Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки ~ платниками є фізичні особи ~ власники житлової

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

Податковий кодекс: місцеві податки і збори

Із 14 місцевих податків і зборів у кодексі передбачено 5, зокрема: * податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; * збір за місця для паркування транспортних засобів; * збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; * туристичний збір; - єдиний податок.

1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – платниками є фізичні особи – власники житлової нерухомості (набуває чинності з 01.01.2012р.). Базою оподаткування є площа об’єкта житлової нерухомості і обчислюється органами ДПС. Ставки встановлюються органами місцевого самоврядування в залежності від площі квартири або жилого будинку (1 % та 2,7 %).

2. Збір за місця для паркування транспортних засобів - платниками є юридичні та фізичні особи – підприємці, які проводять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів, які побудовані за кошти місцевого бюджету. Ставки - від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати за 1кв. м площі за кожний день діяльності

3. Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (торговий патент)

Строк дії торгового патенту - 60 місяців.

Платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності:

а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;

б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України;

в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти;

г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

Ставка прив’язана до розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня звітного року.

Ставка збору за провадження торговельної діяльності (крім провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом із застосуванням пістолетних паливно-роздавальних колонок на стаціонарних, малогабаритних і пересувних автозаправних станціях, заправних пунктах) та діяльності з надання платних послуг встановлюється в таких межах:

* на території міста Києва та обласних центрів - від 0,08 до 0,4 розміру мінімальної заробітної плати;

* ставка збору за провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом на стаціонарних, малогабаритних і пересувних автозаправних станціях, заправних пунктах встановлюється в межах від 0,08 до 0,4 розміру мінімальної заробітної плати залежно від місця розташування таких пунктів продажу;

* ставка збору за здійснення торгівлі валютними цінностями на календарний місяць становить 1,2 розміру мінімальної заробітної плати;

* ставка збору за здійснення діяльності у сфері розваг на квартал становить:

- для використання грального автомата (грального автомата "кран-машина", грального автомата, на якому проводяться дитячі ігри, іншого грального автомата, призначеного для проведення платних розважальних ігор) - розмір мінімальної заробітної плати;

- для використання гральних жолобів (доріжок) кегельбана, боулінга, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, - розмір мінімальної заробітної плати, збільшений у 2 рази, за кожний гральний жолоб (доріжку);

- для використання столів для більярда, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, крім столів для більярда, що використовуються для спортивних аматорських змагань, - розмір мінімальної заробітної плати за кожний стіл для більярда;

- для проведення інших оплатних розважальних ігор - розмір мінімальної заробітної плати за кожне окреме гральне місце;

* ставка збору за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту встановлюється в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати щорічно;

* ставка збору за провадження торговельної діяльності із придбанням короткотермінового торгового патенту за один день становить 0,02 розміру мінімальної заробітної плати.

4.Туристичний збір - платниками є громадяни України, іноземці, які прибувають на територію відповідної громади і отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити територію

Не є платниками особи: які постійно проживають, у т.ч. на умовах договорів найму; які прибули у відрядження; інваліди, діти-інваліди; ветерани війни; учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; особи, які прибули за путівками.

База оподаткування - вартість усього періоду проживання за вирахуванням ПДВ. Ставка - від 0,5 до 1 відсотка до бази справляння збору.

5.Єдиний податок.

З 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва Указ Президента України від 3 липня 1998 року № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" (з наступними змінами) та абзаци шостий – двадцять восьмий пункту 1 статті 14 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" застосовуються з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку не є платниками таких податків і зборів, визначених Податковим кодексом України:

а) податок на прибуток підприємств;

б) податок на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - підприємців);

в) податок на додану вартість з операцій з постачання товарів та послуг, місце надання яких розташоване на митній території України, за винятком податку на додану вартість, що сплачується юридичними особами, які обрали ставку оподаткування 6 відсотків;

г) земельний податок, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення підприємницької діяльності;

ґ) плата за користування надрами;

д) збір за спеціальне використання води;

е) збір за спеціальне використання лісових ресурсів;

є) збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності;

2) нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюються суб’єктами малого підприємництва, які сплачують єдиний податок відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" (з наступними змінами) або фіксований податок відповідно до абзаців шостого – двадцять восьмого пункту 1 статті 14 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян", у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Стаття 1. Види місцевих податків і зборів

    До місцевих податків і зборів належать:

  1.  збір за парковку автомобілів;
  2.  ринковий збір;
  3.  збір за видачу ордера на квартиру;
  4.  збір з власників собак;
  5.  курортний збір;
  6.  збір за участь у бігах на іподромі;
  7.  збір за виграш на бігах;
  8.  збір з осіб, які беруть  участь  у  грі  на  тоталізаторі  на іподромі;
  9.  податок з реклами;
  10.  збір за право використання місцевої символіки;
  11.  збір за право проведення кіно- і телезйомок;
  12.  збір за проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей;
  13.  комунальний податок;
  14.  збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі;
  15.  податок з продажу імпортних товарів;      

Стаття 3. Збір за парковку автотранспорту

    Платниками збору за парковку автотранспорту є юридичні  особи та громадяни, які паркують автомобілі в спеціально обладнаних  або відведених для цього місцях.

    Ставка збору  за  парковку  автотранспорту  встановлюється  з розрахунку за одну годину парковки, її граничний розмір не повинен перевищувати  3  відсотків  неоподатковуваного  мінімуму   доходів громадян  в  спеціально  обладнаних  місцях  і  1  відсотка  -   у відведених місцях.

    Збір за парковку автотранспорту сплачується водіями на  місці парковки.

Стаття 4. Ринковий збір

    Ринковий збір - це плата за  торгові  місця  на  ринках  і  в павільйонах,  на  критих  та  відкритих  столах,  майданчиках  для торгівлі  з  автомашин,  візків,  мотоциклів,  ручних  візків,  що справляється з юридичних  осіб  і   громадян,    які    реалізують сільськогосподарську і промислову продукцію та інші товари.

    Ринковий  збір  справляється за кожний  день  торгівлі.  Його граничний розмір не повинен перевищувати 20 відсотків  мінімальної заробітної плати для громадян і трьох мінімальних заробітних  плат для  юридичних  осіб  залежно  від  ринку,  його   територіального розміщення та виду продукції (товару).

    Ринковий  збір  справляється працівниками ринку  до   початку реалізації продукції.

Стаття 5. Збір за видачу ордера на квартиру

    Збір за видачу ордера  на  квартиру  сплачується за  послуги, пов'язані з видачею документа, що дає право на заселення квартири.

    Граничний розмір  збору  за  видачу  ордера  на  квартиру  не повинен  перевищувати  30  відсотків  неоподатковуваного  мінімуму доходів громадян на час оформлення ордера на квартиру.

    Збір за  видачу ордера на квартиру сплачується через установи банків до одержання ордера і перераховується до бюджету  місцевого самоврядування.  Документом  про сплату збору є квитанція,  видана установою банку.

    Облік  надходжень  збору  за  видачу  ордера   на    квартиру здійснюється органами з обліку та розподілу житла.

Стаття 6. Збір з власників собак

    Платниками збору з  власників  собак  є  громадяни - власники собак (крім службових), які проживають  у  будинках  державного  і громадського житлового фонду та приватизованих квартирах.

    Збір  з  власників  собак  справляється за кожний  рік.  Його граничний розмір  за  кожну  собаку  не  повинен  перевищувати  10 відсотків неоподатковуваного  мінімуму  доходів  громадян  на  час нарахування збору.

    Збір     з     власників     собак     стягується    органами житлово-комунального господарства.

Стаття 7. Курортний збір

    Платниками курортного збору є  громадяни,  які  прибувають  у курортну місцевість.

    Граничний розмір  курортного  збору  не  може перевищувати 10 відсотків  неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

    Від сплати курортного збору звільняються:діти віком до 16 років; інваліди та особи, що їх супроводжують; учасники Великої Вітчизняної війни; воїни-інтернаціоналісти; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; особи, які прибули за путівками та  курсовками  в  санаторії, будинки   відпочинку,   пансіонати,  включаючи  містечка  та  бази відпочинку; особи,  які  прибули  в  курортну  місцевість   у    службове відрядження, на навчання, постійне місце проживання, до батьків та близьких родичів; особи,  які  прибули  за  плановими  туристичними  маршрутами туристично-екскурсійних  установ  і  організацій,  а  також    які здійснюють подорож за маршрутними книжками;      чоловіки віком  60  років  і  старші,  жінки віком 55 років і старші.

