У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Рамбутан на базі ТМ Обжора Виконала- Ст

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.2.2025

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ТОРГІВЛІ ІМЕНІ МИХАЙЛА ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО

Кафедра маркетингу та комерційної діяльності

Рекламна кампанія

Для кафетерію збалансованого харчування «Рамбутан»

на базі ТМ «Обжора»

Виконала:

Ст. гр. МТ-09-МА

Фоменко Р.С

Перевірила:

К.е.н., доц., Зеніна І.Б.

Донецьк, 2013

ЗМІСТ

  1.  Аналіз маркетингового середовища кафетерію збалансованого харчування «Рамбутан» на базі ТМ «Обжора»
  2.  Визначення цілей рекламної кампанії
  3.  Аналіз цільової аудиторії кафетерію «Рамбутан»
  4.  Визначення концепції послуги
  5.  Вибір медіаканалів для проведення рекламної кампанії
  6.  Бюджет рекламної кампанії кафетерію «Рамбутан»
  7.  Медіаплани рекламної кампанії кафетерію «Рамбутан»
  8.  Методи оцінки результатів рекламної кампанії

  1.  Аналіз маркетингового середовища кафетерію збалансованого харчування «Рамбутан» на базі ТМ «Обжора»

ТМ «Обжора» почала своє існування ще у 1997 році, в центрі м. Донецьк. Це був перший супермаркет, який швидко став популярним серед жителів міста. Саме завдяки цьому підприємству міська роздрібна торговельна мережа стала набувати зовсім іншого вигляду.

На сьогоднішній день, ТМ «Обжора» представляє собою Донецьку мережу, що містить 14 супермаркетів, які відзначаються великим рівнем відвідуваності. На даному етапі робота торговельної мережі ведеться у двох напрямах: створення великих супермаркетів та відкриття магазинів «біля дому». Мережа упевнено займає лідируючі позиції серед представників роздрібної торгівлі Донецьку. Практично всі магазини «Обжора» розміщені в центрі ділової та торгівельної мережі всього регіону.

ТМ «Обжора» представляє на полицях своїй супермаркетів дуже великий асортимент товарів, майже 20 000 найменувань: свіжі продукти, випічка, страви власного приготування, товари для дома та сім’ї та ін.

В магазинах «Обжора» передбачений відділ «Кулінарія», де кожен знайде собі страву до смаку. Кожного дня покупцям пропонується близько 250 найменувань готової продукції. У відділі представлені як страви, що здатні здивувати навіть гурманів, так і ті, що можна готувати кожного дня.

Також, гордістю донецької торгівельної мережі по праву вважається власні кондитерський цех та пекарня. Тут випікають те тільки хліб, але і смачні плюшки та булочки. Усього пропонується близько 200 найменувань хлібобулочних виробів, та коло 100 видів кондитерської продукції.

Окрім роздрібної торгівлі, супермаркети «Обжора» займаються прийомом корпоративних замовлень на організацію харчування співробітників компаній та робочих підприємств.

Проте, провівши маркетингові дослідження, було виявлено, що основний конкурент супермаркету «Обжора», що знаходиться за адресою: м. Донецьк, б-р. Шевченко 58А,  а саме - ТБ «Амстор», має велику перевагу у зв’язку з наявністю на його території закладу громадського харчування.

Таким чином, було вирішено відкрити на території супермаркету «Обжора» кафетерій з екзотичною назвою «Рамбутан». Цю назву було позичено у відомого Таїландського фрукта, що відзначається своєю корисністю та містить велику кількість вітамінів.

У зв’язку з активною життєдіяльністю більшої частини міського населення, неправильне харчування становить велику проблему, через загрозу отримання «широкого асортименту» хронічних захворювань. Саме тому «Рамбутан» позиціонуватиме себе, як заклад громадського харчування, що орієнтується на збалансованому харчуванні. Заклад допоможе підібрати окреме меню для кожного та подавати страви у екологічно чистому паперовому посуді.

