Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Український державний хімікотехнологічний університет Методичні вказівки та ін

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Державний вищий навчальний заклад

«Український державний хіміко-технологічний університет»

Методичні вказівки та індивідуальні завдання

З дисципліни «Цивільний захист»

За темою: «Планування заходів захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій. Евакуаційні заходи».

Для всіх напрямків підготовки освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст», «магістр».

Затверджено на засіданні кафедри

біотехнології та безпеки життєдіяльності.

Протокол № 11 від 17.06.11.

Дніпропетровськ УДХТУ 2012

Методичні вказівки та індивідуальні завдання з дисципліни «Цивільний захист» за темою: «Планування заходів захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій. Евакуаційні заходи» для всіх напрямків підготовки освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст», «магістр» / Укл.: М.М. Плис, М.М. Плис. – Дніпропетровськ: ДВНЗ УДХТУ, 2012. – 28 с.

 

Укладачі:  М.М. Плис

М.М. Плис

Відповідальний за випуск В.Т. Сметанін, доктор с.-госп. наук

Навчальне видання

Методичні вказівки та індивідуальні завдання

з дисципліни «Цивільний захист» за темою: «Планування заходів захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій «Евакуаційні заходи»

для всіх напрямків підготовки освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст», «магістр»

Укладачі:  Плис Михайло Михайлович (с)

Плис Михайло Михайлович (м)

Авторська редакція

Підп. до друку 25.12.12. Формат 60×84 1/16. Папір ксерокс. Друк різограф. Умовн.-друк. арк. 1,38. Облік.-вид. арк. 1,42. Тираж 50 прим. Зам № 101. Свідоцтво ДК № 303 від 27.12.2000.

ДВНЗ УДХТУ, 49005, Дніпропетровськ-5, пр. Гагаріна, 8.

Видавничо-поліграфічний комплекс ІнКомЦентру

Загальні положення

Захист населення від негативного впливу надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (а також в умовах особливого періоду) є першочерговим завданням всіх органів державної влади, у тому числі місцевих органів влади та керівників об’єктів економіки незалежно від форм власності.

Вирішення цього завдання потребує комплексного підходу, який передбачає виконання заходів щодо будівництва захисних споруд, забезпечення людей засобами індивідуального захисту, підготовку населення до дій за сигналами цивільного захисту (цивільної оборони), своєчасне оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, евакуацію населення та інше.

Міста та інші населені пункти України в яких розміщені об’єкти підвищеної небезпеки характеризуються неповним забезпеченням захисними спорудами, а тому основним способом захисту населення у разі загрози, або виникнення надзвичайної ситуації на сьогодні розглядається своєчасний і швидкий вивіз або вивід людей з небезпечної зони у безпечні місця, тобто евакуація.

Евакуація – комплекс заходів щодо організованого вивезення (виведення) населення  з районів (місць), зон можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій і розміщення його у безпечних районах (місцях) у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю людей.

В контексті планування заходів захисту населення від впливу вражаючих факторів надзвичайних ситуацій проводиться і планування евакуації населення.

 Метою планування і здійснення евакуації є:

  1.  Зменшення ймовірності і втрат населення (працівників);
  2.  Збереження кваліфікованих кадрів, фахівців;
  3.  Забезпечення стійкого функціонування об’єктів економіки;
  4.  Створення угрупування сил і засобів захисту населення (працівників) у безпечних районах з метою проведення рятувальних та інших невідкладних робіт в осередках ураження.

Проведення організованої евакуації забезпечується:

  1.  Планування евакуації;
  2.  Визначення територій, придатних для розміщення евакуйованих;
  3.  Організацією оповіщення керівників різних рівнів та населення про початок евакуації;
  4.  Чітким управлінням процесами евакуації;
  5.  Всебічним життєзабезпеченням евакуйованих на місцях розселення;
  6.  Навчанням населення діям під час евакуації.

Відповідальність за організацію планування, забезпечення і проведення евакуації населення (працівників), матеріальних і культурних цінностей та їх розміщення у позаміській зоні, а також за підготовку районів розміщення евакуйованого населення і його життєзабезпечення, зберігання матеріальних і культурних цінностей покладається:

  1.  В центральних органах виконавчої влади і організаціях на відповідних керівників центральних органів виконавчої влади і організацій;
  2.  А раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, на керівників Ради міністрів АРК, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Загальне керівництво плануванням та проведенням евакуаційних заходів на об’єктах господарювання здійснює керівник об’єкта.

Для планування, підготовки і проведення евакуації завчасно створюються евакуаційні органи: евакуаційна комісія, збірний евакуаційний пункт, приймальний евакуаційний пункт, евакуаційна приймальна комісія, проміжний пункт евакуації, оперативна група з організації вивезення евакуйованого населення, група управління на маршрутах пішої евакуації, адміністрація пунктів посадки (висадки) населення на транспорт (з транспорту). Кількість і склад названих евакуаційних органів та їх персональний склад для об’єктів господарювання визначається наказами керівника об’єкту. (більш детально дивись №         №        в переліку матеріалів методичного забезпечення по виконанню індивідуального завдання – 5, 6, 8, 11).

