Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
34. Дистрофічні зміни серцевого м'яза супроводжуються розширенням порожнин серця, зниженням сили серцевих скорочень, збільшенням об'єму крові, що залишається під час систоли в порожнині серця, переповненням вен. Для якого стану серця це характерно?
37. У хворого 56 років із серцевою недостатністю спостерігається набряк стоп і гомілок, шкіра в місці набряку бліда й холодна. Яка провідна ланка патогенезу набряку в цього хворого?
3. Хвора 30 років скаржиться на постійний біль в зоні серця, задишку під час руху, загальну слабість. Об'єктивно: шкіра бліда й прохолодна на дотик, акроцианоз. Пульс -96 у хвилину. АТ -105/70 мм рт.ст. Межі серця зміщені на 2 см вліво. Перший тон над верхівкою серця ослаблений, систолічний шум над верхівкою. Діагностовано недостатність мітрального клапана серця. Який основний механізм виникнення при цьому серцевої недостатності?
4. У хворого діагностовано стеноз аортального клапана. Який основний механізм виникнення при цьому серцевої недостатності?
6. Який з перерахованих показників прямо вказує на кардіальну форму недостатності кровообігу?
7. У хворого 50 років з недостатністю мітрального клапана розвинулася гіпертрофія лівого шлуночка серця. Який механізм є пусковим у її виникненні?
8. Хвора 12 років надійшла до кардіологічного відділення зі скаргами на підвищення температури тіла, біль і набряки в колінному й гомілковостопному суглобах, слабість, зниження апетиту. Об'єктивно: стан середньої тяжкості. Дівчинка зниженої ваги, бліда. Пульс у стані спокою - 80 за хвилину, зміна положення в ліжку викликає тахікардію. Серцевий поштовх посилений. Ліві межі серця розширені на 1,5 см. Тони приглушені. На верхівці інтенсивний систолічний шум. Діагноз: ревматизм, повторна атака. Ендоміокардит на фоні недостатності мітрального клапана. Який тип серцевої недостатності наявний у дитини?
10. Хворому 70 років під час інтенсивної дезінтоксикаційної терапії було введено внутрішньовенно 1,5 л розчину (реополіглюкін, 0,9% розчин NaCl) протягом 6 годин. Однак стан пацієнта погіршився, було діагностовано набряк легенів, ще через 3 години - інфаркт міокарда. Яка причина набряку легенів?
11. Під час обстеження хворого, що протягом 15 років страждає на артеріальну гіпертензію, встановлено задовільний загальний стан. АТ -170/80 мм рт.ст. ЧД - 28 за хвилину. Набряк гомілок, пастозність. Яка причина серцевої недостатності?
12. Хвора 65 років скаржиться на задишку, набряки гомілок. Встановлено: загальний стан задовільний, АТ -160/90 мм рт.ст., ЧСС - 45 за хвилину, ЧД - 26 за хвилину. Перкусія: розширення лівої межі серця. Аускультація: тони серця приглушені, екстрасистолія. На ЕКГ миготлива аритмія. Яка провідна причина серцевої недостатності?
13. Хворий страждає на мітральний стеноз протягом 10 років. Під час обстеження встановлено серцеву недостатність. Внаслідок якого процесу розвинулося зазначене ускладнення?
14. Хвора 50 років страждає на поліцитемію протягом 1 року. Під час обстеження встановлено: загальний стан задовільний, АТ - 140/70 мм рт.ст., ЧД - 28 за хвилину. У легенях - везикулярне дихання. Тони серця приглушені, одиничні екстрасистоли, акцент 2 тону над аортою. Пастозність гомілок. Внаслідок якого процесу розвинулася серцева недостатність?
15. Під час реанімаційних заходів хворому тричі було введено адреналін. Серцеву діяльність відновлено. Однак через 6 годин стан пацієнта погіршився. ЧСС - 100 за хвилину. АТ - 140/70 мм рт.ст. ЧД - 30 за хвилину. Тони ритмічні. У легенях безліч різнокаліберних хрипів. Який патогенетичний механізм обумовив ознаки серцевої недостатності?
16. Пацієнтові з гострим інфарктом міокарда внутрішньовенно краплинно введено 1500 мл різних розчинів протягом 8 годин, кисень інтраназально. Смерть настала від набряку легенів. Що стало причиною набряку легенів?
17. У хворого на артеріальну гіпертензію внаслідок гіпертонічного кризу настала гостра серцева недостатність. Який механізм серцевої недостатності є головним у цьому випадку?