Кухня «Рамбутану» буде базуватись на продуктах супермаркету «Обжора», та його відділів, таких як: пекарня, кулінарія на замовлення, торти на замовлення, суші та корпоративне харчування. Це дасть змогу уникнути великої кількості витрат.

Окрім зменшення витрат на продуктах, цьому сприятиме також той фактор, що кафетерій, з площею 24 м2, буде знаходитись на власній території супермаркету.

У зв’язку з тим, що основними конкурентами «Рамбутану» будуть: кафетерій у ТБ «Амстор», що орієнтується на страви домашнього приготування; піццерія «Челентано»; суши-бар «Суши Таун» - які знаходяться на відстані мінімум 300 м., та ларьок з хот-догами й шаурмою, можна побачити, що конкурентоспроможність закладу буде достатньо висока.

Особливістю кафетерію буде створення для кожного клієнта індивідуального підбору страв, враховуючи його смаки, стан здоров’я, зайнятість та рівень доходу. У зв’язку з таким щільним підходом до кожного клієнта, ще однією конкурентною перевагою «Рамбутану» буде охоплення різних цінових сегментів. Тобто, заклад буде розрахований як на економних людей, так і на тих, хто охоче спробує щось екстравагантне.

Як вже було вище сказано, кафетерій буде розташований на першому поверсі супермаркету «Обжора», що знаходиться за адресою б-р. Шевченка 58А. Приміщення прямокутне, двоповерхове, має площу 4500,0 кв.м., має 32 місця для паркування, знаходиться у власності торгівельної мережі. Окрім супермаркету, на території приміщення знаходяться:

1й поверх:

  1.  Магазин мобільних телефонів «Мобілочка»;
  2.  Магазин та бачної продукції та аксесуарів «Табакерка»;
  3.  Магазин чаю та кави «Світ чаю»;
  4.  Аптека «АННА»;
  5.  Обмін валют «Промінвестбанк»;
  6.  Магазин живого пива «Пивград»;
  7.  Салон ювелірних виробів «ЮвелірЕліт»;
  8.  Магазин іграшок;
  9.  Ломбард «Благо»;
  10.  Магазин дисків «Відео Гід»;
  11.  Банкомати: «ПриватБанк», «Крещатик Банк»; «Ощадбанк»; «РодовідБанк»; «Укрсимбанк»;
  12.  Рекламні плазмові панелі Паритет;
  13.  Інформаційний стенд.

2й поверх:

  1.  Супермаркет побутової техніки «Технополіс»;
  2.  Магазин одягу економ-класу «Одяг з Європи».

Вищезгадана інфраструктура приміщення також позитивно впливатиме на розвиток «Рамбутану».

Для відкриття кафетерію у приміщенні, а саме, у відведеному місці, необхідно зробити косметичний ремонт, змінити інтер’єр, встановити обладнання та меблі.

«Рамбутан» буде стилізований у помаранчеві кольори, так як відомо, що саме помаранчевий колір сприяє підвищенню апетиту. Меблі в кафетерії будуть зеленого кольору, що на півсвідомому рівні підкреслюватиме у відвідувачів якість продукції, її екологічність та безпечність. Окрім того у приміщенні будуть знаходитись горщики з квітами, що також акцентуватиме увагу на екологічності закладу.

«Рамбутан» працюватиме за таким графіком, за яким працює весь торгівельний комплекс, а саме: з 8.00 до 23.00 щоденно.

Як було вище зазначено, «Рамбутан» являтиме собою складову системи ТМ «Обжора» (табл. 1.1).

Таблиця 1.1.

  

Галузь швидкого харчування динамічно розвивається. За останні роки була відкрита велика кількість подібних закладів. Проте, через відсутність стилю та особливостей багато таких підприємств швидко згортають свою роботу. Тому кафе «Рамбутан» зі своєю спеціалізацією на збалансованому харчуванні буде мати переваги на цьому ринку.