Евакуаційні заходи плануються для здійснення організованої евакуації працівників об’єктів та членів їхніх сімей:

  1.  Із зон небезпечного радіоактивного забруднення навколо атомних електростанцій: для АЕС, потужністю до 4 ГВт у радіусі 30 км; для АЕС, потужністю більше 4 ГВт – радіус зони 50 км;
  2.  Із зон можливого катастрофічного затоплення з 4-х годинним добіганням проривної хвилі до заданого об’єкту;
  3.  Із районів виникнення стихійного лиха;
  4.  Із зон можливого хімічного забруднення внаслідок аварії на хімічно небезпечному об’єкті (див. додаток 1).

Примітки: 

  1.  Критерієм прийняття рішення на евакуацію може бути доза опромінення за Законом України «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання», стаття 8;
  2.  Критерієм прийняття рішення на евакуацію людей може бути рівень життєзабезпечення людей, який менший за допустимі норми на одну людину в умовах надзвичайної ситуації (див. додаток 2).

Методичне забезпечення виконання індивідуального завдання

(номер в дужках – це номер, за яким можна отримати відповідний матеріал у викладачів з дисципліни ЦЗ).

  1.  Закон України «Про Цивільну оборону України», стаття 3 (563).
  2.  Закон України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру стаття 11 (55).
  3.  Закон України «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання», стаття 8 (100).
  4.  Закон України «Про правові основи цивільного захисту», стаття 10 (151).
  5.  Постанова Кабінету Міністрів України №1432 від 26.10.2001р. «Про порядок проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (574).
  6.  Методичні рекомендації щодо планування і порядку проведення евакуації населення наказ МНС №44 від 07.09.2004р. (925).
  7.  Методичні рекомендації з питань планування і організації транспортного забезпечення евакуаційних заходів у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру та в особливий період. Наказ МНС № 102 від 27.07.2005р. (908).
  8.  Методичні рекомендації з питань організації планування та проведенню евакуаційних заходів на об’єктах господарської діяльності у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Наказ №761 від 07.09.2010р. (911).
  9.  Бикова О.В. та інші. Основи цивільного захисту Київ. 2008, с.75-89.
  10.  Євдін О.М. та інші. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій. Евакуація населення у надзвичайних ситуацій. Київ. 208.
  11.  Плис М.М.. Плис М.М. Евакуаційні заходи у надзвичайних ситуаціях (матеріали для самостійної роботи студентів). Дніпропетровськ. УДХТУ. 2005. (140).

До методичного забезпечення виконання індивідуального завдання відносять також:

  1.  Змістовна частина індивідуального завдання, всього 200 варіантів. (зразок див. додаток 3);
  2.  Карта-схема для відображення на ній рішення на евакуацію населення за варіантом завдання (зразок див. Додаток 4) – 26 варіантів;
  3.  Форма звіту – в залежності від умови варіанту індивідуального завдання (зразок див. додаток 5).

Примітки:

  1.  Викладач забезпечує студентів текстами індивідуального завдання за відповідними варіантами, примірниками карти-схеми та форми звіту;
  2.  Студенти копіюють одержані матеріали за відповідним варіантом індивідуального завдання, а контрольні примірники здають викладачеві в установлений термін;
  3.  В контексті навчального процесу за узгодженням проводиться консультація з питань виконання індивідуального завдання.

Довідкові дані та пояснення до Алгоритму виконання індивідуального завдання

(В тексті № в дужках – номер матеріалу, під яким його подано в розділі «методичне забезпечення»).

1. Захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру – система організаційних, технічних, медико-біологічних, фінансово-економічних та інших заходів щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру і ліквідації їх наслідків, що реалізуються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, відповідними силами та засобами підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і господарювання, добровільними формуваннями і спрямовані на захист населення і територій, а також матеріальних і культурних цінностей, та довкілля. Для вирішення задач захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля в Україні створені і функціонують відповідні органи управління, які в умовах надзвичайних ситуацій реалізують свої управлінські функції з пунктів управління:

Пункт управління з цивільного захисту України.

Пункт управління центрального органу виконавчої влади (ПУ), ЗПУ – запасний  пункт управління.

Пункт управління ГУ МНС в АР Крим, областях, містах Київ та Севастополь.

Пункт управління з цивільного захисту (ЦЗ) АР Крим, області, міст Київ та Севастополь.

Пункт управління спеціального регіонального центру швидкого реагування, спеціального загону ОРС ЦЗ МНС, координаційного аварійно-рятувального центру…

Пункт управління з цивільного захисту адміністративного району.

Пункт управління з цивільного захисту міста (району міста).

Пункт управління аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ МНС.

Пункт управління пожежно-рятувальної частини (позаштатних невоєнізованих формувань ЦЗ).

Примітка: Умовні знаки на топокарти, схеми, плани місцевості наносяться червоним кольором, пояснювальні надписи – чорним.

 2. Евакуаційні органи – підрозділи управління процесом евакуації які призначаються розпорядженням керівника відповідного органу виконавчої влади чи керівника об’єкту для планування, підготовки, організації та проведення евакуації населення, а також для його приймання і розміщення в безпечних районах (місцях). Для показу евакуаційних органів на топокартах, схемах, планах місцевості використовують наступні умовні знаки:

Обласна евакокомісія, знак червоного кольору.

Міська евакокомісія, знак червоного кольору.

Районна евакокомісія, знак червоного кольору.

Оперативна група евакуаційної комісії, знак чорного кольору.

Збірний евакоприймальний пункт №4. У чисельнику – номер приписаних об’єктів, у знаменнику – чисельність евакуйованих (тис. чол.), знак виконується чорним кольором.

