Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Складносурядне речення

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

Урок № 1

Тема:    Складносурядне речення. Його будова.

Мета:  сформувати в учнів знання про складносурядне речення;

розвинути навички розрізняти частини складносурядного речення, пунктуаційні навички;

виховувати особисту обережність та правильне поводження з вогнем, пропаганда здорового життя( боротьба з гіподинамією).

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання з учнями

2. Перевірка присутніх

ІІ. Мотивація навчання

  1.  Повідомлення теми уроку
  2.  Повідомлення мети уроку

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1.  Бесіда з учнями
  2.  Перевірка домашнього завдання
  3.  Вправа «Мозковий штурм»
  •  Що таке іменник?
  •  Вид сполучника а?
  •  У реченні «Мама мила раму» слово рама яким є членом речення?
  •  Назвіть основні часи дієслова.
  •  Коли  ставиться тире  між підметом і присудком?
  •  Вид дієслова зроблено?
  •  Що таке просте речення?
  •  Частина мови слова адже?
  •  Приклад вставного слова?
  •  Назвіть будь-який порядковий числівник.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1.  Слово вчителя

Просте речення має один синтаксичний центр.

Н.: Я хочу правді бути вічним другом.

Складне речення має два або більше синтаксичних (підметово-присудкових) центрів.

Н.: Пахне хлібом земля, що дала мені сонце і крила.

Складні речення поділяються на складносурядні, складнопідрядні, складні безсполучникові та складні речення з різними видами зв’язку. Сьогодні ми познайомимось з вами з складносурядним реченням.

У складносурядному реченні частини, що мають свої синтаксичні центри, відносно рівноправні. Вони поєднуються між собою сполучниками сурядності: і, та, але, а, проте, зате, однак, все ж, або, чи, або…або, чи…чи, то…то та ін.

На сизих луках скошено траву, і літо буйне в береги ввійшло. Сичі в гаю перекликались, та ясен раз у раз скрипів. Можна розділити на сто частин яблуко, але не можна розділити Землю.

Схематично прості частини складносурядного речення позначаються [ ], а [ ], і [ ]

2. Складіть пам’ятку про безпечне поводження з вогнем, використовуючи символи ілюстрації.       

3. Складіть усний твір-роздум про користь проведення Дня без автомобіля

V. Виконання вправ на закріплення

1. Подайте графічні схеми до наступних речень.

1) Так по зимі проходять весни і по грозі сіяє синь

2) Боязкий називає себе обережним, а скупий – ощадливим.

3) А буде син, і буде мати, і будуть люди на землі. Лише гул од копитів степом котився та хліба шелестіли.

4) Раптом все задрижало – і Андрій злякався.

5) Вдалині хиталися дерева і синів задуманий прибій.

2. Перекладіть на українську мову. Запишіть український варіант у зошит.

Густая, высокая трава на дне долины, вся мокрая, Белла ровной скатертью (И.Тургенев) 2. Мне приходилось ночевать в стогах в октябре, когда трава на рассвете покрывается инеем, как солью. 3. На другой день после своего объяснения с матерью Наташа ждала целый день Болконского, но он не приехал. (Л.Толстой)

У складносурядному реченні вкажіть граматичну основу та подайте до нього схему.

3. Міні- диктант

               У парі з хлібом завжди ходила сіль. Не тільки  в тому значенні, яке ви зараз пригадали: «зустрічати хлібом-сіллю», «подякувати за хліб, за сіль», бо це вже традиційне їх вживання, до того ж образне, узагальнене. Але й у своєму прямому, предметному значенні вони теж ішли поряд. Ось свідчення істориків. На нашій, переважно степовій за рельєфом місцевості, люди жили переважно за рахунок скотарства. Тому харчувались вони тоді переважно  і молоком, сіль ще не була їм вкрай необхідною, не було ще й слова, яке б позначало це поняття…(з «Матеріалів з формування знань з української мови та розвитку мовлення» 9 клас, Приходченко К.І.)

VІ.Узагальнення вивченого

  1.  Бесіда з учнями
  2.  Утворіть речення за поданими схемами

[ ], та  [ ], але [ ].

Чи[ ], чи [ ], чи [ ].

[ ], і [ ] – і [ ].

VІІ. Домашнє завдання

Вивчити теорію з теми, вправа 13 ст.27 підручника. Повторити розділові знаки при прямій мові.

VІІІ. Оцінювання учнів




1. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Київ 2007
2. Концепции современного естествознания Целесообразно разделение материала по настоящей дисциплине на
3. МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ ДЛЯ САМОСТОЯТЕЛЬНОЙ РАБОТЫ СТУДЕНТОВ ПО ФАРМАКОЛОГИИ
4. Автогенмаш РВиктор РАДЧЕНКОэкономистРезультативность антикризисного управления- формула успехаОтносите
5. РСО Руководитель р
6. кассовое обслуживание А
7. Внутрифирменное планирование
8. опускает туловище между конечностями Укрепление лопатки изгиб шеи 1
9. ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
10. вопросы практического применения Лектор- Володарский Владимир Я.html
11. НА ТЕМУ СОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ СБЕРБАНКА РФ ОЦЕНКА НА ЗАЩИТЕ ХОРОШО1
12.  20г. БИЗНЕСПЛАН по инвестированию в создание инжиниринговой компани
13. Бакалавр психологии
14. практическая конференция Инфраструктурныеотрасли экономики-проблемы и перспективы развития
15. Педагогическая деятельность и система взглядов на педагогику КД Ушинского
16.  Расчет периодичности ТО и нормы межремонтного пробега с корректированием их нормативов
17. Создание комфортных условий предусматривает обеспечение многих параметров среды обитания и характеристи.html
18. Летнее содержание овец
19. Реферат- Структура памяти
20. Пермский государственный технический университет Р