На сьогоднішній день проблема якісного, збалансованого та доступного громадського харчування у місті Донецьку є доволі актуальною. Особливо гостро це відчувається в Калінінському районі, а саме – поблизу Калінінського ринку (місце розміщення майбутнього кафетерію). У тій місцевості розміщено багато офісних будівель, місцевий ринок, палац культури, велика кількість державних установ, банки, малі підприємства роздрібної торгівлі, парки, школи, гуртожитки та ін.

Умовно, існуючі на сьогоднішній день підприємства громадського харчування можна розділити на два типи: середні та малі підприємства швидкого обслуговування.

До перших можна віднести:

  1.  Кафетерій у ТБ «Амстор»;
  2.  Суши-бар «Суши Таун»;
  3.  Піццерія «Челентано».

Цей тип підприємств відрізняється середньою ціною, високою якістю обслуговування та затишною атмосферою.

До другого типу можна віднести ларьок з хот-догами та шаурмою, який знаходиться найближче до майбутнього кафетерію.  Особливістю цього типу є вузький асортимент продукції, що викликано невеликими розмірами зайнятої площі. Такі заклади хоча і пропонують продукцію за низькими цінами, проте не завжди якісну

Виходячи з цього, можна зробити висновки, що діючі на даному ринку підприємства громадського харчування не можуть у повній мірі задовольнити наявний попит та існує реальна потреба в кафетерії швидкого обслуговування з широким асортиментом, високим сервісом та якістю обслуговування, відносно невисокими цінами та орієнтацією на правильне харчування.

Даний проект передбачає створення підприємства, яке повинне зайняти порожню на сьогоднішній день нішу на ринку громадського харчування в даному районі (Калінінський район, біля Калінінського ринку) з орієнтацією на збалансоване харчування.

Значних сезонних коливань попиту не очікується, так як у робочі дні основними відвідувачами будуть люди, що працюють поблизу, а у вечірні часи та вихідні дні – студенти, що мешкають поруч у гуртожитках, та  жителі району.

Цінова політика орієнтована на споживачів із середнім рівнем доходу.

Загальні позиції підприємства й заходи щодо поліпшення їх становища приведені у SWOT- аналізі (табл. 2.1, 2.2).

Таблиця 2.1

Сильні сторони

  1.  Наявність власного приміщення;
  2.  Наявність власного кулінарного відділу й пекарні;
  3.  Наявність досвіду роздрібної торгівлі та торгівлі продуктами харчування;
  4.  Наявність потенційних покупців;
  5.  Вдале місце розташування.

Слабкі сторони

  1.  Відносно мала площа майбутнього кафе;
  2.  Можливість низького попиту у вихідні дні.

Можливості

  1.  Вільний ринок у регіоні серед закладів, що орієнтуються на збалансованому харчуванні;
  2.  Незначний рівень конкуренції.

Загрози

  1.  Можливість збільшення конкуренції в майбутньому.

Таблиця 2.2

Можливості

Загрози

Сильні сторони

  1.  Загальна стратегія – стратегія розвитку закладу;
  2.  Збільшення зусиль щодо просування закладу;
  3.  Збереження конкурентних переваг і політика не впускання конкурентів на ринок

  1.  Мати на увазі поділ закладів громадського харчування на середніх та малих, при цьому наголошуючи на унікальних пропозиціях кафетерію;
  2.  Запровадження системи  заохочення й підтримки персоналу кафетерію;
  3.  Розвиток кафетерію за системою «20 ключів»

Слабкі сторони

  1.  Стратегія просування закладу, збільшення витрат на рекламу;
  2.  Створення додаткового пакету послуг
  1.  Зосередження на вузькому сегменті споживачів (офісні робітники)

Роздивимось сильні і слабкі сторони конкурентів (табл. 2.3)

Таблиця 2.3

Конкурент

Сильні сторони

Слабкі сторони

Кафетерій у ТБ «Амстор»

  1.  Вдале місце розташування;
  2.  Широкий асортимент продукції;
  3.  Приємна атмосфера
  1.  Висока собівартість послуг;
  2.  Низька обізнаність серед сегмента

Піцца «Челентано»

  1.  Затишна атмосфера;
  2.  Чітко налагоджена система управління;
  3.  Висока обізнаність серед сегменту
  1.  Невдале місце розташування;
  2.  Мала кількість місць для паркування

