Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема. Усне додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Тема. Усне додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Буквенні вирази. Підготовка до дії множення.

Мета. Удосконалювати вміння учнів виконувати усне й письмове додавання й віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння складати задачі за даним коротким записом.

Розвивати обчислювальні навичка, логічне мислення, уяву.

Виховувати колективізм, дружелюбність, любов до математики.

Обладнання. Роздатковий матеріал, наочність(приклади,схеми задач)

Тип уроку. Урок закріплення знань

Література. Уроки математики в 4 класі (за новим підручником О. Н. Кочина)

Упоряд. С. В. Мельничук.— Х. : Вид. група «Основа», 2007.— 240 с. —

(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 2 (38).

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку

- Доброго дня.

- Діти, в народі кажуть:

Добрий гість-дому радість!

Тож давайте привітаємось з нашими гостями.

- Мене звати Юлія Олегівна. Сьогодні урок математики у вас проведу я. Тому сідайте всі рівненько і приготуйтесь мене слухати.

II. Повторення раніше вивченого матеріалу.

1.Усний рахунок

- Давайте полічимо скільки разів додавали двійки, щоб вийшло 10?

2+2+2+2+2=10

- Молодці, а тепер давайте розв’яжемо приклади.

2+2=4                                           2+2+2+2+2=10

2+2+2=6                                       2+2+2+2+2+2=12

2+2+2+2=8                                   2+2+2+2+2+2+2=14

2.Коментоване розв’язування учнями прикладів (за схемою)

34 + 25 =                         47 + 36 =

  •  Такі приклади зручно обчислювати, записавши доданки в стовпчик.

Доданки записують так: десятки під десятками, одиниці під одиницями. Спочатку додають одиниці, а потім десятки. Додавання в стовпчик називають письмовим додаванням.

  •  А тепер давайте знайдемо суму чисел 34 і 25.

3. Розвязування прикладів

45                 15            44              32              33                24

22                 63            46              16              21                13

III. Оголошення теми і мети уроку.

  •  Сьогодні на уроці ми навчимось додавати двоцифрові числа, навчимось розв’язувати вирази з буквами. Будемо розв’язувати цікаві задачі.

IV.Виклад нового матеріалу.

1.Пояснення розв’язання буквенних виразів.

в+с, якщо в=46,с=18,

то 46+18=64

- За умовою сказано, що в=46, а с=18, тому у вираз з буквочками ставимо цифри. Замість букви в ставимо 46, а замість с ставимо 18. 46+18=64. А тепер давайте запишемо в зошит.

- Розвяжемо наступний вираз.

в+с, якщо в=38,с=39,

то 38+39=77

а+в, якщо а=8,в=7,

то 8+7=15

а+в, якщо а=14,в=18,

то 14+18=32

а+в, якщо а=25,в=49,

то 25+49=74

а+в, якщо а=38,в=30,

то 38+30= 68.

 V. Закріплення знань учнями

- Розгорніть свої підручники на с.100 №10(1). Прочитаймо першу задачу.

Що нам відомо?(скільки було хлопчиків та дівчаток)

Що потрібно знайти?(кількість хлопчиків)

Чи можемо ми дати відповідь?(так)

Якою дією?(10-2=8)

Що від чого віднімати?(10-2=8)

VI. Підсумок

  •  Давайте на закріплення розвяжемо ще 1 приклад.

а+с, якщо а=13,с=26,

то 13+26=39

VII. Домашнє завдання

№9




1. БАНК ТОП20Должность- руководитель дирекции информационных технологийОбязанности- Руководство внед
2. угу на уже очевидный вопрос
3. Лоури теориясы бойынша ~андай ~осылыс аммонилді негіздерге жататынын к~рсеті~із C4H9SH C5H11OH C2H52NH C3H7.
4. Тема ПОДОЛАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО ПЕРЕНАВАНТАЖЕННЯ Мета роботи Вивчити основні прояви стресу та можливі шлях
5. Требования к вычислительному модулю [3
6. Эмоциональный хастл
7. чуть ~ впервые наверно так тосковала по дому
8. Тема урока- Разноцветные краски
9. Реферат- Международно-правовая охрана смежных прав
10. на тему Детский ясли сад на 25 мест объединенный с начальной школой на 40 учащихся
11. Толково-исторический словарь к стихотворению МЮЛермонтова «Бородино» (о работе со словом на уроке русского языка)
12. Контрольная работа- Принцип природосообразности в трудах известных педагогов.html
13. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Тернопіл
14. УстьНерская гимназия
15. Академик Владимир Иванович Вернадский как основоположник учения о биосфере
16. Реферат- Клиника и методы лечения почечной колики
17. Компьютеры и программное обеспечение
18. настоящей работы и лишил бы себя всех тех неоценимых преимуществ и замечательных возможностей которые в из
19.  Підприємство розглядає доцільність придбання нової технологічної лінії за ценою 20 тис
20. Літературній енциклопедії термінів та понять під редакцією А