Прийомний евакуаційний пункт №3. У чисельнику – номер приписаних об’єктів, у знаменнику – чисельність евакуйованих (тис. чол.). Знак виконується червоним кольором, надписи – чорним.

Проміжний пункт евакуації №1. У чисельнику – номер приписаних об’єктів, у знаменнику – чисельність евакуйованих (тис. чол.). Знак виконується чорним кольором.

Пункт висадки населення у заміській зоні. У чисельнику - кількість населення, що прибуває (тис. чол.), у знаменнику – строки прибуття. Знак виконується чорним кольором.

Пункт посадки населення на залізничний транспорт, А – на автомобільний, В – на водний. У чисельнику – номер приписаних ЗЕП, у знаменнику – чисельність евакуйованих. Знак виконується червоним кольором, надписи – чорним.

 3. Безпечний район – придатний для життєдіяльності район розміщення евакуйованого населення, який визначається рішенням відповідного органу виконавчої влади за межами зон можливого зруйнування, хімічного зараження, катастрофічного затоплення, масових лісових і торф’яних пожеж, а також небезпечного радіоактивного забруднення. Відповідні умовні знаки безпечного району для евакуації:

Безпечний район, який планується для розміщення евакуйованого населення.

Безпечний район, де розміщено евакуйоване населення.

Примітки:

  1.  Числа 1,2 – умовні номери об’єктів, які приписані до даного безпечного району;
  2.  Число 30 – кількість населення, яке проживає, тис. чол.;
  3.  Число 10 – кількість евакуйованих, тис. чол.;
  4.  Число 3 – площа м2 на одну людину після підселення;
  5.  Знаки виконуються зеленим кольором, надписи – чорним.

4. Небезпечний район (пункт, територія, зона) – непридатний (тимчасово або довготерміново) для життєдіяльності район (пункт, територія, зона) в результаті дії, або наслідків надзвичайної ситуації, або в результаті визначеної потенційної небезпеки.

Район (територія, зона) надзвичайної ситуації. Форма знаку наноситься червоним кольором, точки – чорним.

Місце виникнення надзвичайної ситуації. У чисельнику 2 – кількість потерпілих. Г – в горах (Л – під лавиною, С – сель, З – заблукали…). У знаменнику – час і дата надзвичайної ситуації. Форма знаку – червоним, точка та надписи – чорним кольором.

 

5. Маршрути евакуації населення (для пішого виходу та з використанням транспортних засобів) у безпечні райони.

Маршрути руху транспортних засобів:

Вихідний рубіж, рубіж регулювання. Знак червоного кольору.

Маршрут евакуації населення. Знак чорного кольору.

Автомобільні дороги. Знак: дві паралельні прямі чорного кольору, площа – коричневого.

Малий привал №1, тривалість – 20 хв.

Пост регулювання. Знак червоного кольору, буквений символ – чорного.

Залізниці і станції на них. Знак чорного кольору.

Характеристика маршрутів евакуації населення. 15,16 – номер приписаних на маршрут об’єктів. 2 – номер маршруту, піший – П. У знаменнику: 2 – кількість колон, 1,8 – тис. чол. Знак чорного кольору.

Великий привал №1. Тривалість – 90 хв.

6. Час «Ч» - час початку будь-яких дій…умовне позначення початку дій… Встановлюється з метою завчасного узгодження дій та забезпечення одночасного початку дій. Від «Ч», як нульового значення часу, ведеться планування і підготовка певних дій (зокрема евакуації), коли істиний час таких дій не встановлено (невідомо), або ж він не розголошується з метою забезпечення скритності (наприклад у воєнний час). Наприклад: символом «Ч» в планах на евакуацію вважається час початку евакуації, а всі наступні дії виконуються через певні відрізки часу «Ч+». Якщо в реальних умовах «Ч» - це 14.00, тоді всі наступні дії в часі виконуються як 14.00 +.

За варіантами індивідуального завдання є значення «Ч+20», «Ч+24», «Ч+30», «Ч+36». Так показано час початку евакуації відносно часу («Ч») виникнення надзвичайної ситуації. Отже, якщо «Ч» - час початку стихійного лиха, то «Ч+20» розуміємо: через 20 годин після початку стихійного лиха прийнято рішення про евакуацію.

7. Час подачі автомобільного транспорту до пунктів посадки не повинен перевищувати 4-х годин з моменту отримання розпорядження на проведення евакуації населення (7).

Наприклад, якщо «Ч+20», тоді час подачі автомобільного транспорту складатиме не більше «Ч+24».

8. Автоколони для перевезення населення формуються, як правило, у кількості 20-25 автомобілів (7).

9. Вивезення населення на відстань до 100 км здійснюється, як правило, автомобільним транспортом, а на більшу відстань – залізничним, водним і при необхідності – авіаційним транспортом (7).

Примітка: У варіантах індивідуальних завдань ця рекомендація, в її пунктуальному вигляді, не врахована. Завданнями передбачено можливість зробити різні розрахунки по забезпеченню евакуації населення залізницею, автомобільним транспортом та пішими колонами з метою набуття навику в таких розрахунках.

10. Для вивезення евакуйованого населення залізничним транспортом використовуються пасажирські вагони та криті вантажні вагони парку, обладнані для перевезення людей. При плануванні евакуаційних перевезень управліннями залізниць розробляються графіки руху евакуаційних поїздів на максимальну пропускну спроможність (7).

