Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема Алгоритмізація та програмування задач по обробці частин матриць

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Лабораторна робота №12

Тема. Алгоритмізація та програмування задач по обробці частин  матриць.

Мета. Набути навичок розробки алгоритмів та програм для задач, що виконують дії над частинами матриці.

Завдання. Розробити алгоритми та програми для заданих задач.

1. У частині матриці Z(7,7), розташованій над побічною діагоналлю і на ній, обчислити середнє арифметичне суми додатних елементiв матрицi i суми вiд'ємних елементiв. Вивести вихiдну матрицю, суму додатнiх елементiв, суму вiд'ємних елементiв та середнє арифметичне.

2. Переписати елементи  частини матрицi S(7,7),  розташованої під головною діагоналлю і на ній, по стовпчикам в одновимiрний масив i знайти в ньому мiнiмальний елемент. Вивести вихiдну матрицю, одновимiрний масив та мiнiмальний елемент.

3.У частинi матрицi Z(5,5),  розташованій над головною діагоналлю і на ній,  знайти рядок з максимальною за модулем сумою елементiв. Вивести вихiдну матрицю, знайдену суму i номер вiдповiдного рядка.

4. У частинi матрицi D(7,7), розташованій під побічною діагоналлю і на ній, визначити суму елементiв, розташованих по периметру. Вивести вихiдну матрицю та знайдену суму.

5. Задано масив Х(5,5). Всi нульовi елементи головної дiагоналi замiнити сумою додатних елементiв масиву. Вивести вихiдну матрицю, знайдену суму та перетворений масив.

6. У частинi матрицi G(7,7), розташованій під головною діагоналлю, визначити максимальний і мінімальний елементи з додатних елементів. Вивести вихiдну матрицю, максимальний і мінімальний елементи з додатних елементів та їх індекси.

7. У частинi матрицi K(7,7),  розташованій під побічною діагоналлю і на ній, визначити максимальний і  мінімальний елементи з від'ємних елементів. Вивести вихiдну матрицю, максимальний і мінімальний елементи з від'ємних елементів та їх індекси.

8. Обчислити суму та кількість додатних елементів, що знаходяться над головною діагоналлю в заданій матриці W(5,5). Вивести вихiдну матрицю, суму та кількість додатних елементів.

9.  У  частинi матрицi P(7,7), розташованій під побічною діагоналлю, знайти стовпчик, в якому середнє арифметичне значення, знайдене з додатних елементів, має мінімальне значення. Вивести вихiдну матрицю, мінімальне значення середнього арифметичного та номер відповідного стовпчика.

10. Переписати елементи матрицi  V(5,5), в одновимірний масив по рядкам. Вивести вихiдну матрицю і сформований одновимірний масив.

11. Переписати елементи, розташовані на побічній діагоналі і під нею у матрицi  V(5,5) в одновимірний масив по стовпчикам. Вивести вихiдну матрицю і сформований одновимірний масив.

12. В заданій матриці R(9,9) обчислити суму тих елементів, розміщених на головній діагоналі і вище неї, які перевищують за величиною всі елементи, що розміщені нижче головної діагоналі. Вивести вихідну матрицю, обрані елементи та обчислену суму.

13. Із заданої матриці S(8,8) переписати елементи, розташовані вище головної діагоналі в одновимірний масив S1, а елементи, розташовані нижче головної діагоналі в одновимірний масив S2. Вивести вихiдну матрицю і два сформованих масиви.

14. Задано матрицю D(5,5). В рядках з від'ємним елементом на головній діагоналі знайти суму всіх елементів та найбільший з усіх елементів. Вивести вихiдну матрицю, обчислену суму та знайдений максимум.

15. Задано матрицю К(7,7). Серед елементів, розташованих нижче побічної діагоналі, визначити добуток  ненульових елементів. Вивести вихідну матрицю, максимальний і мінімальний елементи, їх індекси та обчислений добуток.

16. Серед елементів, розташованих вище побічної діагоналі і на ній у матриці М(5,5), визначити  максимальний елемент та його індекс. Вивести задану матрицю, найбільший елемент та його індекс.

