Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Білет №29
1. Електромагнітні поля та електромагнітні випромінювання радіочастотного діапазону, вплив на людину. Гранично допустимі напруженості полів. Методи захисту від полів. Нормування електромагнітних випромінювань радіочастотного діапазону. Усі електромагнітні поля (ЕМП) та випромінювання діляться на природні та антропогенні. ЕМП природного походження: навколо Землі існує електричне поле напруженістю 130В/м, яке зменшується від середніх широт до полюсів та до екватора. Спостерігаються річні, добові варіації цього поля, а також випадкові його зміни під впливом грозових розрядів, опадів, вітрів. Земля постійно знаходиться під впливом ЕМП, які випромінює Сонце 10МГц...10ГГц. Ці ЕМП впливають на біологічні об*єкти та зокрема на людину:спостерігається кореляція між змінами сонячної активності і нервовими,психічними,серцево-судинними захворюваннями людей.
Антропогенні випромінювання (радіохвильові випромінювання): можливість прямого опромінення радіохвилями визначається умовами їх розповсюдження, які залежать від довжини хвилі. На довгих хвилях (10-1км) ЕМП створюється хвилею, яка огинає земну поверхню та перешкоди, які на ній знаходяться. Вони майже не поглинаються ґрунтом. На цих хвилях працюють потужні радіомовні станції, сигнали яких розповсюджуються на великі відстані. Середні хвилі (1000-100м) достатньо добре огинають земну поверхню, хоча відхиляються перешкодами, які мають розмір, більший від довжини хвилі. Вони значно поглинаються ґрунтом. В цьому діапазоні працюють радіостанції на судах та аеродромна служба. У діапазоні коротких хвиль (100-10м) радіохвилі дуже сильно поглинаються ґрунтом, але для розповсюдження на велику відстань використовується віддзеркалення від земної поверхні та від іоносфери. В цьому діапазоні працюють радіомовні станції та станції звязку. На ультракоротких хвилях (10-1м), які дуже поглинаються ґрунтом, розповсюдження сигналів відбувається практично в межах прямої відомості. В цьому діапазоні працюють звязкові, радіомовні та телевізійні станції, розташовані у межах великих місць.
Під впливом ЕМП та випромінювань спостерігаються загальна слабкість, підвищена втома, пітливість, сонливість, а також розлад сну, головний біль, біль у серці. Реєструються зміни артеріального тиску, частоти серцевого ритму. Зявляється роздратування, втрата уваги, виникають порушення в роботі внутрішніх органів. Фіксуються зміни складу крові.
Встановлені правилами гранично допустимі рівні ЕМП поширюються на діапазон частот 30кГЦ-300ГГц. Згідно Санітарних норм і правил при роботі з джерелами електромагнітних полів високих, ультрависоких та надвисоких частот напруженість електромагнітних полів радіочастот на робочих місцях не повинна перевищувати 20В/м,
Для зменшення впливу ЕМП на персонал та населення вживають наступні заходи: організаційні, інженерно-технічні та лікарські-профілактичні. Здійснення організаційних та інженерно-технічних заходів покладено на органи санітарного нагляду.
У профілактиці шкідливого впливу на людину полів радіочастот важливу роль грають організаційні і технічні заходи. Організаційні заходи містять у собі раціональне розміщення робочих місць, вибір відповідних площ приміщень, правильну організацію режиму праці і відпочинку, використання індивідуальних засобів захисту (брезентових рукавиць і окулярів з латунною сіткою).
Технічні засоби захисту від електромагнітних полів засновані на використанні явищ відображення і поглинання енергії випромінювання. З цією метою застосовують заземлені екрани і кожуха, а також заземлення всіх металевих конструкцій, що знаходяться в даному приміщенні.