Попередня заявка на евакуаційні перевезення надається місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, відділенням залізничних доріг, які забезпечують транспортне обслуговування території. В заявці обов’язково вказується вихідний час підходу перших груп, евакуйованих до станції посадки «Ч+х» з моменту отримання відділенням залізниці виконавчої заявки на фактично необхідні обсяги перевезень. Усі ці питання узгоджуються заздалегідь при складанні планів евакуації населення з певних територій.

11. Комбінований спосіб евакуації передбачає проведення евакуації пішим порядком та з використанням транспорту. При такому способі евакуації транспортними засобами у першу чергу проводиться перевезення певних категорій громадян (діти, хворі, особи похилого віку…). Звільнений транспорт після перевезення людей до пунктів призначення повертається до визначених місць для перевезення евакуйованих, які здійснюють переміщення пішим порядком.

12. Можливості транспорту щодо здійснення перевезень

А. Залізничний транспорт

Вид вагонів

Пасажироємність одного вагону, чоловік

Кількість

пасажиромісць

Норма завантаження при евакуації

Цільнозалізничний відкритий (ЦЗВ)

86

150

Цільнозалізничний м’який, купейний

32-38

90

Вагони електрифікації

68-110

200-220

Пасажирський вагон, загальний

108

Пасажирський вагон, плацкартний

108

Цільнозалізничний міжобласний

68-74

120

Критий вантажний, обладнаний

100

Напіввагон обладнаний

100

Б. Автомобільний транспорт

Марка автотранспорту

Пасажиромісткість автобусів та обладнаних автомобілів, чоловік

Кількість місць для сидіння

Норма завантаження при евакуації

Автобуси:

Богдан А-06900

19

Богдан А-09201

22

46

Богдан А-1443

31

80

Богдан А-231

43

43

Богдан А-09211

27

35

Автобуси:

Лаз-695

32

45

Лаз-697

33

33

Лаз-4202

69

95

Лаз-5252

28

97

Автобуси:

Ліаз-677

25-32

60

ПАЗ-672

23

45

КАВЗ-651А

20-25

МАЗ-103

21-28

100-135

Автомобілі вантажні, обладнані:

ГАЗ-66, ГАЗ-53

22

ЗіЛ-130, ЗіЛ-131

25

КамАЗ-4310

30

Урал-4320

30

КрАЗ-260

30

Примітки: 

  1.  Норми посадки на транспортні засоби встановлюються транспортними підрозділами (підприємств, організацій, установ) за кожним із видів транспорту (8);
  2.  Приблизну місткість залізничних вагонів при перевезенні працівників підприємств робочих змін маршрутом «підприємство – місце проживання – підприємство» див. пункт 7.9.(8);
  3.  В розрахунках при плануванні евакуації транспортом користуватись «нормами завантаження при евакуації» якщо інше не встановлено;
  4.  Час на посадку-висадку евакуйованих із залізничних вагонів з високою платформою складає 20-30 хв. (8). При транспортуванні евакуйованих автотранспортом – 20 хв;

13. Розрахунок для евакуації залізничним транспортом проводити на показник «Число жителів»; для автотранспорту – на показник: «діти до 14 років» + «вагітні жінки» + «жінки старше 55 років» + «чоловіки старше 60 років»; для піших колон – на різницю між вище зазначеними показниками.

Примітки:

  1.  Відповідно з методичними рекомендаціями (8) «у першу чергу перевезенню підлягають діти до 14 років з батьками, інваліди, вагітні жінки, жінки та чоловіки старші 65 років» - пункт 3.4;
  2.  Відповідно з Постановою Кабінету Міністрів (5) – маємо загальні положення щодо термінів «вивезення», «виведення». Тут категорії людей, які можуть «виводитись» визначені формулою «найбільш витривалі»;
  3.  Умовою розрахунків за варіантом індивідуального завдання є скорочений (спрощений) показник, який дозволяє набути необхідних навиків для більш складних розрахунків.

14.  Піші колони формуються чисельністю до 1000 осіб. Швидкість руху колони планується 2-3 км за год. З дистанцією між колонами до 500м. Величина добового переходу може складати 20…40 км. На час руху плануються малі (10-15 хв) та великі (1-2 год.) привали.

Малі привали передбачають через кожні 1-1,5 годин руху. Великий привал – на початку другої половини добового переходу, як правило, за межами зон (районів) розповсюдження можливих негативних факторів надзвичайної ситуації.

Наприклад: Довжина маршруту пішого переходу складає 30 км. Отже, великий привал в розрахунках слід передбачити на час, що припадає на момент проходження приблизно 15 (або більше 15) км відстані.

Пропозиція для розрахунків: Швидкість руху – 3 км/год., малі привали через кожні 1,5 години руху.

На карті-схемі за наслідками розрахунку привалів відповідними умовними знаками (див. пункт 5) показати на маршруті пішого переходу місця привалів та їх тривалість;

15. Час на розгортання і підготовку до роботи усіх евакуаційних органів усіх рівнів на повинен перевищувати 4-х годин з моменту отримання розпорядження про проведення евакуації – пункт 1.9. (8);

16. Житлова площа на одну особу в районі розміщення евакуйованих повинна бути не менше 3м2 – пункт 6.12 (8);

17. Довжину маршрутів евакуації на карті-схемі (криві лінії) міряти за допомогою лінійки (сума коротких прямих відрізків кривої лінії) або паперовою стрічкою, раблячи на ній засічки по коротких прямих відрізках кривої лінії маршруту. Краще і точніше міряти курвіметром – приладом для вимірювання довжини кривих або хвилястих ліній;

18. №№ ЗЕП, ППЕ, ПЕП та приписаних об’єктів (в завданні – населеного пункту, що підлягає евакуації) встановлювати самостійно.