     Курортний  збір  справляється  з  платників  за    місцем  їх тимчасового проживання.

    При  зміні  платником  місця  проживання  в  межах  курортної місцевості курортний збір повторно не справляється.

    З осіб, які прибули в курортну місцевість, збір  справляється не пізніш як у триденний термін від дня прибуття.

    Курортний збір справляється: адміністрацією готелю та іншими  установами  готельного  типу під час реєстрації прибулих; квартирно-посередницькими організаціями при направленні  осіб (крім прибулих  за  путівками  туристично-екскурсійних  установ  і організацій)  на  поселення  в  будинки  (квартири),  що  належать громадянам на праві власності.

    З осіб, які зупиняються в будинках (квартирах)  громадян  без направлення  квартирно-посередницьких  організацій, а також з осіб (крім тих, що здійснюють подорож  за  маршрутними  книжками),  які проживають   у   наметах,   автомашинах   тощо,   курортний   збір справляється у порядку, визначеному Радами народних депутатів,  що встановлюють цей збір.

Стаття 8. Збір за участь у бігах на іподромі

    Збір за участь у бігах на  іподромі справляється з  юридичних осіб  та  громадян,  які  виставляють  своїх  коней  на   змагання комерційного характеру.

    Граничний розмір збору за  участь  у  бігах  на  іподромі  за кожного  коня  не  повинен  перевищувати  трьох  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Збір   за   участь   у   бігах   на   іподромі   справляється адміністрацією іподромів до початку змагань.

Стаття 9. Збір за виграш на бігах

    Збір  за  виграш   на   бігах   справляється   адміністрацією іподромів з осіб, які виграли в грі на тоталізаторі  на  іподромі, під час видачі  їм  виграшу.  Його  граничний  розмір  не  повинен перевищувати 6 відсотків від суми виграшу.

Стаття 10. Збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі

    Збір з осіб, які беруть  участь  у  грі  на  тоталізаторі  на іподромі, справляється у вигляді відсоткової  надбавки  до  плати, визначеної за участь у  грі.  Його  граничний  розмір  не  повинен перевищувати 5  відсотків  від  суми  цієї  надбавки.  Сума  збору справляється адміністрацією  іподромів  з  учасника  гри  під  час придбання ним квитка на участь у грі.

Стаття 11. Податок з реклами

    Об'єктом податку з реклами є вартість послуг за  встановлення та розміщення реклами.

    Платниками податку з реклами є юридичні особи та громадяни.

    Податок з  реклами  сплачується  з  усіх  видів  оголошень  і повідомлень, які  передають  інформацію  з  комерційною  метою  за допомогою засобів масової інформації,  преси,  телебачення,  афіш, плакатів, рекламних  щитів,  інших  технічних  засобів,  майна  та одягу: на вулицях, магістралях, майданах, будинках, транспорті  та в інших місцях.

    Граничний розмір податку з реклами  не  повинен  перевищувати 0,1 відсотка вартості послуг за розміщення одноразової реклами  та 0,5 відсотка за розміщення реклами на тривалий час.

    Податок з  реклами  сплачується  під  час  оплати  послуг  за встановлення та розміщення реклами.

    Податок  з  реклами  не  сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення соціальної реклами.

Стаття 12. Збір за право на використання місцевої символіки

    Збір   за   право   на   використання   місцевої    символіки справляється з юридичних осіб і громадян,  які  використовують  цю символіку з комерційною метою.

    Дозвіл на використання місцевої символіки  (герба  міста  або іншого  населеного  пункту,  назви  чи  зображення  архітектурних, історичних пам'яток)  видається  відповідними  органами  місцевого самоврядування.

