Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Відомий юрист, автор циклу книг в допомогу водіям, постійно рекомендує: головне при спілкуванні з працівником ДАІ це не боятися! Руки не тремтять! Голос не тремтить! Навчіться реагувати на інспекторів спокійно. Приберіть із обличчя запобігливу посмішку. Ведіть себе гідно. Забудьте раз і назавжди старі методи звернення до інспектора, типу «громадянин начальник» або «командир». Відчуйте себе рівноцінним суперником. Пам'ятайте: інспектор не може зробити вам нічого поганого. На вашій стороні Конституція України і презумпція невинності. Інспектору ДАІ необхідно вирішити більш складне процедурне завдання довести Вашу провину. Також пам'ятайте, його свідчення лише частина доказів.
Але, для того, щоб виграти процедурний поєдинок ще на дорозі, водієві потрібні знання ряду важливих Законів, на які переважна більшість автолюбителів не звертають уваги. І дарма! Мінімальна юридична обізнаність дозволяє будь-якій людині відчувати себе впевнено в будь-якій нестандартній ситуації.
У даній статті я спробую систематизувати ряд статутів, які реально допоможуть вийти із ситуації, коли, начебто законно, інспектор ДАІ перевищує свої повноваження. Пропоную вашій увазі алгоритм поведінки у разі дуже частих, безпідставних, дратівливих зупинок через нібито проведення різних цільових операцій.
Згідно з п. 21-1) ст.11 Закону "Про міліцію" причиною зупинки транспортного засобу може бути "проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб;" У цьому ж пункті написано, що "працівник підрозділу міліції повинен повідомити водія про причину зупинення транспортного засобу, суть вчиненого правопорушення".
Спецоперації обмежують права громадян на вільне безперешкодне пересування і змушують пред'являти документи для перевірки. Згідно ст. 57 Конституції України "закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними".
Таким чином, доки водій не отримає в встановленому законом порядку інформації про проведення спецоперації по перевірці документів, наказ про її підписання є недійсним, а отже не підлягає виконанню. МВС приховує свої накази від громадськості - а вони не є законними і в суді сприйматимуться такими, які не набрали законної сили.
Однак, у п. 21-1) ст.11 Закону "Про міліцію" йдеться лише право міліції зупиняти автомобіль. А ось перевірку документів регулює п.2 цієї статті, де чітко вказано, що "міліції надається право перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на міліцію".
Зупинивши автомобіль через операцію, співробітник ДАІ не має права вимагати пред'явити документи, якщо у нього немає конкретної підозри в правопорушенні, тим більше що згідно з п. 21-1 інспектор зобов'язаний повідомити суть вчиненого правопорушення. Із цього випливає, що якщо вас зупинили через "операцію", але не назвали порушення, то ви сміливо можете не показувати свої документи і це буде абсолютно законно.