У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

лексичне ядро мови

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

Історія розвитку культури відображається в істор. розвитку мови. Не дивлячись на зміни, які відбувалися у ній, вона лишається однією і тією ж у продовж століть. Поряд із змінами, які відбувалися у мові, у ній є основний словниковий фонд, "лексичне ядро мови", яке зберігається століттями. Це слова зрозумілі усім носія мови, вони часто використовуються і є джерелом для всіх новоутворень. Основний словниковий фонд з часом змінювався, проте ці зміни відбувалися повільно. У процесі мислення мова виконує такі функції:

  •  Комунікативна
  •  Культуротворча
  •  Етнозберігаючу(забезпечує збереження культурогенезу, нагромадження культурного досвіду, отримання єдиного в духовному колі національної культури представників певного етносу не лише на території його проживання а й за її межами)
  •  Ідентифікуюча (забезпечення вираження етнонаціональної приналежності особи; вона ідентифікує належну до народу особу)
  •  інтегративна (сприяє консолідації етносу, розділеного державними кордонами, поєднуючи його більшою мірою, ніж соціальна, релігійна, політична належність)

Оскільки мова — явище системне, усі її функції виступають не ізольовано, а проявляються в тісній взаємодії. Відмінність чи неповнота використання якоїсь із них згубно впливає на мову в цілому, а це, у свою чергу, відбивається на долі народу.

Комунікативна функція мови: нею можна передавати все те, що виражається, наприклад, мімікою, жестами чи символами, тоді як кожен із цих засобів спілкування не може конкурувати з мовою за ступенем виразності.

Культурологічна функція: Культура кожного народу відображена та зафіксована найперше в його мові.

Експресивна функція мови полягає в тому, що вона є універсальним засобом вираження внутрішнього світу людини.

Гносеологічна функція мови виражається в тому, що вона є своєрідним засобом пізнання навколишнього світу.

Мислетворча функція реалізується в тому, що, формуючи думку, людина мислить мовними нормами.

Естетична функція мови полягає в тому, що вона є першим джерелом культури, знаряддям і водночас матеріалом створення культурних цінностей. Номінативна функція. Усе пізнане людиною одержує від неї свою назву і тільки так існує у свідомості.




1. . Наименование организации- 1
2. 20 Договор - о сотрудничес
3. на тему- Приватизаційний процес в Україні Студентки 4го курсу групи 09ПР11 напряму підготовки 03
4. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Київ
5. 108. ПРОИЗВОДСТВО БУМАГИ ПО РЕГИОНАМ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ тысяч тонн
6. Психолого-педагогическая характеристика учащегося 8 класса
7.  общая стратегия развития фирмы
8. Реферат- Финансовые пирамиды
9. I.~ John [on phone] But plese don~t leve me
10. Поэты серебряного века