У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Реферат Спілкування через Інтернет в реальному часі Розмови через IнтернетIRC

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 22.12.2024

Реферат

Спілкування через Інтернет в реальному часі


Розмови через Iнтернет(IRC).

Iнтернет дозволяє не лише одержувати різноманітну інформацію і обмінюватися повідомленнями, але й спілкуватися в текстовому режимі з будь-яким користувачем мережі, де б він не знаходився. Дана послуга носить назву IRC(Internet Relay Chat-розмова через Iнтернет). Спілкування проводиться через набір повідомлень на клавіатурі комп'ютера. Розмовою в реальному часі даний сервіс називається через те, що між відсиланням повідомлень і відповіддю на них проходить дуже малий проміжок часу.

Служба IRC організована так, що, під'єднавшись до одного з серверів, які підтримують її, можна вести розмову з будь-яким користувачем Iнтернета, комп'ютер якого під'єднаний до інших IRC-серверів.

Простір IRC розбито на окремі області, які називаються каналами. Деякі канали працюють постійно, а деякі створюються тимчасово і закриваються після того, як їх полишить останній учасник. Під'єднавшись до каналу, користувач бачить на екрані повідомлення, передані іншими учасниками розмови на цьому каналі. Таким чином можна проводити дискусії на різні теми із співрозмовниками, що проживають в різних куточках земної кулі. В Iнтернеті організовано декілька різних систем IRC, які не перетинаються одна з одною. Канали з однаковими іменами в різних системах є насправді різними каналами, і користувачі одного каналу не почують користувачів іншого. Вибрати ту чи іншу систему можна, під'єднавшись до вхідного до неї сервера IRC.

Сервіс IRC з'явився в 1988 році і за короткий час став одним з найпопулярніших сервісів в Iнтернеті.

Ознайомлення з робочим вікном та основними принципами роботи програми mIRC.

Для ведення розмов через Iнтернет потрібні спеціальні програми. Розглянемо одну з найпопулярніших - програму mIRC. Якщо цієї програми немає на вашому комп'ютері, то її інсталяція виконується так, як і інсталяція будь-якої іншої програми для Windows. Запуск програми mIRC можна здійснити через стартове меню робочого стола Windows. Діалогове вікно програми дозволяє увести інформацію про себе і вибрати IRC-сервер. У списку, розміщеному в верхній частині вікна діалогу, перераховані відомі IRC-сервери. В кожному рядку вказана система IRC, що підтримується сервером, і його місцезнаходження. Наприклад, Afternet: US, CA, San Diego означає, що даний сервер розміщений в США, в місті Сан Дієго і працює в системі Afternet. Під'єднавшись до будь-якого сервера цієї системи, користувач знайде одні і ті ж канали, однак, під'єднавшись до сервера іншої системи, наприклад, Random, він одержить доступ до інших каналів.

Якщо відома адреса сервера, який не вказано в списку, то можна додати її, натиснувши кнопку Add.

Виберіть в списку, наприклад, назву сервера Efnet: US, AZ, Phoenix. Після вибору сервера слід ввести інформацію про себе: вказати своє ім'я, адресу електронної пошти і два псевдоніми. Всі ці дані слід вводити англійською мовою, щоб можна було спілкуватися з зарубіжними учасниками розмови. Псевдоніми - це ті імена, під якими вас будуть знати інші співрозмовники. Уведіть два псевдоніми, оскільки є ймовірність, що вибраний вами псевдонім вже використовується в даній системі IRC. В цьому випадку буде використано другий псевдонім.

Щоб попасти в основне вікно програми mIRC, виконайте наступні дії:

  •  Уведіть в поле Real Name ваше ім'я i прізвище латинськими літерами.
  •  Уведіть в поле E-Mail адресу вашої електронної скриньки. Якщо у вас немає адреси, уведіть довільну інформацію.
  •  Уведіть в поле Nickname вигаданий вами псевдонім.
  •  Уведіть в поле Alternate другий псевдонім, який повинен бути досить оригінальним, щоб не повторюватися в IRC. 
  •  Клацніть на кнопці ОК, діалогове вікно закриється, і на екрані з'явиться основне вікно програми mIRC.

В верхній частині вікна розміщені заголовок, меню і панель інструментів, аналогічні до таких самих елементів в будь-якій програмі Windows.

