У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Текстовий процесор англ

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.12.2024

1)Визначте для чого використовуеться текстові процесори.Порівняйте можливості текстових редакторів і текстових  процесорів. 1.Текстовий процесор (англ. word processor) — комп'ютерна програма-застосунок, що дозволяє виконувати операції набору, редагування та оформлення тексту. Загальноприйнятим стандартом текстового процесора давно став Microsoft Word.
1.2.Деякі текстові редактори забезпечують також розширену функціональність, таку як підсвічування синтаксису, сортування рядків, шаблони, конвертація кодування символів тощо.
Така функціональність часто характерна для редакторів коду, призначених для написання сирцевого коду комп'ютерних програм.

  1.  2) Визначити для чого призначений постійний запам'ятовуючий пристрій персонального комп'ютератехнічні характеристики його технічні характеристики?                                                                  Постійна пам'ять (ПЗП) — незалежна пам'ять, використовується для зберігання даних, які ніколи не  змінюються. З ПЗП можна тільки читати інформацію.
    У ПЗП записують програми управління роботою самого процесора (управління дисплеєм, клавіатурою, принтером, зовнішньою пам'яттю, програми запуску і зупинки комп'ютера, тестування пристроїв).
      Найважливіша мікросхема постійної пам'яті — модуль BIOS ( базова система введення-виведення) — сукупність програм, призначених: автоматичного тестування пристроїв після включення живлення комп'ютера; завантаження операційної системи в оперативну пам'ять. 
      Кеш-пам'ять — це невелика за розміром буферна пам'ять, яка дозволяє пришвидшувати процеси обміну даними між МП і ОП за ра
    о прихунок значно меншого, ніж до ОП, часу доступу до даних та розташування в ній даних, які найчастіше використовуються.
    3)Визначте для чого призначено оперативний запам ятовуючий пристріц персонального комп ютера наведіть його технічні характеристики
    Оперативна пам'ять
            Існує багато різних типів оперативної пам'яті (RAM – Random Access Memory), але за фізичними принципами роботи розрізняють динамічну пам'ять (DRAM) і статичну пам'ять (SRAM).
            Комірку динамічної пам'яті (DRAM) можна подати як набір мікроконденсаторів, що можуть накопичувати заряд на своїх пластинах. Це найбільш розповсюджений і економічно доступний тип пам'яті. Недоліки цього типу пам’яті пов'язані, по-перше, з тим, що як заряджання, так і розряджання конденсаторів потребує певного часу, тобто записування даних відбувається порівняно повільно. Другий важливий недолік пов'язаний з тим, що заряди конденсаторів мають властивість розсіюватися в просторі, причому дуже швидко. Якщо оперативну пам'ять постійно не «дозаряджати», відбувається втрата даних. Для цього у комп'ютері здійснюється постійна регенерація (дозаряджання) комірок оперативної пам'яті. Регенерація здійснюється кілька десятків разів за секунду і викликає непродуктивну витрату ресурсів обчислювальної системи.
                                                                                                                     Основною платою ПК є материнська плата (MotherBoard). На ній розташовані:

процесор - основна мікросхема, що виконує математичні та логічні операції;

чіпсет (мікропроцесорний комплект) - набір мікросхем, що керують роботою внутрішніх пристроїв ПК і визначають основні функціональні можливості материнської плати;

шини - набір провідників, по яких відбувається обмін сигналами між внутрішніми пристроями комп'ютера;

оперативний запам'ятовуючий пристрій (ОЗП) - набір мікросхем, що призначені для тимчасового зберігання даних, поки включений комп'ютер;

постійний запам'ятовуючий пристрій (ПЗП) - мікросхема, призначена для довготривалого зберігання даних, навіть при вимкненому комп'ютері;

роз'єми для під'єднання додаткових пристроїв (слоти).        

5)Визначте що забезпечуют комп ютерні телекомунікації,?

Це група з декількох комп ’ ютерів, з ’ єднаних між собою за допомогою кабелів (інколи також телефонних ліній або радіоканалів), що використовуються для передачі інформації.

4)Визначте пристрої друку персонального комп ютера.Опишіть принципи їх роботи?                                   .Друкування відбувається за допомогою вбудованої у друкуючий вузол матриці, що складається з декількох голок. Папір втягується у принтер за допомогою валу. Між папером та друкуючим вузлом розташовується фарбуюча стрічка. При ударі голки по стрічці, на папері з'являються точки. Голки, що розташовані у друкуючому вузлі керуються електромагнітом. Сам друкуючий вузол пересувається по горизонталі і керується кроковим двигуном. Під час просування друкуючого вузла по рядку, на папері з'являються відбитки символів, складених із точок. В пам'яті принтера містяться коди окремих літер, знаків тощо. Ці коди визначають, які голки і в який момент слід активізувати для друкування певного символу. Матриця може мати 9, 18 або 24 голки. Якість друкування 9-голковими принтерами невисока. Для підвищення якості, можливе друкування 2-х та 4-х кратним проходженням по рядку. Матриця з 24 голками є стандартом для сучасних матричних принтерів. Голки розташовані у два ряди по 12 у кожному. Якість друкування значно вище. Матричні принтери дозволяють друкувати відразу декілька копій документа. Для цього аркуші перекладають копіювальною калькою. Матричні принтери не вимогливі і можуть друкувати на поверхні любого паперу - картках з картону, рулонному папері тощо

6)Дайте визначення бази даних .Охарактеризуйте типи даних ,що зносяться в поля бази даних та власності полів.                                       .База даних (скорочено — БД) — впорядкований набір логічно взаємопов'язаних даних, що використовуються спільно та призначені для задоволення інформаційних потреб користувачів. У технічному розумінні включно й система керування БД.

7)Дайте визначення вікна операційної системи.Які типи вікон ви знаете,????

. Вікно — візуально окрема область екрана з певним інтерфейсом користувача. Зазвичай вікно має прямокутну форму.[1] В ньому відображається ввід і, можливо, вивід для одного або декількох процесів.
               Типи вікон

Програмні – відкриваються при запуску програм (до них також належать вікна папок та дисків, які являються вікнами програми «Провідник»)
Діалогові – призначені для встановлення параметрів та властивостей різних об’єктів.
Інформаційні – містять повідомлення для користувача.
                                                                                                    

9)Дайте визначення зовнішній пам яті комп ютера,охарактеризуйте основний пристрій зовнішньої пам яті –жорсткий магнітний диск.

