Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема - О. Генрі Останній листок

Работа добавлена на сайт samzan.net:


2

7 клас.

Світова література.

УРОК 51.

Тема : О. Генрі «Останній листок». Втілення в образі Бермана найкращих людських рис: готовності до непоказної самопожертви та любові до ближнього. Гуманізм твору. Поняття про новелу як літературний жанр

Мета: показати гуманістичне спрямування твору та його втілення в образах героїв; дати визначення новели як літературного жанру; розвивати зв’язне мовлення учнів (малювання словом); робота над текстологічним аналізом твору; виховання культури відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність, особисте ставлення до героїв і подій.

Обладнання: портрет письменника.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання: конкурс на кращий опис героїв

(Можна і треба оцінювати участь учнів в обговоренні робіт товаришів.)

2. Обговорення пропонованих робіт

На особі якого персонажа в оповіданні зроблено більший акцент? Чому?

Що є головною думкою твору?

ІІ. Формування нових знань, умінь та навичок

1. Робота над схемою

Учитель. Будь-який епічний твір (тобто розповідь про події) характеризується певною будовою. Він має такі складові (звернення до схеми):

2. Робота учнів над будовою твору «Останній листок» О. Генрі із з’ясуванням поняття «новела»

Розподілити учнів на групи:

І група визначає зав’язку, ІІ - кульмінацію, ІІІ - розв’язку, IV - пролог (дуже маленький) та епілог (у цьому творі його нема).

Умовно намалювати схему тексту в масштабі (на сторінку).

Чим відрізняється така побудова від попередньої схеми?

Чого досягає автор, зміщуючи кульмінацію твору і не включаючи
в оповідання епілогу? (
Напруженість сюжету, постійна увага читача)

Це ознаки літературного жанру - новели.

3. Запис у зошити

Новела - малий за обсягом епічний твір (як оповідання) з напруженим драматичним сюжетом і несподіваним кінцем.

ІІІ. Підбиття підсумків уроку
(із застосуванням прийому «Вільний мікрофон»)

Яке відкриття ви зробили, читаючи твір О. Генрі?

(Відкриття нового літературного жанру, а головне - нового гуманістичного твору про справжню дружбу і допомогу, про красу людських взаємин.)

ІV. Домашнє завдання

Прочитати новели (див. домашнє завдання до уроку № 49), підготуватися до переказу; спробувати побудувати схему однієї з них.




1. Студенческая община 1
2. МОДУЛЬ 2 ОНТОЛОГІЯ Семінар 3 6 неділя ФІЛОСОФС
3. Курсовая работа- Современные политические и правовые учения в Западной Европе и США
4. ЗАТВЕРДЖУЮ Проректор з науковопедагогічної роботи 20року
5. історичні події розвивались у несприятливому для України напрямі Галичина потрапила до складу Польської д
6. Правильное определение статистики- а Наука об общих методах изучения массовых явлений; б Общественная
7. Проект реконструкции ИП Ермишкина ЛИ г Арсеньев по производству сдобных булочных изделий
8. иностранного элемента
9. РОССИЙСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ГУМАНИТАРНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ Институт экономики управления и права Юридическ
10. по теме ldquo;Анализ финансового состояния организацииrdquo;
11. варианты развития бизнеса и выбрать тот проект который в наибольшей степени соответствует его стратегии и
12. Адыгейская кухня
13. Основы ведения наступления общевойсковыми соединениями, частями и подразделениями
14. Лекция 9 Биологические и психологические подструктуры личности Роль организации и строения нервной си
15. Общество с ограниченной ответственностью, как юридическое лицо
16. Курсовая работа- Полномочия органов местного самоуправления.html
17. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Київ ~ 2002 Дис
18. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук Київ 2005 Дисерт
19. Контрольная работа- Підходи до дослідження правової свідомості підлітків
20. Родители и дети права и обязанности