Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Незважаючи на значну важливість автоматизації обліку праці та її оплати для облікової системи підприємства

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-12-26

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 15.5.2024

  1.  Технологія автоматизованого обліку заробітної плати та розрахунків з працівниками

Ведення обліку нарахування та виплати заробітної плати є важливим елементом системи обліку та управління підприємством, оскільки, з одного боку, допомагає визначити суму витрат підприємства на оплату праці і відповідно визначити фактичну собівартість виготовленої продукції, виконаних робіт та наданих послуг, з іншого боку, дозволяє максимально ефективно використовувати наявні трудові ресурси підприємства. Незважаючи на значну важливість автоматизації обліку праці та її оплати для облікової системи підприємства, автоматизація обліку праці та її оплати є найскладнішою ділянкою автоматизації обліку підприємства, що обумовлено такими проблемами:

-Складність розрахунку та різноманітність структур заробітної плати працівників різних підприємств.

-Постійна зміна нормативних документів, що визначають порядок нарахування заробітної плати, здійснення нарахувань та утримань з неї.

-Неоднозначність трактування чинного законодавства.

-Різноманітність алгоритмів здійснення допоміжних розрахунків за різними видами та умовами виплат.

-Різний порядок утримання податку на доходи фізичних осіб та внесків до фондів соціального страхування і пенсійного фонду з різних видів виплат.

-Наявні розбіжності періоду нарахування та виплати заробітної плати в залежності від особливостей роботи підприємств.

Особливостями автоматизації обліку заробітної плати є складність визначення загальної суми нарахованої заробітної плати, об'єктів нарахування внесків та утримань при проведенні розрахунків з фондами соціального страхування, неоднозначність трактування змін у чинному законодавстві. В зв'язку з цим автоматизація обліку заробітної плати здійснюється за 2 напрямками:

- автоматизація типових виплат, відповідних нарахувань та утримань;

- автоматизація відрядної заробітної плати з урахуванням умов праці та додаткових виплат і утримань, з відповідними нарахуваннями та утриманнями.

Перший підхід використовується в інтегрованих системах обліку, в яких облік заробітної плати є складовою частиною інформаційної системи, що тісно поєднана з іншими складовими. Програми, побудовані з використанням даного підходу - «1С: Бухгалтерія для України», «Форт: .2000». Перевагами даного підходу є ведення обліку в одній програмі, низька вартість програми та її супроводу, легкість перевірки окремих операцій. Недоліками є потреба в проведенні значної кількості додаткових розрахунків при здійсненні нарахування заробітної плати.

Другий підхід - побудова автоматизованого робочого місця з обліку заробітної плати, яке враховує особливості кадрового обліку та обліку праці і заробітної плати на окремо взятому підприємстві. Створене робоче місце повинно бути забезпечене засобами обміну інформацією з основною інформаційною базою підприємства, в якій містяться дані фінансового та управлінського обліку діяльності підприємства. Типовими програмами є «1С:Зарплата і кадри», «1С:Управління персоналом». Недоліками є складність здійснення обміну інформацією, складність контрою й перевірки відповідності розрахунків, значна вартість програм та її супроводу. Перевагами є можливість гнучкої адаптації програми до особливостей відрядної оплати праці на підприємстві, узгодження кадрового обліку та обліку заробітної плати, автоматизоване здійснення розрахунків з використанням алгоритмів комп'ютерної програми.

Основними завданнями ведення обліку праці та її оплати є:

  1.  організація контролю за якістю та кількістю затраченої праці;
  2.  забезпечення своєчасного і правильного віднесення сум нарахованої заробітної плати і відрахувань органам соціального страхування на собівартість продукції, виконаних робіт, послуг, а також на інші витрати;
  3.  забезпечення здійснення у встановлені строки всіх розрахунків з працівниками і службовцями по заробітній платі та інших виплатах;
  4.  забезпечення збору та обробки інформації, необхідної для поточного і наступного планування, контролю, аналізу та оперативного управління виробництвом, для складання фінансової і статистичної звітності.

Основними засадами ведення обліку праці та її оплати є: інтеграція кадрового обліку, обліку праці та її оплати в єдине ціле; децентралізація збору інформації за ознаками типових операцій; централізація обробки інформації з обліку праці та її оплати; автоматизований збір інформації про вихід працівників на роботу та відпрацьований ними час; автоматизація типових розрахункових операцій; автоматизований контроль за правильністю проведення ручних розрахунків та коригувань; відокремлення кадрового обліку, обліку праці та її оплати від основного контуру фінансового обліку в комп'ютерних облікових системах.


  1.  Порядок автоматизованого нарахування заробітної плати

Для ведення обліку нарахування заробітної плати, її виплати та витрат на оплату праці використовуються такі рахунки: 64,65,66

Аналітичний облік за рахунком 66 здійснюється в розрізі окремих працівників, періодів нарахування заробітної плати та видів виплат. Аналітичний облік за рахунком 65 ведеться в розрізі видів нарахувань/платежів та співробітників. Аналітичний облік за рахунком 64 здійснюється в розрізі видів податкових платежів. Аналітичний облік за рахунками витрат ведеться розрізі видів діяльності, елементів витрат, підрозділів підприємства.