Зовнішня пам'ять (ВЗП) призначена для тривалого зберігання програм і даних, і цілісність її вмісту не залежить від того, включений або вимкнений комп'ютер.
       До складу зовнішньої пам'яті комп'ютера входять: накопичувачі на жорстких магнітних дисках; накопичувачі на гнучких магнітних дисках; накопичувачі на компакт-дисках; накопичувачі на магнітооптичних компакт-дисках; накопичувачі на магнітній стрічці (стримери), флеш і ін.
Жорсткі магнітні диски – це декілька алюмінієвих пластин покритих магнітним шаром, які разом з механізмом зчитування і запису вміщенні в герметичний, закритий корпус в середині системного блоку. Аналогічно гнучким дискам:
- жорсткий диск відноситься до класу носіїв з довільним доступом до інформації.
- Для збереження інформації жорсткий диск розбивається на доріжки і сектори.
- Для доступу до інформації двигун дисковода обертає диски, другий встановлює в місце зчитування (запису) інформації.
ZIP-накопичувачі.
Перший ZIP- накопичувач компанії Iomega з’явився в 1984 році, це накопичувач з безконтактним принципом запису. Швидкість запису цього пристрою 60 Мб/хв, що 50 разів швидше ніж у НМГД. Одна ZIP-дискета має ємність 100 Мб.
JAZ-накопичувачі. JAZ-накопичувачі на змінних жорстких диках. На сьогодні виготовляють JAZ-накопичувачі ємності 1-2 Гб.
Оптичні диски.
Лазерні або оптичні диски зовні нагадують звичайний музичний компакт-диск. Дякуючи незначним розмірам і великому об’ємі зберігаючої інформації надійності і довготривалості лазерні диски стали популярними носіями інформації. Об’єм інформації досягає 650Мб. Назва диску визначається методом запису і зчитування інформації. Інформація на доріжці створюється потужним лазерним променем, який випалює на поверхні диску впадини. При зчитуванні інформації островки відбивають світло лазера і сприймаються як одиниця, впадини не відбивають промінь і сприймаються як нуль.
CD-R.
Заготовка для одноразового запису – це звичайний диск з полікарбонатним шаром, що виготовляється з органічного полімеру. Інформація на перезаписуючих компакт-дисках може бути змінена з допомогою спеціального дисковода, оптична система якого джерело потужного лазерного променя.
CD-RОМ. Компакт-диск тільки для читання що є перекладом англійського термінy Compacat Disk Read Only Memory.
Магнітооптичні диски.
На комп’ютер краще всього підходять накопичувачі на змінних магнітних носіях. На відміну від дисководу компакт-дисків накопичувач на змінних МО-дисках дозволяє перезаписувати диск багаторазово. МО-диски – це високоякісні носії які володіють властивостями і магнітного і оптичного носія.
Носії на магнітних стрічках.
Накопичувачі на магнітних стрічках – це пристрої зовнішньої пам’яті, які дозволяють здійснити запис і зчитувати інформацію на магнітну стрічку, яка має велику ємність.
Накопичувачі на МС мають дуже невелику швидкість (1,5Мб/хв). Ще одна характеристика пристрою зовнішньої пам’яті – час доступу до даних також не в користь стрічкам. МС є аналогом звичайних музичних касет. Пристрій, який забезпечує роботу з МС називається стримером. Стримери являють собою стрічкопротяжний механізм, аналогічний магнітофонному. Основне призначення стримерів – створення архівів даних, резервного копіювання, надійного зберігання даних.
3) Для звертання до диску, встановленого в дисководі комп’ютер використову спеціальні імена, як правило дисководу для зчитування інформації з трьох дюймового диску присвоюється ім’є в вигляді латинської букви з двокрапкою (А:), для п’ятидюймового (В:). Наявність після букви двокрапки дозволяє комп’ютеру відрізнити ім’я дисководу від букви. Для звернення до жорсткого дику використовується ім’я, задане латинською буквою С:. В випадку коли встановлений жорсткий диск, йому приписується слідуюча буква латинського алфавіту D:. Логічним дискам присвоюються імена в якості яких використовуються букви латинського алфавіту: C, D, E, F і т.д.

. 8)Дайте визначення звыту,форми та запиту бази даних.                                                       База даних — сукупність даних, організованих по певних правилах, що передбачають загальні принципи опису, зберігання і маніпулювання даними, незалежно від прикладних програм. СУБД — комплекс програм і мовних засобів для створення, ведення і використання БД. Часто для роботи з БД використовуються не СУБД, а створені з їх допомогою інформаційні системи, які забезпечують роботу з інформацією, регламентуючи доступ до структури БД.
                            Запит в базах даних
Основними діями з обробки інформації в БД є вибір, створення, редагування і видалення тих або інших даних. Для цього в СУБД є засоби побудови запитів на виконання певних дій. Для цього використовується спеціальна мова SQL (Structured Query Language). З його допомогою можна скласти набір необхідних полів (у тому числі і з декількох таблиць) і задати ті значення полів, по яких вибираються записи для обробки, тобто задати фільтр відбору інформації.
Форма в базі даних
Для зручної і наочної роботи з даними (створення, редагування, видалення, відображення даних) СУБД надає можливість створити вікна, в яких відображається інформація з БД, звані формами. У цих вікнах крім даних зазвичай знаходиться допоміжна інформація, що характеризує ці дані, і можливі дії над ними. Вікна є основною частиною будь-якої інформаційної системи — з їх
 допомогою в основному і здійснюється робота з БД. Вікна і меню (список команд, з якого можна зробити вибір) складають інтерфейс БД.

10) Дайте визначення зовнішній пам яті комп ютера.Охарактеризуйте пристрої зовнішньої пам ять.                                                                  Зовнішня пам'ять - це комп'ютерна пам'ять, що реалізована у вигляді зовнішніх, відносно материнської плати, пристроїв із різними принципами збереження інформації і типами носія, призначених для довготривалого зберігання інформації. Зокрема, в зовнішній пам'яті зберігається все програмне забезпечення комп'ютера. Пристрої зовнішньої пам'яті можуть розміщуватись як в системному блоці комп'ютера так і в окремих корпусах. Фізично зовнішня пам'ять реалізована у вигляді накопичувачів. Накопичувачі - це запам'ятовуючі пристрої, призначені для тривалого (що не залежить від електроживлення) зберігання великих обсягів інформації. Ємність накопичувачів в сотні разів перевищує ємність оперативної пам'яті або взагалі необмежена, якщо мова йде про накопичувачі зі змінними носіями.       Основні види накопичувачів:

· накопичувачі на гнучких магнітних дисках (НГМД);

· накопичувачі на жорстких магнітних дисках (НГМД);

· накопичувачі на магнітній стрічці (НМС);

· накопичувачі CD-ROM, CD-RW, DVD.

Їм відповідають основні види носіїв:

· гнучкі магнітні диски (Floppy Disk) (діаметром 3,5 дюйма та об’ємом 1,44 Мб), диски для змінних носіїв;

· жорсткі магнітні диски (Hard Disk), їх ще називають "вінчестери"

· касети для стримерів та інших НМС;

· диски CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD.

Запам’ятовуючі пристрої прийнято ділити на види та категорії у зв’язку з їх принципами функціонування, експлуатаційно-технічними, фізичними, програмними та іншими характеристиками. Так, наприклад, за принципами функціонування розрізняють наступні види пристроїв: електронні, магнітні оптичні та змішані – магнітооптичні. Кожен тип пристроїв організований на основі відповідної технології зберігання/відновлення/запису цифрової інформації. Тому, у зв’язку з видом та технічним виконанням носія інформації, розрізняють електронні, дискові та стрічкові пристрої. 

Основні характеристики накопичувачів та носіїв:

· інформаційна ємність;

· швидкість обміну інформацією;

· надійність зберігання інформації;

· вартість.

Розглянемо більш детально характеристики вище перелічених накопичувачів та носіїв.

Принцип роботи магнітних запам’ятовуючих пристроїв грунтується на способах зберігання інформації з використанням магнітних властивостей матеріалів. Як правило, магнітні запам’ятовуючі пристрої складаються із власне пристроїв читання/запису інформації та магнітного носія, на який безпосередньо здійснюється запис і з якого зчитується інформація. Магнітні запам’ятовуючі пристрої прийнято ділити на види у зв’язку з їх виконанням, фізико-технічними характеристиками носія інформації тощо. Найбільш часто розрізняють: дискові та стрічкові пристрої. Загальна технологія магнітних запам’ятовуючих пристроїв полягає в намагнічуванні змінним магнітним полем ділянок носія і зчитування інформації, закодованої як області змінної намагніченості. Дискові носії, як правило, намагнічуються вздовж концентричних полів – доріжок, розташованих на всій поверхні носія, що обертається. Запис проводиться в цифрових кодах. Намагнічування досягається за рахунок створення змінного магнітного поля за допомогою головок читання/запису. Головки представляють собою два чи більше магнітних керованих контури із сердечниками, на обмотки яких подається змінна напруга. Зміна величини напруги викликає зміну напрямку ліній магнітної індукції магнітного поля і, при намагнічуванні носія, означає зміну значення біта інформації з 1 на 0 чи з 0 на 1.