Алгоритм

виконання індивідуального завдання

Перший етап:

  1.  Своєчасно одержати у викладача навчально-методичні матеріали за варіантом індивідуального завдання (текст завдання за варіантом, відповідні варіанту карту-схему та форму звіту). Зробити з них ксерокопії (карту-схему обов’язково у відношенні 1:1) та в установлений термін повернути викладачеві контрольні примірники (помічені червоною точкою);
  2.  Познайомитися із змістом індивідуального завдання та рекомендованими матеріалами (див. «методичне забезпечення…»)

Записати питання, що виникли під час цієї роботи та звернутися з ними до викладача під час консультації.

Другий етап:

  1.  Розрахунок та обґрунтування організації і проведення евакуації залізничним транспортом.
    1.  По карті-схемі визначити місця розташування початкового і кінцевого пунктів залізничного маршруту евакуації населення;
    2.  Виміряти відстань по залізниці між початковим і кінцевим пунктами евакуації, позначеними умовним знаком «залізнична станція» в сантиметрах;
    3.  Перерахувати значення відстані в см. на значення відстані в км., використавши для цього величину масштабу відповідної карти-схеми (в 1см – Х км);
    4.  Визначити необхідний час для проведення евакуації залізницею при середній швидкості руху поїзда в умовах надзвичайної ситуації 50 км/год (Lкм:Vкм/год);
    5.  Розрахувати необхідну кількість вагонів, керуючись даними про чисельність жителів, яких необхідно евакуювати і «нормами завантаження при евакуації». Вид вагонів обрати самостійно. Також самостійно визначитись з номером ешелону, прізвищами начальника ешелону та старших вагонів;
    6.  Розрахувати час за таблицею Звіту по розділу «Розрахунок евакуації залізницею». Заповнити таблицю:

Кількість чол., що вивозяться

Час подачі транспорту, Ч+…

Час початку посадки, Ч+…

Час відправлення, Ч+…

Час прибуття, Ч+…

Час висадження, Ч+…

Примітки

  1.  Розрахунок та обґрунтування організації і проведення евакуації автомобільним транспортом.
    1.  По карті-схемі визначити місця розташування початкового і кінцевого пунктів евакуації населення автомобільним транспортом: умовний центр населеного пункту, що підлягає евакуації або точка місця розташування збірного евакуаційного пункту – умовний знак «залізнична» станція. Для малих населених пунктів за точку відліку краще брати центр населеного пункту;
    2.  Виміряти відстань по автомобільній дорозі між точками «початок» і «кінець» маршруту евакуації автомобільним транспортом в сантиметрах;
    3.  Перерахувати значення довжини маршруту в см. на значення відстані в км., використавши для цього величину масштабу відповідної карти-схеми (в 1см-Хкм);
    4.  Визначити необхідний час для проведення евакуації автомобільним транспортом при середній швидкості руху автомобільної колони в умовах надзвичайної ситуації 30 км/год (Lкм:Vкм/год);
    5.  Розрахувати необхідну кількість одиниць автотранспорту для перевезення певної кількості людей (або враховуючи тільки ті категорії населення, які не можуть бути евакуйовані пішки), та необхідну кількість вантажівок для перевезення особистих речей евакуйованих, пункт 3.6 (7), із розрахунку 50 кг вантажу на одну особу (5). Марки автотранспорту, прізвища старшого автоколони та старших машин визначити самостійно;
    6.  Розрахувати час за таблицею Звіту по розділу «Розрахунок евакуації автотранспортом». Заповнити таблицю:

Кількість чол., що вивозяться

Час подачі транспорту, Ч+…

Час початку посадки, Ч+…

Час відправлення, Ч+…

Час прибуття, Ч+…

Час висадження, Ч+…

Примітки

  1.  Розрахунок та обґрунтування організації і проведення евакуації пішохідною колоною.
    1.  По карті-схемі визначити точки початку і кінця маршруту евакуації пішохідною колоною. Це може бути маршрут автомобільного транспорту, але… Виведення людей, скоріше за все, повинно здійснюватись дорогами, які не використовуються для інших цілей (наприклад, масове перевезення вантажів) і навіть поза дорогами по заздалегідь визначеним і вивченим маршрутам. Такий маршрут має пролягати по місцевості, придатній для руху колон, підготовки пунктів обігріву, місць харчування, наявності поблизу маршруту захисних споруд та можливості транспортного забезпечення (медична допомога, продукти харчування, вода тощо) – пункт 6.9 (8);
    2.  Виміряти відстань між встановленими точками початку і кінця руху пішою колоною в сантиметрах;
    3.  Перерахувати значення довжини маршруту в см. на значення відстані в км., використовуючи для цього величину масштабу відповідної карти-схеми (в 1см – Хкм);
    4.  Провести розрахунки величин відповідно з таблицею Звіту «Розрахунок евакуації пішохідною колоною», керуючись положеннями пункту 14 розділу «Довідкові дані…» (див. також с.34 матеріалу 11). За даними розрахунків встановити на маршруті місця малих і великого привалів. Заповнити таблицю:

Кількість чол., що виводяться

Час формування колони, Ч+…

Час відправлення колони, Ч+…

Відстань в км

Час прибуття до пункту призначення, Ч+…

1-й малий привал

2-й малий привал

3-й малий привал

Великий привал

4-й малий привал

5-й малий привал

Ч+

Ч+

Ч+

Ч+

Ч+

Ч+

Третій етап:

  1.  Керуючись наслідками розрахунків на другому етапі самостійної роботи, положеннями розділу «Довідкові діні»… та рекомендаціями викладача під час консультації, оформити карту-схему. Виконання має бути чітким і зрозумілим (для чернеток можна мати запасні копії карти-схеми) – більш детально див. Додаток 6;
  2.  Оформити зміст «Звіту про планування заходів евакуації населення»;
  3.  В указаний термін подати викладачеві Текст індивідуального завдання, оформлену Карту-схему та заповнений Звіт;
  4.  За наслідками перевірки роботи узгодити з викладачем питання, що виникли (суть зауважень, можливість та термін виправлення помилок тощо).