Під панеллю інструментів знаходиться робоча область, на якій розміщені різні вікна. Обов'язково повинно бути відкрите вікно з заголовком Status. В нього виводяться повідомлення IRC-сервера. Якщо користувач відіслав запит на список доступних каналів, то він запишеться у вікні Channels. інформація з кожного конкретного каналу виводиться в окремому вікні, причому назва каналу починається з символу #. В кожному вікні є область для виводу інформації, а також вводу команд і повідомлень з клавіатури комп'ютера. Ця область розміщена в нижній частині вікна. Вікна, що відповідають каналам, розділені на дві смуги. Справа виводиться список учасників каналу, а зліва - їх репліки і повідомлення системи.

Для ведення розмови необхідно під'єднатися до будь-якого каналу і вводити свої репліки, читаючи повідомлення співрозмовника. Під'єднання і від'єднання від каналу, одержання списку каналів і інші аналогічні дії виконуються за допомогою команд, але при використанні програми mIRC зручніше скористатися кнопками на панелі інструментів.

Під'єднання до каналів IRC-системи.

Спробуємо під'єднатися до IRC-сервера і дізнатися, про що говорять користувачі на одному з каналів. Для цього:

  •  Клацніть на кнопці на панелі інструментів, на якій зображено блискавку, щоб встановити з'єднання з сервером. В вікні Status з'явиться повідомлення про під'єднання, а потім - вікно діалогу зі списком каналів. Це вікно призначене для швидкого під'єднання до каналу, який є в списку програми mIRC. Можна додати будь-який канал, клацнувши на кнопці Add. Клацніть на кнопці ОК і вікно діалогу закриється.

Спробуємо інший спосіб під'єднання до каналів. Нехай на цей момент комп'ютер користувача під'єднаний до сервера, але ще не працює з жодним із каналів. Для початку одержимо список всіх каналів, які є на даному сервері.

  •  Клацніть на кнопці , на якій зображено листок на фоні земної кулі, розміщену на панелі інструментів. На екрані з'явиться вікно діалогу із запитом. В цьому вікні можна вказати параметри запиту на одержання списку каналів.
  •  Не змінюючи нічого, натисніть кнопку Get List!. Відкриється вікно Channels, і в цьому вікні сформується список доступних каналів. Оскільки каналів багато, то ця процедура може зайняти декілька хвилин.
  •  Клацніть мишею на кнопці Status, розміщеній в нижній частині робочого вікна програми, щоб перейти в однойменне вікно.
  •  Як тільки у вікні Status з'явиться повідомлення End of /LIST, клацніть мишею на кнопці Channels, щоб перейти у відповідне вікно. Повідомлення End of /LIST означає, що одержано повний список каналів, які в даний момент присутні на сервері. У списку каналів бачимо назву канала, що починається з символу "#", за ним вказана кількість відвідувачів, під'єднаних в цей час до каналу, і коментар, який було введено першим відвідувачем каналу.
  •  За допомогою скролінга перегляньте список і знайдіть канал #russian.
  •  Клацніть двічі мишею на назві каналу #russian. Ваш комп'ютер під'єднається до каналу, і в програмі відкриється ще одне вікно, яке відповідає вибраному каналу.

В правій частині вікна виведеться список учасників розмови. Спочатку перелічені імена, що починаються символом "@". Цим символом помічені оператори каналу, які мають можливість керувати розмовою. Оператором стає відвідувач, який створив канал. Він може надати права оператора іншим користувачам.

В лівій частині вікна виводяться повідомлення учасників розмови і системні повідомлення сервера. Сервер повідомляє про під'єднання нових користувачів і про від'єднання інших. Повідомлення учасників розмови починаються з псевдоніма, обмеженого кутовими дужками "<", ">". Почати розмову можна з привітання.

  •  Введіть в область вводу, розміщену в нижній частині вікна, повідомлення Hello everybody!, після чого натисніть клавішу Enter. Через кілька секунд ваше повідомлення побачать всі учасники розмови.

Спробуємо тепер, не від'єднуючись від цього каналу, під'єднатися до іншого.

