Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Закон України
Про музеї та музейну справу
Розділ 1
У цьому розділі викладено значення таких термінів як: асортиментний кабінет, зберігання, консервація тощо. Також описується музейна справа, та основні напрями діяльності музеїв. Музейна справа уособлює національну музейну політику, музеєзнавство та музейну практику. Описується національна музейна політика основними напрямами якої є: збереження, та державна підтримка музейного фонду. Також розповідається про те що Законодавство України про музей та музейну справу базується на Конституції України. Також в 1 розділі йде мова про те що музеї України мають право об'єднуватись у національні, регіональні та профільні організації (спілки, асоціації тощо), вступати до міжнародних музейних організацій і фондів.
Розділ 2
У другому розділі описується, що за своїм профілем музеї поділяються на: природничі, історичні, літературні, художні та ін. Музеї можуть засновуватися на будь-яких формах власності, передбачених законами. Ліквідувати музей може лише його засновник, або суд через певні порушення. Територія відведена до музею належить до земель історико-культурного призначення. Фінансування музеїв, здійснюється залежно від форми власності, за рахунок державного бюджету, місцевих бюджетів, благодійності тощо. Також визначається сума витрат в державному та місцевих бюджетах. Додаткові джерела фінансування: плата за відвідування музеїв і виставок.
Зобов'язання власників музеїв: повинні забезпечувати музеї будівлями, обладнанням, транспортом, мають враховувати потреби: дітей, інвалідів, громадян похилого віку.
Розділ 3
Музейний фонд України є важливою ланкою у розвитку культури. Унікальні та особливо цінні музейні предмети повинні вноситися до Державного реєстру національного культурного надбання. Облік та використання документів національного архівного фонду, які зберігаються в музеях здійснюється відповідно до цього Закону, та Закону України «Про національний архівний фонд».
Власники, або уповноваженні повинні створити належні умови для зберігання музейних предметів.. Усі вивезенні музейні предмети з метою реставрації, експозиції, експертизи, повинні бути застраховані.
Розділ 4
Музеї України беруть участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі угод. Участь у міжнародному культурному співробітництві здійснюється шляхом: проведенням наукових досліджень, здійсненням взаємного обміну інформацією, проведенням конференцій.
Розділ 5
Центральний орган виконавчої влади: забезпечує формування та реалізацію державної політики, формує вимоги щодо державного обміну музеїв, здійснює організаційно-методичне керівництво. Музеї мають право створювати органи самоврядування: вчені, наглядові, методичні, художні тощо. Розповідається про правовий та соціальний захист музейних працівників, та їх права.
Розділ 6
Йде мова про матеріальну шкоду, яка була завдана музею, громадянами, чи юридичними особами. Особи які винні у порушенні несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.