Дискові пристрої ділять на гнучкі (Floppy Disk) і жорсткі (Hard Disk) накопичувачі та носії. Основною властивістю дискових магнітних пристроїв є запис інформації на носій на концентричні замкнені доріжки з використанням фізичного та логічного цифрового кодування інформації. Плоский дисковий носій обертається в процесі читання/запису, чим і забезпечує обслуговування всієї концентричної доріжки, читання і запис здійснюються за допомогою магнітних головок читання/запису, які позиціонують по радіусу носія з однієї доріжки на іншу.

Для операційної системи дані на дисках організовані у вигляді доріжок та секторів. Доріжки (40 чи 80) представляють собою вузькі концентричні кільця на диску. Кожна доріжка розділена на частини, які називаються секторами. При читанні чи запису пристрій завжди зчитує чи записує ціле число секторів незалежно від об’єму інформації. Розмір сектора на диску дорівнює 512 байт. Циліндр – це загальна кількість доріжок, з яких можна зчитувати інформацію, не переміщаючи головки. Оскільки гнучкий диск має тільки дві сторони, а дисковод для гнучких дисків – тільки дві головки, то в гнучкому диску на один циліндр приходиться дві доріжки. В жорсткому диску може бути багато дискових пластин, кожна з яких має дві (або більше) головки, тому одному циліндру відповідає декілька доріжок. Кластер (або комірка для розміщення даних) – це найменша область диску, яку операційна система використовує для запису файла. Як правило, кластер – це один чи декілька секторів.

              

11)Дайте визначення інформатики як науки.Визначте галузі застосування комп ютерної техніки.

Інформатика – це наука про інформацію та інформаційні процеси в природі та суспільстві, методи та засоби одержання, зберігання, обробки, передавання, опрацювання, використання, захисту інформації та управління інформаційними процесами.

Інформатика (інформаційна автоматика) сформувалась як наука завдяки розвитку комп’ютерної техніки. Саме вдосконалення комп’ютерів зробило інформатику не лише наукою, але й галуззю діяльності багатьох людей: творців обчислювальної техніки, розробників програмного забезпечення, авторів інформаційного наповнення (статей, художніх та музичних творів, відеоматеріалів тощо) та користувачів.

         Історія обчислень своїм корінням сягає віків, так як і розвиток людства. Для підрахунку люди використовували власні пальці, камінці, палички, вузлики.
Потреба в пошуку розв’язання більш складних задач і як наслідок, все більш складних обчислень, поставила людину перед необхідністю знаходити способи, які б змогли їй в цьому допомогти.
Одним з перших пристроїв (V-IV ст. до н. с. )- що полегшували обчислення, можна вважати рахівницю - це переносний пристрій, що складається з дерев'яних кружечків, нанизаних на дерев'яний або металічний стержень.
З розвитком науки виникає необхідність створення більш досконалих обчислювальних пристроїв.
1642 р. 19-річний французький математик Паскаль створив першу в світі “сумуючу” машину – Паскалину –яка могла додавати і віднімати.
В 1694 році німецький математик фон Лейбніц сконструював машину, яка виконувала всі чотири арифметичні дії. в тому числі і добувати . І в XIX ст. арифмометри отримали досить широке застосування,
1830 р. англійський математик Чарльз Беббідж винайшов першу програмовану обчислювальну машину, яку назвали "аналітичною машиною Беббіджа''. Програми записувались на перфокартах. Однак Беббідж не зміг реалізувати свою ідею на практиці.
Перша рахувальна машина була розроблена 1930 р. американським вченим В. Бушем - диференціальний аналізатор. Вона працювала на електриці, а інформація зберігалась за допомогою електронних карт. Такі машини були громіздкі і важили до 200 тонн.
Необхідність в швидких і точних розрахунках особливо зросла під час ІІ світової війни. Військовим був потрібен комп’ютер для артилерійських обрахунків, і 1944 р. професор Гарвардського університету Айкей виготовив перший в світі цифровий комп'ютер — Марк І.
1946 р. rpупa інженерів під кер-м Д. Maушлa і Д. Еккерта на замовлення військового відомства США створила перший в світі повністю електронний комп’ютер ENIAC. (швидкодія - 5000 операцій додавання і 300 операцій множення в секунду). Розміри - ЗО м в довжину; об’єм - 85 м3; вага - ЗО тонн. Використовувалось 18000 електронних ламп.
В 1945 р. до роботи по створенню обчислювальних машин був залучений математик Джон фон Нейман, який запропонував ідею збереження програми в пам’яті комп’ютера. Перша ЕОМ із зберігаємою програмою створена 1949 року в Кембріджі англійським дослідником Морісом Уілксом - EDSAC.
По завершенню роботи над ENIAC Д. Маушлі і Д. Еккерт заснували власну компанію, яка приступила до розробки зі зберігаємою програмою. 1951 р. вони створили UNIVAC - 1-й серійний комп’ютер і 1-й комп’ютер, який використовував магнітну стрічку замість перфокарт.
Комп'ютери 40-х і 50-х років були дуже великими пристроями величезні зали були закладені шафами з електронним обладнанням. Перший крок до зменшення розмірів комп'ютерів став можливим з винаходом в 1948р. транзисторів - мініатюрних електронних приладів, які змогли замінити електроні лампи. - це блоки пам’яті. В середині 60-х років відбувся ще один крок до мініатюризації - були винайдені інтегральні схеми.
В 1968р. було сконструйовано інтегральну схему, аналогічну за своїми функціями центральному процесору ЕОМ. Так з'явився перший мікропроцесор Intel-4004.
Протягом років все далі зменшувались у розмірах і удосконалювались.
ІІІ. Характеристика різних поколінь ЕОМ.
Виділяють 5 поколінь ЕОМ. Кожне покоління визначається елементною базою – сукупністю елементів, з яких будується ЕОМ.
1. (50 рр.) Електронною базою ЕОМ першого покоління були вакуумні лампи. Тисячі ламп розмішувалися в металевих шафах, які займали великі приміщення. Важила така машина декілька тон. Для її роботи потрібна була невелика електростанція. Для охолодження машини використовувались потужні вентилятори. Програмування здійснювалося в машинних кодах. Швидкодія становила декілька тисяч операцій за секунду. Ці машини мали невелику оперативну пам'ять.
2. (60 рр.) Електронною базою ЕОМ були транзистори, які замінили електронні лампи. Транзистори менше за лампи споживали енергію. Розміри ЕОМ зменшилися. З'явилися можливості програмування за рахунок мов програмування високого рівня та програмного забезпечення. До програмного забезпечення входили заздалегідь розроблені програми. Швидкодія машини досягала сотень тисяч операцій за секунду. Значно збільшилась оперативна пам'ять. Найбільш поширеними були такі: '"Еліот" (Англія), "Сіменс" (ФРГ), "Стренч", "СДС" (США) серія "Мінськ", "Урал".
3. (70 рр.) Електронною базою ЕОМ стали інтегральні схеми. Інтегральна схема формувалася на невеликій пластинці з чистого кременю, на яку наносилися у потрібній комбінації плівки різних призначень. Залежно від комбінації речей утворювалися елементи, які працювали як конденсатори опори. Таких елементів могло бути до декількох тисяч на квадратний сантиметр. Значно зросла швидкодія ЕОМ та обсяг оперативної пам'яті. Розвинуте програмне забезпечення та зручність у використанні забезпечували відкритий широкий доступ до ЕОМ. Така машина могла працювати з
декількома програмами одночасно. Для зберігання інформації почали використовувати магнітні стрічки та магнітні диски. Почався перехід до баз популярної інформатики,
4. (80 рр.) Елементарною базою ЕОМ 4-го покоління є великі інтегральні схеми. На одному кристалі кременю стало можливим розмістити схему, яка відтворює роботу процесора ЕОМ. Такі однокристальні процесори називаються мікропроцесорами. Зросла швидкодія до міліарда операцій за секунду, обсяг оперативної пам'яті, зручність у використанні. Найпотужніший процесор 4-го покоління - "Ельбрус". На рівні 4-го покоління відбувся поділ на великі обчислювальні машини та персональні комп'ютери.
5. (90 рр) Елементарною базою ЕОМ 5-го покоління є підвищені інтегральні схеми, які містять до сотні тисяч елементів на квадратний сантиметр. 5 покоління - це не тільки нова елементарна база це прогрес та досягнення нових якісних зрушень у всіх галузях. У 1980 році Сенонський уряд оголосив десятирічну програму створення комп’ютерної системи 5-го покоління, яка базувалась би на використанні штучного інтелекту, експертного мислення та природної мови спілкування.