17. Визначити середнє значення максимального і мінімального елементів з від’ємних елементів серед елементів, розташованих вище головної діагоналі матриці В(4,4). Вивести вихідну матрицю та знайдені величини.

18. Вище побічної діагоналі матриці Р(7,7) знайти стовпчик, у якому середнє арифметичне значення, знайдене з додатних елементів має мінімальне значення. Вивести вихідну матрицю та знайдені величини.

19. Переписати елементи матриці V(5,5), розташовані нижче головної діагоналі, в одновимірний масив по рядкам. Вивести вихідну матрицю та сформований одновимірний масив.

20 Серед елементів, розташованих вище побічної діагоналі і на ній у матриці L(7,7), переписати елементи, розташовані   по периметру   вказаної частини в одновимірний масив. Вивести вихідну матрицю та сформований одновимірний масив.

21. У заданій матриці R(9,9) обчислити суму тих елементів, розміщених на побічній діагоналі і нижче неї, які не перевищують всі елементи, що розміщені вище побічної діагоналі. Вивести вихідну матрицю, обрані елементи та обчислену суму.

22. Із заданої матриці S(6,6) переписати елементи, розташовані нище головної діагоналі в одновимірний масив А, а елементи, розташовані вище головної діагоналі в одновимірний масив S2. Вивести вихiдну матрицю і два сформованих масиви.


23. В заданій матриці С(9,9) визначити найменший елемент із додатних елементів побічної діагоналі. Вивести вихідну матрицю, найменший елемент та його індекси.

24. Задано матрицю D(5,5). В рядках з нульовим елементом на головній діагоналі знайти суму всіх елементів та найменший елемент. Вивести вихідну матрицю, обчислену суму та знайдений мінімум.

25. В заданій матриці Т(6,6) визначити найбільший елемент із від’ємних елементів головної діагоналі.  Вивести вихідну матрицю, найбільший елемент та його індекси.

26. Визначити максимальний і мінімальний елементи серед елементів, розташованих нижче побічної діагоналі матриці М(4,4) та поміняти знайдені елементи місцями. Вивести максимальний і мінімальний елементи, їх індекси та обидва масиви.

27. В матриці В(4,4) серед елементів, розташованих вище побічної діагоналі   на ній, визначити частку від ділення кількості від’ємних елементів на кількість додатних елементів. Вивести вихідну матрицю та обчислені величини.

28. Визначити, яких елементів більше серед елементів, розташованих на головній та побічній діагоналях матриці Р(5,5): додатних чи від’ємних. Вивести вихідну матрицю та відповідне повідомлення.

29. В заданій матриці W(7,7) визначити середнє геометричне для елементів головної і побічної діагоналей та розділити всі елементи матриці на найбільший із цих значень. Вивести обидва масиви та обчислені величини.

30. Переписати елементи побічної діагоналі матриці V(5,5) в одновимірний масив. Вивести вихідну матрицю та сформований одновимірний масив.




1. в до нэ В Афинах резко обостряется социальнополитическая ситуация
2. На тему- Виникнення і культура козацтва
3. тематиз Основные подходы к исследованию международных конфликтов
4. Планирование факторов производства на примере турагентства
5. Моя любимая чара
6. Инфекционные болезни хронический вирусный гепатит
7. БАШКИРСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ МЕДИЦИНСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ Министерства здравоохранения и социального развития
8. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук
9. История политики протекционизма и фритредерства в Великобритании
10. Вариант 3 Задания 1 ~ 7 1В2Б3В4Б5В6Г7Б 8 9
11. микробиология и микроорганизм
12. Утверждаю Согласовано
13. Учебники учебные пособия Л
14. Розрахунок природного освітлення та загального рівномірного люмінесцентними лампами для офісно
15. Умному городу необходимы умные решения которые обеспечивают качественно новое развитие
16. Автоматизированные системы ведения истории болезни
17. Особенности воспитания религией в Китае
18. тема программ 1С- Предприятие включает в себя платформу и прикладные решения разработанные на ее основе.
19. История предпринимательства в Беларус
20. Анализ средств коммуникации социальной работы с пожилыми гражданами