У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Історія мистецтв Викладач Возна Т

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.4.2025

Предмет «Історія мистецтв»

Викладач Возна Т.В.

Опорний конспект за темою:

« Хореограф-новатор Юрий Григорович»

План:

  1.  Загальна  характеристика творчості  видатного хореографа.
  2.  Балетні  вистави Юрія Григоровича.

Література:   

  1.  1. Пасютинская В.   Волшебный мир танца. – М. : Просвещение, 1985. – 223с.
  2.  2. Інтернет ресурси.

Однією з найбільш значних балетмейстерських фігур сучасності вважається Юрій Григорович.   Народився  він   2 січня 1927 року у місті Ленінграді.  Хореографічну освіту здобув в хореографічному училищі   ім. А. Я Ваганової. Після його закінчення в 1946 році Григоровича було прийнято в балетну трупу державного академічного театру опери та балету імені С. М.Кирова солістом, де він і працював до 1961 року. Григорович-танцівник з успіхом виконував як характерні танці так і гротескові партії в класичних і сучасних балетах.

Але з самого початку своєї творчої діяльності його дуже приваблювала діяльність не лише  виконавця,  а й постановника танців та балетних вистав. В 1948 році  на сцені Будинку культури  ім. Горького він створює  свої перші балетні вистави –балет «Аистенок « та Семеро братьев» . Вистави отримали гарний відгук

Але справжній успіх мав балет молодого хореографа, який він поставив на сцені театру ім.. С. М. Кирова на музику С. Прокофьева  «Каменний цветок».  Вже в цьому балеті було виявлено ліричний дар балетмейстера. Казковий сюжет він перетворив на глибокий філософський зміст. Особливо вдалим в  балеті  був  образ господарки  Мідної гори як символа могутньої та  величної  сили природи. Пластичне рішення цього балету досить складне. Це й класичні лінії. І елементи російського народного танцю в дуетах Катерини та Данили, яскрава сюїта циганських плясок в сцені ярмарку. Григорович також сміливо звертаеться  до акробатичних прийомів в ансамблевих танцях. Разом це створювало  едине симфонічне дійство вистави, складну різноманітність його хореографічної партитури.

На музику молодого композитора О. Мелікова Григорович ставить в 1961 році ще один балет на казковий сюжет – « Легенду о любви «. Ці вистави свідчили про початок нового етапу в розвитку радянського балету. Вони перш за все поглибили традиції классичного балету, але разом з тим збагатили балет новаторськими досягненнями. Важливе значення для успіху ціх вистав мало декоративно – художне  рішення, яке здійснив   видатний театральний художник  Симон Вірсаладзе, який і надалі буде співпрацювати з Юрієм Григоровичем до кінця свого життя. Досконало знаючи хореографічне мистецтво і маючи тонкий художній смак, художник створював до вистав декорації і костюми надзвичайної краси. Вони сприяли розкриттю  змісту балетів.

Велике значення для успіху хореографа Григоровича мали також ті обставини, що разом з ним прицшли такі блискучі виконавці як В. Васильєв. О. Максимова, М. Лаврівський,  Н. Бесмертнова. Саме вони сприяли втіленню в життя творчих задумів великого майстра. Зрозуміло, що після такого блискучого балетмейстерс ького дебюту Юрія Григоровича було призначено спочатку балетмейстером Кіровського театру у Ленінграді  (1961 – 1964р.), а потім головним балетмейстером  Московського Великого театру. Цю посаду він обіймав з 1964 року до 1995 року

По- новому розкривається талан відомого хореографа в балеті на музику Арама Хачатуряна  « Спартак».  Це була героїко – трагедійна вистава про щастя  боротьби за свободу. Григорович  побудував цю виставу за власним сценарієм, в якому великі хореографічні сцени перемежаються танцювальними монологами головних дійових осіб. Наприклад, перший акт має 4 великі танцювальні композиції – ворожий наступ – страждання рабів – криваві розваги патріціїв – потяг до повстання. Вони постійно перемежаються танцювальними монологами Спартака, Фрігії..

Особливістю цього балету було також те, що кожен акт закінчувався своєрідною фінальною крапкою – барельєфною пластичною композицією. Хореографія Григоровича блискуче доповнювала музичні образи акторськими, створеними  майстерністю танцюристів.   В цьому балеті Григорович використовує усі можливості палітри чоловічого танцю . Не лише партії Спартака та Краса, а й численні ансамблі - бійки, пляски рабів, пастухів, військових – все це створювало могутню симфонію чоловічої пластики.

Успіху цього балету також сприяв чудовий ансамбль виконавців – Володимира Васильєва  у партії Спартака, Маріса Лієпи у партії Краса, Наталі Максимової у партії Фрігії та Ніни Тимофєєвої у партії Егіни.

Історичну тематику Ю.Григорович продовжив в своєму наступному балеті –« Іван Грозний «,  який було створено в 1975  році. В цій виставі було розкрито окремі сторінки російської історії, створено психологічно – складний образ  видатної особистості. Це була свого роду моно вистава. Своєрідним лейтмотивом був танок дзвонарів, які під час танцю били в набат.

Сучасній тематиці Григорович присвятив балет  Ангара». Створений в 1976 році на музику Андрія Ешпа,. балет було поставлено  на основі п’єси О. Гарбузова»  Иркутская История», яка була дуже популярною в ті роки. В цій виставі він розповідає про сучасну молодь, яка будує майбутнє. Класичний танок в цій виставі Григорович елементами народного, побутового танцю, фізкультурно – спортивними рухами. В якості лейтмотиву вистави виступає образ великої сибірської річки Ангари, яку створює кордебалет. Як що за балет» Спартак» Григоровича було нагороджено Ленінською премією то за цей балет в 1977 році він отримав Державну премію Радянського Союзу.

Модерним вважається балет Ю. Григоровича « Золотой  Век» на музику Д. Шостаковича, який  він поставив в 1982 році.

Велике місце в балетмейстерському доробку Григоровича займає редакція старих класичних балетів. Він поставив всі три балеті П. І. Чайковського, в  яких намагався ретельно зберегти класичну хореографію, доповнюючи ії новою образною концепцією. Також він здійснив редакцію балетів « Раймонда», « Ромео и Джульєтта», « Дон – Кіхот», « Корсар» та інш. Всі ці вистави відрізняють органічне поєднання традицій та новаторства, бережливе ставлення до збереження класики і розвиток ії в зв’язку з новими концепціями.

Багато уваги в своєї творчої діяльності Юрій Григорович приділяв роботі педагога та суспільної діяльності. Багато років він очолював журі різних міжнародних конкурсів.

 Все, що створив Юрій Григорович – це національний скарб Росії. Разом  з тим це новий етап в розвитку не лише  російського, а  світового балетного театру.

 

      

                                                                                         

.




1. 1 Сущность назначение денежных средств.html
2. на тему КАДРОВЫЙ МЕНЕДЖМЕНТ
3. Информация как объект правовой защиты
4. ПРОФИЛЬ Студента 4 курса
5. Контрольная работа по дисциплине История для студентов заочного отделения НОУ ВПО ВИБ 2012-2013 учебный г
6. ТЕМА 38. ГЕРОИ СИБИРСКОЙ ЭПОПЕИ XVII ВЕКА ПЛАН 1.
7. Теория государства и права как наука и учебная дисциплина
8. Что такое техника и уклад техникиТЕХНИКА techne искусство мастерство умение
9. одна из самых распространенных категорий важнейший элемент нашей цивилизации с которыми мы встречаемся от
10. ЧелГУ Введение- На нашей планете разбросано большое количество народов.html