12) Дайте визначення інформаційним процесам.Наведіть приклади інформаційних процесів.

.Інформаці?йні проце?си (англ. Information processes) — послідовна зміна стану та (або) уявлення про інформацію в результаті дій, які з нею можна виконувати. Такими діями є — створення, збирання, зберігання, обробка, відображення, передавання, розповсюдження, використання і захист інформації. Під час інформаційного процесу дані перетворюються з одного виду в інший за допомогою певних методів.
13.Комп'ютерний вірус (англ. computer virus) — комп'ютерна програма, яка має здатність до прихованого саморозмноження

50.Охарактизуйте операції впорядкування і фільтрації даних в електронних таблицях

 Впорядкування (сортування) – це зміна відносного положення даних у списку відповідно із значенням або типом даних. Дані переважно впорядковують за алфавітом, за числовим значенням, за датою. Щоб впорядкувати всю таблицю, необхідно: Виділити будь-яку не порожню комірку в стовпчику, згідно показників якого проводиться сортування. На панелі інструментів натиснути одну із кнопок: „за зростанням” або „спаданням”. Впорядкування проведеться перестановкою рядків відповідно до значень вказаного стовпчика. Щоб впорядкувати дані всередині виділеного діапазону комірок, необхідно: Виділити необхідний діапазон комірок Данные Сортировка у меню Сортировка диапазона, що з’явиться, відкрити список Сортировать по і вибрати стовпчик, за значеннями якого проводиться сортування. Вибрати вид сортування („за зростанням” або „спаданням”), щоб зявилась крапка. ОК Впорядкування відбувається відповідним переміщенням рядків комірок у виділеному діапазоні. Вміст інших комірок ЗАЛИШАЄТЬСЯ НА СТАРОМУ МІСЦІ.
Може виникнути потреба вибирати із електронної таблиці лише ті дані, значення яких цікавить користувача. Така процедура називається фільтрацією даних. Excel має два засоби для фільтрації даних - автофільтр і розширений фільтр.
Щоб установити автофільтр, треба помістити курсор усередину таблиці і вибрати в меню Данные опції ФильтріАвтофильтр. В результаті біля заголовків стовпців з'являться кнопки  списків, що розгортаються, з яких можна вибрати наступні опції:(Все (Первые 10...)  (Условие

51.Охаректизуйте основні елементи бази даних

База даних — це засіб збирання й впорядкування даних. Бази даних можуть містити відомості про людей, товари, замовлення тощо.

Таблиці-бази даних схожа на електронну таблицю, в якій дані зберігаються в рядках і стовпцях. 

Форми-Це інтерфейси, які використовуються під час роботи з даними, тому вони часто містять кнопки для виконання різних команд. 
Звіти- Звіти використовуються для зведення та представлення даних у таблицях. Звіт зазвичай відповідає на певне питання

Запити- це справжні робочі коники бази даних, які можуть виконувати багато різних функцій. Їх найпоширеніша функція — отримання певних даних із таблиць.

Макроси- містять дії, які виконують завдання, наприклад відкривають звіт, виконують запит або закривають базу даних.

Модулі- пишуться мовою програмування Visual Basic для застосунків (VBA) Модуль — це збірка декларацій, інструкцій і процедур, які зберігаються разом

52 Охарактеризуйте основні напрями застосування  науки ІНФОРМАТИКА
Основною задачею інформатики як науки є систематизація прийомів та методів роботи з апаратними та програмними засобами обчислювальної техніки.

 У складі основної задачі сьогодні можна виділити такі основними напрямками інформатики для практичного застосування : *архітектура обчислювальних систем (прийоми та методи побудови систем, призначених для автоматичної обробки даних);

*інтерфейси обчислювальних систем (прийоми та методи керування апаратним та програмним забезпеченням);

*програмування (прийоми, методи та засоби розробки комплексних задач);

*перетворення даних (прийоми та методи перетворення структур даних);

*захист інформації (узагальнення прийомів, розробка методів і засобів захисту даних);

*автоматизація (функціонування програмно-апаратних засобів без участі людини);

*стандартизація (забезпечення сумісності між апаратними та програмними засобами,.)

53. Охарактеризуйте периферійне устаткування ПК

Комп’ютер — це насправді система з багатьох складових, які працюють разом. Матеріальні частини, до яких можна доторкнутися і які можна побачити, загалом називають устаткування.

Устаткування, яке не входить до системного блока, іноді

називають периферійними пристроями.

Периферійні пристрої ПК

Клавіатура-сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних,

Системний блок-функціональний елемент, що захищає внутрішні компоненти ПК від зовнішньої дії і механічних пошкоджень

Колонки Звукова — акустична система, що складається з великої кількості однакових гучномовців, розташованих вертикально.

Принтер— пристрій для друку інформації на папір.

Мишка-Маніпулятор ,один з вказівних пристроїв вводу .

Проектор - пристрій для виводу зображення на великий екран.

Монітор- електронний пристрій для відображення інформації. 

Сканер- пристрій для введення зображення.

Модем- це таке обладнання, яке може бути поруч із комп'ютером, а може бути всередині нього. Використовується для підключення до Інтернету 

Плоттер -зорієнтований на друк аркушів формату А0, А1, А2, А3, А4 тощо різної товщини .

54. Охарактеризуйте поняття і призначення  ОС  ПК та її модулів

Однією з найважливіших складових системного програмного забезпечення операційна система.

Операційна система - це набір управляючих програм, які забезпечують роботу обчислювальної системи (здійснюють управління роботою апаратної і програмної складових, координують взаємодію, дають змогу користувачеві здійснювати загальне управління системою)

Операційна система виконує такі основні функції:

*- ввід/вивід даних, запуск/зупинка программ

*- доступ до периферійних пристроїв (пристроїв введення/виведення);

*- завантаження програм у оперативну пам'ять  та їх виконання;

*- керування оперативною пам'яттю

*- забезпечення користувацького інтерфейсу

Сучасні операційні системи містять принаймні такі основні компоненти:

Ядро- це програма, яка забезпечує взаємодію апаратних та програмних засобів.

