У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Службове програмне забезпечення

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 1.2.2025

Соколова С. М-43. Варіант 7.

План-конспект уроку з інорматики

Тема: Службове програмне забезпечення. Стиснення та архівація даних.

Клас: 9

Мета уроку:

Навчальна: розглянути принципи стиснення даних та методи стиснення без втрат. Вияснити методи та принципи архівації даних. Ознайомити з правилами роботи в спеціалізованих програмах-архіваторах. Сформувати теоретичні знання учнів про службове програмне забезпечення. Розвивати інформаційну культуру учнів. 

Виховна: ознайомити учнів з швидким розвитком технічних і програмних можливостей ПК.

Розвивальна: розвивати логічне мислення, виховувати культуру інтелектуальної праці та мовлення, допитливість, уважність, розвивати творчий підхід.

Тип уроку: Засвоєння нових знань.

Підручник: Й.Я. Ривкінд Інформатика 9 клас.

Обладнання: проектор, листки з практичними завданнями.

Структура уроку

1. Організаційний момент.

2. Повторення вивченого матеріалу.

3. Мотивація навчальної діяльності.

4. Вивчення нового матеріалу.

5. Закріплення вивченого матеріалу. 

8. Підсумок уроку. 

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

Перевірка відсутніх учнів на уроці. Налаштування учнів на роботу. Перевірка готовності робочих місць. Повідомлення теми, мети уроку.

  1.  Повторення вивченого матеріалу.

Фронтальне опитування учнів

  1.  Які є види програмного забезпечення комп’ютера?
  2.  Поясніть різницю між системним, службовим і прикладним програмним забезпеченням.
  3.  Що таке антивірусні програми? Назвіть відомі вам антивірусні програми.
  4.  Назвіть види класифікації шкідливих комп’ютерних програм.
  5.  Які функції виконують антивірусні програми?
  6.  Мотивація навчальної діяльності.

З розвитком інформаційних технологій гостро постало питання щодо способів зберігання даних. Починаючи з 40-х років XX ст., вчені розробляють методи представлення даних, за яких простір на носіях інформації використовувався б економніше. Результатом цього стала технологія стиснення й архівації даних (англійською мовою backup). 

  1.  Вивчення нового матеріалу.

Питання до учнів – для чого призначені архіви? Яким чином можна стиснути «нематеріальну» інформацію?

Пояснення нового матеріалу

Архівація даних – створення копій даних за допомогою спеціальних програм, що можуть використовувати стиснення даних

Стиснення даних – це процес перекодування даних, який здійснюються з метою зменшення розмірів файлів.

Для виконання цих завдань існують програми  архіватори, які забезпечують як архівацію, так і стиснення даних. За допомогою спеціальних алгоритмів архіватори видаляють з файлів надлишкову інформацію, а при зворотній операції розпаковування вони відновлюють інформацію у первісному вигляді. При цьому стиснення та відновлення інформації відбувається без втрат. Результатом роботи цих програм є архівний файл або архів.

Стиснення без втрат актуальне при роботі з текстовими і програмними файлами, у задачах криптографії.  Існують також методи стиснення із втратами. Вони видаляють з потоку інформацію, яка незначно впливає на дані або взагалі не сприймається людиною. Такі методи стиснення застосовуються для аудіо- та відеофайлів, деяких форматів графічних файлів. Існують також методи стиснення із втратами. Вони видаляють з потоку інформацію, яка незначно впливає на дані або взагалі не сприймається людиною. Такі методи стиснення застосовуються для аудіо- та відеофайлів, деяких форматів графічних файлів. 

На сьогодні розроблено багато способів стискання без втрат, в основі їх лежать такі методи кодування:

Кодування Хаффмана (англ. Huffman) - в основі лежить той факт, що деякі символи в тексті можуть траплятися частіше середньої частоти повторень, а інші - рідше.

Кодування Лемпеля-Зіва (англ. Lempel, Ziv) - використовує факт неодноразового повторення фрагментів тексту, тобто послідовностей байтів.

Групове кодування RLE. Використовується для зображень з великими одноколірними ділянками. Зображення, в яких мало сусідніх пікселів однакового кольору, не придатні для стиснення по методу RLE. Розмір стиснутого файлу в такому разі може перевищувати розмір вихідного файлу.

Прикладами архіваторів є пограми: WinZIP, WinRAR, 7-Zip, Winace та інші.

Розглянемо принципи роботи з архіваторами на прикладі програми WinRAR.

WinRAR - потужний архіватор і менеджер архівів, який має зручну графічну оболонку й підтримує технологію Drag and Drop. Програма WinRAR дозволяє працювати з архівними файлами типу rar, zip, cab, arj.

Функції WinRAR:

Перегляд і вилучення файлів з архіву.

Архівація файлів.

Додавання файлів до архіву.

Створення багатотомних, саморозпаковувальних й неперервних архівів

Демонстрація вчителем через проектор створення архівного файлу та додавання до нього об’єктів.

  1.  Закріплення нового матеріалу

Учні виконують роботу за комп’ютерами.

Практична робота № 6

  1.  Створіть на робочому столі папку під своїм іменем.
  2.  Копіюйте в свою папку зміст папки Практична №6
  3.  Запустіть на виконання архіватор.
  4.  Створіть  SFX-архів перших шести файлів з розширенням doc., установивши такі параметри архівації:
  5.  Формат-RAR.
  6.  Метод стиснення-швидкий.
  7.  Збережіть у архіві час створення файлів.
  8.  Перегляньте властивості створеного архіву,визначте та запишіть у зошит:
  9.  Ступінь стиснення.
  10.  Розмір SFX-модуля.
  11.  Загальний розмір файлів після архівації.
  12.  Загальний розмір файлів до архівації.
  13.  Створіть у своїй папці папку Копія архіву, скопіюйте в неї архів і видаліть з нього останні три файли.
  14.  Додайте до архіву файл Урок.doc, що міститься на робочому столі.
  15.  Використовуючи архіватор, добудьте перші чотири файли зі створеного вами архіву у папку 8.1, яку створіть у свойї папці.
  16.  Закрийте усі відкриті вікна.
  17.  Здайте зошити вчителю.
  18.  Підсумок уроку.

Питання до учнів – Чого я навчився на уроці? Що мені ще треба повторити?

  1.  Домашнє завдання.

Вивчити теоретичний матеріал з підручник с. 137-143




1. Индивидуальная теория личности
2. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Львів ~
3. Статья 15 Права нотариуса Нотариус имеет право- совершать предусмотренные настоящими Основами нотариал
4. Тема- Робота з макросами та модулями в Excel Мета- Навчитися створювати макроси і вносити в них зміни Ознайом
5. Разработка информационной системы интеллектуального здания на примере музея-усадьбы НЕ Жуковского
6. Реферат- Системы и модели в экономике
7. истины поиска духовного освобождения просветления
8. . Запуск командной строки из проводника Откройте окно проводника Windows Explorer нажав сочетание клавиш WinE
9. Тема 6 Козацтво як явище історії та культури На межі XVI і XVII століть у суспільне і духовне життя У.
10. Многочлены; выявить успешность в овладении предметными умениями по этой теме; выявить уровень сфор