Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Варіант №8
Вихідні дані:
Тип реактора: ВВЕР-1000
Астрономічний час аварії Тав = 10.00 год.
Метеоумови:
швидкість вітру: V = 2 м/с
напрям вітру: А = 150 град.
хмарність: 7 балів
кут розвороту вітру α = 90 град.
Віддаль від ОГ до АЕС: L = 120 км
Рівень дози опромінення А
Розв'язання
1.Визначаємо ступінь вертикальної стійкості атмосфери за порою доби (день), швидкість вітру (2 м/с) і хмарністю (7 балів) з табл. 1. Це конвекція.
2.Визначаємо радіуси зон №1 та №2 випереджувальних заходів захисту населення за табл.. 3.
3.Визначаємо кут сектора прогнозованої зони радіоактивного забруднення φ залежно від кута розвороту вітру по висоті (α = 90 град) з табл. 2. У цьому випадку φ = 90 град.
4.Визначаємо показники дозових критеріїв, що відповідають заданим заходам захисту для потенційного опромінення рівня А за табл. 4.
а) дозові критерії для проведення евакуації:
для дорослих Де дор = 5 рад, для дітей Де діт = 1 рад
б) дозовий критерій для укриття населення:
Ду = 0,5 рад
в) дозові критерії для йодної профілактики:
Для дорослих Дйп дор = 20 рад, для дітей Дйп діт = 5
5.Визначаємо з табл. 6. Радіуси секторів зон радіоактивного забруднення місцевості, на територіях яких необхідно вживати заходи з захисту населення
Ry = 300
Re = 21
Rйп дор = 160
Rйп діт = 300
R1 = 7 км
R2 = 30 км
6.Визначаємо зону радіоактивного забруднення, в яку потрапив обєкт господарювання, розташований на відстані L = 120 км від АЕС. Це зона укриття населення в захисниз спорудах цивільного захисту, яка має форму частини кільця.
7.Визначаємо площу зони укриття населення, в яку потрапив обєкт господарювання. Це частина кільця, обмеженого радіусами Ry та Re, з кутом розвороту вітру φ = 90 град. Площу зони (Sy) розраховуємо за формулою.
8.Визначаємо час підходу радіоактивної хмари до обєкта господарювання за формулою (5), де: b = 0.23 (за табл.. 5.), L = 120 км, V = 2 м/с.
9.Визначаємо астрономічний час підходу радіоактивної хмари до обєкта ха формулою:
Тпідх = 10.00 + 13.48 = 23.48 (год.)
10. Графічна частина це відображення на карті схемі (рис. 1.) в масштабі зон ЗЗН у разі аварії на АЕС
Для графічного відображення зон захисту населення вибираємо масштаб (мірило) за величиною найбільшої зони радіуса зони йодної профілактики дітей (Rйп діт). Оскільки радіус зон вимірюється в кілометрах, то використовуємо т.зв. кілометрові масштаби відповідно (в 1 см 1, 2, 5 і більше кілометрів), які позначаються відношенням 1:100 000, 2:200:000, 5:500 000.
Висновки:
1. Під час аварії на АЕС обєкт потрапляє в зону №3 вживання заходів з захисту населення, а саме, зону укриття населення в захисних спорудах.
2. Оскільки дозові критерії опромінення населення мають нижній рівеньА, то ЗЗН проводять залежно від конкретної ситуації і не мають обовязкового характеру.
3. Кут сектора прогнозованої зони радіоактивного забруднення дорівнює 90 град., зона укриття населення простягається від 21 до 300 км від АЕС, тому площа зони укриття є велика (S = ). На ній може бути значна кількість населених пунктів, тому укриття потребує значна кількість населення.
4. Час підходу радіоактивної хмари до обєкта становить 13 год. 48 хв. , що дозволяє оповістити населення про загрозу опромінення та укрити людей в захисних спорудах.
5. Укриття населення може відбуватись у захисних спорудах різного призначення.
6. Додатково в зоні укриття проводиться йодна профілактика дітей та дорослих, а також можуть бути використані ЗІЗ (на відкритій місцевості обовязково). На радіоактивно забрудненій території вживають, санітарно-медичні та профілактичні заходи, протирадіаційний захист території.