У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

стимул Так стимул лат

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.2.2025

УДК 331.108.5  

СТИМУЛЮВАННЯ ПЕРСОНАЛУ СЕРВІСНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Студ. М.І. Олішанська 

Наук. керівник Н.А. Крахмальова (КНУТД)

Основним елементом, за допомогою якого здійснюється процес стимулювання, є стимул. У науковій літературі існує велика кількість визначень поняття  "стимул". Так, стимул (лат. stimulus – стрекало) трактується як зовнішнє спонукання до дії, поштовх, спонукальна причина , гострий ціпок, яким поганяли тварин, фізичний агент (подразник), що впливає на орган почуттів (рецептор) .

Шлях до ефективної професійної діяльності людини лежить через розуміння його мотивації. Тільки знаючи те, що рухає людиною, що спонукає його до роботи, які мотиви лежать в основі його дій, можна спробувати розробити ефективну систему форм і методів управління ним. Для цього потрібно знати, як виникають або викликаються ті або інші мотиви, як і якими способами мотиви можуть бути приведені в дію.

Фактор, який сьогодні мотивує конкретну людину до інтенсивної праці, завтра може сприяти "відключенню" тієї ж самої людини. Ніхто точно не може сказати, як детально діє механізм мотивації, якої сили повинен бути мотивуючої фактор і коли він спрацює. Звідси виникає необхідність постійного поліпшення вдосконалення систем стимулювання, оскільки функції управління у сфері стимулювання можуть виконуватися по-різному: і добре, й погано.

Існують матеріальні та нематеріальні системи стимулювання персоналу. Матеріальні системи можуть бути поділені на три великі групи: системи, пов'язані з реакцією на заробітну плату; системи, засновані на соціальних виплатах, пільгах і послугах; системи, засновані на доходах від власності.

Нематеріальні системи стимулювання можуть  бути поділені на шість великих груп: умови (відносини) наймання і звільнення працівників; заходи щодо гуманізації праці (роботи); заходи щодо розвитку персоналу; участь працівників в управлінні підприємством; скорочення статусних розходжень між працівниками; розвиток корпоративної культури, формування трудових колективів, об'єднаних загальними цілями .

Домогтися результативності системи стимулювання поведінки працівників непросто. З одного боку, необхідна відповідна розробка кожної системи. І у зв'язку з цим важливо, щоб вплив кожної системи був націлений на певну поведінку, а не взагалі на роботу.

Якщо в майбутньому на підприємстві розглядається перспектива зміни в матеріальному і нематеріальному стимулюванні, то зміни, мають бути глибокими (докорінними), тому що в інакшому випадку вони не будуть відповідати настільки ж глибоким змінам у продуктивних силах і суспільних відносинах.

В умовах, що склалися в Україні на нинішньому етапі її розвитку, проблема стимулювання працівників організації набула важливого значення, оскільки вирішення завдань, які стоять перед суспільством, можливе лише за умови створення належної основи, здатної спонукати персонал до ефективної діяльності. Мова йде про розробку і застосування таких програм заохочення особистості, які б сприяли високій результативності її роботи.

Таким чином, стимулювання праці є дуже важливою частиною в роботі, яка допомагає працівникам самовдосконалюватися і досягати своїх цілей.




1. на тему СПБоткин ~ выдающийся русский врач и ученый- Клиническая медицина во вторую половину 19 век
2. Анализ в системе управления заемным капиталом
3. тема администрирования Компьютерные черви Карантин
4. викторина; уроксеминар защита творческих проектов
5. Запишите уравнение Максвелла из которого следует что источником магнитного поля может быть переменное
6. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук7
7. вибухово. Якщо творчий злет української культури був підготовлений національними процесами кінця XIX по
8. Психологическое воздействие в профессиональной деятельности следователя
9. Прийняття рішень за результатами ревізій і перевірок та контроль за їх виконанням
10. О порядке ведения кассовых операций с банкнотами и монетой Банка России на территории Российской Федерац.html