Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

прикладного мистецтва Рівненщини та окресліть їх внесок в культурну палітру Рівненщини

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.11.2024

  1.  Фестиваль є важливою формою проведення дозвілля, демонстрацією культурних здобутків певних колективів, регіонів чи країн. Назвіть кількість фестивальних заходів проведених на Рівненщини протягом 2011 року. Прокоментуйте найбільш відомі з них.
  2.  Назвіть відомих майстрів декоративно-прикладного мистецтва Рівненщини та окресліть їх внесок в культурну палітру Рівненщини.
  3.  Рівненщина готувалася до встановлення оригінальної памятки декоративно-ужиткового мистецтва, робота над якою вже триває. Що Ви знаєте про неї? Хто є ініціатором? Чи є подібні пам’тники із цього виду мистецтва в Україні?
  4.  Зі здобуттям державної незалежності України в регіонах розпочалася широка експериментальна діяльність, спрямована на пошук нових шляхів роботи з молоддю. Рівненщина теж брала участь в реалізації цього проекту. Що Ви знаєте про цей проект. Його вихідні дані, хто очолював цю роботу.
  5.  Рівненщина являє собою специфічний терен, де надзвичайно поширеним є мистецтво художньої фотографії, свідченням чого є низка міжнародних фестивалів, проведених в Рівному останнім часом. Назвіть ініціаторів цього заходу, де експонувалися їх роботи, форми репрезентації цієї спадщини. Які здобутки місцевих авторів в цій ділянці Ви знаєте.
  6.  Не тільки професійні театри в особі Академічних лялькового і музично- драматичного виконують важливі соціальні функції. Яскраві здобутків мають й театральні аматори. Назвіть найвідоміші аматорські колективи краю, їх керівників.
  7.  Рівненщина стала ініціатором проведення численних фестивалів професійного музичного мистецтва, які значно покращили духовний клімат міста. Назвіть найбільш відомі з них.
  8.  Який найвідоміший міжнародний фестиваль для дітей проводиться на Рівненщині. Що Ви знаєте про нього, які форми репрезентації заходів використовуються.
  9.  Наприкінці літа 2011 року на Рівненщині був проведений потужний мистецький міжнародний захід. З нагоди якої події проведено цей захід? Хто брав в ньому участь? В якій формі проводилася репрезентація цього виду творчості?
  10.  Що Вам говорять призвіща: Микола Ліханов, Іван Жилка, Петро Подолець, Олександр Майструк, Аталія Гаврюшенко, Михайло Йориш, Наталія Дребот?
  11.  Назвіть і дайте невеличкий коментар першим пам’яткам книжкової культури на Русі?

12. Серед вихідців з України є чимало видатних людей. Назвіть першого українця, який став ректором іноземного університету? Коли це сталося? Що Вам відомо про нього? Його наукові праці?

13. Назвіть найстарішу нотну друковану книгу. Коли і де її надруковано? А також перший підручник з музичної грамоти? Хто його автор і час написання цієї книги?

14. Як відомо в Україні в певний її період існували цехові об’єднання ремісників різного фаху. Назвіть найбільш відомі цехові об’єднання мистецького спрямування? Де і коли вони виникли?

15. У добу середньовіччя через відсутність власних вищих навчальних закладів частина вихідців з українських територій здобувала освіту за кордоном. Назвіть перші вищі навчальні заклади Західної Європи та час їх виникнення, а також що Вам відомо про їхніх студентів-українців?

16. Назвіть перші українські міста, що здобули Магдебурзьке право і визначте час його здобуття?

— Харків   1684 рік

— Чернігів   1356 рік

— Львів, К.-Подільський 1119 рік

— Луцьк, Крем’янець 1740 рік

17. Що передбачало це право?

18. Яку назву мав перший короткий нарис історії України, виданий 1674 року у друкарні Києво-Печерської лаври. Нагадаємо, що цей твір охоплює події від найдавніших часів і до останньої чверті ХVII ст. Він перевидавався близько 30 разів в Україні, Росії та інших країнах. До ХІХ ст. він був офіційним підручником.