    Граничний розмір збору  за  право  на  використання  місцевої символіки не повинен перевищувати з юридичних осіб  - 0,1 відсотка вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих  послуг  з використанням  місцевої  символіки,  з  громадян,  що   займаються підприємницькою     діяльністю,    -    п'яти    неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 13. Збір за право на проведення кіно- і телезйомок

    Збір за  право  на  проведення  кіно-  і  телезйомок  вносять комерційні  кіно-  і  телеорганізації,  включаючи  організації   з іноземними інвестиціями та зарубіжні  організації,  які  проводять зйомки, що потребують від місцевих  органів  державної  виконавчої влади  додаткових  заходів  (виділення  наряду  міліції,  оточення території зйомок тощо).

    Граничний  розмір  збору  за  право  на  проведення  кіно-  і телезйомок не повинен перевищувати фактичних витрат на  проведення зазначених заходів.

Стаття 14. Збір за право на  проведення  місцевих  аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей

    Платниками  збору  за    проведення    місцевих    аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей є юридичні особи і громадяни, які мають дозвіл на проведення  аукціонів,  конкурсного  розпродажу  і лотерей.

    Об'єктом збору за право  на  проведення  місцевих  аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей є вартість заявлених до  місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу товарів виходячи з їх початкової ціни або суми, на яку випускається лотерея.

    Граничний  розмір  збору  за  право  на  проведення  місцевих аукціонів,   конкурсного   розпродажу   і   лотерей   не   повинен перевищувати   0,1   відсотка   вартості   заявлених  до  місцевих аукціонів,  конкурсного  розпродажу  товарів  або від суми, на яку випускається лотерея.

    Збір за право на проведення місцевих аукціонів і  конкурсного розпродажу справляється за три дні до їх проведення.

    Збір за  право  на  проведення  лотерей справляється під  час одержання дозволу на випуск лотереї.

    Граничний розмір збору  за  право  на  проведення  лотерей  з кожного учасника не повинен перевищувати  трьох  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Стаття 15. { Дію  Статті  15  зупинено  на період проведення експерименту   для    підприємств  -  учасників економічного   експерименту   на       підставі Закону N 1375-XIV ( 1375-14 ) від 13.01.2000 }                { Дію статті 15 зупинено для сільськогосподарських товаровиробників  -  платників       фіксованого                  сільськогосподарського     податку  з     питань                  оподаткування  згідно  із   Законом    N 320-XIV                  ( 320-14 ) від 17.12.98 )

Комунальний податок

    Комунальний  податок  справляється  з  юридичних  осіб,  крім бюджетних    установ,    організацій,    планово-дотаційних     та сільськогосподарських  підприємств.  Його  граничний  розмір    не повинен перевищувати 10  відсотків  річного  фонду  оплати  праці, обчисленого  виходячи  з   розміру   неоподатковуваного   мінімуму доходів громадян.

Стаття 17. Збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі

    Збір за видачу дозволу на розміщення  об'єктів  торгівлі - це плата за оформлення та видачу дозволів на  торгівлю  у  спеціально відведених для цього місцях.

    Збір за видачу дозволу на торгівлю справляється  з  юридичних осіб і громадян, які реалізують  сільськогосподарську,  промислову продукцію та інші товари залежно від площі торгового  місця,  його територіального розміщення та виду продукції.

    Граничний розмір збору  за  видачу  дозволу  на  торгівлю  не повинен  перевищувати  20  неоподатковуваних   мінімумів   доходів громадян  для  суб'єктів,  що  постійно  здійснюють   торгівлю   у спеціально    відведених    для    цього    місцях,    і    одного неоподатковуваного  мінімуму  доходів  громадян  в   день   -   за одноразову торгівлю.

    Збір    за    видачу   дозволу   на   торгівлю   справляється уповноваженими організаціями, яким надано таке право. Встановлення цього  збору не стосується тих об'єктів торгівлі,  які створені до набрання чинності цим Декретом.

    Для  суб'єктів,  що постійно здійснюють торгівлю у спеціально відведених  для  цього  місцях  (стаціонарних  об'єктах),  збір за видачу   дозволу   на   розміщення  об'єктів  торгівлі  стягується одноразово.

