У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тема йому набридла що він уже втратив до неї інтерес; це глибока внутрішня переконаність

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

24. Оратор повинен дотримуватися цілого ряду вимог, пов'язаних з його поведінкою: природність, позбавлена штучності й афектації; доброзичливість, теплота в ставленні до слухачів; повага до них, намагання не «звеличувати» своєї особи, не принижувати слухачів питаннями типу «Вам зрозуміло?», не ображати їх переходом на розмовний жаргон; зосередженість, серйозність оратора, який не демонструє слухачам того, що тема йому набридла, що він уже втратив до неї інтерес; це глибока внутрішня переконаність.

Якості промовця

Переконливість — одна з найважливіших якостей виступу. Вона має вирішальний вплив на слухачів, бо формує їх світогляд, посилює громадську активність, визначає спрямування їх думок і дій.

Насамперед переконливими вважаються виступи зрозумілі, такі, що не викликають сумнівів, бо узгоджуються з явищами дійсності, виступи, які породжують відчуття впевненості в правильності почутого і емоційне задоволення від цього.

Для досягнення переконливості і доказовості виступу необхідно, щоб він був несуперечливим, послідовним й аргументованим. Значною мірою тут сприяє вміле використання дедуктивного та індуктивного методів побудови викладу (залежно від рівня знань аудиторії, від її психологічної атмосфери, а також від ступеня трудності і новизни матеріалу).

Щоб бути несуперечливим і послідовним, доповідач повинен на початку чітко, лаконічно й у ненав'язливій формі визначити основні поняття, якими він буде користуватися.

При доборі аргументів доповідач мусить звернути увагу на їх якість. Не менш важлива і кількість аргументів, і свіжість та яскравість фактів, що наводяться.

Аналітичний спосіб подачі матеріалу значною мірою полегшує сприймання і посилює дійовість виступу. Якщо текст виступу містить всебічний, глибокий діалектичний аналіз явищ, то це усуває ряд зайвих запитань, розвіює сумніви, недовір'я, збільшує доказовість.

Переконливість виступу залежить також від уміння користуватися різними прийомами доведення — порівняннями, аналогіями, посиланнями на думку авторитетів у цій галузі та ін.

Вимоги до мови оратора

1.     Точність формулювань — точність   мовлення (це сувора відповідність між словом і тим поняттям, яке цим словом позначається; щоб досягти такої відповідності, треба добре знати предмет, так само добре знати значення слова, постійно й суворо стежити за відповідністю між словом і тим, що воно повинне позначати).

2.     Стислість, небагатослівність (стислим вважається мовлення, в якому немає слів, не викликаних безпосередньою потребою висловлення; однак потреби бувають різні: часом виникає необхідність пояснити щось детально, тоді багатослівність виправдана й передбачена).

3.     Доречність (мова не може бути «хорошою» чи «поганою» сама по собі; вона оцінюється залежно від свого конкретного призначення; при цьому враховується як мета мовлення, так і умови спілкування: час, місце, склад слухачів, тема та ін.).

4.     Приступність,   зрозумілість   (мовлення, яке не породжує труднощів у розумінні змісту, вважається приступним; ця риса відносна: змінюється слухач — змінюється й поняття «приступності»).

5.     Виразність (це риса мови емоційної, де слова, крім понятійної інформації, несуть на собі  як доважок ще й чуттєву інформацію, виражають не лише логічні поняття, а й почуття та переживання мовця; вона досягається точністю словесного  позначення  предметів чи явищ, яка, в свою чергу, може викликати образність; правильністю вимови, вдалим поділом на фрази, інтонаційним  багатством  мовлення,  хорошою  дикцією,  наявністю психологічних пауз, мотивованістю смислових наголосів).

6.     Своєрідність,  оригінальність  (особистість людини проявляється й у тому, як вона говорить:  чим  своєрідніша, оригінальніша  особистість, тим яскравіший і складніший її внутрішній світ; своєрідність у мові проявляється в умінні користуватися образами, порівняннями, по-своєму добирати епітети, евфемізуючі засоби, іносказання та ін.).

7.     Краса мови (почуття краси, почуття естетичного задоволення викликає лише мова досконала, бездоганна; красивим може й повинне бути мовлення будь-якого типу: краса тут створюється і лексикою, і синтаксисом, і ритмом, і характером зв'язків між словами в реченні, а головне — повною відповідністю між змістом, словесним втіленням думки і ситуацією мовлення).

25. Презентація як різновид публічного мовлення. Типи презентацій. Мовленнєві, стилістичні, композиційні та комунікативні принципи презентації

Презентація – спеціально організоване спілкування з аудиторією, мета якого презентувати до дій. Презентацію здійснюють через три канали: вербальний (мовлення), вокальний (голос), невербальний (вирах очей, жести, рухи). Успішною вважається та презентація, під час якої досягнуто її мету. Розрізняють такі види презентацій:

1.)     презентація за сценарієм -  традиційна презентація зі слайдами, доповнена засобами показу кольорової графіки й анімації з виведенням відеоматеріалу на великий екран або монітор;

2.)     інтерактивна презентація – це діалог користувача з комп’ютером. Користувач приймає рішення, який матеріал для нього важливий, і обирає на екрані потрібний об’єкт за допомогою миші або натисненням на клавіші;

3.)     автоматична презентація – це закінчений інформаційний продукт, перенесений на відеоплівку, дискету, ком пакт-диск і розісланий потенційним споживачам з метою виявлення їхньої зацікавленості.

Як правило, презентація складається з таких частин:

-          експозиція – встановлення миттєвого контакту з аудиторією, створення атмосфери доброзичливості, утримування уваги та спонукання інтересу до теми презентації;

-          вступ;

-          основна частина.

Існують наступні типи презентацій:

-          інформаційна;

-          спонукальна;

-          переконлива.

Здебільшого використовують змішаний тип композиції.




1. первых труд это целесообразная деятельность людей по созданию благ и услуг которая должна быть эффективн
2. 1- решателя интерпретатора; рабочей памяти РП называемой также базой данных БД; базы знаний БЗ;
3. темам Литературные гостиные Конкурсы Выставки подделок Творческие студии Праздничные конц
4. Методы документальной и фактической проверок как способ сбора доказательств по уголовному делу
5. XXI 20041231SMYNo. 012 Size- 9
6. тема кровообращение общий план строения и основные функции
7. БД Информационная система Железнодорожная станция
8. Я исследователь
9. Развитие науки в Новосибирской и Томской областях
10. Файлові менеджери ОС Windows
11. При наличии разногласий каждая сторона оставляет на своем балансе те суммы которые вытекают из ее бухга
12. Уставе народным училищам 1786 и Школьном уставе 1804 рекомендовались прогулки экскурсии на природу на
13. Атом состоит из- А протонов нейтронов и электронов Б протонов и нейтронов В протонов и электронов Г
14. Реферат. Идея хеширования двойного блока состоит в том чтобы построить функцию сжатия на 2nбитах используя.
15. Учет материальных активов
16. Лекция 5 Топографиялы~ карталар ж~не пландар 5
17. Исследование работы однофазного трансформатора с транзисторным параметрическим стабилизатором напряже
18. Истинная церковь ~ это сообщество охотников за сокровищами.
19. КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ ПО БАЗОВОМУ КУРСУ ФИЛОСОФИИ ПРЕДУВЕДОМЛЕНИЕ Данный текст представляет собой к
20. Лалитавистара