Суши-бар «Суши Таун»

  1.  Затишна атмосфера;
  2.  Висококваліфікований персонал;
  1.  Малий асортимент продукції;
  2.  Невдале місце розташування

Ларьок з продажу хот-догів та шаурми

  1.  Швидкість обслуговування;
  2.  Низька ціна;
  3.  Місце розташування
  1.  Низька якість продукту

У зв’язку з тим, що підприємств громадського харчування подібного рівня в даному районі немає та ніша на яку буде орієнтовано кафе майже вільна, серйозної конкурентної боротьби не передбачається.

  1.  Визначення цілей рекламної кампанії

 

Основними цілями рекламної кампанії кафетерію збалансованого харчування «Рамбутан» будуть наступні:

  1.  Проінформувати потенційних клієнтів про існування кафетерію збалансованого харчування;
  2.  Створити споживчий попит на послуги кафетерію;
  3.  Створити імідж закладу;
  4.  Створити сприятливе відношення до закладу;
  5.  Домогтися довіри до закладу;
  6.  Створити базу постійних клієнтів.

  1.  Аналіз цільової аудиторії кафетерію «Рамбутан»

Основними цільовими сегментами будуть: офісні працівники (так як навколо закладу знаходиться велика кількість офісів), які можуть як прийти до закладу, так і замовити страви до офісу, попередньо, за допомогою спеціаліста підібрав особисте меню; працівники ринку, який знаходиться на відстані 100 м. від закладу; відвідувачі «Обжори» та ринку. (рис. 1.1)

        

Рисунок 1.1. Цільові сегменти «Рамбутану»

Окрім того, до цільових сегментів можна віднести заклопотаних осіб, що не мають часу приготувати вдома обід чи вечерю, та замовляють її в кафетерії. А також, підприємства чи окремі фізичні особи, що замовляють влаштування банкету.

  1.  Визначення концепції послуги

«Рамбутан» вигідно вирізнятиметься з-поміж конкурентів. Насамперед, через такі характеристики:

  1.  Швидкість, з якою споживач отримуватиме послугу (ефективне планування графіку роботи, розрахунок часу);
  2.  Швидкість надання власне послуги (за великого навантаження впроваджуватиметься система заохочення персоналу шляхом підвищення відсотку зарплати від виробітку);
  3.  Висока якість обслуговування (забезпечуватиметься професійним персоналом);
  4.  Унікальний комплекс сервісних послуг, щодо складання індивідуального комплексу харчування для кожного клієнта.

Переважна більшість закладів громадського харчування лише: годує та розважає своїх відвідувачів, надаючи їм на вибір велику кількість страв і доповнюючи це все привітною атмосферою. «Рамбутан» позиціонує себе як заклад, що піклується про здоров’я кожного свого клієнта. Це і вирізняє його з-поміж багатьох інших. Тим більш, що слідкування за своїм здоров’ям на сьогоднішній день стало трендом.  

Товарна стратегія кафетерію «Рамбутан» передбачає:

  1.  Використання натуральних продуктів без домішок;
  2.  Приготування і подача страв, що доповнюють один одного, а не протидіють;
  3.  Унікальна послуга індивідуального знаходження максимальної норми балансу між смачною їжею та корисною;
  4.  Якнайповніше задоволення потреб споживачів.

На першому етапі – використання натуральних продуктів без домішок, передбачається залучати до кухні лише свіжі та якісні продукти, постачальниками яких будуть фірми з якими вже протягом багатьох років співпрацює торгівельна мережа «Обжора». Окрім постачальників, «Рамбутан» залучиться підтримкою зі сторони інших відділів «Обжори», а саме: відділ кулінарії, пекарні, відділи приготування сандвічів, суші та харчування на замовлення.

