Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Питання до екзамену «Охорона праці»
1.Сучасний стан охорони праці в Україні та за кордоном.
2.Класифікація шкідливих та небезпечних виробничих чинників.
3.Конституційні засади охорони праці в Україні.
4.Законодавство України про охорону праці. Закон України «Про охорону праці».
5.Основні принципи державної політики України у галузі охорони праці.
6.Гарантії прав працівників на охорону праці, пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці.
7.Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів.
8.Обов'язки працівників щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.
9.Обовязкові медичні огляди працівників певних категорій.
10.Нормативно-правові акти з охорони праці (НПАОП): визначення, основні вимоги та ознаки. Структура НПАОП. Реєстр НПАОП.
11.Система державного управління охороною праці в Україні. 12.Компетенція та повноваження органів державного управління охороною праці. Національна рада з питань безпечної життєдіяльності населення.
13.Органи державного нагляду за охороною праці, їх основні повноваження і права.
14.Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці.
15.Структура, основні функції і завдання управління охороною праці в організації.
16.Служба охорони праці підприємства. Статус і підпорядкованість. Основні завдання, функції служби охорони праці.
17.Громадський контроль за станом охорони праці в організації. Комісія з питань охорони праці підприємства.
18.Кольори, знаки безпеки та сигнальна розмітка.
19.Принципи організації та види навчання з питань охорони праці. 20.Інструктажі з питань охорони праці. Види інструктажів. Порядок проведення інструктажів для працівників. Інструктажі з питань охорони праці для вихованців, учнів, студентів.
21.Виробничі травми, професійні захворювання, нещасні випадки виробничого характеру. Основні заходи по запобіганню травматизму та професійним захворюванням.
22.Чинники, що визначають санітарно-гігієнічні умови праці.
23.Робоча зона та повітря робочої зони. Мікроклімат робочої зони. 24.Нормування та контроль параметрів мікроклімату. Заходи та засоби нормалізації параметрів мікроклімату.
25.Склад повітря робочої зони: джерела забруднення повітряного середовища шкідливими речовинами (газами, парою, пилом, димом, мікроорганізмами). Гранично допустимі концентрації (ГДК) шкідливих речовин. Контроль за станом повітряного середовища на виробництві. Заходи та засоби попередження забруднення повітря робочої зони.
26.Вентиляція. Види вентиляції. Організація повітрообміну в приміщеннях, повітряний баланс, кратність повітрообміну. Природна вентиляція.
27.Системи штучної (механічної) вентиляції, їх вибір, конструктивне оформлення.
28.Місцева (локальна) механічна вентиляція.
29.Основні світлотехнічні визначення.
30.Природне, штучне, суміщене освітлення. Класифікація виробничого освітлення. Основні вимоги до виробничого освітлення.
31.Нормування освітлення, розряди зорової роботи. Експлуатація систем виробничого освітлення. Джерела штучного освітлення, лампи і світильники.
32.Джерела, класифікація і характеристики вібрації. Гігієнічне нормування вібрацій. Методи контролю параметрів вібрацій. Типові заходи та засоби колективного та індивідуального захисту від вібрацій.
33.Параметри звукового поля: звуковий тиск, інтенсивність, частота, коливальна швидкість. Звукова потужність джерела звуку. Класифікація шумів за походженням, за характером, спектром та часовими характеристиками.
34.Нормування шумів. Контроль параметрів шуму, вимірювальні прилади. Методи та засоби колективного та індивідуального захисту від шуму.
35.Інфразвук та ультразвук. Джерела та параметри інфразвукових та ультразвукових коливань.
36.Нормування та контроль рівнів, основні методи та засоби захисту від ультразвуку та інфразвуку.
37.Джерела, особливості і класифікація електромагнітних випромінювань та електричних і магнітних полів. Характеристики полів і випромінювань.
38.Нормування електромагнітних випромінювань. Прилади та методи контролю. Захист від електромагнітних випромінювань і полів.
39.Класифікація та джерела випромінювань оптичного діапазону. Особливості інфрачервоного (ІЧ), ультрафіолетового (УФ) та лазерного випромінювання, їх нормування, прилади та методи контролю. Засоби та заходи захисту від ІЧ та УФ випромінювань.
40.Виробничі джерела, іонізуючого випромінювання, класифікація і особливості їх використання. Типові методи та засоби захисту персоналу від іонізуючого випромінювання у виробничих умовах.
41.Класи шкідливості підприємств за санітарними нормами. Санітарно-захисні зони підприємств. Вимоги охорони праці до розташування виробничого і офісного обладнання та організації робочих місць.
42.Дія електричного струму на організм людини. Електричні травми. Чинники, що впливають на наслідки ураження електричним струмом.
43.Класифікація приміщень за ступенем небезпеки ураження електричним струмом. Умови ураження людини електричним струмом.
44.Види електротравм. Напруга кроку та дотику. Безпечна експлуатація електроустановок: електрозахисні засоби і заходи.
45.Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом.
46.Показники вибухопожежонебезпечних властивостей матеріалів і речовин. Класифікації горіння.
47. Категорії приміщень за вибухопожежонебезпечністю. Класифікація вибухонебезпечних та пожежонебезпечних приміщень і зон.
48. Основні засоби і заходи забезпечення пожежної безпеки виробничого обєкту. Пожежна сигналізація.
49.Засоби пожежогасіння.
50.Дії персоналу при виникненні пожежі. Забезпечення та контроль стану пожежної безпеки на виробничих обєктах.