У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Транспортування корисних копалин автомобільним та конвеєрним транспортом

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 30.12.2024

Лекція 12

Тема: Транспортування корисних копалин автомобільним та конвеєрним транспортом

Мета: отримати знання про особливості транспортування кар’єрних вантажів автомобільним та конвеєрним транспортом.

Вид заняття: лекція

Тип: традиційна (поточна)

                                             

 План лекції:

1. Автомобільний транспорт

2. Конвеєрний транспорт

4. Типии конвеєрів

3.  Продуктивність автомобільного транспорту

Автомобільний транспорт

До переваг автомобільного транспорту відносяться: висока маневреність, великі подоланні ухили і малі радіуси повороту, висока прохідність, автономність живлення, відсутність рейкових шляхів. Ці якості автотранспорту дозволяють значно зменшити відстані транспортування і об'єми гірничо капітальних робіт, прискорити будівництво кар'єрів і поліпшити режим гірських робіт в період їх експлуатації, підвищити продуктивність екскаваторів і понизити вартість путніх і відвальних робіт, спростити організацію гірських робіт.

Недоліки автотранспорту: висока вартість автомашин, їх експлуатації і ремонту, значне зростання вартості із збільшенням відстані транспортування, жорстка залежність роботи від кліматичних умов і стану автодоріг.

Автомобільний транспорт найефективніше застосовувати в період будівництва кар'єрів, а також в період експлуатації і доопрацювання глибоких кар'єрів при відстані транспортування до 4-6 км.

Пересувний склад

Пересувний склад кар'єрного автотранспорту відрізняється високою міцністю, великою вантажопідйомністю і короткою колісною базою, що забезпечує малі радіуси поворотів. Основні типи його: автосамоскиди, напівпричепи, причепи, тролейвози і дизель-тролейвози.

Автосамоскиди мають високу маневреність унаслідок малих (10-15 м) радіусів повороту, долають значні ухили, які досягають 80-100%о у вантажному напрямі і 120-140%о у порожньому, розвивають великі (до 55-65 км/год) швидкості руху.

Автосамоскиди -напівпричепи складаються з двовісного сідельного автотягача і одно- або двовісного кузова-напівпричепа, що спирається передньою частиною за допомогою поворотно-зчіпного пристрою на шасі тягача. Завдяки наявності шарнірного зв'язку між тягачем і кузовом напівпричепи при однакових з автосамоскидами радіусах повороту мають велику довжину, а отже, об'єм і вантажопідйомність кузова. Тому їх зазвичай застосовують для перевезення вугілля і порід невеликої щільності. Напівпричепи мають заднє, бічне або донне розвантаження. Основний недолік їх - зниження подоланих ухилів до 40-50%о унаслідок меншої зчіпної маси в порівнянні з автосамоскидами.

Причепи у вигляді автопоїздів в зчепі з автосамоскидами або напівпричепами застосовують при транспортуванні хорошими дорогами з невеликим ухилом на відстань більше 4-5 км. Основна перевага їх - велика сумарна вантажопідйомність; недостатки- низька маневреність і мала зчіпна маса. При транспортуванні по поганих дорогах на відстань до 0,5 км. використовують гусеничні тягачі.

Тролейвози є автосамоскидами, забезпеченими тяговими електродвигунами, що живляться від двопровідної контактної мережі. Переваги їх в порівнянні з автосамоскидами: висока швидкість руху як на горизонтальних ділянках шляху, так і на підйомі, здатність долати ухили до 150%о, нижчі витрати на ремонт і експлуатацію, менш жорстка залежність роботи від кліматичних умов. Основний недолік - наявність контактної мережі, що знижує їх маневреність і ускладнює експлуатацію.

Вказаний недолік до певної міри усунений в дизель-тролейвозах, які при русі на постійних шляхах живляться від контактної мережі, при русі по тимчасових шляхах - від дизеля.

Дизель-електричні    самоскиди    забезпечують:    вищі швидкості руху, подолання крутих підйомів, значне скорочення зносу шин, більший к.п.д.

