Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ТЕМА 1 Євроінтеграція України як чинник соціальноекономічного розвитку держави

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА КУРСУ
„ВИЩА ОСВІТА УКРАЇНИ І БОЛОНСЬКИЙ ПРОЦЕС”

ТЕМА 1. Євроінтеграція України як чинник соціально-економічного розвитку держави. Роль освіти в розвитку партнерства України з іншими державами.

Європейський вибір України - невід'ємна складова її подальшого розвитку. Хронологія та коротка характеристика подій з налагодження співробітництва України і ЄС. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства. Науково-технічне співробітництво України та ЄС. Входження освіти і науки України в європейське інформаційне та освітнє поле як вагомий чинник економічного, соціального, інтелектуального, інноваційно-технологічного та культурного розвитку.

ТЕМА 2. Системи вищої освіти у країнах Європи і Америки.

Формування системи вищої освіти Європейських країн. Сучасні принципи побудови та завдання вищої освіти у розвинених країнах. Доступ громадян до освіти. Заклади освіти. Ступеневість освіти. Кваліфікації. Організація навчання, академічний рік і екзамени. Методи і засоби навчання. Навчання студентів-іноземців.

ТЕМА 3. Болонський процес як засіб інтеграції і демократизації вищої освіти країн Європи. Документи Болонського процесу.

Євроінтеграція як соціально-економічний процес. Чинники євроінтеграції вищої освіти. Хронологія подій Болонського процесу. Залучення європейських держав у Болонський процес. Основні документи Болонського процесу:

ТЕМА 4. Основні завдання, принципи та етапи формування зони європейської вищої освіти.

Гармонізація архітектури системи європейської вищої освіти як основне завдання Болонського процесу. Визначальні властивості європейської вищої освіти: якість, конкурентоспроможність вищих навчальних закладів Європи, взаємна довіра держав і вищих навчальних закладів, сумісність структури освіти та кваліфікацій на доступеневому і післяступеневому рівнях, мобільність студентів, привабливість освіти.

Основні завдання та принципи створення зони Європейської вищої освіти (шість цілей Болонського процесу): введення двоциклового навчання; запровадження кредитної системи; формування системи контролю якості освіти; розширення мобільності студентів і викладачів; забезпечення працевлаштування випускників; забезпечення привабливості європейської системи освіти.

Подальші дії після досягнення шести цілей Болонського процесу: прийняття системи зрозумілих і адекватних ступенів; прийняття системи двоциклової освіти (доступеневе і післяступеневе навчання); запровадження системи кредитів - кредитно-накопичувальної системи (ECTS) або інших сумісних з нею систем, які здатні забезпечити як диференційно-розрізнювальну, так і накопичувальну функції; сприяння мобільності студентів і викладачів (усунення перешкод вільному пересуванню студентів і викладачів); забезпечення високоякісних стандартів вищої освіти; сприяння європейському підходу до вищої освіти (запровадження програм, курсів, модулів із «європейським» змістом); навчання протягом усього життя; спільна праця вищих навчальних закладів і студентів як компетентних, активних і конструктивних партнерів у заснуванні та формуванні Зони європейської вищої освіти.

ТЕМА 5. Європейська кредитно-трансферна та накопичувальна система - ECTS.

Характерні особливості ECTS. Базові елементи системи: інформація (стосовно навчальних програм і здобутків студентів), взаємна угода (між закладами-партнерами і студентом), використання кредитів ECTS (визначення навчального навантаження студентів). Основні документи ECTS: інформаційний пакет, навчальний контракт, перелік оцінок дисциплін.

Загальні умови користування ECTS. Зобов'язання з боку навчального закладу.

Кредити ECTS: структура, призначення, зв'язок з академічним навантаженням студента (години занять). Особливості призначення і присвоєння кредитів ECTS.

Координатори ECTS: університетський координатор, факультетський координатор.

Зміст та структура інформаційного пакету навчального закладу, факультету, навчальної дисципліни, змістового кредиту.

Структура курсу з присвоєння ступенів (структурно-логічна схема, навчальний план). Опис предмета курсу. Опис дисципліни курсу.

Шкала оцінювання ECTS. Європейська система «полегшеної шкали оцінювання» навчальних досягнень студента. Сумісність різних систем оцінювання зі шкалою ECTS.

ТЕМА 6. Принципи, шляхи і засоби адаптації Європейської системи перезарахування кредитів (ECTS) у вищу освіту України.

