Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Фізичні властивості солей. За стандартних умов усі солі тверді кристалічні речовини різного кольору. Мають різну розчинність у воді (див. таблицю розчинності на форзаці). Так, усі солі нітратної кислоти нітрати добре розчинні (NaN03, Mg(N03)2 та ін.). Усі солі Натрію і Калію також добре розчинні у воді (КСl, Na2S04 та ін.). А солі фосфатної, карбонатної, силікатної кислот майже всі нерозчинні, за винятком солей Калію і Натрію. Є солі малорозчинні, наприклад кальцій сульфат CaS04, і практично нерозчинні, наприклад аргентум хлорид AgCl і барій сульфат BaS04.
• Дайте назви солей, формули яких наведено вище
Чи знаєш ти, що кухонна сіль NaCI одна з найдавніших речовин? Коли і як вона стала відома людям, наука не знає. Кухонну сіль людина споживає, мабуть, стільки років, скільки їй самій. У минулому деякі народи Центральної Африки за 1 кг солі віддавали 1 кг золота. Потреба в солі дуже велика. Сучасна людина щороку споживає від 5 до 10 кг солі. Археологічні розкопки засвідчують, що в Прикарпатті видобували сіль кілька десятків тисячоліть тому. Нині головним джерелом солі є вода морів, океанів, солоних озер. На Землі запаси солі практично невичерпні
Поширення у природі. Солі доволі поширені у природі й відіграють важливу роль у процесах обміну речовин у живих організмах. Солі містяться в клітинному соку, крові, сльозах, поті, входять до складу різних тканин: кісткової, нервової, м'язової.
Масова частка солей в організмі людини становить 5,5 %. Живі організми потребують постійного надходження солей. Тваринні організми одержують їх із питною водою та харчовими продуктами, а в рослини солі надходять з ґрунту разом з водою.
Солі мають велике значення і в суспільному господарстві. їх використовують для добування багатьох металів, мінеральних добрив, скла, мінеральних фарб, миючих засобів, кислот тощо.