Конвеєрний транспорт

Конвеєрний транспорт широко застосовується на кар'єрах для транспортування м'яких і напівскельних гірських порід. Він найбільш ефективний у поєднанні з багатоковшевими екскаваторами складаючи разом з ними високопродуктивні комплекси машин безперервної дії.

Переваги конвеєрного транспорту: потоковість транспортування і висока продуктивність, простота конструкції і експлуатації, компактність устаткування і великі подолані ухили, що дозволяє значно зменшити об'єми гірничо капітальних робіт, висока продуктивність екскаваторів дає можливість автоматизації і дистанційного керування роботою конвеєрних установок. Основний недолік - обмежена область застосування при розробці м'яких, напівскельних і добре роздроблених скельних гірських порід.

Конвеєри розділяють на пересувні, стаціонарні і напівстаціонарні; за місцем роботи - на забійні, передавальні, відвальні, складальні і підйомні, а також конвеєри, що встановлюються   на   поверхні.

Забійні конвеєри переміщають породи від екскаватора до складального або передавального конвеєра. У міру просування забою їх пересувають за фронтом робіт, а в деяких випадках подовжують услід за забоєм, що йде.

Передавальні конвеєри переміщають розкривні породи від вибійних конвеєрів до відвальних.

Відвальні конвеєри настилають уздовж фронту відвальних робіт і транспортують ними розкривні породи від пункту їх розвантаження передавальними конвеєрами до відвалоутворювачив.

Складальні конвеєри застосовують для переміщення корисної копалини від одного або декількох вибійних конвеєрів до підйомного.

Підйомні конвеєри служать для підйому на поверхню корисної копалини і розкривних порід при транспортуванні їх до зовнішніх відвалів.

Типи конвеєрів

Конвеєри, які використовуються на кар'єрах залежно від типу робочого органу підрозділяються на стрічкові, стрічково-канатні, стрічково-ланцюгові і пластинчасті.

Найбільшого поширення набули стрічкові конвеєри, які прості у виготовленні і надійні в експлуатації, володіють великою продуктивністю.  

Стрічкові конвеєри (рис. 4.7) переміщують вантаж стрічкою, відносно якої вантаж нерухомий.

Переваги стрічкових конвеєрів: висока продуктивність; можливість транспортування як по горизонталі, так і під кутом вгору або вниз; порівняно невелика енергоємкість і велика довжина в одному агрегаті; можливість автоматизації.

Недоліки: неможливість транспортування при кутах нахилу більших 18-22о, а також при сильно викривленій трасі; порівняно малий строк служби роликів і стрічки і висока їх вартість; залежність роботи від кліматичних умов (для конвеєрів відкритих розробок); необхідність попереднього подрібнення крупнокускового матеріалу.

У стрічково-канатних конвеєрах як тяговий орган використовують сталеві канати, а як вантажонесучий - стрічку полегшеної конструкції. Завдяки цьому знижується вартість стрічки і підвищується термін її служби, значно збільшується довжина конвеєрного ставу. Разом з тим ускладнюються конструкція і експлуатація конвеєра, знижується його продуктивність.

Найчастіше їх застосовують для підйому гірської маси з кар'єру і транспортування її по поверхні на значні (не менше 500 м) відстані.

Робочим органом стрічково - ланцюгових конвеєрів є тягові ланцюги і стрічки, що несуть. Конструкція їх допускає установку проміжних приводів, внаслідок чого вони можуть мати великий кут підйому і практично не обмежену довжину ставу і іноді використовуються для підйому гірської маси з кар'єру.

Тяговим органом пластинчастих конвеєрів служать ланцюги, а що несе - сталеве пластинчасте полотно, підтримуване ходовими роликами. Такі конвеєри здатні сприймати великі ударні навантаження і тому використовуються на кар'єрах як живильники і перевантажувачі.

Продуктивність автомобільного транспорту

Змінна продуктивність автосамоскида визначається по виразу:

де Ттривалість зміни, год;

Трчас рейса, хв.;

Рвантажопідйомність автосамоскида, т.;

ηКоефіцієнт використання змінного часу, рівний відношенню часу роботи до тривалості зміни (η = 0,7 – 0,9).

