У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема уроку відповідає програмі з природознавства в 5 класі згідно Міністерства освіти і науки молоді та спор

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 15.1.2025

Тема уроку відповідає програмі з природознавства в 5 класі згідно Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Структура відповідає даному типу уроку, послідовність етапів логічно побудована. Чітко взаємозв’язані окремі частини уроку, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Вчитель раціонально, вдумливо і дидактично грамотно визначила основну мету уроку, яка чітко випливає зі змісту навчального матеріалу, відповідає віковим і інтелектуальним особливостям учнів класу та несе в собі інформацію про кінцевий результат уроку.

Зміст уроку повністю відповідає вимогам навчальної програми та меті поставлених завдань. Для активізації уваги та формування інтересу на уроці вчителька доцільно підбирає навчальний матеріал, форми і методи навчання. Шкапенко Олена Леонідівна поєднує легкий матеріал з більш складним, суміщає у своєму викладанні такі теоретичні методи: індукцію та дедукцію, що дозволило перетворити складну наукову інформацію в просту і доступну для розуміння відповідно віковим особливостям учнів.

Педагог уміло пов’язує матеріал уроку з життєвим досвідом учнів, що має виховний вплив. Вчитель на всіх етапах уроку оптимально реалізовує виховні можливості, здійснює цілеспрямований вплив з метою створення оптимальних умов для  розвитку пізнавальних інтересів, правильно розподіляє час, дозує навантаження, контролює навчальний процес.

Олена Леонідівна правильно організувала увагу учнів на всіх етапах уроку. Для залучення уваги дітей вчителька використовувала зовнішні особливості наочного матеріалу ( при поясненні нового матеріалу розміщала на дошці малюнки Всесвіту, Сонячної системи, планет). Великого значення на уроці для уважного сприймання учнями нового навчального матеріалу відіграла зрозуміла, доступна, емоційна мова, правильно побудовані фрази,  вчитель наголошує на головних моментах навчального матеріалу, що також збуджує інтерес до вивчення теми. У мові вчителя переважає спокійна інтонація, але коли вчитель звертає увагу учнів на важливе, то змінює інтонацію та силу голоса.

Щоб зосередити увагу учнів на важливості даної теми, вчитель продемонструвала фрагменти відеофільмів та презентацію до теми уроку.  Для концентрації уваги вчитель змінює один вид діяльності на інший, наприклад: після спокійного перегляду відеофільму учні давали відповіді на запитання вікторини. Стійкість уваги також була забезпечена, тому що Олена Леонідівна не просто викладає факти навчального матеріалу, а роздумує і більш того втягує в цей процес і учнів, веде їх думку на розв’язання того чи іншого питання. Через невміння довготривалий час виконувати однотипні завдання такий учень як, Петров Олександр, швидко втомлюється та відволікається,  тому вчитель підбирає завдання, які відповідають   психолого – фізіологічним особливостям розвитку цієї дитини.

На початку уроку вчитель використала такий засіб організації сприймання як вступне слово ( чітко назвала тему уроку, мету, завдання ), що націлило учнів на важливості вивчення даної теми. Для того щоб сприймання учнів не було вибірковим, вчитель змогла зацікавити учнів на всіх етапах уроку. Так як учні сприймають вперше новий матеріал і в них відсутні необхідні знання, це може призвести до неправильного розуміння сприйнятих учнем нових фактів, слів. Тому вчитель уточнює смислове значення наукових термінів, пояснює, закріплює, інтерпретує в ході пояснення матеріалу, виділяє в наочних посібниках (використовує малюнки і схеми підручника).

Для організації сприймання учбової інформацій Олена Леонідівна логічно викладає навчальний матеріал, уміло виділяє головне, істотне. Зміст теми розкриває цікаво, доступно, з наукових позицій, використовує останні досягнення. Новий матеріал сприймається в процесі самостійної роботи з підручником, який носить творчо - пошуковий характер. Це сприяє виробленню в учнів самостійності, допитливості. До основних висновків учні приходили самі, через правильно організоване сприймання, а вчитель при цьому зберігає керівну роль.

Учитель організовує активну діяльність учні по заучуванню – розкриває значення даного матеріалу, дає необхідну установку на запам’ятовування, показує приклади логічної обробки матеріалу і його смислове групування,застосовує різноманітні вправи на засвоєння і сприймання. Вчитель намагається орієнтувати учнів на запам’ятовування головного, тому вона чітко відмежовувала те, що вже відомо, від того, що дійсно являється новим. Деяким учня потрібна допомога у визначенні терміна, тому вчитель натякає різними асоціаціями і це допомагає у відтворенні забутого.

