Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Автоматичні лінії з агрегатних верстатів та нормалізованих вузлів.
Мета роботи: 1. Ознайомлення з роботою лінії та її устаткуванням.
2. Вивчення принципу керування і послідовності роботи механізму лінії.
3. Вивчення конструкції та принципу дії окремих механізмів.
Теоретичні відомості.
Один з основних шляхів технічного прогресу сучасного виробництва є комплексна механізація й автоматизація, яка характеризується в галузі машинобудування широким використанням автоматичних верстатів і ліній. Автоматичні лінії є подальшим розвитком потокових ліній, для яких характерне розташування обладнання в порядку послідовності технологічного процесу.
Автоматична лінія- це комплекс основного, допоміжного, підйомно-транспортного обладнання, механізмів, які забезпечують:
Основні складові частини кожної автоматичної лінії: технологічне устаткування (верстати) для виконання передбаченої обробки, пристосування для закріплення заготовок, що обробляються, на робочих позиціях в заданому стані, транспортні засоби для переміщення заготовок по трасі лінії, завантажувальні пристрої, механізми для вилучення стружки, засоби механічного контролю продукції, пристрої керування лінією.
У машинобудуванні використовуються лінії з поштучним вводом заготовок і поштучною видачею оброблених деталей.
За принципом роботи ці лінії поділяються на 2 групи: синхронні (жорсткі) й асинхронні (гнучкі).
За характером установки оброблюваних заготовок автоматичні лінії поділяють на супутникові і без супутникові.
За розташуванням транспортних засобів розрізняють автоматичні лінії з наскрізним і глухим переміщенням заготовок.
За характером руху заготовок автоматичні лінії діляться на одно потокові та з розгалуженим потоком.
За типом вбудованих верстатів розрізняють автоматичні лінії з універсальних, спеціальних та агрегатних верстатів.
Система керування автоматичних ліній.
Більшість агрегатів і механізмів автоматичної лінії мають індивідуальні приводи зі своєю системою автоматичного регулювання (САК). Їх цикли роботи повинні бути пов’язані між собою, з роботою завантажувальних, транспортуючих, контрольних та сигнальних устаткувань.
Керування циклом роботи лінії здійснюють циклові САК централізовані, децентралізовані, машині.
В агрегатних автоматичних лініях найбільшого поширення набули гідравлічні, пневматичні та електромеханічні приводи, цикли роботи яких можуть змінюватися . Тому для керування послідовної дії агрегатів АЛ широко використовуються системи керування з шляховим контролем, тобто з контролем виконання команд циклу роботи лінії або верстата.
Сигнали, що надходять від здавачів у систему керування, дають підтвердження про виконання попередніх команд і формують наступну команду, яка надходить у виконавчий орган системи керування. На рис.7.1 зображений приклад блок-схеми керуванням переміщенням робочого органу гідроприводу.
Рис.7.1.
На даній схемі позначено: КА- командоапарат; КВ1, КВ2- здавачі шляху; ЕМ1, ЕМ2- електромагніт гідравлічного золотника; Х1, Х2- сигнали, які надходять від здавачів шляху в систему керування; F1, F2- команди, які видає система керування виконавчим органом- електромагнітом золотника.
Сигнали Х1 свідчать про те, що робочий орган перемістився вперед. Для моменту його надходження він є опорним. Якщо робочий орган відразу ж повинен повернутися в початковий стан, то за сигналом Х1 формується команда F1 на повернення робочого органу у вихідне положення. У загальному випадку команда F1 формується із врахуванням команд, які надходять від усіх механізмів і пристроїв АВ, тобто у залежності від комбінації вхідних сигналів Х1, Х2, Х3 ...Х (стан входів). Умову формування командного сигналу можна умовно зобразити графічно, де:
Х1, Х2, Х3 ...Х – комбінації сигналів, які надходять на вхід системи керування;
Х – опорний сигнал, тобто сигнал, який надходить на вхід системи керування.
Таке представлення всіх командних сигналів, зв’язаних певною послідовністю згідно з циклограмою, є основою для синтезу системи керування.
Виконавчими пристроями систем керування є електромагніти, кантактери, електромагнітні муфти, гідро- і пневмозолотники.
Хід виконання роботи.
Література.