Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Практична робота № 9
Апроксимація кореляційного звязку рівнянням регресії та його статистична оцінка
Якщо кореляційний аналіз дозволяє встановити лише форму і тісноту залежності між випадковими змінними, то регресійний аналіз математично описує виявлену залежність, тобто дає можливість чисельно оцінити одні параметри через інші.
Апроксимація кореляційного звязку між двома величинами здійснюється шляхом підбору функції, графік якої являє собою теоретичну лінію регресії. Якщо підібрана функція характеризує сутність процесу чи явища, то можливе прогнозування значень ознаки за межами зроблених спостережень.
Оскільки рівняння регресії описує статистичний зв'язок між двома змінними величинами, то це означає, що і рівняння, і графік регресійного звязку характеризує залежність не окремих значень у від величини х, а залежність часткових (групових) середніх х від значення х.
Для кожного випадку кореляційного зв'язку розраховується два регресійних рівняння. Регресійні рівняння характеризують зв'язок аргумента х і функції у і навпаки, функції у з аргументом х, що не є адекватним. Рівняння слід записувати таким чином
х = ayx + byxx,
y = axy + bxyy.
За першою формулою визначають осереднені значення х в залежності від зміни показника х на одиницю міри, а за другою осереднене значення y у випадку зміни на одиницю міри показника у.
Подібно кореляції, регресія може бути парною (простою) і множинною, за формою зв'язку лінійною і нелінійною, по залежності однобічною (змінюється лише одна ознака під впливом іншого) і двосторонньою (змінюються обидві ознаки під впливом один одного).
Регресійний аналіз можливий при наявності усього лише декількох пар сполучених спостережень, але за умови сильних зв'язків між ознаками (r0,7).
Порядок виконання розрахунків
Щоб отримати двосторонню регресію, розрахунки виконуються двічі. В другому випадку ряди даних х та у потрібно поміняти місцями.