Другий етап передбачає подачу лише тих страв які доповнюють один одного, а не протидіють. Наприклад, м'ясо подавати лише з овочами, так як овочі сприяють швидкому перетравленню м’яса, а не з картоплею або макаронами, бо м'ясо перетравлюється в кислотному середовищі, а макарони та картопля - у лужному. А коли ми споживаємо одночасно картоплю та м'ясо – це спричинює до важкості у шлунку, бо шлунок одночасно починає виробляти і кислоту, і луг та вони один одного нейтралізують, тобто їжа не перетравлюється.

Третій етап – надання унікальної послуги індивідуального знаходження максимальної норми балансу між смачною їжею та корисною. Тобто, кваліфікований консультант з області правильного харчування підбиратиме індивідуально для кожного клієнта особисте меню, відштовхуючись від його смаків, уподобань, звичок, захворювань, способу життя, статури та інших факторів. Таке меню сприятиме поліпшенню стану здоров’я клієнтів, адже, як відомо, попередження хвороб, тим паче пов’язаних з неправильним харчуванням, краще аніж лікування.

Четвертий етап – якнайповніше задоволення споживачів, передбачає, окрім усього вищезгаданого, надання послуг з доставки став додому або до офісу, організації банкетів з особливими меню, а також, приємну атмосферу у самому закладі. (рис 3.1)

Окрім того, на сьогодні активно впроваджується практика укладання угод між закладами громадського харчування та офісами, щодо постачання обідів. «Рамбутан», у свою чергу, окрім постачання обідів, пропонує послугу слідкування за їх збалансованістю та енергомісткістю по відношенню індивідуально до кожного.

Теж стосується і доставки страв додому. Ті, хто працює зранку до вечора та не встигає готувати вдома, проте хоче харчуватись корисними стравами – саме такі клієнти «Рамбутана».

Організація банкетів передбачена для тих груп людей, які слідкують за своїм здоров’ям, та не хочуть прокинувшись вранці після банкету відчувати важкість у шлунку.

  1.  Вибір медіаканалів для проведення рекламної кампанії

Серед медіаканалів для проведення рекламної кампанії було обрано наступні:

  1.  Розміщення біл-бордів;
  2.  Реклама на радіо (періодично);
  3.  Промоакція (одноразово);
  4.  Реклама на транспорті;
  5.  Розробка, друк і роздача буклетів;
  6.  Рекламна інформація в соціальних мережах (ВКонтакте; Facebook; Twitter; Instagram; Одноклассники).

Впровадження кожного виду реклами залежить від того, на якому етапі перебуває діяльність кафетерію.

Реклама на радіо (пропонуються «Русское радио» та «Kiss FM») здійснюватиметься за два тижні до відкриття та після перших трьох місяців існування кафетерію. Основна її ціль – інформувати про кафетерій та його унікальність. Перевага – широке охоплення цільової аудиторії, а саме – офісних робітників.

Щодо реклами на транспорті, то пропонується розмістити її на автомобілях кур’єрів служби доставки «Рамбутану», а також на тролейбусі маршруту №8. Основна мета – інформувати водіїв та їх пасажирів про існування «Рамбутану». Перевага  - широке охоплення аудиторії потенційних споживачів.

Що стосується біл-бордів, то вони будуть розміщені:

  1.  на перехресті  бул. Шевченко та бул. Шахтостроителей;
  2.  на перехресті бул. Шевченко та вул. Сєрова.

Перевага розміщення біл-бордів також полягає у широкому охопленні потенційних клієнтів.

Промоакція буде полягати у проведенні конкурсів на тему «Здорове харчування» у день відкриття кафетерію, та розіграші символічних подарунків з логотипом «Рамбутану».  Проведення промоції буде спрямовано на створення у відвідувачів гармонійного образу закладу, а також запам’ятовування його.

Розробка, друк та роздача буклетів спрямовані на інформування потенційних відвідувачів. Переваги даного медіаносія – широке охоплення цільової аудиторії, а також, вибірковість.

Перевагою використання соціальних мереж, в якості медіаносія, є широке охоплення потенційних відвідувачів, елемент вибірковості, а також, дешевизна розміщення.

