (26) листопада — встановлення Радянської влади у Луцьку.20 листопада (3 грудня) — встановлення Радянської влади у Проскурові. Початок переговорів Радянського уряду про мир з Німеччиною.3 (16) грудня — ухвалення Раднаркомом ленінського «Маніфесту до українського народу» з ультимативними вимогами до Центральної Ради, яка ультиматум відкинула, що спровокувало початок більшовицько-української війни 1917–1921 р.4 — 6 (17 — 19) грудня: Всеукраїнський з'їзд рад селянських, робітничих і солдатських депутатів. Повна підтримка діяльності Української Центральної Ради.9 — 10 (22 — 23) грудня: встановлення Радянської влади у Харкові.

Зах Укр Історики: Грушевський Крипякевич, Герамишук, Джиджора. Філологи:Франко, Возняк, Студинський . Етнографи:Гнатюк, Роздольський, Колесса, Р.Шухевич. Точні науки: Левицький, Зарицький, Чайковський, Горбачевський, Пулюй, Волущак,Рудницький.Письменники: Франко, Павлик, Кобринська, Стефаник, Черемшина. Композитори: Вербицький,Січинський,Вахняний,Кишакевич. Художники: Труш, Кульчицька, Сосенко, Панькевич.Скульптори: Паращук, Мокловський, Кузневич.Архітектори:Левинський.Театри:1848-Озаркевич, 1864- у Львові «Руська бесіда», 1910-Гнат Хоткевич»Гуцульський театр», 1911- ім. Тобілевичів у Станіславові,1915-Лесь Курбас Тернопільський театр.

11 −12 (24 — 25) грудня: 1-й Всеукраїнський з'їзд Рад — з'їзд депутатів від партії більшовиків у Харкові. Проголошення України Республікою Рад робітничих, солдатських і селянських депутатів.26 грудня: 30-тисячна російська армія під проводом В. Антонова-Овсієнка чотирма групами вирушила з Гомеля і Брянська в Україну в напрямах Чернігів-Бахмач, Глухів-Конотоп, Харків-Полтава-Лозова.17 (30) грудня — Утворення Народного Секретаріату — першого радянського уряду України.27 — 29 грудня (9 −11 січня 1918) — збройне повстання проти Центральної Ради і встановлення Радянської влади у Катеринославі за допомогою наступаючих більшовицьких загонів.28 грудня (10 січня 1918) — Створення першого полку Червоного козацтва України.9 (22) січня: Центральна рада проголосила 4-м Універсалом незалежність України та низку реформ.16 — 22 січня (29.01 — 04.02) — збройне більшовицьке повстання у Києві проти Центральної Ради.26 січня (08.02) — Органи Центральної Ради залишають столицю; тимчасове встановлення Радянської влади у Києві27 січня (09.02) — Представники Центральної Ради підписали з Німеччиною і Австро-Угорщиною Брест-Литовську угоду.27 січня: з'єднання більшовицьких військ у Бахмачі і початок наступу на Київ М.Муравйова, він наказав знищити всіх ворогів революції.29 січня: Студентський Курінь розбито більшовиками у бою під Крутами,і після 5-денного обстрілу більшовицькі війська вступили до Києва, 18 лютого: Початок введення австрійських та німецьких військ (загалом 450 000) в Україну.3 березня: Радянський уряд під загрозою повного розгрому і в умовах німецької окупації західних губерній підписує Берестейський мир.18 звільнення Києва від більшовиків.

29 квітня 1918: За підтримки німецького уряду влада у Києві переходить від Центральної ради до гетьмана П.Скоропадського. Утворення «Української держави». Кораблі Чорноморського флоту, що знаходилися в Севастополі, з метою недопущення захоплення німцями, підняли українські національні прапориВересень: договір урядів П.Скоропадського і С.Сулькевича про попередні умови входження Криму у склад Української Держави на правах автономії.22 вересня: наказ Всеукраїнського Центрального військово-революційного комітету про формування у «нейтральній зоні» (Курська губернія) 1-ї та 2-ї Українських радянських дивізій.Жовтень: революція і проголошення незалежності в Угорщині14 жовтня: відкриття Таврійського університету.18 жовтня: Створення у Львові Української національної ради — політичного представницького органу українського народу в Австро-Угорщині.19 жовтня: УНРада проголосила Українську державу на всій українській етнічній території Галичини, Буковини і Закарпаття. Було вирішено виробити демократичну конституцію та обрано президента Української Національної Ради, яким став Євген Петрушевич.1 — 9 листопада: Утворення у Східній Галичині Західноукраїнської народної республіки (ЗУНР); до кінця листопада більшість її території була окупована польськими військами3 листопада: Буковинське народне віче в Чернівцях. Його учасники прийняли рішення про входження Північної Буковини до складу Західноукраїнської народної республіки (ЗУНР) й заявили про своє прагнення об'єднатися з Великою Україною.13 листопада: Радянський уряд анулює Берестейський мирний договір.




1. История зарубежной журналистики 20 века Регламент оценивая- каждая группа оценивает все остальные
2. Бухгалтерский баланс, основная форма бухгалтерской отчетности.html
3. Курганский государственный университет Кафедра теоретических основ физического воспитания и адапт
4. Блокада Ленинграда началась 8 сентября 1941ого
5. РЕФЕРАТИВНОИССЛЕДОВАТЕЛЬСКАЯ РАБОТА Категории клиентов в туристической фирме Направление 080500
6. тематика фітохорологія еволюція 03
7. тисячний кінний загін на чолі з Тугайбеєм
8. Религия папуасов и меланезийцев
9. Человек Содержание главы четвертой раздела второго- Что такое человек Загадка антропосоциогенез
10. капитал на заработную плату фактор труд и на ренту фактор земля
11. сущность объективная необходимость и основные модели реформирования экономики [4] 3.html
12. О пользе педагогической литературы Ушинский писал- Ни медицина ни педагогика не могут быть названы наука.
13. Лабораторная работа- Создание компонентов JavaBeans
14. Умышленное уничтожение или повреждение чужого имущества
15. МСФО 12. 1 Необходимость отражения отложенного налога МСФО 12
16. Реферат на тему- ldquo;Вірменіяrdquo; економікогеографічна характеристика країни Офіційна назва Ре
17. Подразнювальні засоби
18. Монотеистическая религиозность
19. Реферат- Законность и правопорядок
20. Валютные ценности как объекты гражданских прав