Що Ви можете розповісти про його ймовірного автора?

19. Що Вам відомо про перший грунтовний Словник української мови? Нагадаємо, що повна його назва «Словарь української мови» в 4-х т. За яких обставин він був укладений? Хто був його редактором? Що Вам відомо про коло однодумців упорядника та редактора? Яку назву мала організація, до середовища якої належав упорядник?

20. Назвіть перші друковані граматики в Україні. Коли і ким вони були надруковані? Що Вам відомо про ці пам’ятки культури?

21. Чия з граматик українських вчених була найбільш поширеною не лише на українських територіях, але й за її межами? А сьогодні вона складає основу сучасної мови однієї з країн? Коли вона була підготовлена? Пригадайте декілька термінів з цього джерела? Чим обумовлена її поява та поява інших подібних праць?

22. Назвіть найдавнішу визначну пам’ятку педагогічної літератури в Україні? Коли вона була укладена? Хто її автор? Чи є їй аналогії на українських землях?

23. Назвіть найстаріший з діючих в Україні вищих навчальних закладів? Коли і де він був заснований? І які факультети він мав?

24. Чим відома Берестейська (1596 р.) унія в історії культури України?

25. Дайте назву найдавнішого народу на території сучасної України, згадка про який збереглася у писемних джерелах. Що Вам відомо про його культурну працю? У пам’ятках якої літератури є перші згадки про цей народ?

26. Коли виникли перші братства в Україні? Мета їх заснування та основні напрями діяльності? Назвіть найвідоміші братства?

27. Хто був автором винаходу книгодрукування у Західній Європі? Час поширення друку на українські території? Де? Перші друковані праці та їх автори?

28. Полемічна література відіграла досить значну роль в історії культури українських земель у ХVI-XVII ст. Обгрунтуйте причини виникнення цієї літератури? Назвіть її провідних представників та їхні твори? Що принесли ці пам’ятки в національну свідомість?

29. Однією з ознак держави є широке використання своєї мови в офіційному діловиробництві. Велике Князівство Литовське також мало свої офіційні документи. Якою мовою були укладені Віслоцький та Литовський статути? Що це за документи? (чому саме на цій мові?).

30. Освіта завжди була у пошані на наших земліх. Що Вам відомо про першу школу на українських територіях? Коли її засновано? Ким? Хто цю традицію згодом продовжив?

31. Українці завжди намагалися створити різноманітні осередки, які б займалися питаннями розвитку шкільництва. Серед таких – Українське педагогічне товариство в Галичині «Рідна школа», засноване ще у 1884 р. З 1926 року воно було приватним. Які освітні товариства в місцях компактного проживання українців в діаспорі Ви знаєте? Їхні керівники? Найбільш вагомі доробки на ниві національної освіти?

32. Одна з найвидатніших пам’яток правової культури була підготовлена в часи Козаччини. Коли це сталося? Яку назву мала ця пам’ятка? Хто її автор? На якій мові її вперше опубліковано? Інші найбільш відомі пам’ятки права в Україні зазначеного періоду?

33. В образотворчому мистецтві існує напрям – ктиторський портрет? Що це за напрям? Хто був першим зображений на таких портретах? Де ці портрети вміщувались (розташовувалися)?

34. Яка праця є найвидатнішим твором Київської Русі? Що Вам відомо про неї, її автора? Чому саме до неї не послаблюється увага науковців та всіх тих, кому небайдужа власна історія?

35. Україна має багато людей, імена та досягнення яких занесені до Книги рекордів Гіннеса. Серед них киянин, професор математики Борис Якович Букрєєв (1859-1961 рр.), який був професором Київського національного університетут ім. Т.Шевченка з 1885 року по 1961 рік. Останній підручник з вищої геометрії він підготував у 96 років. Кого з видатних митців-українців, що прожили яскраве й довготривале творче життя Ви можете назвати? Що Вам відомо про їх твори?