Особливостями ведення обліку праці та її оплати є необхідність контролювати періодичні реквізити довідників, дані яких використовуються в процесі ведення обліку праці і її оплати.

Документальне оформлення операцій з обліку праці та її оплати значно не відрізняється від первинних документів, які використовуються при безкомп'ютерному веденні обліку:

Табель обліку використання робочого часу, Нарахування заробітної плати, Наказ про звільнення,Облік понадурочних годин, Заява про застосування пільг, Друковані форми регістру «Зарплата» Оборотно-сальдова відомість за субконто за рахунком 66

Процес обліку розрахунків з оплати праці слід розподілити на такі складові:

Ведення обліку відпрацьованого часу та виготовленої продукції, який формує інформаційну базу для нарахування заробітної плати за погодинною та відрядною формами оплати праці. Реєстрація документів виконується впродовж періоду, за який повинна бути нарахована заробітна плата. В окремих випадках комп'ютерні облікові програми не передбачають можливостей автоматизованого ведення даного обліку, відповідно його ведення повинно бути здійснене вручну перед початком виконання наступного етапу.

Ведення обліку нарахованої заробітної плати, під час якого відповідно до відпрацьованого часу, погодинних та інших окладів, обсягів виготовленої продукції здійснюється розрахунок загальних сум нарахованої заробітної плати та здійснюється визначення сум нарахувань, утримань сум податку на доходи фізичних осіб і суми заробітної плати до виплати (див. рис. 11.17, 11.18). Виконання даних розрахунків здійснюється наприкінці місяця або після його закінчення після введення всіх первинних документів з обліку праці. Рекомендується виконувати розрахунки не частіше одного разу на місяць.

Ведення обліку розрахунків з оплати праці включає облік виплаченої та депонованої заробітної плати з відповідною подальшою її виплатою. При веденні обліку нарахування та виплати заробітної плати використовуються такі документи:

Табель - службовий документ, що визначає відпрацьований час працівниками-погодинниками, проведень за рахунками бухгалтерського обліку не формує, має друковану форму табеля обліку відпрацьованого часу.

Відрядний наряд - службовий документ, що визначає обсяги виконаної працівниками-відрядниками роботи і відповідно суми відрядної оплати, формує проведення за рахунками обліку витрат та розрахунків з оплати праці, має друковану форму наряду на виконання робіт, застосовується при складанні нарядів на кожного працівника окремо.

Нарахування заробітної плати - спеціальний документ, який здійснює зведення сум нарахованої заробітної плати по працівниках, здійснення розрахунків сум нарахувань та утримань, формує проведення за рахунками обліку витрат, розрахунків з оплати праці, з страхування та з розрахунків за податком на доходи фізичних осіб, має друковані форми «Розрахунково-платіжної відомості», «Розрахункового листка», «Розрахункової відомості» і т.ін. Документ може бути використаний також для нарахування авансу та для внесення залишків розрахунків по оплаті праці 

Виплата заробітної плати - спеціалізований документ призначений для виплати нарахованої заробітної плати працівникам підприємства, має друковану форму «Платіжної відомості», в залежності від налаштувань програми може формувати проведення за рахунками обліку грошових коштів та розрахунків з оплати праці.




1. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата техничних наук Харків 2001
2. Перспективы развития отрасли.html
3. Управленческий учет на предприятии
4. S8 22 10180 12216 14900 22400 М
5. на тему- Склад та функціонування ПЕОМ ПЕОМ складається з чотирьох основних пристроїв відповідно до тих за
6. сопоставление сов расходов и сов доходов; 2
7. I. Введение в психологию профессиональной деятельности.html
8. соответственно ccording to ~ по словам ссылаясь на fter ll ~ в конце концов lso ~ также lterntively ~ поочерёдно
9. Берілген ѓимарат жоспарыныњ фрагментін сызып осьтерін белгілеп жєне лшемдерін ќойыњыз.html
10. Гуманизм поэзии Сергея Есенина
11. person tht works with the money nd ccounts of compny
12. И сие пишем вам чтобы радость ваша была совершенна 1 Ин
13. булыгинская дума носила характер исключительно законосовещательного органа и изза бойкота булыгинской
14. Опыт унификации проведения государственных закупок за рубежом
15. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Терноп
16. БАШКИРСКАЯ АКАДЕМИЯ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СЛУЖБЫ И УПРАВЛЕНИЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТЕ РЕСПУБЛИКИ БАШКОРТОСТАН Ю
17. Реноме 1999. 208с.
18. Экономическая наука в эпоху трансформации
19. изменение положения тела в пространстве относительно других тел с течением времени
20. Введение Предприятие как основной субъект торговли.