  1.  Бюджет рекламної кампанії кафетерію «Рамбутан»

Розрахунок бюджету рекламної компанії. Виробництво

Назва

Кількість

Загальна вартість без скидки

Скидка, %

Вартість зі скидкою

Податки

Разом до сплати

Дизайн та друк біл-бордів

2

460 грн.

-

460 грн.

5 грн.

465 грн.

Сувенірна продукція

200

3000 грн.

-20

2400 грн.

43 грн.

2443 грн.

Рекламна плівка для транспорту

3

2300 грн.

-5

2185 грн.

5 грн.

2190 грн.

Розробка рекламних буклетів

2000

1200 грн.

-20

1080 грн.

5 грн.

1085 грн.

Запис аудіореклами

1

200 грн.

-

200 грн.

5 грн.

205 грн.

Разом:

6388 грн.

Розрахунок бюджету рекламної кампанії. Розміщення

ЗМІ

Кількість виходів

Загальна вартість без скидки

Скидка, %

Вартість зі скидкою

Податок

Разом до сплати

Радіо

20

14535 грн.

-40

8721 грн.

134 грн.

8855 грн.

Біл-борди

2

4000 грн.

-

4000 грн.

64 грн.

4064 грн.

Реклама на транспорті

1

7500 грн.

-

7500 грн.

64 грн.

7564 грн.

Буклети

2

3400 грн.

-

3400 грн.

78 грн.

3478 грн.

Промоакція

1

2300 грн.

  1.  

2300 грн.

-

2300 грн.

Разом:

26261 грн.

Загальний розрахунок бюджету рекламної кампанії

ЗМІ

Виробництво

Розміщення

Разом

Радіо

205 грн.

8855 грн.

9060 грн.

Біл-борди

465 грн.

4064 грн.

4529 грн.

Реклама на транспорті

2190 грн.

7564 грн.

9754 грн.

Буклети

1085 грн.

3478 грн.

4563 грн.

Промоакція

2443 грн.

2300 грн.

4743 грн.

Разом:

32649 грн.

 

  1.  Медіаплани рекламної кампанії кафетерію «Рамбутан»

1 етап: з 10 лютого до 20 березня (до відкриття кафетерію)

  1.  Створення власних сторінок в соціальних мережах (ВКонтакте, Одноклассники, Facebook, Twitter, Instagram);
  2.  Розміщення реклами на радіо;
  3.  Розміщення реклами на біл-бордах;
  4.  Поширення буклетів.

2 етап: 21 березня (відкриття кафетерію)

  1.  Проведення промоакції;
  2.  Реклама на радіо;
  3.  Поширення інформації про відкриття у соціальних мережах.

3 етап: 22 березня до 8 квітня

  1.  Реклама на радіо;
  2.  Розміщення реклами на біл-бордах;
  3.  Розміщення реклами на транспорті;
  4.  Поширення інформації про відкриття у соціальних мережах.

4 етап: 9 квітня – 15 травня

  1.  Поширення буклетів;
  2.  Розміщення реклами на радіо;
  3.  Поширення інформації про відкриття у соціальних мережах.
  4.  Методи оцінки результатів рекламної кампанії

Задля виконання контролю та оцінки результатів ефективності рекламної кампанії будуть проведені в період з 15 червня по 15 липня маркетингові дослідження. А саме, проведення анкетувань та соціальних опитувань серед відвідувачів та перехожих.




1. заданиена выполнение работ по техническому учёту и паспортизации автомобильных дорог общего пользования ме
2. сайта текста графики и других мультимедийных файлов по сети Интернет
3. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата соціологічних наук Київ 1998
4. на тему- Проектування технологічних процесів виготовлення деталей електронних апаратів
5. Реферат- Рынок информационных услуг
6. экономическое развитие Карпатского региона Стратегические ориентиры развития карпатского региона и Реги
7. Финансы и кредит для студентов очного заочного обучения и заочного обучения с применением дистанционных о
8. Интере показали телесериал снятый к 30летию со дня кончины легендарной певицы
9. Биомагнетиз
10. Историко-правовой анализ механизма защиты прав граждан в Римской империи