2. Державний пожежний нагляд. Пожежна охорона. В населених пунктах та на обєктах незалежно від форм власності здійснюється державний пожежний нагляд. Органи державного нагляду відповідно до покладених на них завдань: - розробляють з участю зацікавлених організацій та органів і затверджують загальнодержавні правила пожежної безпеки; - погоджують проекти державних і галузевих стандартів, норм, правил та інших нормативно-технічних документів, що стосуються забезпечення пожежної безпеки; - встановлюють порядок опрацювання і затвердження нормативних актів з питань пожежної безпеки, що діють на підприємстві, в установі та організації; - здійснюють контроль за додержавнням вимог актів законодавства з питань пожежної безпеки; - проводять згідно з чинним законодавством перевірки і дізнання за повідомленнями та заявами про злочини, повязані з пожежами та порушеннями правил пожежної безпеки.
Посадовими особами органів державного пожежного нагляду є державні інспектори з пожежного нагляду, які мають право: - проводити в будь-який час у присутності власника чи його представника пожежно-технічні обстеження і перевірки підконтрольних обєктів незалежно від форм властності; - давати (надсилати) керівникам органів виконавчої влади та самоврядування різних рівнів, керівникам та іншим посадовим особам підприємств, установ та організацій, а також громадянам обовязкові для виконання розпорядження (приписи) про усунення порушень і недоліків з питань пожежної безпеки; - здійснювати контроль за виконанням протипожежних вимог, передбачених нормативно-технічними документами, під час проектування, будівництва, реконструкції, технічного переоснащення чи розширення, капітального ремонту підприємств, будівель, споруд та інших обєктів; - притягати до адміністративної відповідальності посадових осіб, інших працівників підприємств, установ, організацій та громадян, винних у порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконанні приписів, постанов органів державного пожежного нагляду, використанні пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням; - застосовувати штрафні санкції до підприємств, установ та організацій за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.
Основними завданнями пожежної охорони є: - здіснення контролю за дотриманням протипожежних вимог; - запобігання пожежам і нещасним випадкам на них; - гасіння пожеж, рятування людей та надання допомоги у ліквідації наслідків аварії, катастроф і стихійного лиха.
Пожежна охорона поділяється на: - державну яка формується на базі існуючих воєнізованої та професійної пожежної охорони органів внутрішніх справ України, входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і здійснює державний нагляд; - відомчу яка створюються на обєктах міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.
У сільських населених пунктах, де немає підрозділів Державної пожежної охорони, органами місцевої державної адміністрації створюються сільські пожежні команди.
На промислових підприємствах, в установах та організаціях з метою проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння створюються добровільні пожежні дружини (команди).
Практична частина
Розрахувати кількість працівників служби охорони праці на підпрємстві де працює 900 чоловік, 400 з них - з шкідливими речовинами і 250 - на роботах з підвищеною небезпекою. Визначити коефіцієнт частоти та тяжкості травмування, якщо за звітний період на підприємстві сталося 2 нещасних випадка, які оформлені актом Н-1, а кількість днів непрацездатності внаслідок травмування складає 78 людино-днів.
Так як на підприємстві працює 900 людей, що більше ніж 500, то чисельність працівників охорони праці розраховується за формулою:
де М-чисельність відповідних службовців охорони праці на підприємстві, люд.
Рγ - середньостатистична чисельність працівників на підприємстві, люд.
Ф - ефективний річний фонд робітників шкідливих спеціальностей по охороні праці (1820 год.), в яких враховуються втрати часу на хвороби, відпустки та інш.; кв - коеф., враховуючий шкідливість та небезпеку виробництва, визначається по формулі: Рв - чисельність працюючих з шкідливими речовинами, незалежно від рівня концентрації, люд. Ра - чисельність працюючих в умовах підвищеної небезпеки.
Коефіцієнт частоти травмування визначається по формулі:
Кч = ,
де А - число нещасних випадків,які трапились за звітний період,к-середньосписочне число працюючих.
випадків\тис.прац.
Коефіцієнт тяжкості травмування визначається по формулі:
,
де С- число робочих днів ,втрачених у зв”язку з непрацездатністю в результаті нещасного випадку.
днів\тис.прац.
Коефіцієнт середньої частоти травмування визначається за формулою:
, днів.