Додатки

Критерії

прийняття рішення на евакуацію із

зон хімічного зараження

Небезпечні хімічні речовини

Критерій (порогові токсодози), (мг/хв.)/л

Порогова

Смертельна

1.

Акролеїн

0,2

2.

Аміак

15

100

3.

Ацетонітрил

21,6

4.

Ацетонциангідрид

0,54

5.

Водень миш’яковистий (арсин)

7,5

6.

Водень фтористий (фосфін)

4

7,5

7.

Водень ціаністий (синильна кислота)

0,2

1,5

8.

Диметиламін

4,8

9.

Кислота бромисто-воднева

2,4

10.

Водень хлористий

2

200

11.

Метиламін

4,8

12.

Метил бромистий

3,5

900

13.

Метил хлористий

90

14.

Метилмеркаптан

1,7

15.

Метилакрилат

6

16.

Нітрилакрилова кислота

0,75

7

17.

Окисел азоту

0,002

1,5

18.

Окис етилену

41

19.

Сірчистий ангідрид

1,8

70

20.

Сірководень

16,1

30

21.

Сірковуглець

45

900

22.

Соляна кислота

2

200

23.

Фосген

0,6

6

24.

Фосфор трихлористий

3

30

25.

Хлор

0,6

6

26.

Хлорпікрин

0,02

24

27.

Хлорціан

0,75

28.

Етилмеркаптан

6

29.

Етиленамін

4,8

48



Додаток 3.

Змістовна частина (текст) інд. завдання

ЦЗ Тема: Захист населення в умовах надзвичайних ситуацій. Евакуація.  Варіант №______

 

Внаслідок стихійних лих в регіоні склались передумови виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру з можливими вибухами, пожежами та хімічним забрудненням місцевості. Прийнято рішення про евакуацію населення.

Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2001р. №1432 «Про порядок евакуації населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру»  (574) та методичним посібником «Евакуаційні заходи у надзвичайних ситуаціях» (140) запланувати заходи евакуації населення та позначити на карті-схемі місця розташування відповідних евакуаційних органів, інших об’єктів, що відносяться до заходів евакуації та маршрути вивозу (виводу) населення із небезпечного району в безпечний район.

Евакуації підлягає н.п. ____________________ з числом жителів ___________ у тому числі: діти до 14 років ________; вагітні жінки_______; жінки старше 55 років ______; чоловіки старше 60 років ______.

Пункт призначення _______________________________________________________________

Маршрути евакуації: від ________________________ до ________________________________

Залізницею: від __________________________________ до __________________________ а) автотранспортом, б) пішки.

Час початку евакуації відносно прийняття рішення: «Ч+»_________________

За наслідками виконання завдання оформити карту-схему та звіт про планування заходів евакуації населення, форма Ф-24 (Ф-25).

Карта-схема №_______ Масштаб карти-схеми __________________________________

Додатково рекомендовано матеріали за №№_____________________________________________

УДХТУ       Підготував____________________________________

Підпис та прізвище викладача

Додаток 5.

ЗВІТ

про планування заходів евакуації населення

з міста (села) __________________________

група____________ Прізвище виконавця ______________________ Дата___________

Рейтинг __________ Прізвище та підпис викладача ____________________ Дата__________

Варіант №_________  Карта-схема №________

  1.  Евакуація - ___________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________

  1.  Розміщення евакуаційних органів:

Обласна ЕК

Районна ЕК

Міська ЕК

ЗЕП

ППЕ

ПЕП

Примітки: _______________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________

  1.  Розрахунок евакуації залізницею

Відстань_______км.  Маршрут _______________________________________________________

Поїзд №_______ Кількість вагонів _______________

Начальник ешелону ______________________________________________________________________

Старші вагонів___________________________________________________________________________

Таблиця розрахунку:

  1.  Розрахунок евакуації автотранспортом

Відстань _________км.  Маршрут________________________________________________________

Рейс №_______ Кількість автомашин ______________

Старший автоколони_____________________________________________________________________

Старші автомашин ______________________________________________________________________

Таблиця розрахунку:

  1.  Розрахунок евакуації пішохідною колоною

Відстань ________км.  Маршрут_______________________________________________________

Колона №_______ Медичне забезпечення___________________

Транспортне забезпечення________________________________________________________________

Старший колони_________________________________________________________________________

Таблиця розрахунку:

Примітки:______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

Додаток 6.

