Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

І Загальні положення Начальник цеху належить до категорії керівників

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

                                          ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

НАЧАЛЬНИКА СКЛАДАЛЬНОГО ЦЕХУ №5

І. Загальні положення

  1.  Начальник цеху належить до категорії керівників.
  2.  Призначення на посаду начальника цеху та звільнення з неї здійснюється наказом Голови правління  з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України.

     3. Начальник цеху підпорядковується безпосередньо заступнику Голови правління з виробництва.

     4. Начальник  цеху повинен досконально знати Закони України Про охорону праці, Про пожежну безпеку, Кодекс законів про працю України та інші нормативні  акти з охорони праці і пожежної безпеки.

     5. Допускається до роботи після попередньої перевірки знань з питань охорони праці та пожежної безпеки, а потім, один раз на три роки, проходить навчання та перевірку знань з питань охорони праці (Положення про навчання, затверджене наказом по підприємству від 05.04.2005 р. № 40) та пожежної безпеки.

     6. Начальник цеху забезпечує здорові та безпечні умови праці робітників та службовців цеху.

       ІІ. Завдання та обовязки

      Начальник цеху:

  1.  Здійснює керівництво виробничо – господарською діяльністю цеху.
  2.  Забезпечує виконання планових завдань, ритмічний випуск продукції високої якості, ефективне використання основних і оборотних коштів.
  3.  Проводить роботу з удосконалення організації виробництва, його технології, механізації та автоматизації виробничих процесів, запобіганню браку, з підвищення якості виробів, економії усіх видів ресурсів, атестації та раціоналізації робочих місць, використання резервів підвищення продуктивності праці,  а також підвищення рентабельності виробництва, зниження трудомісткості та собівартості продукції.
  4.  Організує поточне планування, облік, складання і своєчасне подання звітності про виробничу діяльність цеху,  роботу з розвитку та укріплення господарського розрахунку, поліпшення нормування праці, правильного застосування форм і систем заробітної плати та матеріального стимулювання, узагальнення і розповсюдження передових прийомів та методів праці, вивчення і упровадження передового вітчизняного та світового досвіду конструювання і технології виробництва аналогічної продукції, розвитку раціоналізації та винахідництва.
  5.  Забезпечує технологічно - правильну експлуатацію устаткування та інших основних засобів і виконання графіків ремонту, безпечні та здорові умови праці, а також своєчасне надання працюючим пільг з умов праці.
  6.  Координує роботу начальників дільниць.
  7.  Здійснює підбір кадрів, їх розстановку і доцільне використання.
  8.  Контролює додержання працівниками правил і норм охорони праці, виробничої і трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку.
  9.  Подає пропозиції про заохочення працівників, накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни, застосування в разі потреби заходів матеріального впливу.
  10.  Створює умови для виявлення творчої ініціативи та активності працівників у досягненні високих результатів роботи.
  11.  Надає підтримку і забезпечує розповсюдження творчих починань, проводить виховну роботу в колективі.
  12.  Організовує роботу по підвищенню кваліфікації робітників і службовців цеху.

      13. Організовує впровадження сучасних засобів безпеки, що попереджають виробничий травматизм та забезпечує санітарно – гігієнічні умови з метою усунення виникнення професійних захворювань працюючих цеху.

       14. Організовує правильну експлуатацію обладнання, захист працюючих від дії небезпечних та шкідливих факторів, утримання виробничих, санітарно – побутових приміщень та пристроїв, робочих  місць у відповідності з санітарно – гігієнічними нормами та правилами.

       15. Організовує дотримання  законодавства про охорону праці, робочий час, час відпочинку в цеху.

       16. Приймає участь в розробці та обговоренні заходів з охорони праці, пожежної безпеки тощо, що включаються в колективний договір або інші плани  від цеху.

       17. Дає дозвіл на допуск працівника до самостійної роботи із записом у трудовій угоді прийнятого працівника після проходження працівником навчання, перевірки знань та стажування при виконанні робіт підвищеної безпеки.

       18. Забезпечує дотримання працівниками встановленого на підприємстві протипожежного режиму, вимог правил пожежної безпеки.

