Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Правовідносини

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Урок

16.12.2013 р.         (10 клас)                                                                              Марухно Т. В. 41 група

Тема: Правовідносини

Мета: навчальна – познайомити учнів з поняттями «правовідносини», «правоздатність», «дієздатність», ознайомити учнів з структурою првовідносин;

розвивальна формувати вміння аналізувати факти життя з позиції наявності правовідносин та можливості своєї участі в них;

виховна – виховувати правову культуру.

Тип уроку: засвоєння нового навчального матеріалу.

Форма уроку: розповідь з елементами групової роботи

Обладнання: підручник Наровлянський О.Д. Правознавство. Підручник для 10 класу, «Грамота». – К., 2010. – 232., схеми «Структура правовідносин», «Юридичні факти», картки з назвами «Правовідносини», «Правоздатність», «Дієздатність»

Основні поняття: правовідносини, склад правовідносин, змістм правовідносин, об'єкти правовідносин, суб'єкти правовідносин, суб'єкти права, фізичні особи, юридичні особи.

Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть:

- давати визначення таким поняттями як правовідносини, правоздатність, дієздатність;

- окреслювати структуру правових відносин;

- приводити приклади з власного життя, коли вони були учасниками правовідносин;

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація

На цьому етапі учитель пропонує учням відгадати загадку, відповідь на яку підводить до того, що учні самі визначать тему уроку. Учитель же підкреслює важливість вивчення теми для кожного школяра.

Загадка. Воно подібне до броні, оскільки захищає вас; воно подібне до правил, оскільки говорить вам, як можна поводитися; воно подібне до судді, тому що ви можете до нього звертатись за захистом. Воно встановлюється виключно державою і є обов'язковим для всіх. Воно подібне часу, воно однаково ставиться до всіх людей: до багатих і бідних, до старих і молодих, білих і чорних, високих і низькорослих. Воно потребує від вас ставитися з повагою до інших. Воно подібне до доброти, правди й справедливості. Як ви вважаєте, що це таке? (Відповідь: право).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Наведіть приклади відносин, які регулюються нормами права.

ІV. Оголошення теми та очікуваних результатів

V. Вивчення нового матеріалу

Поняття, види правовідносини та їх структура

Учитель аналізує наведені приклади, вказавши, що в усіх цих випадках мають місце правовідносини.

Правовідносини — суспільні відносини, які регулюються нормами права.

Робота в малих групах з використанням схем «Види правовідносин» (с. 56 підручника)

Проаналізувати одну із ситуацій, які було запропоновано на початку уроку, та визначити, до якого виду правовідносин належать наведені ситуації.

Запитання для розбору в групах

1. Скільки учасників брало участь у правовідносинах, які виникли в ситуації, про яку йдеться?

2. Які права та обов’язки мають учасники правовідносин?

3. В якій галузі виникли правовідносини, про які йдеться?Під час визначення виду правовідносин за розподілом прав та обов’язків між ними важливо звертати увагу не лише на кількість учасників правовідносин, а й на обсяг прав та обов’язків учасників правовідносин. Односторонніми є не ті правовідносини, в яких бере участь лише одна сторона, а ті, в яких один з учасників має лише права, а інший лише обов’язки.

Склад правовідносин

Робота в малих групах з використанням схеми «Склад правовідносин» (с. 57 підручника)

Завдання групам

Продовжити аналіз ситуацій.

1. Хто брав участь у подіях (є суб’єктом правовідносин)?

2. Чого стосувалися події (що є об’єктом правовідносин)?

3. Які права та обов’язки виникли чи змінилися/припинилися в учасників правовідносин?

4. Які події безпосередньо відбулися?

Коментар вчителя

Визначивши учасників ситуації, ви з’ясували суб’єктів правовідносин. Те, щодо чого виникли правовідносини, є об’єктом правовідносин. Події, які відбулися, права та обов’язки учасників правовідносин складають їх зміст.

У ч и т е л ь. Учасниками правовідносин можуть бути фізичні та юридичні особи.

Фізична особа — людина.

Юридична особа — організація, створена та зареєстрована у встановленому законом порядку.

Правосуб’єктність — здатність фізичних чи юридичних осіб у встановленому порядку бути суб’єктами правовідносин (суб’єктами права), мати юридичні права та обов’язки.

Правоздатність — здатність особи мати визначені законом права та обов’язки, брати участь у правовідносинах.

Дієздатність — можливість особи власними діями створювати, припиняти, змінювати юридичні права та обов’язки.

Юридичні факти

Робота в малих групах

Продовження роботи в малих групах з використанням схеми «Юридичні факти» (с. 60 підручника).

Запитання для розбору в групах

1. Які саме факти призвели до виникнення, припинення або зміни правовідносин?

2. До якого виду юридичних фактів вони, на вашу думку, належать?

Коментар вчителя

Юридичні факти — життєві обставини, внаслідок яких виникають, змінюються, припиняються правовідносини.

VI. Осмислення нових знань і умінь

Дайте відповіді на питання ст. 61

VII. Узагальнення і систематизація

Завдання

1. Дайте визначення поняття «правовідносини».

2. Назвіть елементи складу правовідносин.

3. Наведіть приклади правовідносин, в яких беруть участь юридичні та фізичні особи, та визначте в них елементи складу правовідносин.

4. У наведених прикладах визначте, у який спосіб проявилися правоздатність та дієздатність.

VIII. Підведення підсумків уроку

IX. Домашнє завдання

Опрацювати матеріал § 7–8 підручника. Попросіть одного з членів вашої родини коротко описати день, що пройшов. Віднайдіть у розповіді правовідносини. Запишіть у зошит учасників цих правовідносин на те, з приводу чого вони виникли




1.  Загальне керівництво 2
2. Очередной развод ну или чтото в этом роде и это нормально3
3. за недопроизводства продукции а на складах возникает переизбыток материалов поступивших ранее намеченног
4. Реферат- Обеспечить оптимальные условия труда инженера-программиста, расчет освещенности, расчет вентиляции
5. 22-34 Подвижная игра ~ это увлекательная эмоционально насыщенная деятельность р
6. В данном случае мы ставим задачу определения влияния инфляции на денежные выплаты населению получаемые им
7. ТЕМА 9. ВО СЛАВУ БОГА И ЕГО СВЯТЫХ ПЛАН Введение 1
8. Лекция 6 Пауль Фейерабенд ~ представитель эпистомологического анархизма
9. ~nsuvorovviktorosvoboditel
10. Безопасность Вопросы безопасной жизнедеятельности человека необходимо решать на всех стадиях жизнен
11. На тему- Обработка информации геодезических сьемок Шпаковского района СПК Дубовское
12. методологического индивидуализма
13.  Отчет о движении денежных средств если он используется вкупе с остальными формами финансовой отчетности
14. Общая психология 1курс 1 семестр очное отделение Что изучает психология как наука
15. Считывание данных из гостевой книги
16. Загрязнение атмосферного воздуха вредными веществами
17. философской литературе ряд авторовпытается представить динамику процесса социализации личности черезпосл
18. Тема 6 Денежные системы
19. Анализ внешней среды организации и выработка стратегий
20. тому кто делает день подобному цветку китайской розы потомку Кашьяпы прекрасному великоблестящему