Узгодження і поєднання національних компонентів вищої освіти різних країн із вимогами Болонського процесу щодо створення Зони європейської вищої освіти.

Тенденції розвитку вищої освіти України на сучасному етапі. Відмінності та схожості систем вищої освіти України і Європейських держав.

Передумови входження вищої освіти України до Болонського процесу: адаптація законодавства, структурні зміни освіти, запровадження Європейської кредитно-трансферної та акумулюючої системи (ECTS), проведення педагогічного експерименту щодо запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації.

Основні завдання та створення умов для запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у навчальних закладах III - IV рівнів акредитації: розроблення структурно-логічних схем підготовки фахівців за усіма напрямами та спеціальностями; запровадження модульної системи організації навчального процесу, системи тестування та рейтингового оцінювання знань студентів; організація навчального процесу на базі програм навчання, які формуються як набір залікових кредитів; введення граничного терміну навчання за програмою навчання, включаючи граничний термін бюджетного фінансування; створення нового покоління галузевих стандартів вищої освіти; розроблення індивідуальних графіків навчального процесу з урахуванням особливостей кредитно-модульної системи організації навчального процесу; зарахування на навчання до вищого навчального закладу тільки за напрямами підготовки; вдосконалення наявного та створення нового навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення навчання в умовах кредитно-модульної системи організації навчального процесу; формування програм навчання усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів на основі освітньо-кваліфікаційних характеристик випускників та освітньо-професійних програм підготовки, які передбачають можливі зміни співвідношення обсягів кредитів освітньої та кваліфікаційної складових підготовки; введення інституту викладачів-кураторів індивідуальних програм навчання.

ТЕМА 7. Запроваджений кредитно-модульної системи організації навчального процесу (КМСОНП) у ВНЗ України.

Основні заходи з підготовки та програма проведення педагогічного експерименту щодо запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації.

Розроблення та експериментальна перевірка технології застосування елементів Європейської кредитно-трансферної та акумулюючої системи (ECTS) в системі вищої освіти України і створення сучасної системи управління якістю освітньої діяльності суб'єктів навчального процесу.

Організація навчального процесу у вищих навчальних закладах України в кредитно-модульній системі підготовки фахівців. Поняття про кредитно-модульну систему організації навчального процесу як модель організації навчального процесу; заліковий кредит як одиницю виміру навчального навантаження; модуль як задокументовану завершену частину освітньо-професійної програми; змістовий модуль як систему поєднаних навчальних елементів, відповідних певному навчальному об'єктові.

Структура і вимоги до складання основних компонентів КМСОНП: інформаційний пакет; договір про навчання між студентом і вищим навчальним закладом; академічна довідка. Формування та реалізація індивідуального навчального плану студента. Контроль за індивідуальним навчальним планом студента.

Форми організації навчання в умовах КМСОНП. Адаптація методів та форм організації навчання, що використовуються в університетах Європи, до системи вищої освіти України. Організаційно-методичне забезпечення КМСОНП. Контроль успішності студента та шкала оцінювання навчальних досягнень студента. Державна атестація студентів. Нормування навчального навантаження студента і викладача.

ЗАВДАННЯ
для написання контрольної роботи

Контрольна робота (КР) — це самостійне дослідження, виконане студентом підчас вивчення дисципліни в Університеті. Вона є документом, на підставі якого лектор визначає рівень теоретичної підготовки студента. Загальний обсяг КР має бути 10-15 сторінок тексту формату А4. Текст розміщується на сторінці, яка обмежується полями: лівим — 20 мм, правим — 10 мм, верхнім — 15 мм, нижнім — 15 мм. Варіант індивідуального завдання вибирається відповідно до порядкового номеру студента у списку групи. КР має наступну структуру:

  1.  титульний аркуш (відповідно до технічних вимог до наукових робіт, із зазначенням варіанту індивідуального завдання);
  2.  індивідуальні завдання (кожне питання має бути відображене коротко та змістовно (5-7,5 сторінок тексту); при написанні допускається використання тільки графічного матеріалу, якщо він повністю відображатиме зміст даного запитання);
  3.  список використаної літератури.

Умови, за яких КР не зараховується:

  1.  Подане у деканат з порушенням строків, установлених регламентом.
  2.  Написане на теми, які не відповідають визначеним.
  3.  Виконане несамостійно.
  4.  Структура не відповідає вимогам.

