Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ТЕМА 6. СОЦІАЛЬНА МОБІЛЬНІСТЬ Поняття соціальної мобільності Спілкування та спі

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.11.2024

ТЕМА 6.                     СОЦІАЛЬНА МОБІЛЬНІСТЬ    

Поняття соціальної мобільності

Спілкування та співпраця як перспектива розвитку соціуму

План

  1.  Поняття соціальної мобільності.
  2.  Типи соціальної мобільності.
  3.  Канли соціальної мобільності.

    4.  Спілкування та співпраця як перспектива розвитку соціуму.

Вам вже відомо, що суспільство в будь якій країні та в будь-яку епоху        не є чимось однорідним.  У кожному суспільстві є соціальна нерівність (соціальна диференціація). Але протягом усієї своєї історії людство прагнуло позбутися нерівності.

Теорії щодо усунення соціальної диференціації.

1. Марксизм стверджує, що соціальну нерівність можна усунути              за допомогою зміни економічної системи.

2. Розшарування зла, якого не можна уникнути, з ним необхідно змиритися.

3. Нерівність - позитивне явище. Воно спонукає людей прагнути вдосконалення суспільних відносин. Соціальна однорідність - загибель суспільства.

Соціальна нерівність -   форма соціальної диференціації, при якій окремі індивіди, прошарки, класи знаходяться на різних ступенях вертикальною соціальної ієрархії і володіють нерівними життєвими шансами і можливостями задоволення потреб.

Соціальна рівність - це рівність перед законом, рівність прав і можливостей.

Разом з тим рівність можливостей не передбачає рівних результатів. Документи ООН передбачають завдання створити рівні можливості               для забезпечення добробуту нинішніх і майбутніх поколінь.

Соціальна мобільність

Таланти народжуються в усіх соціальних верствах і класах. Якщо не існує бар'єрів для соціального руху, можна передбачити велику соціальну мобільність, коли деякі люди швидко досягають високого соціального статусу. Усі переміщення людини або соціальної групи становлять процес соціальної мобільності.

Соціальна мобільність - це зміна місця, яке посідають людина або група людей у соціальній структурі.

Соціальна мобільність - це будь-який перехід індивіда, групи або соціального об'єкта, або цінності, створеної або модифікованої завдяки діяльності, від однієї соціальної позиції до іншої,         у результаті чого соціальне становище індивіда або групи змінюється.

Типи соціальної мобільності.

1. Вертикальна мобільність - сукупність взаємодій, які сприяють переходу індивіда з одного соціального шару в інший. Графічно вертикальну мобільність позначають ↑.

2. Горизонтальна мобільність - перехід індивіда від однієї соціальної позиції до іншої, що перебуває на тому ж рівні (наприклад, зміна місця проживання, перехід з однієї сім'ї в іншу, з однієї релігійної групи в іншу). В усіх випадках індивід не змінює соціального шару, до якого належить. Графічно горизонтальну мобільність позначають .

    Одним із прикладів вертикальної соціальної мобільності може бути життя і творчість знаменитої французької співачки Едіт Піаф. Її народження було насмішкою долі: мати співачки народила її просто на тротуарі, поки батько шукав візника. Першою пелюшкою майбутньої зірки Едіт Джованні Гасьон - таке справжнє ім'я Едіт Піаф - стала шинель поліцейського. Її виховувала бабуся, що мала пристрасть до алкоголю. Із 8 років Едіт почала допомагати батькові, виступаючи на вулиці. Вона пізнала все: голод, злидні, презирство, смерть малолітньої дочки... Проте не розгубила свій талант, змогла вийти на сцену, навчилася співати під акомпанемент, створила свій репертуар і... стала знаменитою. На сцену Едіт завжди виходила в чорній сукні. Хтось із критиків зауважив, що на тлі плаття, її руки, чудові, витончені, які вона піднімала під час співу, пурхали наче метелики. Публіка захоплювалася нею - до Піаф прийшли гроші і слава. Едіт зуміла із найнижчих верств суспільства переміститися нагору. Але це аж ніяк не казка про Попелюшку. Щоб досягти успіху, співачці довелося виявити силу волі, твердість характеру.

Суспільство може підвищувати статус одних індивідів і знижувати статус інших.

Канали соціальної мобільності.

Канали соціальної мобільності (соціальні ліфти) - шляхи, якими відбувається переміщення людей з одних соціальних груп           до інших.

Прикладами може бути: армійська служба, здобуття освіти, оволодіння професією, укладання шлюбу, придбання майна.

Надзвичайно актуальним сьогодні для вас може стати роль майбутньої професії як соціального ліфта. Вивчаючи тему соціальної мобільності, можна замислитись над тим, чи користується попитом обрана вами професія              в нашому місті, чи зможете ви пропонувати свої професійні здібності            на ринку праці в іншому місті або регіоні.

Соціальна мобільність залежить від структури суспільства і безпосередньо від індивіда.

Приклади «закритого» суспільства з низькою соціальною мобільністю - патріархальне, традиційне суспільство, касти в Індії та деяких країнах Африки, замкнені групи, обмежений доступ до статусної групи.

Індустріальне, «відкрите» суспільство характеризується високою соціальною мобільністю. У такому суспільстві немає заборон на професії, шлюби, зміну місця проживання.

