У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

всіляко їх відновлювати заповнювати та охороняти

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

   4. ЗАХОДИ З ОСНОВ ОХОРОНИ ПРИРОДИ ТА ЕКОЛОГІЇ

Однією з найбільш актуальних проблем, що хвилюють сьогодні людство, стала проблема охорони природи, раціонального використання природних багатств. У нашій країні охорона навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів відноситься до найважливіших політичних, економічних і соціальних завдань. Від суспільства залежить, як діяти в природі, щоб, з одного боку, повніше задовільняти потреби суспільства в природних ресурсах, а з іншого - всіляко їх відновлювати, заповнювати та охороняти.

У природі все більше проявляються зміни, що викликаються сільськогосподарською діяльністю людини.

Чималу шкоду навколишньому середовищу завдає діяльність зернопереробних підприємств.

Вплив виробничого процесу хлібоприймальних та зернопереробних підприємств на стан навколишнього середовища характеризується:

  1.  забрудненням повітря в результаті викиду пилу і токсичних речовин;
  2.  забруднення зернових продуктів, виділення стічних вод;
  3.  виробничий шум.

Охорона атмосферного повітря - найважливіше завдання оздоровлення навколишнього середовища.

Виробничі процеси, які протікають на борошномельних заводах: очищення, вентилювання, лущення, дозування, подрібнення, сортування супроводжуються виділенням значної кількості пилу. Пил, перебуваючи в підвішеному стані, являє собою дисперсне середовище - аерозоль. Він забруднює навколишнє повітря, негативно діє на людину, навколишнє середовище.

Згідно з санітарними нормами для робочих зон виробничих приміщень встановлені гранично допустимі концентрації пилу по масі часток в міліграмах, віднесені до 1 м3 повітря при нормальних умовах не більше 4 мг, в повітрі робочої зони не більше 60 мг/м3.

Для запобігання виносу пилу в атмосферу і забруднення прилеглої до підприємства місцевості на борошномельному заводі передбачають систему аспірації з певною кількістю повітря, що відсмоктується з усіх точок пилевиділення.

Повітря очищають від пилу в пилевідокремлювачах різних конструкцій. Порядок визначення гранично допустимих концентрацій викидів шкідливих речовин в атмосферу регламентується стандартом.

Крім негативних наслідків забруднення атмосферного повітря, зерновий і борошняний пил служить причиною виникнення вибухів на зернопереробних підприємствах.

Поряд із забрудненням повітря в результаті пилевиділення практика хімічного захисту зернових продуктів від шкідників пов'язана з викидом токсичних речовин в атмосферу. Препарати, які застосовують для цієї мети, - пестициди служать потенційним джерелом забруднення навколишнього середовища: повітря, води, ґрунту та зернових продуктів. Токсичність пестицидів, характер їх впливу, залишковий вміст у зернових продуктах суворо регламентуються і контролюються з точки зору техніки безпеки і охорони навколишнього середовища.

Зменшенню забруднення повітря пилом та промисловими газами сприяють зелені насадження. Рослини не тільки поглинають діоксид вуглецю, виділяючи при цьому кисень, але і розсіюють і поглинають інші шкідливі речовини. За даними Д.П. Нікітіна один гектар листяних дерев затримує до 100 т пилу в рік, а один гектар хвойних дерев - до 40 т пилу в рік. Крім цього, рослини володіють фітонцидними властивостями і мають протимікробну дію. Тому при проектуванні млинів враховують важливу роль зелених насаджень в очищенні атмосфери від шкідливих промислових викидів і відводять їм відповідне місце на території підприємства.

Крім забруднення атмосфери, серйозною проблемою є забруднення водойм господарсько-побутовими та виробничими стічними водами.

На борошномельних заводах воду витрачають на обробку зерна в машинах мокрого лущення, апаратах і машинах для зволоження зерна, обробку повітря в кондиціонерах.

Стічні води фільтрують через сита в спеціальних сепараторах, мокрі відходи віджимають, просушують і використовують для кормових цілей. Ступінь очищення води від домішок досягає 55%. Вода виводиться в каналізацію для подальшого очищення та знезараження в системі очисних споруд стічних вод до встановлених водоохоронних норм.

У системі заходів з охорони навколишнього середовища важливе місце займає проблема відходів. У процесі підготовки зерна до помелу його очищають від різних домішок, що утворюють відходи різних категорій, в тому числі значна кількість цінних кормових і непридатних відходів.

Необхідно проводити заходи з охорони навколишнього середовища спрямовані для створення нормальних і безпечних умов праці, для збереження здорового навколишнього середовища, сприятливого ​​для життя, праці та відпочинку людей.




1. Ветеринарно-санитарная экспертиза
2. Москвич
3. Яблоком и коалицией
4. I.O. Fet. UJen ~ Redy Or Not Kls Extended Mix 14 DJ Kub Netn ~ Be My Bby 15 Inpetto ~ No More Serious Fces 16 Koz Mostr ~ Me Trel 17 Owl City fet
5. Реферат- Этапы и национальные особенности промышленной революции
6. ЧЕЛЯБИНСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ Профессиональнопедагогический университет
7. Ознакомление с конструкцией и паспортными данными синхронного генератора
8. Нет бога, кроме красоты, и поэт - ее пророк
9. на тему Становление и развитие системы сиротских учреждений Советской России в довоенный период Пробл
10. Тюльпан
11. Культура или цивилизация
12. Статус военнослужащего
13. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук Дніпроп
14. тестирования достаточно большое количество контрольных списков по интерфейсу можно найти в интернете в сво
15. Нижегородский государственный педагогический университет им
16. Юзеф Пилсудский
17. Доклад- Тина Тернер - Королева рока
18. Реферат- Лечебная физкультура (Теория физического воспитания)
19. вопрос 43 общественное движение второй половины 19 века
20. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук Харків