Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
3. Начальник цеху підпорядковується безпосередньо заступнику Голови правління з виробництва.
4. Начальник цеху повинен досконально знати Закони України Про охорону праці, Про пожежну безпеку, Кодекс законів про працю України та інші нормативні акти з охорони праці і пожежної безпеки.
5. Допускається до роботи після попередньої перевірки знань з питань охорони праці та пожежної безпеки, а потім, один раз на три роки, проходить навчання та перевірку знань з питань охорони праці (Положення про навчання, затверджене наказом по підприємству від 05.04.2005 р. № 40) та пожежної безпеки.
6. Начальник цеху забезпечує здорові та безпечні умови праці робітників та службовців цеху.
Начальник цеху:
13. Організовує впровадження сучасних засобів безпеки, що попереджають виробничий травматизм та забезпечує санітарно гігієнічні умови з метою усунення виникнення професійних захворювань працюючих цеху.
14. Організовує правильну експлуатацію обладнання, захист працюючих від дії небезпечних та шкідливих факторів, утримання виробничих, санітарно побутових приміщень та пристроїв, робочих місць у відповідності з санітарно гігієнічними нормами та правилами.
15. Організовує дотримання законодавства про охорону праці, робочий час, час відпочинку в цеху.
16. Приймає участь в розробці та обговоренні заходів з охорони праці, пожежної безпеки тощо, що включаються в колективний договір або інші плани від цеху.
17. Дає дозвіл на допуск працівника до самостійної роботи із записом у трудовій угоді прийнятого працівника після проходження працівником навчання, перевірки знань та стажування при виконанні робіт підвищеної безпеки.
18. Забезпечує дотримання працівниками встановленого на підприємстві протипожежного режиму, вимог правил пожежної безпеки.
19. Проводить періодичні перевірки (не рідше одного разу на місяць) підпорядкованих йому виробничих підрозділів, територій, будівель щодо контролю стану пожежної безпеки.
20. Проводить щоденний нагляд за виробничими будівлями, спорудами, технічними мережами свого підрозділу на відповідність вимогам СНіП 2.09.02.85
21. Організовує виконання приписів, наказів, розпоряджень служби охорони праці підприємства, інспекцій Держгірпромнагляду, пожежного нагляду та інших організацій, що здійснюють державний контроль за охороною праці та пожежною безпекою.
22. Негайно повідомляє керівника підприємства, службу охорони праці та профспілковий комітет про нещасний випадок, що стався з працівником цеху при виконанні трудових обовязків або на території підприємства.
23. Проводить оперативний контроль (щотижня - 2 ступінь) за станом охорони праці в цеху у відповідності з Положенням, затвердженим наказом від 09 серпня 2007р. №55.
24. Забезпечує прибуття робітників для проходження періодичного медичного огляду у встановлені строки.
25. Забезпечує наявність на робочих місцях плакатів, знаків безпеки, попереджувальних надписів та інших засобів наглядної агітації з охорони праці та пожежної безпеки.
26. Розробляє і переглядає інструкції по охороні праці та пожежній безпеці.
27. Забезпечує своєчасну видачу робітникам спецодягу і засобів індивідуального захисту, мила, спеціального харчування.
28. Підготовляє заходи по роботі цеху в осінньо зимових умовах.
29. Контролює:
Начальник цеху має право:
7. Зупиняє роботу на механізмах та обладнанні у разі виявлення порушень, які створюють загрозу життю або здоровю працюючих.
8. Відстороняє від роботи осіб, що не пройшли медичний огляд, навчання, інструктаж з питань охорони праці та тих, що порушують нормативні акти про охорону праці та Правила трудового розпорядку.
9. Дає пропозиції щодо притягнення до відповідальності зловмисних порушників правил охорони праці і заохочення робітників, які сприяють покращенню стану охорони праці на виробництві.
10. Має право одержувати від посадових осіб та служби охорони праці необхідні відомості, документи, пояснення з питань охорони праці та пожежної безпеки.
ІV. Відповідальність
Начальник цеху несе відповідальність:
1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обовязків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених діючим законодавством України про працю.
2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених діючим адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
3. За завдання матеріальної шкоди в межах, визначених діючим цивільним законодавством та законодавством про працю України.
4. За незабезпечення безпечних та нешкідливих умов праці працівників цеху.
5. Невідповідність прийнятих рішень вимогам чинного законодавства про охорону праці та пожежну безпеку.
6. Незнання вимог законодавчих актів України, вимог нормативно правових актів з охорони праці, пожежної безпеки в межах своїх посадових обовязків не знімає відповідальності за допущені порушення і начальник цеха несе безпосередньо відповідальність за порушення зазначених вимог.
V. Начальник цеху повинен знати:
VІ. Кваліфікаційні вимоги
На посаду начальника цеху призначається особа, яка має:
1. Повну або базову вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр).
VІІ. Взаємовідносини (звязки) за посадою
Арк.
Дата
Підпис
докум.
Арк.
Змн.
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.