Для активізації розумової діяльності вчитель застосовує постановку проблемного питання, що налаштовує на запам’ятовування, активізує думки, виховує інтерес до навчання. Питання, які ставить учитель, вимагають вдумливого читання, розуміння та осмислення матеріалу, але не його механічного заучування. Учитель направляє хід думки учнів таким чином, щоб вони активно, зосереджено намагались побачити невидиме, зрозуміти приховане, розглянути незвичайне у звичайному, у тому, що зустрічається на кожному кроці.

Види роботи відповідають віковим особливостям учнів, дозволяють вчителю активізувати розумову діяльність, що в кінцевому підсумку було результатом того, що учні були не пасивними слухачами, а активними учасниками.

Олена Леонідівна враховувала вікові та індивідуальні особливості учнів при подачі навчального матеріалу. Взаємостосунки вчителя і учнів налаштовані на продуктивну працю. Вчитель знайшла підхід як до слабковстигаючих учнів так і до дітей з високим рівнем навчальних досягень, підтвердження цього є різнорівневі завдання. Вчитель враховує індивідуальні особливості учнів, що сприяє пізнавальній активності та розвитку інтересу учнів до предмету. Під час пояснення матеріалу зважає на учнів, для яких він може бути не зрозумілим, під час самостійної роботи підходить до учнів, які відстають, допомагає і підбадьорює їх. Дає змогу в умовах колективної роботи кожному учневі йти до володіння навчальним матеріалом своїм шляхом. Помітно, що вчитель уважно вивчив кожного учня, його схильності, інтереси та можливості.

Рівень засвоєння нового матеріалу учнями досить високий. Діти були активними, зацікавленими, мали піднесений настрій. На уроці панує розуміння і взаємоповага. Завдяки різноманітним формам та методам пояснення навчального матеріалу діти напрацювали інтелектуальні вміння та навички.

Олена Леонідівна протягом уроку виступала не тільки в ролі вчителя, а й в ролі порадника і консультанта. Використання наочності й технічних засобів застосування дозволило не тільки доступно викласти новий матеріал і закріпити його, але і зекономити час на вироблення практичних умінь і навичок в учнів на самому уроці. Це особливо важливо, оскільки попереджується перевантаження школярів в умовах домашньої роботи. Використання технічних засобів і засобів наочності допомогло учням глибше проникнути в суть вивченого матеріалу. Протягом уроку учитель добився від своїх учнів грамотної  і повної відповіді, точних  формулювань. Доповнює і поглиблює відповіді учнів, стимулює їх на активне, свідоме засвоєння матеріалу постановкою цілого ряду запитань.




1. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук Київ 2002 Ди.html
2. Налоги и налогообложение является составной частью государственной аттестации проводится в сроки устан.
3. Утверждено научнометодической комиссией Департамента гуманитарн
4. РЕФЕРАТ по Основным технологиям эксплуатации защищенных компьютерных и телекоммуникационных систем
5. Автоматизированная система оперативного управления перевозками
6. е годы Америка имела военных героев; в 60е годы образцами для подражания были космонавты
7. Заворот век у собаки
8. Setter ~ внесенная и зарегистрированная торговая марка компании bsysPrint GmbH
9. докладом о задачах революционного пролетариата.
10. всякое вещество годное для поддержания обновления и увеличения тела
11. Финская литература
12. 29122013 День Время 1329-1зсЛогистика
13. Задание- Последовательность производства операций при переклю
14. О смысле жизни
15. ПЛАН виховної роботи з особовим складом 1 механізованої роти на лютий 20 р
16. НА ТЕМУ- Правила и ошибки по отношению к аргументам.html
17. Кошки тоже в значительной степени пользуются этими неречевыми сигналами которые прекрасно передают их чув
18. История Казахстана Казахстан в системе международных отношений с древнейших времен до нашего времени
19. ТЕМА 11 ПЕРСПЕКТИВЫ РАЗВИТИЯ МИРОВОГО ХОЗЯЙСТВА 1
20. Нива [3.1] Для начала проведем анализ конкурентной ситуации КФХ Нива по методике М