36. Назвіть прізвище видатного українського вченого, знавця понад 60 мов, що залишив яскравий доробок і пам’ять не лише в Україні, але й в інших державах світу. Саме ним були підготовлені грунтовні праці з різноманітних «галузевих» історій цих країн. По собі він залишив понад 1000 різноманітних праць, зокрема першим доніс до українського читача безпосередньо з оригіналів східну поезію, зробив переклад цілої її антології з ІХ-ХV ст. Чим ще він відомий в Україні?

37. До якого архітектурного стилю належать приміщення Університету (1837-1843 рр.) та інституту шляхетних дівчат (1839-1843 рр.), що знаходяться в Києві? Що відомо про цей стиль (походження, пам’ятки тощо)?

38. Як відомо, романтизм і класицизм не залишили по собі в Україні яскравих пам`яток іконописного мистецтва. Чим це можна пояснити?

39. Козацька доба, серед інших, багата й на твори епістолярного жанру. Що це за твори? Хто їхні автори? Чим можуть бути цікаві ці твори нам сьогодні?

40. Поняття «мандрівні дяки» пов’язане, насамперед, із Г.Сковородою. А які витоки цього явища? Звідки воно поширилось на Україну? Що Вам відомо про творчість (напрям) представників цього руху (течії)?

41. Є.Плетенецький і його культурно-освітній гурток добре відомі в Україні та за її межами. Де діяв цей гурток? Хто входив до його складу? Чим вони здобули собі славу? Коли це відбувалося?

42. Воєнні події 1812 року сприяли виникненню на українських територіях різноманітних таємних та напівтаємних організацій. Що це за організації? Чим вони займалися?

43. У ХІХ столітті на українських землях з’явилися перші садово-паркові архітектурні пам’ятки. Що Вам відомо про них? Де вони розташовані? Їх основна спрямованість?

44. У ХІХ столітті в Україні виникає нова хвиля зацікавлень народною культурою, зокрема фольклором. Чим це зумовлено? Хто був серед перших дослідників цієї справи? Їхній науково-творчий доробок?

45. Початок національно-культурного відродження у ХІХ столітті пов’язують із Слобідською Україною. Саме тут виник перший університет, в якому було зібрано окрасу науки. Серед інших – чи не найбільш відомою залишалась філософська школа Й.Шада, вченого з Німеччини, який працював понад 10 років у Харкові. Чим відома ця школа? Їхній доробок? Кого з українських філософів ХІХ століття Ви знаєте?

46. У ХІХ столітті з’являється книга, котра мала визначний вплив на формування цілої генерації українських вчених. Відгомін цієї книги можна простежити у багатьох творах найрізноманітніших жанрів та видів мистецтва. Що це за книга? Хто її ймовірний автор? Де вперше побачило світ це видання?

47. У ХІХ столітті, як відомо, виникло чимало організацій політико-культурного спрямування, що мали серйозний вплив на формування національної свідомості українського суспільства. Що це за організації? Хто були їхні члени? Яку назву мали їхні політичні програми? Їхня суть?

48. Кого з визначних діячів театральної культури ХІХ століття Ви знаєте? Чим вони помітні в театральному мистецтві інших країн?

51. В історії української культури залишилася цікава організація – «Театр корифеїв». Що це за осередок? Хто входив до його складу? І коли це відбувалося?

52. Назвіть найбільш поважні історичні праці, підготовлені у ХІХ столітті? Хто їх автори? Чим цікаві ці праці?

53. Чим викликана поява численних наукових товариств в Україні? Коли вони почали виникати? Назвіть декілька з них?

54. ХІХ століття характерне, серед інших, і тим, що починає формуватися мережа спеціальних художніх закладів, які очолюють відомі в імперії люди. Що це за особи? Які це заклади? Дайте характеристику одному-двом з найбільш відомих?

55. Серед мистецьких угруповань ХІХ століття було чи не найбільше, що утворилося майже виключно з вихованців Петербурзьких навчальних художніх закладів. Це об’єднання протягом певного періоду поширювало свій вплив на значні території імперії. Суть їхньої ідеї? Хто входив до складу об’єднання? Чим відомі його члени? Що стало причиною згортання їхньої діяльності?