Драйвери-програми ,які забезпечують  обмін данними між ОС.

Файлова система-структура збереження  на пристроях зовнішньої пам'яті — жорстких і оптичних дисках, флещ- накопичувачах тощо.

Інтерфейс користувача- це програми  що забезпечують взаємодію користувача із ОС.




38.Огляд найбільш популярних табличних процесорів : Microsoft Excel
Документ, створений в MS Excel, називається робочою книгою. Робоча книга складається з набору робочих аркушів. Аркушів у книзі Excel може бути до 255. Кожен робочий лист має ім'я, за замовчуванням Аркуш1, Лист2, Ліст3. Назви аркушів відображаються в нижній частині аркуша. За допомогою ярликів, на яких написані імена аркушів, можна перемикатися між робочими листами, що входять до робочої книги. Щоб перейменувати робочий лист, треба двічі клацнути на його ярличку, або натиснути правою кнопкою миші на ярличку і вибрати пункт Перейменувати. Листам можна давати довільні імена завдовжки до 31-го символу, виключаючи символи *: / \? []. Різні таблиці можуть містити абсолютно різну інформацію. Деякі елементи таблиці містять текст, деякі - числові дані. З точки зору програми Excel осередок може містити три види даних. 
Текстові дані представляють собою рядок тексту довільної довжини. Програма Excel відтворює такі дані точно в тому вигляді, в якому вони були введені. Осередок, що містить 

22.Дайте визначення програмам утилітам. Охарактеризуйте принцип роботи програм обслуговування дисків. Утиліта — сервісна програма, що допомагає керувати файлами, отримувати інформацію про комп'ютер, діагностувати й усувати проблеми, забезпечувати ефективну роботу системи. Очистка диска. Програма Очистка диска дозволяє знайти непотрібні файли і видалити їх, щоб звільнити місце на жорсткому диску. Її вікно періодично з’являється на екрані, коли не вистачає вільного місця на жорсткому диску. Дефрагментація диска. Мета програми – прибрати фрагментацію файлів на диску, впорядкувати розташування файлів і вільного простору з тим, щоб підвищити швидкість запуску програм і читання даних. Перевірка диска. Сервісна програма, що шукає і виправляє помилки в файловій системі або окремих файлах, шукає і виправляє помилки в таблиці розміщення файлів, в довгих іменах файлів, а також усуває помилки, що пов’язані з втраченими кластерами.

23.Дайте визначення програмним комплексам, розрахованим на загальне застосування в певній області. Перелічіть програми, що входять до їх складу. Програмний комплекс - набір взаємодіючих програм:  - Узгоджених за функціями та форматами;  - Мають однакові, точно певні інтерфейси; і  - Складових повне засіб для вирішення великих завдань.

24.Дайте визначення процедури інсталяції та деінсталяції програмного забезпечення Інсталяція (встановлення) — процес встановлення програмного забезпечення на комп'ютер кінцевого користувача. Виконується особливою програмою (пакетним менеджером), присутнім в операційній системі.

25.Дайте визначення система числення. Як здійснити переведення чисел із однієї системи числення в іншу. Наведіть приклади. Системою числення це спосіб приставлення чисел та відповідні йому правила дій з ним, це сукупність правил і знаків, за допомогою яких можна відобразити (кодувати) будь-яке невід'ємне число.  Переведення цілого числа з десяткової системи числення в будь–яку іншу з основою Р проводиться багатократним діленням десяткового числа на основу Р, поки частка не стане менше Р. Остання частка буде старшим розрядом числа, а залишок від першого ділення на Р – молодшим. Щоб перевести правильний дріб з десяткової системи числення в будь–яку іншу з основою P, її послідовно множать на P, при цьому кажен раз множиться тільки дробова частина утвореного добутку. Процес переведення продовжується або до достягнення заданої точності, або до знаходження періоду. Дріб в системі числення з основою P записується у вигляді дробу з цілих частин утворених добутків, починаючи з першого.

26.Дайте визначення файлової структури компютера. Перелічіть основні обєкти файлової системи. Фа́йлова структура  — спосіб організації данних, який використовується операційною системою для збереження інформації у вигляді файлів на носіях інформації. Об’єкти це файли які містяться у каталогах. Файли та каталоги розташовується на пристроях зберігання даних. Файли,  каталоги і пристрої зберігання.

27.Дайте визначення файлу. З чого складається ім’я файла? Як визначити повний шлях до файлу? Файл  — це іменована сукупність будь-яких даних. Ім’я файлу складається з двох частин: власне ім’я файлу і розширенне (txt. doc. gif. jpg. mp3 html);  шляху до файла, спочатку записується ім’я диску, потім зворотна риска дробу “\”, що позначає кореневу директорію, потім імена директорій із завершальною зворотною рискою дробу (MUSIC\) – це відрізняє ім’я файла від імені директорії, потім – ім’я файлу з розширенням.

28.Для чого призначені периферійні пристрої персонального комп’ютера – маніпулятори? Перелічіть основні типи маніпуляторів. Охарактеризуйте призначення кнопок маніпулятора «миша». Маніпулятор миша пристрій маніпуляційного типу призначений для введення команд керувань. За допомогою мишу можна також створювати графічні об’єкти, змінювати властивості деяких елементів інтерфейсу користувача, тощо. Типи: механічна — всередині миші вільно розташована кулька, котра дотикається до поверхні, на якій розташована миша, рух змушує кульку обертатися у відповідний бік, які передаються на два перпендикулярно розташовані валики, оберти яких і перетворюються оптичними сенсорами у сигнали комп'ютера;  оптична— мишу оснащено освітлювачем (лазером) і примітивною «камерою», котра і фіксує рухи миші по поверхні. Загальною властивістю миш є те, що при вказанні на об'єкт (піктограму) об'єкт стає управляючим. В цьому випадку при щелчку лівої клавіші миші він виділяється; якщо не відпускати ліву кнопку миші, то його можна переміщувати; при подвійному щілчку лівої кнопки об'єкт стає активним.

55.Охарактеризуйте поняття інформації. Визначте властивості інформації та її види. Інформація – це відомості стосовно осіб, предметів, фактів, подій, явищ і процесів незалежно від форми їх подання; Властивості1. Цінність – це максимально можлива користь для досягнення мети.2. Достовірність – правдивість уявлень про джерело інформації.3. Повнота – ступінь подробиць в уявленнях про предмет.4. Актуальність – відповідність поточному моменту часу.5. Доступність - здатність споживача сприймати формацію.6. Об’єктивність – відображення зовнішнього світу, який існує незалежно від сприймача. Види За способом сприйняття 1.Візуальна 2.Аудіальна.3.Тактильна.4.Нюхова.5.Смакова. За формою подання:1.Текстова;2.Числова;3.Графічна;4.Звукова. За призначенням:1.Масова — містить тривіальні відомості і оперує набором понять, зрозумілим більшій частині соціуму2.Спеціальна — містить специфічний набір понять, при використанні відбувається передача відомостей, які можуть бути не зрозумілі основній масі соціуму, але необхідні і зрозумілі в рамках вузької соціальної групи, де використовується дана інформація3.Особиста — набір відомостей про яку-небудь особистість, що визначає соціальний стан і типи соціальних взаємодій всередині популяції.