Зміст схеми маршрутів евакуації

  1.  Схема маршрутів евакуації розробляється на карті (або плані) міста (населеного пункта), карті району, області;
  2.  На схемі відображаються:
    1.  Місця розташування об’єктів господарювання; районного штабу цивільного захисту (цивільної оборони); евакуаційної комісії; збірних евакуаційних пунктів, що забезпечують евакуацію працівників об’єкта і членів їх сімей; залізничних станцій посадки на поїзд і станцій висадки евакуйованих; пунктів посадки на автомобільний транспорт; вихідних пунктів формування пішохідних колон; проміжних пунктів евакуації; пунктів навантаження і розвантаження майна об’єкта, що підлягає вивезенню у разі евакуації; пунктів управління (адміністрацій) органів, що забезпечують евакуаційні заходи (керівництво залізниці, автопідприємства тощо); медичних пунктів (закладів) та інше.
    2.  Маршрути руху евакуйованих працівників об’єкта і членів їх сімей до збірних евакуаційних пунктів і руху від ЗЕП до станцій (пунктів) посадки на транспорт; руху автомобільних і пішохідних колон по вулицях міста; маршрути евакуації працівників об’єкта і членів їх сімей залізничним, автомобільним транспортом і пішим порядком за межами міста до пункту призначення; маршрути вивезення майна об’єкта, що підлягає евакуації.

Маршрути евакуації доповнюються інформацією про час відправлення транспорту і пішохідних колон, розрахунковими даними про час проходження евакуаційними підрозділами, автомобільними і пішохідними колонами вихідних і проміжних пунктів евакуації, а також час прибуття до пункту призначення.

Умовні знаки, які необхідні для оформлення схем маршрутів евакуації, подані в розділі «Довідкові дані та пояснення…» Повну інформацію про умовні знаки та їх використання див. «Методичні рекомендації з розроблення картографічних документів та схем у сфері цивільного захисту» (запитувати «Методичні рекомендації…» №915).

  1.  На схему маршрутів евакуації (або як додаток) можуть наноситись таблиці з розрахунками часу проходження маршрутів: залізничним транспортом, автомобільним транспортом, пішохідними колонами (зразки таблиць див. в розділі «Алгоритм виконання індивідуального завдання»).

Примітки:

  1.  Розрахунковий час проходження маршрутів наноситься олівцем і остаточно уточнюється при фактичному здійсненні евакуації;
  2.  Якщо місце розташування об’єкта (пункту призначення) завчасно не визначено, на плані міста наноситься обстановка включно до станцій (пунктів) посадки. Для нанесення маршрутів евакуації готується карта області. Маршрути евакуації, пункт призначення та розрахунковий час проходження маршрутів наносяться (уточнюються) з оголошенням евакуації.
  3.  Схема маршруту евакуації об’єкта використовується для здійснення розрахунків, при розробці і уточненні порядку евакуації, а також під час інструктування груп супроводження (старших вагонів, начальників автомобільних і пішохідних колон).
  4.  Таблиці з розрахунком часу евакуаційних заходів є складовою частиною «Плану організації і проведення евакуаційних заходів» (див. Додаток 7). Схема маршрутів евакуації є логічним доповненням названого Плану.

Додаток 7.

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник цивільного захисту

Об’єкта

Прізвище

«___»___________________200____року

ПЛАН

Організації і проведення евакуаційних заходів

_______________________________________

(найменування об’єкта)

З отриманням розпорядження на проведення евакуаційних заходів, здійснити збір керівного складу згідно із схемою оповіщення (додаток       )

Оповіщення працівників і членів їх сімей організують начальники відділів і структурних підрозділів за евакуаційними списками.

Пункт евакуації_________________________________________________________

1. Евакуація працівників і членів їх сімей

Усього евакуації підлягає_________чоловік, у тому числі:

Працівників-_________чол., членів сімей-________чол.

З них:

Залізничним транспортом - ______чол.;

Автотранспортом - ______чол.;

Пішим порядком - ______чол.;

Власним автотранспортом - _____чол.

Евакуація здійснюється комбінованим способом через ЗЕП №__№__

Вивезенню залізничним транспортом підлягає ___ чол., ешелоном  №____ (вагони №__, ___), який формується на станції _____________________, через ЗЕП №____(вул. ________________, буд.___, тел._____________. Станція посадки - ______________________, станція висадки - _________________. Відстань - ________км, час у дорозі - ____год._____хв.

потягу,

вагонів

Кількість

чол., що

вивозяться

Час подання транспорту (Ч+____)

Час початку посадки (Ч+____)

Час відправлення (Ч+____)

Час прибуття (Ч+____)

Час висадки (Ч+_____)

Примітка

Вивезенню автомобільним транспортом підлягає____чол., автоколоною №___, яка формується і складається із____автобусів, ____вантажних машин, ____бортових машин, ____автофургонів, усього - ____ одиниць через ЗЕП №___(вул.___________, буд___, тел.__________. Пункт посадки - ________________, пункт висадки - _________________. Відстань - _________км, час шляху - ____год.___хв.

рейсів

Кількість

чол., що

вивозяться

Час подання транспорту (Ч+____)

Час початку посадки (Ч+____)

Час відправлення (Ч+____)

Час прибуття (Ч+____)

Час висадки (Ч+_____)

Примітка

Власним автотранспортом вивозяться - ____чол. Через ЗЕП №___.

Пішим порядком виводяться - ____чол. через ЗЕП №___, вул. ___________, буд.____, у складі ____колон.

Колона № ____-_____чол., колона № ______ _____чол., вихідний пункт___________________________________.

Маршрут руху у місті - ___________________________________________, маршрут руху за містом  №____: вих. пункт руху - __________________, проміжні пункти руху - ____________________________________, кінцевий пункт - _______________________________.

