У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

XII ст. В період встановлення феодальних відносин і зародження української народності як і народностей рос

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.12.2024

Історично українська мова , так само як російська та білоруська , сходить до давньоруському мови . У XI - XII ст. , В період встановлення феодальних відносин і зародження української народності , як і народностей російської та білоруської , в основу писемної мови Київської Русі ліг , як відомо , старослов'янська мова .

Первісна література , головним чином рукописи церковно-богослужбового і взагалі релігійного характеру , переписувалася зі старослов'янських оригіналів . Переписувачі ретельно намагалися зберегти особливості оригіналів , але часто відбувалися і помилки в листуванні. Ці помилки особливо важливі для історика мови , тому що в них ( звичайно , не завжди) позначався вплив розмовної мови .

Завдяки цьому вже в найдавніших пам'ятках , що виникли на Україні , ми бачимо проникнення особливостей мови , властивих взагалі говорам східнослов'янських племен , і зокрема особливостей тих говірок , з яких згодом сформувався українську мову.

Таким чином, виникнення писемності світської (у вигляді різних актів , договорів тощо ) відкривало широку дорогу народним елементам , які не знищуючи , проте , основи літературної мови - мови церковнослов'янської .

Навіть такий загальний для всіх східнослов'янських племен пам'ятник , як " Слово о полку Ігоревім " , яскраво виявляє цю основу . Чим далі , тим більше і більше констатується особливостей фонетичного характеру (у " Галицькому Євангелії " , " Житії Сави " та ін.)

C XIV в . , З приєднанням України до Литви і з ростом елементів політичної централізації , починає розвиватися особливий тип писемної мови (так зване койне ) у різних офіційних документах , юридичних пам'ятниках , - стиль , хоча і представляє собою ту ж церковнослов'янську основу , але змінилася під впливом українських і білоруських говірок .



Найдавніші пам'ятки літературної мови представлені грамотами 14  в . Успадкувавши давньоруську писемність , українську мову в 14-15 ст. розвивав традиції літературної мови Київської Русі , хоча і піддавався сильному впливу місцевих говірок .

З кінця 15 ст. робляться перші спроби наблизити книжну мову до української живої мови , в 16 ст. з'являються переклади церковних книг на В. я . ( "Пересопницьке євангеліє " , 1556-61 ; " Крехівський апостол " , 1560 ) . Виникають два типи літературної мови - " проста мова" і " славєноросскій мову".

В кінці 16 - 1-й половині 17 ст. на літературній мові з'являються значні твори полемічного жанру , складаються літописи , розвивається художня література. На його стандартизацію впливають граматика М. Смотрицького ( 1619 ) і словник П. Беринди ( 1627).

Возз'єднання України з Росією ( 1654 ) сприяло тісніших взаємозв'язків української мови з російською, що позитивно позначилося на його літературному розвитку , на зближенні з живою розмовною мовою .

У 17 -1 -й половині 18 ст. літературний В. я . вживається у всіх жанрах писемності . З'являються художні твори на народно - розмовній мові (І. Некрашевич ) .

До початку 19 ст. ( "Енеїда" І. Котляревського , 1798 , і ін. ) народно-розмовна мова закріплюється в літературному вживанні . Фундаментальне значення у створенні сучасної літературної української мови мало творчість Т. Г. Шевченка.




1. Красная книга
2. Психологічні особливості учнів із неповних сімей та шляхи психопрофілактики
3. Пресс Мягкая обложка 238 стр
4. ХIквадрат Е Визначения достатнього числа спостережень 3.html
5. вариантов ответов есть типичные ситуации и ваши реакции на них
6. Западноевропейский союз
7. вариант был доступен на момент вынесения решения и согласно процедуре суд должен предоставлять его копию по
8. Тюльпан
9. суу Шолбаноовна
10. Биологическое и социальное в человеке. Человек как целостност
11. Но каждому дается проявление Духа на пользу
12. Карьера менеджера по персоналу
13. зах рус землі протягом др
14. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук Київ 2000
15. японская модель развития экономики 2
16. Типы словарей, используемые в русском языке
17. Контрольная работа- Экономико-географическая характеристика Печорского угольного бассейна
18. Признаки делимости
19. Уйгурский язык и литература
20. тематикаКонтрольная работа по тему Дифференциальные уравнения