56.Охарактеризуйте призначення пристрою персонального комп’ютера – монітора. Які види моніторів Ви знаєте? Наведіть технічні характеристики сучасних моніторів. Монітор - універсальний пристрій візуального відображення всіх видів інформації складається з дисплея і пристроїв призначений для виведення текстової, графічної та відео інформації на дисплей. Види:1. на основі електронно-променевої трубки.2рідкокристалічні 3.плазмові 4.проекційні 5.OLED-монітори. Технічні характеристики  ясні і чисті кольори; хороша яскравість і контрастність; чудове зведення і стабільна стійкість до перепадів яскравості.

57 Охарктеризуйте принципи роботи програм-архіваторів. Наведіть приклади програм-архіваторів. Принцип роботи архіваторів заснований на пошуку у файлі "надлишкової" інформації і подальшому її кодуванні з метою здобуття мінімаль ного об'єму.Приклади – WinZip, WinRar

58 Охарактеризуйте принципи функціонування глобальної комп’ютерної мережі Internet. Іnternet надає унікальні можливості дешевого, надійного і конфіденційного глобального зв'язку по усьому світі, Основне завдання Internet - забезпечити користувача необхідною інформацією і послугами,

59. Охарактеризуйте способи створення таблиць в системах управління базами даних. Визначте поняття ключового поля. Таблиці створюються командою CREATE TABLE. Ця команда створює порожню таблицю, тобто що не містить записів. Очевидно, що значення в неї можна ввести, наприклад, за допомогою команди INSERT. Головне в команді CREATE TABLE - це визначення імені таблиці і опису набору імен полів, які указуються у відповідному порядку. Крім того, цією командою також обмовляються типи даних і розміри полів таблиці. Ключове поле -це одне або кілька полів, за якими однозначно ідентифікуються записи в таблиці.

60. Охарактеризуйте структуру програмного забезпечення персонального комп’ютера. Програмне забезпечення поділяється: системне програмне забезпечення призначається для керування роботою складових ПК та обміном даними між ними діагностування та усунення недоліки; прикладне програмне забезпечення конкретне завдяки програмування даних; інструментальні програми призначені для створення нового прикладного програмного забезпечення.

61.Охарактеризуйте функції центрального мікропроцесора персонального комп’ютера. Наведіть його технічні характеристики.  функції: 1. читання даних з основної пам'яті і регістрів адаптерів зовнішніх пристроїв; 2. прийом та обробку запитів і команд від адаптерів на обслуговування зовнішніх пристроїв; 3. обробку даних і їх запис в основну пам'ять і регістри адаптерів зовнішніх пристроїв; 4. вироблення керуючих сигналів для всіх інших вузлів і блоків комп'ютеру. Характеристика 1. тактова частота - характеризує швидкодію комп'ютера. Режим роботи процесора задається мікросхемою, званої генератором тактових імпульсів. На виконання процесором кожної операції відводиться певна кількість тактів. Тактова частота вказує, скільки елементарних операцій виконує мікропроцесор за одну секунду. Тактова частота вимірюється в МГц; 2. розрядність процесора - це максимальна кількість розрядів двійкового числа, над яким одночасно може виконуватися машинна операція. Чим більше розрядність процесора, тим більше інформації він може обробляти в одиницю часу і тим більше, за інших рівних умов, продуктивність комп'ютера;

62. Перелічіть елементи діалогового вікна ОС.1список, що розкривається;2.перемикач 3.прапорець 4.лічильник;5.список; 6.регулятор; 7.індикатор; 8.індикатор ходу роботи;

63.Перелічіть елементи з яких складається типове вікно ОС: Заголовок вікна - рядок з назвою об’єкта і кнопками керування вікном. Другий рядок вікна Windows - головне меню. Робоче поле вікна - область вікна, де відображаються об’єкти вікна: файли, папки у вигляді великих або дрібних значків, списку або таблиці.

64.Перелічіть категорії вбудованих функцій табличного процесора Excel. Опишіть роботи майстра функцій табличного процесора. Категорії:• функції баз даних;• функції дати і часу;• зовнішні функції;• інженерні функції;• фінансові функції;• логічні функції;• інформаційні функції;• функції посилання і автопідстановки;• математичні (арифметичні і тригонометричні) функції;• статистичні функції;• текстові функції.

65.Перелічіть команди які входять до складу головного меню ОС. Охарактеризуйте які дії можна виконувати за допомогою цих команд Команди меню файл, правка, вид, вставка, формат, сервис, мастер, окно, таблица.

66. Перелічіть об’єкти які можна додати до документів створених  за допомогою текствого процесора. За допомогою яких команд можна це здійснити.

36.Опишіть призначення сканера.Види сканерів
Сканер - це пристрої введення текстової або графічної інформації в комп'ютер шляхом перетворення її в цифровий вигляд для наступного використання, обробки, зберігання або виведення.
Залежно від способу сканування об'єкту і самих об'єктів сканування існують такі види сканерів:
Планшетні- планшет, усередині якого під прозорим склом розташований механізм сканування.
Ручні//листопротяжном - аркуш паперу вставляється в щілину і простягається по напрямних роликах усередині сканера повз лампи
Книжкові сканери - призначені для сканування брошурувати документів.
Планетарні сканери - застосовуються для скануваннякниг
Барабанні сканери 
Слайд-сканери - служать для сканування плівкових слайдів .
Сканери штрих-коду - для сканування штрих-кодів товару в магазинах. 3 D -сканери - пристрої, що аналізують фізичний об'єкт, і c допомогою отриманих даних, що створюють 3d модель.
Ультразвукові сканери (УЗД-сканери) - Використовуються в медицині для дослідження внутрішніх органів людини.
В основі принципу дії сканерів полягає застосування фотоелементів у вигляді лінійки або матриці світлочутливих датчиків для вимірювання сигналів оригіналу. Переважно застосовуються два типи датчиків: прилади з зарядовим зв'язком і фотопомножувачі.
Розглянемо принцип дії планшетних сканерів, як найпоширеніших моделей. Сканований об'єкт кладуть на скло планшета сканованою поверхнею вниз. Під склом розташовується рухома лампа, рух якої забезпечує кроковий електродвигун.
37. Опишіть призначення служб інтернету
Служби мережі Internet - це системи, що надають послуги користувачам мережі.
До них належать:
o електронна пошта (E-mail)- являє собою систему, що надає змогу формувати, пересилати, зберігати та читати текстові документи, електронні таблиці в певному форматі, графічні файли, програми 
o Internet-пейджери- безкоштовні програми для безпосереднього спілкування у мережі.
o Телеконференції (форуми) за допомогою якої абонент може залишати своє відкрите повідомлення в мережі.
o Списки розсипок (mail lists);- послуга, яка полягає в об'єднанні за одною адресою електронної пошти адрес багатьох передплатників списку розсипки
o WWW (World Wide Web) - служба прямого доступу, дозволяє інтерактивно взаємодіяти з представленою на Web-серверах інформацією. ;
o FTP - служба прямого доступу до файлів у файлових Internet-архівах, яка потребує повноцінного підключення до мережі
.o IRC (Internet Relay Chat) та деякі інші.
ІР-телефонія(skype), Web-money/usenet