  •  Виберіть команду меню Commands->Join channel(Команды->Подключить канал). На екрані з'явиться вікно ділогу для вводу імені каналу, до якого ви хочете під'єднати свій комп'ютер.
  •  Уведіть у полі вводу назву каналу guitar. Клацніть на кнопці ОК, і ви під'єднаєтесь до вибраного каналу. Якщо цього каналу не було на сервері, то його буде створено, і ви станете оператором даного каналу.
  •  Після завершення розмови на одному з каналів для від'єднання достатньо натиснути кнопку, на якій зображено хрестик.
  •  Коли всі канали вже закриті, для від'єднання від сервера клацніть на кнопці, на якій зображено дві кутові дужки "< >".

Розмови через Iнтернет мають недолік, оскільки можуть забирати багато часу у любителів поговорити, однак за допомогою цього сервісу можна знайти однодумців, які живуть в найвіддаленіших куточках земної кулі.

Правила поведінки в "кімнатах для розмов".

При спілкуванні через IRC необхідно дотримуватися певних правил.

  •  Почекайте кілька хвилин після під'єднання до каналу і "послухайте", про що говорять інші учасники. Можливо, те, що ви хочете сказати, не стосується теми розмови.
  •  Під'єднавшись до каналу, варто зі всіма привітатися.
  •  Не надійтеся, що всі учасники розмови дуже бажають з вами поспілкуватися. Можливо, ваші фрази нікого не зацікавлять і ніхто на них не відповість.
  •  Пам'ятайте, що ви не знаєте, хто ховається за тим чи іншим псевдонімом, тому не давайте нікому особистої інформації, як, наприклад, адресу, номер домашнього телефону, номер школи.
  •  Ніколи не відповідайте на повідомлення грубого або агресивного характеру.


Список використаної літератури

  1.  Глинський Я.М. Практикум з інформатики.- Львів: Підприємство Деол, 1998.- 168 с.
  2.  Коцюбинский А.О., Грошев С.В. Современный самоучитель работы в сети Интернет. - М.: Триумф, 1997.- 400 с.
  3.  Миллер М. Использование Windows 98: Пер. с англ.- К.; М.; СПб.: Издат. дом "Вильямс", 1998.- 336 с.
  4.  Проект програми курсу "Основи інформатики та обчислювальної техніки" для загальноосвітньої школи (автори: Жалдак М.і., Морзе М.В., Науменко Г.Г.). Електронний варіант.
  5.  Homepage с помощью бортовых средств.// Chip, №5-6, 1996, с. 70-73.
  6.  Internet для "чайников". К.: Диалектика, 1996.- 288 с.
  7.  Журнал "Компютер + Программы", 1998-2000 р.р.
  8.  Журнал "Чип", 1996-2000 р.р.
  9.  Газета "Про", 1998-2000 р.р.




1. Информационные технологии как инструмент повышения конкурентоспособности торгового предприятия
2. на тему- Региональная идентичность на постсоветском пространстве в контексте государственного становлени
3. Проблеми соціалізації в контексті соціального виховання
4. НА ТЕМУ Классификация микропроцессоров типы и характеристики выпускаемых МП комплектов
5. Ночь перед Рождеством Чикальдина О
6. ГІПРОцивільпромбуд Г
7. тема стихотворения B 3
8.  Введение2
9. Утвердить Положение о порядке формирования городского реестра молодежных и детских общественных объедин
10. ТЕМА 6. АЛЕКСАНДР МАКЕДОНСКИЙ ВОСТОЧНОЙ ЕВРОПЫ ЖИЗНЬ И ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ КНЯЗЯ КИЕВСКОГО СВЯТОСЛАВА ПЛ
11. римский миф Специфика общественнополитической или исторической мифологии заключается в том что она созд
12. Тема Аэростаты и дирижабли история развития назначение применение Выполнил курсант первог
13. ТЕМА ПАТОЛОГИЯ СВЕРТЫВАЕМОСТИ КРОВИ Цель занятия- Изучение теоретических и практических аспектов пато.html
14. Устав железнодорожного транспорта Российской Федерации Собрание законодательства Российской Федера.html
15. Гомельский государственный университет имени Франциска Скорины Юридический факультет Кафедра пол
16. на тему- Маркетинговое исследование на предприятии ОАО Октябрьская швейная фабрика Вы
17. Колумбия ожидание мира
18. Омский юридический институт Методические указания к контрольной работе 2 по дисциплин
19. Статистические методы изучения взаимосвязей социально-экономических явлений
20. Статья 1 Налоги ссуды с обязательным погашением и денежные взносы Налоги ссуды с обязательным погашен