Довжина маршруту: - ____км, час шляху - ______.

Пройти вихідний пункт: колоні №___в____год.___хв., №___в___год.___хв.

Тривалий привал (одна година) – в __________і в ____________, нетривалі привали – в_______________ і в __________________.

Пішохідні колони супроводжує автотранспорт - ________________.

Із проміжного пункту евакуації евакуйовані вивозяться до пункту призначення транспортом - _______________________________.

На кожну пішохідну колону передбачається виділення 1-2 медпрацівників та 1-2 санітарів.

Відповідальні за проведення евакуації працівників об’єкта та членів їх сімей - _________________________________________________.

2. Організація вивезення майна

У разі евакуації об’єкта на нове місце розташування усього вивозиться ____тонн вантажів. Із них вивозиться:

Залізницею - _____тонн, автотранспортом - ____тонн.

Залізничним транспортом вивозиться майно таких відділів і підрозділів об’єкта:___________________________________________.

Для забезпечення перевезення майна від місця розташування об’єкта до станції навантаження вагонів виділяється автотранспорт - __________________, який робить_______рейсів.

Для забезпечення навантаження майна на автотранспорт і його перевантаження на залізничний транспорт виділяється ______чол. Від підрозділів - __________________________________________, розвантаження вагонів забезпечують - _____чол. Від підрозділів - ______________________________,

Станція навантаження –

Станція розвантаження –

потягу, вагонів

Кількість

майна, що

вивозиться

Час подання транспорту (Ч+____)

Час початку навантаження (Ч+____)

Час відправлення (Ч+____)

Час прибуття (Ч+____)

Час розвантаження (Ч+_____)

Примітка

Автомобільним транспортом вивозиться майно таких відділів і підрозділів об’єкта:___________________________________________________________.

Для забезпечення перевезення майна на автотранспорт і його розвантаження виділяється ____ чол. від підрозділів - _____________________________________________.

Маршрут руху автоколони з майном: у місті - ____________________________,

Маршрут руху за містом - _____________________________________________,

Проміжні пункти руху - _______________________________________________,

Кінцевий пункт - _____________________________________________________.

Довжина маршруту: - _____км, час у дорозі - ______.

Рейсів, автомобілів

Кількість

майна, що

вивозиться

Час подання транспорту (Ч+____)

Час початку навантаження (Ч+____)

Час відправлення (Ч+____)

Час прибуття (Ч+____)

Час розвантаження (Ч+_____)

Примітка

Відповідальні за вивезення майна об’єкта:_________________________________

 

Начальник штабу цивільного

захисту об’єкта     (Підпис)   Ініціали, прізвище

Примітки:

  1.  План організації  та проведення евакуаційних заходів розробляється у повному обсязі, якщо місце нового розташування об’єкта намічено завчасно.
  2.  У разі, якщо місце нового розташування об’єкта завчасно не визначено, розробляється проект плану, який уточнюється і подається на затвердження начальнику цивільної оборони об’єкта після отримання розпорядження на евакуацію.

1.

Загальні положення

3

2.

Методичне забезпечення виконання індивідуального завдання

4

3.

Довідкові дані та пояснення до Алгоритму виконання індивідуального завдання

5

4.

Алгоритм виконання індивідуального завдання

13

5.

Додатки:

16

5.1.

Додаток 1. Критерії прийняття рішення на евакуацію із зон хімічного зараження

16

5.2.

Додаток 2. Критерії ухвалення рішення на евакуацію населення у випадку порушення систем і об’єктів життєзабезпечення населення в надзвичайних ситуаціях

17

5.3.

Додаток 3. Змістовна частина (текст) індивідуального завдання

18

5.4.

Додаток 4. Карта-схема з рішенням про евакуацію

19

5.5.

Додаток 5. Звіт про планування заходів евакуації населення

20

5.6.

Додаток 6. Зміст схеми маршруту евакуації

22

5.7.

Додаток 7. План організації і проведення евакуації

24

ЗМІСТ




1. Безотходная утилизация донных отложений нефтяных резервуаров
2. а наряду с юридическими лицами осуществляют коммерческую деятельность
3. Проблемні питання вчинення окремих нотаріальних дій
4. 98 4 ЗАРЕГИСТРИРОВАНО в Министерстве юстиции Украины 10
5. Экономика Франции
6. Черная курица или Подземные жители
7. Братья и сестры
8. Статья 784 Общие положения о перевозке 1
9. Реферат- Организация и обслуживание рабочих мест
10. Реферат- Зрелость
11. SаMоSтоятельныедети Дерево добрых дел.html
12. электронная спектроскопия Метод не имеет стандартного сокращения иногда с расшифровкой приводят аббреви
13. В класс классный руководитель Витальева Марина Сергеевна На данном этапе педагогической практики я позн
14. тематики произведений литературы музыки искусства
15. НА ТЕМУ- ~~СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК ДЕРЖАВНИХ БЮТЖЕТІВ~ ЗМІСТ- Вступ Створення бюджету
16. Межкультурные коммуникации в современном мире- роль СМИ1
17. Духовная культура, мораль, моральные ценности и идеалы
18. Проектирование цепей коррекции, согласования и фильтрации усилителей мощности радиопередающих устройств
19. на тему- ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ПЛОСКОСТЕЙ ЗАДАННЫХ СЛЕДАМИ для курсантов и студентов 1 курса всех специально
20. А Крашенинников К ТЕОРИИ ПРАВА НА ИСК Ярославль 1995 Крашенинников Е