35.Опишіть призначення системи управління базами данних та основні операції.
Системи управління базами даних – це програмні засоби, за допомогою яких
можна створювати бази даних, заповнювати їх та працювати з ними.
Основні можливості СУБД
• Поповнення, розширення та відновлення БД;
• Висока надійність зберігання інформації;
• Засоби захисту інформації в СУБД;
• Виведення повної й достовірної інформації на запити користувача.
Одна з основних переваг СУБД Ассеss полягає у тому, що вона має прості та зручні засоби обробки кількох таблиць у одній базі даних. Таблиця — це місце зберігання даних. Вона є основним об'єктом бази даних. 
У системі Ассеss є різні способи управління даними, а саме: система меню, панелі інструментів, контекстне меню, укажчик миші та комбінації клавіш.
34. Опишіть призначення програм для створення електронних презентації
Програма PowerPoint призначена для розроблення презентацій.Презентація - це набір слайдів, у яких текст поєднується з графічними об'єктами, рисунками, звуком, відео та мультиплікаційними ефектами. Після завантаження PowerPoint справа з’являється панель , яка дозволяє відкрити наявну презентацію або створити нову різниим способами.
За допомогою Мастера автосодержания можна швидко створити презентацію, використовуючи шаблони наявних варіантів презентацій.Другий режим Шаблон оформления. Це готовий шаблон, який необхідно заповнити певним чином, додавши (за потреби) слайди з графікою чи діаграмами.Виконавши команду Формат – Разметка

слайда, можна вибрати розмітку . Для першого слайда доцільно вибрати макет Титульный слайд. Можна вибрати порожній слайд, а потім вміщувати в нього потрібні елементи..Призначення програми. Microsoft powerpoint – це популярний додаток для створення презентацій для різних сфер людської діяльності. Їх можна використовувати для: унаочнення навчального матеріалу, управління навчально-пізнавальною діяльністю учнів, контролю та перевірки засвоєння навчального матеріалу, узагальнення та систематизації знань, сфери бізнесу, рекламування товарів, послуг, створення фотоальбомів тощо.
33. Опишіть операції форматування символів , абзаців і сторінок текстового процесора
Процедура форматування символів включає: вибір типу, накреслення, розміру і кольору шрифту; встановлення інтервалів між символами; введення в текст спеціальних символів(за допомогою послуги Основне - Шрифт, що зумовлює появу на екрані вікна Шрифт із двома вкладками - Шрифт, Інтервал.) Форматування абзацу. Абзац - це будь-який фрагмент документа, за яким розміщується маркер кінця абзацу 1|. Абзац вводять за допомогою клавіші Enter.
Форматування абзаців передбачає: вирівнювання абзаців; задавання відступів; установлення інтервалів між рядками й абзацами; контроль "висячих" рядків; ( за допомогою послуги Розмітка сторінки - Абзац, що активізує однойменне вікно з двома вкладками Відступи та інтервали та Розташування на сторінці)
Форматування сторінок
При введенні і редагування тексту редактор використовує встановлені за замовчуванням розміри сторінок. Щоб змінити встановлені розміри полів на свої, можна пересунути бігунки на лінійці. Але краще зробити це командою Розмітка сторінки/Параметри сторінки:(Поля – вибір типу і розмірів полів (останнє настроюване значення, звичайне, верхнє, вузьке, середнє, широке, дзеркальне).Орієнтація – вибір книжної або альбомної сторінки/Розмір /Розриви /Стовпці /Номери рядків )

 

40. Опишіть принципи формування запитів у системі управління базами даних

Запити являють собою інструкцію на відбір записів. Результатом виконання запиту є таблиця з тимчасовим набором даних.

Всі запити за принципом дії поділяють на три групи:

1. запити, які будують нову таблицю, але не вносять змін в джерело запиту;

2. запити на дії, що вносять зміни в джерело і результати роботи цих запитів відмінити не можна;

3. запити SQL (запити на об’єднання, запити до серверу, управляючі запити, підлеглі запити).

До запитів першої групи відносять:

а) запит на вибірку

б) запит з параметром

в) перехресний запит

г) запит на створення нової таблиці

До запитів другої групи відносять:

• запит на зміну, який призначений для зміни або переміщення даних; до цього типу запитів відносяться:

° запит на доповнення записів;

° запит на знищення записів;

Запити SQL створюються за допомогою інструкцій SQL

Крім типових логічних операторів, в Access використовують додаткові оператори для створення умов.Оператор BETWEEN дозволяє задавати діапазон, що є умовою відбору.

41. Опишіть процедуру створення нумерованих маркованих та багаторівневих списків у середовищі  текст.процесора.

У програмі Word можна автоматично створювати марковані чи нумеровані списки під час введення тексту або швидко додавати маркери чи номери до вже набраних рядків тексту.

Введення маркованого або нумерованого списку

Введіть символ * (зірочку), щоб створити маркований список, або цифру 1. із крапкою, щоб створити нумерований список, а потім натисніть клавішу пробілу або клавішу TAB.

Введіть потрібний текст.

Щоб додати наступний елемент списку, натисніть клавішу Enter.

Черговий номер або маркер буде автоматично вставлено в текст.

Наявний однорівневий список можна перетворити на багаторівневий, змінивши рівні ієрархії елементів у списку.

Клацніть елемент, який потрібно перемістити на інший рівень.

На вкладці Основне у групі Абзац клацніть стрілку поруч з елементом Маркери або Нумерація, виберіть пункт Змінити рівень списку і клацніть потрібний рівень.


21.Дайте визначення програм утилітам, перелічіть  основні сервісні програми що постачають разом з ОС. Утиліта — сервісна програма, що допомагає керувати файлами, отримувати інформацію про комп'ютер, діагностувати й усувати проблеми, забезпечувати ефективну роботу системи. Утиліти що постачають з ОС: Архівація даних – підтримує створення резервної копії у межах самого файла або на магнітного диска і призначена для відновлення даних; Очищення диску – це видалення файлів тимчасових або непотрібних користувачу з метою вивілення дискового простору; Таблиця символів – це інформаційна утиліта що дозволяє переглядами символи встановлених шрифтів вибрати або копіювати групу символів у буфер обмену, здійснювати пошук необхідного символа; Стиснення диску – технологія яка збільшує ефективного ємність дисків завдяки зберіганню інформації у стислому вигляді і подальшого стиснення при необхідності; Індикатор ресурсів – відображає системні ресурси; Системний монітор – графічно відображає параметри системи використ. памяті  файлові системи мережі ядра та кеш-памяті                                         

13.Комп'ютерний вірус (англ. computer virus) — комп'ютерна програма, яка має здатність до прихованого само розмноження                                    13.2Прийнято розділяти віруси за:
об'єктами, які вражаються (файлові віруси, завантажувальні віруси, анти-антивірусні віруси, скриптові віруси, макро-віруси, мережеві черв'яки).
способом зараження (перезаписуючі віруси, віруси-компаньйони, файлові хробаки, віруси-ланки, паразитичні віруси, віруси, що вражають вихідний код программ)
операційними системами і платформами, які вражаються (DOS, Microsoft Windows, Unix, Linux, інші)
активністю (резидентні віруси, нерезидентні віруси)
технологіями, які використовуються вірусом (нешифровані/шифровані віруси, поліморфні віруси, стелс-віруси (руткіт і буткіт))
деструктивними можливостями (нешкідливі віруси, безпечні віруси, небезпечні віруси, дуже небезпечні віруси)
мовою, якою написаний вірус (асемблер, високорівнева мова програмування, скриптова мова, інші).
15.Лока?льна комп'ю?терна мере?жа (англ. Local Area Network (LAN)) являє собою об'єднання певного числа комп'ютерів (іноді досить великого) на відносно невеликій території. В порівнянні з глобальною мережею (WAN), локальна мережа зазвичай має більшу швидкість обміну даними, менше географічне покриття та відсутність необхідності використовувати запозиченої телекомунікаційної лінії зв'язку.
15.2Існує три основних топології мережі:

шина (bus), при якій всі комп’ютери паралельно підключаються до однієї лінії зв’язку й інформація від кожного комп’ютера одночасно передається всім іншим комп’ютерам (рис. 1);
зірка (star), при якій до одного центрального комп’ютера приєднуються інші периферійні комп’ютери, причому кожний з них використовує свою окрему лінію зв’язку (рис. 2);
кільце (ring), при якій кожний комп’ютер передає інформацію завжди тільки одному комп’ютеру, наступному в ланцюжку, а одержує інформацію тільки від попереднього комп’ютера в ланцюжку, і цей ланцюжок замкнутий в «кільце» (рис. 3).