Стаття  17-1. Податок з продажу імпортних товарів

    Платниками податку з продажу  імпортних  товарів  є  юридичні особи і громадяни, які зареєстровані як суб'єкти підприємництва.

    Об'єктом   оподаткування   є   сумарна  вартість  товарів  за ринковими цінами, що  зазначається  у  декларації,  яка  подається щоквартально  до  державної податкової інспекції по району (місту) за місцезнаходженням (місцем проживання) суб'єкта підприємництва.

    Граничний розмір  податку  з  продажу  імпортних  товарів  не повинен перевищувати 3 відсотків виручки, одержаної від реалізації цих товарів.

Стаття 18. Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі визначення місцевих податків і зборів

    Органи місцевого  самоврядування  самостійно  встановлюють  і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

    Органи місцевого самоврядування  в  межах  своєї  компетенції мають право запроваджувати  пільгові  податкові  ставки,  повністю скасовувати окремі місцеві податки і збори або  звільняти  від  їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки  у  сплаті місцевих податків та зборів.

Стаття 19. Порядок сплати і перерахування місцевих податків і зборів

    Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами  народних  депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення  не внесених  в  установлений термін місцевих податків і зборів  здійснюється  згідно  з  чинним законодавством.

Стаття 20. Повернення з бюджету місцевого самоврядування над міру сплачених сум місцевих податків і зборів

    Над міру сплачені платниками суми місцевих податків і  зборів зараховуються в рахунок майбутніх  платежів  або  повертаються  їм згідно з чинним законодавством.

Стаття 21. Оподаткування іноземних юридичних осіб та громадян

    Іноземні юридичні особи і громадяни сплачують місцеві податки і збори на рівних  умовах  з  юридичними  особами  та  громадянами України, якщо  інше  не  передбачено  міжнародними  договорами  та законодавством України.

Стаття 22. Відповідальність платників за сплату місцевих податків і зборів

    Відповідальність  за  правильність  обчислення,  своєчасність сплати  місцевих  податків  і  зборів   до    бюджету    місцевого самоврядування покладається на  платників  відповідно  до  чинного законодавства.

    Контроль за сплатою місцевих податків і  зборів  здійснюється державними податковими інспекціями.

Стаття 23. Джерела сплати місцевих податків і зборів

    Податки і збори, передбачені статтями 8, 13, 14, 15, 16 і  17 цього Декрету, сплачуються юридичними особами  за  рахунок  доходу (прибутку), що залишається в їх розпорядженні, але  не  більше  10 відсотків оподаткованого доходу (прибутку).

    Податки  і  збори,  передбачені  статтями 3, 4, 11 і 12 цього Декрету  та  внесені за рахунок коштів юридичних осіб, відносяться на собівартість продукції (робіт, послуг).




1. то не всегда это у него получается
2. 17 112 39 28 49 Вставьте пропущенное число 3 9 3 5 7 1 7 1 Продолжите ряд
3. тематических показателях эффективности образовательного процесса
4. і. Келешекке бастар ~ылыми ізденістерді~ сонылы~ын перспективалы~ ~рісін аны~тау~а б~кіл ~о~ам м~дделі
5. Биология 1й год обучения 1й семестр 16 недель
6. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук3
7. Александровские Мореходные Классы во Владивостоке в 1890 1902 гг
8. Тема 83- Программное обеспечение САПР
9.  Удовлетворяет ли Вас состояние Вашего дома ВОПРОС 2
10. трагичностью могущею в грядущем поколенье поэта привести в восторг и умиленье
11. Анализ деятельности коммерческого банка
12. на тему - ~Казимир Малевич~ студенток КПИ315 группы 2122 Огур
13. Деятельность педагога дополнительного образования
14. Аудит материально-производственных запасов
15. а вида работ предприятия- [] []Внутренняя внешняя; [] Внешняя различная [] Внутренняя циклическая [] Внут
16. Інформаційна система НБ
17. Журавлёва И.Н. Учитель начальных классов МОУ СОШ 27 Ст
18. Основы лучевых методов исследования
19.  Экономическая социальная и нравственная основы правово го государства
20. История Отечества - краткий курс