18. У хворого на серцеву недостатність в результаті тривалого фізичного навантаження з'явилося відчуття стиснення у грудях, утруднення дихання. Потім з'явився кашель із пінистим рідким мокротинням, виражений ціаноз. Який провідний механізм виниклого кашлю?
19. У хворого, що страждає на серцеву недостатність, спостерігається збільшення печінки, набряки на ногах, асцит. Який вид серцевої недостатності супроводжується такими проявами?
21. У хворого серцева недостатність за лівошлуночковим типом, з'явилися клінічні ознаки набряку легенів. Який з перерахованих патогенетичних механізмів є первинним при цьому виді патології?
22. У декількох хворих з різними видами пороку серця виник розвиток концентричної гіпертрофії лівого шлуночка. При якому з перерахованих пороків спостерігається це явище?
23. В експерименті білому щуру внутрішньочеревинно було введено 0,1% розчин адреналіну з розрахунку 1 мг/100 м маси тіла. Через 30 хв. дихання стало частим і поверхневим, потім - рідким і судомним, з порожнини носа з'явилася піниста рідина, спостерігається акроціаноз. При явищах гострого набряку легенів тварина загинула. Який патогенетичний механізм є провідним у цьому випадку?
24. Після повторного тонзиліту у хворого з'явилися болі в зоні серця, тахікардія, ціаноз. До вечора з'являються набряки нижніх кінцівок. Який механізм розвиненої у хворого серцевої недостатності?
25. У хворого на ішемічну хворобу серця відзначається гіпертрофія міокарда, тахікардія, зниження ХОК. Який з механізмів є провідним в ушкодженні кардіоміоцитів у цьому випадку?
26. У хворого відзначається ціаноз, збільшення печінки, набряки на нижніх кінцівках як наслідок правошлуночкової недостатності. Який механізм розвитку такої недостатності?
27. Жінка 25 років скаржиться на постійний біль в зоні серця, задишку під час руху, загальну слабість. Об'єктивно: шкіра бліда й холодна, акроціаноз. Пульс 96/хв., АТ - 105/70 мм рт.ст. Межа серця зміщена на 2 см вліво. Перший тон над верхівкою серця ослаблений, систолічний шум над верхівкою. Діагностовано недостатність мітрального клапана серця. Чим обумовлене порушення кровообігу?
28. При відтворенні артеріальної гіпертензії в собаки через 1 місяць товщина стінки лівого шлуночка збільшилася в 1,7 раза, об'єм циркулюючої крові не змінився порівняно з початковими даними. Яка стадія гіпертрофії міокарда спостерігається у тварини?
29. У хворого за добу води з організму виділяється менше, ніж надходить. Яке з перерахованих захворювань може призвести до такого стану?
30. У пацієнта, що півтора місяця тому переніс інфаркт міокарда, діагностовано синдром Дресслера з характерною тріадою: перикардит, плеврит, пневмонія. Причиною його розвитку вважається:
31. Хвора 45 років скаржиться на задишку при невеликому фізичному навантаженні, набряки на ногах, в анамнезі часті ангіни, хворіє протягом двох років. Діагностовано ревмокардит, комбінований мітральний порок серця, недостатність кровообігу. Який гемодинамічний механізм декомпенсації серця у хворої?
32. До відділення інтенсивної терапії доставлено жінку 50 років через 3 години після початку розвитку інфаркту міокарда. Активність якого ферменту буде найімовірніше підвищеною при дослідженні плазми крові хворої?
35. У хворого на артеріальну гіпертензію внаслідок гіпертонічного кризу настала гостра серцева недостатність. Який механізм серцевої недостатності є головним у цьому випадку?
36. В 48-річного пацієнта після сильного психоемоційного навантаження раптово з'явився гострий біль в зоні серця з іррадіацією в ліву руку. Нітрогліцерин зняв напад болю через 10 хв. Який патогенетичний механізм є провідним у розвитку болю в цьому випадку?
38. При обстеженні людини встановлено, що хвилинний об'єм крові дорівнює
3500 мл, систолічний об'єм - 50 мл. Яка частота серцевих скорочень за хвилину в цієї людини?
39. Після хронічного тонзиліту у хворого з'явилися ознаки серцевої недостатності, що розвивається (тахікардія, задишка, ціаноз, набряки нижніх кінцівок). Який основний механізм виниклого стану?
2. Чоловік 18 років скаржиться на задишку, швидку стомлюваність під час руху. Хворіє з дитинства на уроджену недостатність аортальних клапанів. Фізично розвинений задовільно, шкірні покриви бліді, слабкий ціаноз губ. Ліва межа серця розширена. ЧСС -78 ударів за хв. АТ -110/80 мм рт.ст. Який основний механізм виникнення недостатності в описаному випадку?