Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
. Вкажіть дати подій та розмістіть їх у хронологічній послідовності:
а) оборона Умані загонами Івана Богуна, перебіг битви під Охматовом_______р.;
б) ухвалення Березневих статей._______р.;
в) завершення битви під Городком, початок облоги Львова_______р.;
г) скликання Переяславської ради_______р.
Відповідь: 1___, 2___, 3___, 4___.
. Обчисліть взаємовіддаленість усіх подій від сьогодення. Позначте їх на лінії часу.
• Вкажіть подію, котра відбулася першою; останньою.
• Складіть стислу хроніку перебігу воєнних дій української армії проти Польщі 16541655 рр.
Б. Узагальнення і систематизація знань з історичної термінології. Формування вмінь використання у мовленні вивчених історизмів. Складання речень. Робота в зошитах.
Коротко, у вигляді запитань до кросворда, подайте визначення понять і термінів: «автономія»; «федерація»; «конфедерація»; «протекторат». Згрупуйте всі визначені історизми відповідно до правил укладання словників: в алфавітному порядку. Запропонуйте назву для утвореного словника. Складіть речення із тим терміном, котрий, на вашу думку, якнайповніше розкриває характер українсько-московських стосунків, що склалися у результаті подій у Переяславі.
В. Узагальнення і систематизація знань, формування вмінь і навичок з історичної персоналістики. Формування вмінь описування історичних постатей. Виконання завдань із робочого зошита з друкованою основою.
Хто з історичних діячів брав активну участь у подіях Національно-визвольної війни 16541655 рр.: Т. Хмельницький; І. Богун; П. Сагайдачний; М. Кривоніс; М. Калиновський; П. Тетеря; В. Бутурлін; І. Зо-лотаренко? Укладіть з їхніх імен і прізвищ кросворд. Складіть запитання до нього. Дайте йому назву.
Г. Узагальнення і систематизація знань з історичної географії. Формування умінь і навичок орієнтуватися в історичному просторі. Робота з картою. Робота в зошиті.
• Покажіть на карті напрямки дій українсько-російських військ у 16541655 рр., а також місця їх основних битв з військами Речі Посполитої.
• Доберіть не менше п'яти назв історико-геогра-фічних об'єктів, необхідних вам для розкриття теми «Перебіг та наслідки українсько-московських воєнних дій проти Речі Посполитої у 16541655 рр.». Використайте їх, написавши невелике (у межах п'яти речень) однойменне повідомлення.
Ґ. Узагальнення і систематизація знань з історичного джерелознавства. Формування вмінь і навичок редагування історичних текстів.
Відновіть текст, вибравши варіанти правильних відповідей: «Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої тривала майже десять років. Унаслідок битви під а) Корсунем; б) Зборовом було укладено договір, згідно з яким Гетьманщина обіймала землі колишніх а) Брацлавського; б) Київського; в) Чернігівського; г) Руського воєводств. Проте після битви під Берестечком а) 2030 червня 1651 р.; б) 2030 червня 1652 р. гетьман змушений підписати а) Переяславський; б) Білоцерківський договір, що суттєво обмежував права Війська Запорозького. Лише унаслідок перемоги під а) Батогом; б) Жванцем 23 травня 1653 р. незалежність козацької держави було поновлено, та війна ще не закінчилася. Довготривалість військового протистояння з Польщею спонукала козацький уряд до пошуків союзника. Врешті, у 1654 р. утворено конфедеративний союз Гетьманщини з а) Туреччиною; б) Московією. Восени 1655 р. з-під влади а) Туреччини; б) Речі Посполитої визволено західноукраїнські землі, але через несприятливі зовнішньополітичні обставини гетьман Б. Хмельницький відступив».