Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЛЮДИНИ
Кафедра соціальної педагогіки та корекційної освіти
Практичне завдання з дисципліни
«Технології соціальної роботи» на тему:
«Міні-проекти»
Виконала:
студентка 3-го курсу
групи СРб-1-11-4.0д
Люблинська А. М.
Київ 2013
Міні-проект «Збірка поезії та творів профілактичного спрямування»
Мета: провести конкурс віршів і творів профілактичного спрямування серед дітей; сприяти підвищенню інформованості дітей стосовно здорового способу життя.
Цільова аудиторія: учні загальноосвітньої школи 5-11 класів
Час проведення конкурсу: 90 хв
Зміст проекту:
Ресурси: актова зала, стенди, скоч, нагороди.
Міні-проект «Скарбничка здоровя».
Мета: залучення дітей до фізичної активності (через проведення екскурсії на природу), інформування дітей і батьків з приводу використання лікарських рослин для оздоровлення та лікування.
Цільова група: учні школи, батьки.
Основні складові проекту:
Ресурси: аудиторія, смарт-дошка.
Міні-проект «Інтерактивний театр»
Мета: актуалізація питань профілактики наркоманії і розповсюдження наркотиків у молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя.
Цільова аудиторія: діти та молодь.
Час проведення інтерактивного театру: 60 хв.
Хід роботи:
Ресурси: аудиторія (актова зала)
Додаток до міні-проекту «Інтерактивний театр».
Сюжет для сценарію виступу інтерактивного театру
Актори інтерактивного театру пропонують на розгляд глядачів одну з актуальних проблем молодіжного середовища проблему наркоманії і розповсюдження наркотиків серед молоді.
Тематика виступу:продавець наркотиків пропонує підліткам (юнаку та дівчині) свій товар. Цей приклад обігрується у двох варіантах.
1-й варіант негативний підлітки, завагавшись, купують наркотики та вживають їх, а продавець сам, повернувшись додому, свариться з дружиною, з відчаю приймає велику дозу наркотиків і помирає. Глядачі спостерігають за цим і роблять свої «внутрішні» висновки.
2-й варіант позитивний підлітки категорично відмовляються споживати наркотики, а дружина продавця переконує його в необхідності звільнитися його від наркотичної залежності та не продавати цей непотріб молоді.
Під час розігрування цих обох актів глядачі активно включаються в хід подій. Вони за бажанням замінюють підлітків, які погоджуються придбати наркотики, і пропонують власні варіанти категоричної відмови продавцеві. У сцені спілкування продавця наркотиків з дружиною глядачі також намагаються переконати його звільнитися від наркотиків.
Цікавою є ситуація, коли існує можливість порівняти реакцію на запропонований сценарій молоді, і другий варіант, коли до вирішення ситуації підключаються дорослі. Такий перебіг подій дозволяє простежити, як державні службовці перейнялися ситуацією і пропонують власне бачення вирішення проблеми.
Такі театральні виступи мають неабиякий позитивний вплив на молодь, бо саме театр допомагає молодій людині самостійно підійти до вирішення будь-якої проблеми. Театр допомагає поглянути на життя з різних боків, оцінити ситуацію кожному з глядачів з позицій власного світогляду та досвіду.