16.Макрос - програмний засіб, призначений для підстановки одних даних замість інших.
16.2.?
17.Мультимедійні комп'ютери
Розробляє та поширює стандарти і специфікації на апаратне та програмне забезпечення мультимедійних комп'ютерів підрозділ Software Publishers Association ради Multimedia PC Marketing Council (МРС). Пристрій або програма, марковані торговою маркою МРС, відповідають вимогам до роботи за мультимедійною технологією.
19.Принцип передачі інформації

Сучасні засоби передачі інформації, якими б складними вони не були, діють за простою схемою. Інформація від дже рела інформації надходить до передавача, що звичайно містить кодувальний пристрій. У кодувальному пристрої формується повідомлення, яке по каналах зв'язку передається до одержувача. У декодувальному пристрої приймача одер жувача відбувається перетворення повідомлення до вигляду, прийнятного для одержувача інформації.
21.Утиліта (англ. Utility program, utility) — сервісна програма, що допомагає керувати файлами, отримувати інформацію про комп'ютер, діагностувати й усувати проблеми, забезпечувати ефективну роботу системи. Утиліти — сервісні програми, що розширюють можливості ОС.

42. Опишіть процедуру форматування комірок електронної таблиці

Вміст комірок може бути вирівняний по лівому краю, по правому краю або по центру. Для вирівнювання вмісту комірок необхідно:

-виділити комірки, що слід отформатувати;

- у меню Формат вибрати команду Ячейки;

- вибрати укладку Выравнивание;

-у прихованому переліку по горизонтали вибирається тип вирівнювання по горизонталі:

-по значению - вирівнювання за замовчанням в залежності від типу даних;

-по левому краю (отступ) - вміст комірки вирівнюється по лівому краю з відтступом, зазначеним у полі праворуч;

-по центру - вміст комірки центрується;

-по правому краю - вміст комірки вирівнюється по правому краю;

43.Опишіть процес використання формул та вбудованих функцій у табличному процесорі

Формулою в Excel називається послідовність символів, що починається зі знака рівності "=". У цю послідовність символів можуть входити постійні значення, посилання на клітинки, імена, функції або оператори.

Вводити формулу треба зі знака рівності. Це треба для того, щоб Excel зрозумів, що в клітинку вводиться саме формула, а не дані.

Для виконання формули натисніть клавішу Enter або «галочку» біля рядка формули.

Для виконання однотипних обчислень у сусідніх комірках краще використати Автозаповнювач.

Для редагування формули виділіть потрібну комірку і відредагуйте формулу в рядку формул.

Вбудовані функції

Ms Excel містить безліч вбудованих функцій, які дають можливість створювати формули для різних розрахунків. Кожна функція складається з імені й аргументу-- діапазону комірок, вміст яких використовується для обчислень.

Для виклику діалогового вікна Майстра функцій виберіть команду Вставка>Функція

44. Опишіть роботу майстра діаграм табличного процесора

Діаграми є засобом наочного подання даних і полегшують виконання порівнянь, виявлення закономірностей і тенденцій даних.

Діаграми створюються на основі даних, розташованих на робочих аркушах. Як правило, використовуються дані одного аркуша..

Діаграма може розташовуватися як графічний об'єкт на аркуші з даними (не обов'язково на тому ж, де знаходяться дані, взяті для побудови діаграми). На одному аркуші з даними може бути кілька діаграм. Діаграма може розташовуватися на окремому спеціальному аркуші.

Діаграму можна надрукувати. Діаграма, розташована на окремому аркуші, друкується як окрема сторінка. Діаграма, розташована на аркуші з даними, може бути надрукована разом з даними аркуша або на окремій сторінці. Побудова з використанням Майстра діаграм

Вибір типу діаграми. У діалоговому вікні Майстер діаграм (крок 1 з 4): тип діаграми слід вибрати тип і вид діаграми. Діалогове вікно має дві вкладки: Стандартні і Нестандартні.

45.


38).Огляд найбільш популярних табличних процесорів : Microsoft Excel
Документ, створений в MS Excel, називається робочою книгою. Робоча книга складається з набору робочих аркушів. Аркушів у книзі Excel може бути до 255. Кожен робочий лист має ім'я, за замовчуванням Аркуш1, Лист2, Ліст3. Назви аркушів відображаються в нижній частині аркуша. За допомогою ярликів, на яких написані імена аркушів, можна перемикатися між робочими листами, що входять до робочої книги. Щоб перейменувати робочий лист, треба двічі клацнути на його ярличку, або натиснути правою кнопкою миші на ярличку і вибрати пункт Перейменувати. Листам можна давати довільні імена завдовжки до 31-го символу, виключаючи символи *: / \? []. Різні таблиці можуть містити абсолютно різну інформацію. Деякі елементи таблиці містять текст, деякі - числові дані. З точки зору програми Excel осередок може містити три види даних. 
Текстові дані представляють собою рядок тексту довільної довжини. Програма Excel відтворює такі дані точно в тому вигляді, в якому вони були введені.

20).Дайте визначення комп’ютерних презентації. Їх класифікація.Презентація - це форма подання інформації як за допомогою різноманітних технічних засобів, так і без них. Як правило, представляються нові проекти, товари, послуги, ідеї і т.п. В цілому завдання презентації - зробити так, щоб її об'єкт зацікавив аудиторію. Комп’ютерна презентація – офіційне представлення особи, підприємства, фірми, продукції, товару за допомогою спеціальних комп’ютерних програм. Класифікація: торгові, маркентигові, навчальні, корпоративні




1. Оценка стоимости объекта недвижимости
2. Реферат Житийная литература Руси
3. Оптимізація хірургічного лікування катаракти й глаукоми методом факоемульсифікації в поєднанні з глибокою неперфоруючою склеректомією
4. Физические лица
5. Управление персоналом
6. Динамика экономических отношений США и России
7. тематики КОНТРОЛЬНЫЕ ЗАДАНИЯ по дисциплине Экономикоматематическое моделирование Выполни.html
8. и 3го курса химического факультета Башкирского государственного университета
9. Повесть о том, как один мужик двух генералов прокормил. СалтыковЩедрин М.Е
10. Лабораторна робота 8 Створити шаблон класу та продемонструвати його роботу за варіантом- Створити
11.  пол. Вполне закономерно что такой подход в корне меняет понимание этой проблемы и способствует появлению пр
12. Декартов квадрат множества
13. тематики ім Я
14. Оценка эффективности управления инвестиционным портфелем
15. асСунанАвтор- Имам Абу Дауд Сулейман ибн альАш~ас асСиджистани
16. аСтамбул Турция Род занятий ы Актер Эффективные лет
17. 1 Опр.- Пусть фция определена на промежутке и интегрируема на любом отрезке содержащемся в этом промежутк
18. ТЕМА 43 ПРИБЫЛЬ И РЕНТАБЕЛЬНОСТЬ
19. Технология оборудования сварки
20. Чинники процесу антропогенезу на території України