У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

великий дім будинок

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

1.Державний лад давньоєгипетської держави.

У період своєї єдності Стародавній Єгипет за формою правління був централізованою.монархією з надзвичайно широкою системою бюрократичного апарату. На чолі держави стояв фараон (від єгипет. "великий дім" - будинок). Саме в його руках була зосереджена вся верховна законодавча, виконавча та судова влада. Йому належали всі найвищі державні повноваження, він очолював державний апарат, був верховним воєначальником і найвищим суддею. Протягом усієї історії Єгипту влада фараонів обожнювалася. Фараона називали "добрим богом," сином бога Ра (бога Сонця). Вважалося, що він ніколи не помирав, а лише "заходив за свій горизонт". Надприродне походження правителя та його влади мав підкреслювати і складний палацовий церемоніал. Не тільки прості люди, але й вищі сановники не мали права вимовляти ім'я фараона, дивитися йому в обличчя, а, побачивши його, повинні були падати "на свій живіт" і цілувати землю під його ногами. Вся окультурена земля номінально перебувала у власності фараона, що становило економічну основу влади правителя. Він міг подарувати чи пожертвувати землю разом з рабами будь-кому. Фараон керував також зовнішньою торгівлею. За його наказом населення зганялося на громадські роботи (спорудження гребель, риття каналів та ін.), а також на роботу для задоволення особистих потреб фараона (будівництва палаців і особливо царських гробниць).

Фараон управляв країною за допомогою величезного та складного бюрократичного апарату, який утворювали урядовці різних рангів і правового статусу. Центром управління був палац правителя. Не існувало розмежування між виконанням державних обов'язків і обслуговуванням особистих потреб фараона. Особи, що обслуговували правителя, були одночасно й державними чиновниками. Центральною особою в царському дворі був дворецький — чаті (візир). Він очолював увесь державний апарат, охоплюючи й адміністративну, й судову владу. Чаті був правителем усіх царських скарбниць, усіх складів, сховищ, керівником усіх державних і царських робіт. Під керівництвом чаті перебували галузеві відомства - будинки (будинок зброї - військове відомство; білий будинок - з переробки, зберігання, розподілу продуктів сільського господарства та ремесла; будинок царських скарбів; будинок громадських робіт; будинок життя — фіксував народження, шлюб і смерть). Високим державним чиновником був зберігач царської печатки, чи головний скарбник. Чиновниками могли бути лише освічені люди.

Безпосередня реалізація основних державних функцій покладалася на місцевий апарат, який засновувався згідно з адміністративно-територіальним поділом. Верхнім і Нижнім царством керували намісники фараона. Увесь Єгипет поділявся на номи (області), на чолі яких стояли номархи. Останні мали значні повноваження: очолювали місцевий адміністративний апарат, відали збиранням податків, судом, формуванням ополчення.

Військо Єгипту складалося з добірних частин, які охороняли правителя ("супутники правителя"), і ополчення вільного населення. Армія використовувалася не тільки для здійснення зовнішніх функцій держави (кількість воїнів, які вирушали в похід, могла перевищувати 100 тис. осіб), але й для придушення опору рабів, утримання в покорі населення завойованих територій і посилення влади правителя.

Суд не був відокремлений від адміністрації та перебував у підпорядкуванні фараона. Фараон був верховним суддею; міг як сам розглядати будь-яку справу, так і розглядати скарги на рішення решти суддів, якими були всі посадові особи. Спочатку в Єгипті вищим судовим органом була "палата шести" котру очолював візир. Вона здійснювала нагляд над усім судочинством країни та сама розглядала важливі справи. До її складу належали вищі чиновники Єгипту. Пізніше виникає судова "колегія тридцяти суддів" із поважних громадян найбільших міст країни. Дрібні позови розглядали органи общинного самоврядування. Крім державних судів, існували ще жрецькі та храмові суди, котрі судили жерців і залежне населення, що проживало на храмових землях.




1. Курсовая работа- Верховный суд Российской Федерации
2. Ешкім де ~зіні~ кін~сіздігін д~лелдеуге міндетті емес ережесі т~менде атал~ан ~а~идаларды~ мазм~нына жат
3. Мигель де Сервантес Сааведра
4. globl ctor Is such nd in the interntionl ren is only in this form
5. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук КИЇВ ~ Дисертацією є рукопис
6. тема. Раздел посвящен изучению природы возникновения сущности функций и вида денег; понятий денежного обращ.html
7. а а другие почвы сравниваются с ними получая более низкий класс бонитета.
8.  Пn П1 П2 Содержание [0
9. Аскарида положение в системе животного мира строение цикл развития пути заражения диагностика профилак
10. Всяких і різних Дорослих людей Не виключаючи Малих дітей Зал прикрашений різнокольоровими стрічка
11. Тема- Образование СССР
12. а Лазаренко Дмитрий Альфа~ 1 место Семин Никита ДФК ПГУПС ~ 2 место Комаров Роман ДФК ПГУПС ~ 3 место
13. Здравствуйте Михаил С радостью обнаружил вашу работу по выращиванию зубов в интернете
14. Помощник младшего медицинского персонала на кафедре общей хирургии 1
15. Правовые основы семейных отношений
16. Розвиток аудита в Росії
17. Сущность аудита и аудиторской деятельности
18. Анжелесе сын официантки рос без отца
19. Інформаційні-надання студентам глибоких і міцних знань умінь та навичок з основних наук;формування наук
20. 1] 11 Определение понятия мотивационной сферы [1