Завдання 1: Проаналізуйте основні положення документу:

  1.  Велика хартія університетів (Болонья, 1988);
  2.  Конвенція про визнання кваліфікацій, що стосуються вищої освіти в Європейському регіоні (Лісабон,1997);
  3.  Сорбонська спільна декларація про узгодження системи вищої освіти в Європі (Париж, Сорбонна, 1998);
  4.  Спільна декларація міністрів освіти Європи (Болонья, 1999);
  5.  Конвенція вищих навчальних закладів Європи “Формування європейського простору вищої освіти” (Саламанка, 2001);
  6.  Празьке комюніке (2001);
  7.  Берлінське комюніке (2003);
  8.  Бергенське комюніке (2005) ;
  9.  Лондонське комюніке (2007);
  10.  Лювенське комінюке (2009)

Завдання 2: Охарактеризуйте систему освіти (: http://eacea.ec.europa.eu/education/eurydice/eurypedia_en.php):

  1.  Великобританії і Ісландії;
  2.  Швейцарії та Іспанії;
  3.  Фінляндії та Німеччини;
  4.  Польщі та Чехії;
  5.  Італії та Австрії;
  6.  Іспанії та Португалії;
  7.  Швеції та Франції;
  8.  Росії та Болгарії;
  9.  США та Бельгії;
  10.  Японії та Греції.

ЗАПИТАННЯ НА ЗАЛІК

  1.  Основні документи про вищу освіту.
  2.  Специфіка організації педагогічного процесу у вищій школі.
  3.  Головні тенденції розвитку вищої освіти в сучасному світі.
  4.  Передумови створення Болонського процесу.
  5.  Причини запровадження Болонської концепції.
  6.  Академічна мобільність як стратегічна мета Болонського процесу.
  7.  Суть концепції навчання впродовж життя в контексті Болонського процесу.
  8.  Основні підходи та етапи формування Зони європейської вищої освіти.
  9.  Європейський вимір якості навчання: основні підходи.
  10.  Європейська кредитна трансферна система як пілотний проект розвитку Зони європейської вищої освіти.
  11.  Ключові особливості ECTS (кредити, навчальне навантаження студента, результати навчання).
  12.  Основні інструменти ECTS (Інформаційний пакет, Аплікаційна форма студента, Академічна угода, Опис навчальних досягнень, Шкала оцінювання ECTS).
  13.  Основні учасники ECTS (координатори ECTS, ECTS - консультант).
  14.  Сутність автономії вищого навчального закладу.
  15.  Призначення та головні функції Додатку до Диплому.
  16.  Формування сучасної системи вищої освіти України. Загальна характеристика структури вищої освіти.
  17.  Законодавство України про вищу освіту. Основні положення Закону України «Про вищу освіту».
  18.  Принципи, шляхи і засоби адаптації європейської системи вищої освіти у вищу освіту України.
  19.  Запровадження кредитно-модульної систему організації начального процесу у вищу освіту України.
  20.  Аналіз головних протиріч в розвитку Болонського процесу та визначення стратегічних напрямів розвитку вищої освіти в Україні.




1. Лето с чужими Таити Ямада ~ предшественника Харуки Мураками ~ впервые на русском языке
2. Исторический портрет имама Гази-Магомед
3. на тему- Системы добровольной сертификации продукции и услуг
4. Тема- Значение саморегулируемых организаций СРО в системе правового регулирования оценочной деятельности
5. 33299 Согласно Правилам организации и осуществления производственного контроля за соблюдением требова
6. САМПО Лицей 1 Некоторые особенности общения старшеклассников на примере учащихся 910 кла
7. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Льві
8. Инновационная политика предприятия
9. Облік і аудит Тернопіль ТНЕУ ~ 2013 ЗМІСТ
10. Перспективы оконтуривания нефтеносных структур методом ССП
11. та и организации использования документов создания архивного научно справочного аппарата
12. Ульяновский государственный педагогический университет им
13. Теоретические основы исследовательской деятельности младших школьников 1
14. ТЕМА ЗАНЯТИЯ- Организация воспитательной работы с курсантами и слушателями в ведомственных образовательн
15.  общая сумма доходов от основной деятельности тыс
16. Курсовая работа- Цена и ценовая политика
17. а. Явление открыто в 1911 г
18. Шляхи енергозбереження в сільському господарстві
19. Виды и критерии ЧС
20. Холмогорская резьба по кост