У межах одного суспільства й на окремих етапах його розвитку соціальна мобільність може бути різною (революції, війни, реформи).

Соціальна комунікація

Соціальна комунікація (англ. social communication) - це обмін між людьми або іншими соціальними суб'єктами цілісними знаковими повідомленнями, у яких відображені інформація, знання, ідеї, емоції тощо.

Цей обмін зумовлений цілим рядом соціально значимих оцінок, конкретних ситуацій, комунікативних сфер і норм спілкування, прийнятих     у даному суспільстві.

Основні підходи

до розуміння сутності соціальної комунікації в сучасній науці.

  •  Механізм, завдяки якому забезпечується існування та розвиток людських відносин, який включає в себе всі розумові символи, засоби            їх передання у просторі та збереження у часі.   (Чарльз Кулі);
  •  Обмін інформацією між складними динамічними системами                   та їх частинами, які здатні приймати інформацію, накопичувати                       її та перетворювати. (Аркадій Урсул);
  •  Інформаційний зв'язок суб'єкта з тим чи іншим об'єктом. (Мойсей Каган),
  •  Спосіб діяльності, який полегшує взаємне пристосування людей. (Тамотсу Шибутані);
  •  Акт відправлення інформації від мозку однієї людини до мозку іншої. (Пол Сміт, Кріс Беррі,Алан Пулфорд);
  •  Специфічний обмін інформацією, процес передання емоційного            та інтелектуального змісту. (Андрій Звєрінцев, Альвіна Панфілова).

Основні (базові) функції соціальної комунікації:

1. Інформаційна функція означає, що завдяки соціальній комунікації              в суспільстві передається інформація про предмети, їх властивості, явища, дії та процеси.

2. Експресивна функція визначає здатність соціальної комунікації передавати оцінну інформацію про предмети або явища.

3. Прагматична функція означає, що соціальна комунікація є засобом, який спонукає людину до певної дії та реакції.

 

Комунікація походить від лат. communicatio - єдність, передання, з'єднання, повідомлення, пов'язаного з дієсловом communico - роблю спільним, повідомляю, з'єдную.

Поняття «комунікація» може вживатись у декількох значеннях:

  •  Соціальна комунікація, спілкування між людьми та іншими соціальними суб'єктами;
  •  Телекомунікації або зв'язок за допомогою технічних засобів;
  •  Певна система, за допомогою якої забезпечують сполучення між віддаленими об'єктами, наприклад: підземні комунікації, транспортні комунікації, каналізаційні комунікації тощо.

Комунікативність (лат. communicatio - зв'язок, повідомлення)  сукупність істотних, відносно стійких властивостей особистості,                  що сприяють успішному прийому, розумінню, засвоєнню, використанню й передаванню інформації.

Висновки:

1. Соціально мобільність необхідна, тому що є невід'ємною частиною культури в будь-якому сучасному індустріально розвиненому суспільстві.

2. За умов сучасного відкритого суспільства безпосередньо від нас залежить, яким буде ваше місце у суспільстві й до якої соціальної групи належати.

3. Завдяки своїм власним зусиллям ви зможете змінити соціальне становище, переміститися з однієї сходинки соціальної драбини на іншу.

Питання до теми  «Соціальна мобільність».

  1.  Що таке соціальна нерівність?
  2.  Яка теорія стверджує, що соціальну нерівність можна усунути  за допомогою зміни економічної системи?
  3.  Дайте визначення соціальної мобільності.
  4.  Назвіть типи соціальної мобільності. Наведіть приклади.
  5.  Назвіть канали соціальної мобільності. Чому їх називають соціальними ліфтами?
  6.  Наведіть приклади з життя, які б демонстрували просування людей (Ваших знайомих, родичів, відомих людей) соціальними ліфтами.  
  7.  Які функції виконує соціальна комунікація?
  8.  Що таке комунікативність?

PAGE  1




1. противоправность деяния запрещенность лишения жизни уголовным законом
2. Курсовая работа- Международные таможенные договоры
3. САРАТОВСКАЯ ГОСУДАРСТВЕННАЯ ЮРИДИЧЕСКАЯ АКАДЕМИЯ Юридический колледж 1 Сизоненко Вадим Сергее
4. ЛОЗНА21 21 Техникоэкономические характеристики ООО ЛОЗНА 21 2
5. Перекрестный запрос это запросы в которых происходит статистическая обработка данных р
6. 3639 факс- 6063657 Проект Рекомендован Советом к
7. тема листьев Строение типы
8. Выход экскрементов определяют несколькими способами
9. соціальний інститут
10. Учет и распределение накладных расходов
11. вариант ВНД152 путем смещения правильных вариантов ответов с первого места на другие 13
12. Зарубежные и отечественные образовательные системы
13. Экономической таблице пытался показать как происходит движение товаров и денег между различными секторам
14. Вариант 16 по метрологии 1.
15. Россия и проблемы безопасности в балтийском регионе
16.  Отрезок АВ называется направленным если его концы А и В упорядочены; если при этом первой является точка А
17. Характеристика функционирования единого налога на вмененный доход
18. Влияние условий движения на техническое состояние автомобиля
19. Реферат Разработка технологии ЭВМ
20. Представление информации в компьютере