Час рейса автомашини визначається по виразу:

де tп- час вантаження, хв;

tдв час руху навантаженої і порожньої автомашини;tр час розвантаження (1 – 1,2 хв);

tм час маневрів при вантаженні і розвантаженні (1,5 - 3 хв);

tо час простоїв в очікуванні вантаження і розвантаження, що приймається рівним 0,5(tп + tр ).

Час вантаження визначається по виразу:

де Tц тривалість робочого циклу екскаватора, с;

nк число ковшів, що завантажуються в кузов автомашини.

Число завантажуваних ковшів розраховують по вантажопідйомності машини і по ємкості її кузова:

де Еємкість ковша екскаватора, м3 ;

    Кр и Кнвідповідно коефіцієнт розпушування породи і наповнення ковша екскаватора;

γщільність породи, т/м3;

Vємкість кузова автомашини, м3 .

Розраховані по виразах (1) і (2) значення  округляють до цілих чисел і приймають менше з них.

Час руху автомашини:

Lг і Lп – відстань транспортування відповідно у вантажному і порожньому напрямах, км;

υср.п. и – υcр.г.- динамічні швидкості руху відповідно порожніх і завантажених машин, км/год.

Средньотехнічна швидкість руху визначається залежно від кількості і довжини ділянок дорогі з різним дорожнім покриттям і швидкості руху по ним:

де l1; l2; …; ln- довжина ділянок дорогі з однаковими умовами руху, км;

    υ1; υ2 ; …; υn швидкості руху на цих ділянках дорогі, км/год.

Річна продуктивність автомашини:

де nсм- число змін роботи машини в добу;

    nсут число днів роботи машини в рік (240 – 260).

Число автомашин в роботі у зв'язку з неоднаковими відстанями перевезень від окремих екскаваторів і умовами вантаження визначають як суму машин, необхідних для обслуговування всіх екскаваторів:

де N1; N2;…;Nnчисло машин, необхідних для обслуговування першого, другого, n-го екскаватора, визначуване по виразу:

де Qэ.с.- змінна продуктивність екскаватора, т;

Qк змінна продуктивність кар'єру, т/см:

Nэ- число робочих екскаваторів;

Кн- коефіцієнт нерівномірності роботи кар'єру (Кн = 1,15 – 1,2).

Робочий парк машин визначають з урахуванням числа змін роботи їх і кар'єра в добу:

де ncм.к.- число змін роботи кар'єру в добу.

Інвентарний парк автомашин:




1.  Акифьева Д
2. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
3. Про базову загальну середню освіту і з цим свідоцтвом завітати до Хмельницького економікоправового колед
4. ІА Дидактичні матеріали до вивчення слухачами історії правової системи та інституцій Європейського С
5. Тушение пожара объекта защиты элеватора
6. Історизм як принцип засвоєння філософського знання
7. і Тілге жа~сы немесе жаман норма~а жатады не жатпайды деген сынды ~~ымдарды ~олдану~а болмайды
8. МИРОВАЯ ЭКОНОМИКА Специальность- Таможенное дело Вопросы для итоговой аттестации Международно
9. Портфолио студента Портфолио ~ комплект документов подтверждающих индивидуальные достижения студент
10. Защита жилищных прав несовершеннолетних по российскому законодательству
11. Оксбрид
12. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Харків ~ Ди
13. Зародження і становленняТеатральне мистецтво України бере початок з глибокої давнини коли воно прояв
14. Fshioned ~ long used CM ~ dispprovl PM Timetested ~ long used CM ~ pprovl CM Primry nd secondry menings Exest in one word
15. тема для принятия инвестиционного решения.
16. Введение Физиология ~это наука о функциях и механизмах деятельности клеток тканей органов систем и в
17. Мир дискретных объектов - физика частиц Модель частицы (корпускула) От физики Аристотеля до физики Ньютона
18. тематичної фізики Студентка гр
19. 21285 физический и химические методы Пути введения лекарственных веществ в организм
20. Субстанционные определения в повести Паустовского