19.  Проводить періодичні перевірки (не рідше одного разу на місяць) підпорядкованих йому виробничих підрозділів, територій, будівель щодо контролю стану пожежної безпеки.

20.  Проводить щоденний нагляд за виробничими будівлями, спорудами, технічними мережами свого підрозділу на відповідність вимогам СНіП 2.09.02.85

21. Організовує виконання приписів, наказів, розпоряджень служби охорони праці підприємства, інспекцій Держгірпромнагляду, пожежного нагляду та інших організацій, що здійснюють державний  контроль за охороною праці та пожежною безпекою.

       22. Негайно повідомляє керівника підприємства, службу охорони праці та профспілковий комітет про нещасний випадок, що стався з працівником цеху при виконанні трудових обовязків або на території підприємства.

       23. Проводить оперативний контроль (щотижня - 2 ступінь) за станом охорони праці в цеху у відповідності з Положенням, затвердженим наказом від 09 серпня 2007р. №55.

       24. Забезпечує прибуття  робітників для проходження періодичного медичного огляду у встановлені строки.

       25. Забезпечує наявність на робочих місцях плакатів, знаків безпеки, попереджувальних надписів та інших засобів наглядної агітації з охорони праці та пожежної безпеки.

       26. Розробляє і переглядає інструкції по охороні праці та пожежній безпеці.

       27. Забезпечує своєчасну видачу робітникам спецодягу і засобів індивідуального захисту, мила, спеціального харчування.

       28. Підготовляє заходи по роботі цеху в осінньо – зимових умовах.

       29. Контролює:

  •  своєчасне обслуговування, ремонт та випробування механізмів та обладнання цеху;
  •  безперебійну роботу вентиляційних установок, освітлення;
  •    дотримання працюючими цеху встановлених  вимог поводження з обладнанням, використанням засобів захисту.

ІІІ. Права

Начальник цеху  має право:

  1.  Підписувати та візувати документи в межах своєї компетенції.
  2.  Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні обовязків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією.
  3.  Здійснювати взаємодію з керівниками всіх структурних підрозділів підприємства.
  4.  Брати участь у підготовці проектів наказів, інструкцій, а також інших документів, повязаних з функціонуванням цеху.
  5.  Вимагати та отримувати від керівників структурних підрозділів необхідну інформацію.
  6.  Самостійно вести листування зі структурними підрозділами підприємства, а також іншими організаціями з питань, які належать до його компетенції.

       7. Зупиняє роботу на механізмах та обладнанні у разі виявлення порушень, які створюють загрозу життю або здоровю працюючих.

       8. Відстороняє від роботи осіб, що не пройшли медичний огляд, навчання, інструктаж з питань охорони праці та тих, що порушують нормативні акти про охорону праці та Правила трудового розпорядку.

       9. Дає пропозиції щодо притягнення до відповідальності зловмисних порушників правил охорони праці  і заохочення  робітників, які сприяють покращенню стану охорони праці  на виробництві.

       10. Має право одержувати від посадових осіб  та служби охорони праці необхідні відомості, документи, пояснення з питань охорони праці та пожежної безпеки.

ІV. Відповідальність

 Начальник цеху несе відповідальність:

     1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обовязків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених діючим законодавством України про працю.

     2.  За правопорушення, скоєні в процесі здійснення  своєї діяльності,  - в межах, визначених діючим адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

     3. За завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених діючим цивільним законодавством та законодавством про працю України.

4.  За незабезпечення безпечних та нешкідливих умов праці працівників цеху.

5. Невідповідність прийнятих рішень вимогам чинного законодавства про охорону праці та пожежну безпеку.

6.   Незнання вимог законодавчих актів України, вимог нормативно – правових актів з охорони праці, пожежної безпеки в межах своїх посадових обов’язків не знімає відповідальності за допущені порушення і начальник цеха несе безпосередньо відповідальність за порушення зазначених вимог.