56. Серед поважних товариств, що діяли протягом значного часу на західноукраїнських землях, досить відомим була «Руська Бесіда». Коли виникла ця організація? Основні напрями її діяльності? Провідники?

57. У ХІХ столітті серед інших міст Західної України чи не найбільш відомим своїм різноманітним культурно-мистецьким життям залишався Перемишль? Чим відоме це місто? Хто у той час там працював? Охарактеризуйте творчий доробок цих особистостей та їх внесок до національної скарбниці?

58. «Просвіта», «Соколи», «Січі», «Пласт» – це осередки, що своїм місцем народження мають західноукраїнські території. Коли виникла кожна із зазначених організацій? Хто стояв біля її витоків? Напрями їхньої діяльності? Чим уславилися їхні представники у наступну добу?

59. Кінець ХІХ століття позначений тим, що на Галичині виникає найпотужніша літературна, а згодом і наукова інституція. «Українська академія наук» – називали її сучасники. Коли це сталося? Хто був її організатором та натхненником? Чим займалася ця організація? Її структура?

60. Чим позначений початок ХХ століття на українських землях у культурному відношенні? Чим це обумовлювалося? Наведіть декілька переконливих прикладів?

61. Найменша в світі мініатюрна книга – «Кобзар» — створена українським майстром М.Сядристим. Її площа 0,6 мм2, що у 19 разів менше від найменшої японської книги. Товщина літер 0,0035 мм. У книзі 12 сторінок, на кожній 8 віршованих рядків, дві сторінки з ілюстраціями. Сторінки можна перегортати кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, обкладинка – пелюстки безсмертника. Цій книзі є конкурент – збірка віршів О.Пушкіна, виготовлена М.Маслюком, розміром 0,8х0,4 мм та об’ємом 0,064 мм3, тобто в одній маковій зернині вміщається понад 15 таких книжок. Які ще твори цих майстрів Ви можете назвати?

62. Назвіть найбільше сучасне серійне видання творів української літератури? Його назва і час заснування? Що складає цю бібліотеку?

63. Українські митці відомі не лише яскравими творчими здобутками, але не менш знані і як організатори художнього, освітнього життя, розробки програм реорганізації освіти, підготовки підручників, відкриття навчальних закладів. Кого Ви знаєте з митців, хто найбільше виявив себе у цьому напрямі в період 1917-1920 рр.?

64. Що є причиною того, що християнська ідеологія і елементи язичництва співіснують протягом століть?

65. Найбільший музей в Україні - Музей народної архітектури та побуту, що має площу 150 га, де розміщено понад 300 пам`яток народної архітектури з різних областей України. У його фондах понад 60 тис. експонатів. Які ще музеї подібного спрямування Ви знаєте?




1. страхование в Украине
2. щелочной баланс. Нормальная микрофлора этого органа состоит в основном из лактобактерий выделяющих молочну
3. ТЕМА VII НЕМЕЦКАЯ КЛАССИЧЕСКАЯ ФИЛОСОФИЯ 7
4. Роль и место службы управления персоналом в общей организационной структуре
5. Бешенство.html
6. тема рассеяна по всему телу
7. Судья в арбитражном процессе 2
8. Статистические показатели эффективности инвестиционных проектов или показатели эффективности не требующ
9. Финансовая отчетность и ее анализ на примере ЗАО «» (4 курс)
10. Курсовая работа- Норма уголовного права- понятие, виды, структура
11. Тема 1 Предмет и задачи педагогики
12. Творческий путь Л
13. Тема2 Учбова дисципліна Клінічна імунологія та алергологія
14. Общие элементы SQL
15. ctress fther mother lndlord lndldy boy girl gentlemn ldy lord ldy bridegroom bride grndfther grndmother monk nun brother sister duke duchess emperor empress
16. экономическом развитии общества земельным ресурсам землепользованию и земельным отношениям всегда принад.html
17. Реферат- Античные мотивы в поэзии Брюсова
18. XVIII столетий формируются черты украинской народности в языке культуре и искусстве
19. Певец российской революции Певец босячества Буревестник революции
20. Педагогічний такт і особа вчителя