Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
ТЕМА 4. ТЕАТР ЯК СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ
ПЛАН.
1. Особливості та види театрального мистецтва.
2. Хореографія як сценічне мистецтво.
3.Театральні професії.
1
Театр (з грецької видовище) вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя крізь драматичну дію, що виникає в процесі гри акторів перед глядачами.
Формула театру: Драматург п'єса акторська гра глядач.
Театр є синтетичним видом мистецтва, тобто таким, в якому поєднуються різні види мистецтва: література (текст п'єси), образотворче мистецтво (театральні декорації, костюми, грим), музика (спів акторів, музичне оформлення вистави), хореографія. Театр також використовує досягнення найрізноманітніших галузей науки й техніки.
Призначенням театру є відображення всієї складності життя, боротьби доброго та злого, смішного та величного. Театр пропонує свій власний спосіб пізнання світу, що робить його надбання унікальними, бо вони не мають аналогів в інших видах мистецтва.
Що ви знаєте з історії виникнення театру?
Театр як явище духовної культури зародився в античній Греції. Поштовхом до появи нового виду мистецтва було поширення впливу літератури на життя грецького суспільства. В античному світорозумінні все життя людини є п'єсою, яку розігрує доля. Людина постійно шукає своє призначення. З примхи долі їй може бути відведена та чи інша життєва роль, від якої вона не може відмовитися. Але як актор людина цілком вільна, оскільки одну й ту ж роль можна виконати по-різному. Це своєрідне розуміння свободи стало основою, на якій виник грецький театр.
Мистецтво Стародавньої Греції було покликане виховувати в людині мужність, стійкість перед труднощами. Але краса героїчного подвигу з найбільшою переконливістю розкривалася в тих творах, які показували зіткнення героя з силами зла. Найбільш виразно це могло бути показано у трагедії. Вона в художній формі розкривала філософські, етичні, соціальні проблеми, які хвилювали греків.
Трагедія і комедія два полюси драматургії. У 18 столітті з'явилися п'єси, у яких були присутні ознаки обох жанрів. Так народився новий жанр, який отримав назву драма.
В основі спектаклю лежить режисерська інтерпретація п'єси, її жанрове, стилістичне вирішення. Драматичну дію організовано в часі (темп, ритм, наростання й спадання емоційної напруги) і просторі (розробка сценічного майданчика, мізансцени, реквізиту, рухів тощо).
Сьогодні, коли глядач приходить до театру, він зазвичай визнає умовність театральної дії та не вимагає абсолютної життєвості. Публіка бажає вражень, які розбудять почуття, викличуть асоціації з тим, що було пережито у своєму власному житті.
Відвідування театру це свято. Ця подія передбачає певний настрій, внутрішню підготовку. Особливу атмосферу підкреслює будівля театру.
Домашнє завдання:
1. § 9.
2. Переглянути документальний фільм «Одеський театр опери та балету».
3. Прочитати інформацію про зовнішнє оформлення та інтерєр цього театру.
74