V. Начальник цеху повинен знати:

  1.         Постанови, розпорядження, накази, методичні та інші керівні матеріали стосовно виробничо – господарської діяльності цеху.
  2.  Перспективи технічного розвитку цеху, підприємства.
  3.  Технічні вимоги до продукції цеху (дільниці), технологію її виробництва.
  4.  Устаткування цеху, правила його технічної експлуатації.
  5.  Порядок і методи техніко – економічного та виробничого планування.
  6.  Методи господарського розрахунку.
  7.         Чинні положення про оплату праці і форми матеріального стимулювання, передовий вітчизняний та світовий досвід у галузі виробництва аналогічної продукції.
  8.  Основи економіки, організації праці, виробництва і управління.
  9.  Основи трудового законодавства.
  10.  Закони України Про охорону праці, Про пожежну безпеку, Кодекс законів про працю України та інші нормативні акти з охорону праці та пожежної безпеки.

VІ. Кваліфікаційні вимоги

На посаду начальника цеху призначається особа, яка має:

1. Повну або базову вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр).

  1.   Післядипломну освіту в галузі управління.
  2.   Стаж роботи за професією: для магістра - не менше 2 років, для бакалавра – не менше 3 років.

VІІ. Взаємовідносини (звязки) за посадою

  1.  За відсутності начальника цеху (хвороба, відпустка, командирова тощо) його обовязки виконує заступник (за відсутності останнього – особа, призначена у відповідному порядку), який набуває відповідних прав та несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обовязків.
  2.   Для виконання обовязків та реалізації прав начальник цеху взаємодіє:
    1.  З головним технологом з питань:
      1.  Отримання:
  •  вказівок про внесення змін в технологію виробництва;
  •  креслень, специфікацій;
  •  консультацій про застосування технологій виробництва.
    1.  Надання:
  •  звітів про дотримання технології виробництва;
  •  пропозицій про вдосконалення виробництва.
    1.  З головним конструктором з питань:
      1.  Отримання:
  •  креслень окремих деталей;
  •  допомоги в освоєнні випуску продукції.
    1.  Надання:
  •  зауважень по конструкціям виробу.
    1.  З головним механіком з питань:
      1.   Отримання:
  •  інформацію про зміни та доповнення в паспортні дані обладнання;
  •  експертної оцінки стану обладнання;
  •  узгодженого графіка ремонту обладнання.
    1.  Надання:
  •  інформації про стан обладнання;
  •  пропозицій про вдосконалення та модернізацію обладнання.

    

Арк.

Дата

Підпис

докум.

Арк.

Змн.

Арк.

Дата

Підпис

№ докум.

Арк.

Змн.

Арк.

Дата

Підпис

№ докум.

Арк.

Змн.

Арк.

Дата

Підпис

№ докум.

Арк.

Змн.

Арк.

Дата

Підпис

№ докум.

Арк.

Змн.




1. Музыкальный образ
2. варианта задачи; формулировку всех пронумерованных требований задачи; решение задачи в
3. G~nes et Lueques ne sont plus que des pnges des поместья de l fmille Buonprte
4. я знаю что ничего не знаю В чём состоят претензии Сократа к софистам В чём суть майевтики Сократа как м.html
5. экономическом положении раздробленной на мелкие княжества расколотой Реформацией и Контрреформацией на к
6. 742 048 ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ І ГУМАНІЗАЦІЯ ОСОБИ Спеціальність 09
7. нравственное воспитание обучающихся
8. 7х означає що об~єкт на відстані 70 метрів виглядає так ніби він розташований на відстані 10 метрів
9. Лекция V Б~лім
10. Виды права собственности граждан
11. Понятие уголовно-процессуальной деятельности
12. Заміна системної плати Заміна системної плати дає змогу істотно підвищити продуктивність ПК за рахунок
13. Роль науки в развитии права и государства
14. Лечебное дело 2
15. з курсу Психологія вищої школи для центів магістратури Предмет психології вищої школи її завдання
16. Из дневника Философия жизни Иосипа Видмара Миф и действительность От кубизма к абстракции Феномен
17. Введение Высокая эффективность большегрузных вагонов и повышенной населенности пассажирского подвижного
18. Сварка корпуса газотурбинного двигателя
19. Первые люди на Луне
20. тематичне природознавство це час наукової революції яка полягала не тільки у створенні основ сучасного при