Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
МЕТОДИ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
ФІРМ-ВИРОБНИКІВ ТОВАРІВ, САМИХ ТОВАРІВ ТА РОЛЬ МАРКЕТИНГУ В ЦЬОМУ ПРОЦЕСІ
Визначення та вибір методів оцінки конкурентоспроможності російського товару є одним з найважливіших завдань, яке доведеться в найближчі роки вирішити економічному керівництву Росії. Існує міжнародна методологія, яку можна використовувати, адаптуючи до російських умов.
Безперечний той факт, що існує нерозривний зв'язок між застосуванням маркетингу і конкурентоспроможністю фірми-товаровиробника: чим більш повно і творчо використовує фірма в своїй діяльності можливості маркетингу, тим більш реальним стає перетворення її в життєздатну, динамічну, конкурентоспроможну господарську одиницю. В умовах жорстокої конкуренції фірма, що не використовує повною мірою потенціал маркетингу, подібна людині, яка, взявши палицю, вийшов на поєдинок з супротивником, озброєним автоматичною зброєю. Результат сутички в такій ситуації вирішений наперед.
Беручи до уваги філософську спрямованість маркетингу, а також його принципи, методи, функції та визначаються ними практичні прийоми дій, маркетинг являє собою найпотужніше засіб конкурентної боротьби і підтримки конкурентоспроможності (КСП) фірми на належному рівні. Проте користуватися цим засобом слід уміло, майстерно володіючи його секретами.
Зрозуміло, практично будь-яке досягнення маркетингової й іншої діяльності фірми, що підвищує її результативність, прямо або опосередковано підвищує і КСП фірми. Слід зазначити, що існує нерозривний зв'язок між КСП товару та КСП його виробника.
Актуальність даної теми є безперечною, адже показник КСП будь-якої фірми відображає підсумки роботи практично всіх її служб і підрозділів (тобто відбиває стан її внутрішнього середовища), а також здатність її реагування на зміни зовнішніх умов.
Найбільш доцільно вирішувати проблему КСП, розглядаючи її як важливий об'єкт управлінського впливу, концентруючи всі сили і можливості на вирішенні цієї проблеми! Конкретні шляхи і засоби підвищення КСП фірми і її товарів за допомогою маркетингу розглянуті в даній дипломній роботі. Неконкурентоздатна фірма на відміну від конкурентоспроможною може виробляти конкурентоспроможні товари лише як виняток. Умова КСП фірми-виробника товару та самого товару - використання маркетингу. Якщо товар не затребуваний споживачами, він неконкурентоспроможний, хоча товаровиробник може стверджувати зворотне. Більш того, продукт, цілком конкурентоспроможний за своїм дизайном і техніко-економічними характеристиками, може і не стати таким, якщо не дотримані такі умови успішної маркетингової діяльності, як відмінний сервіс (включаючи безперебійне забезпечення запасними частинами), добре розроблені реклама і стимулювання збуту, наявність ефективних каналів товароруху, вміло здійснювана цінова політика та ін